Close

سفرنامه کوش آداسی

4.3
از 15 رای
سفرنامه کوش آداسی

چند وقتی بود که تصمیم گرفته بودیم یک سفری به ترکیه داشته باشیم. بیشتر روی شهر ساحلی کوش آداسی تمرکز کرده بودیم؛ چون از یکطرف تعریف زیبایی طبیعی این شهر رو شنیده بودم و از طرفی دنبال یک سفر برای رفع خستگی و استراحت بودیم نه یک سفر برای بازدید از مکانهای توریستی یا خرید. بهر حال در مرداد ماه 1391 تصمیم گرفتیم که به این سفر بریم. پس از تحقیقات زیاد در رابطه با هتل های این شهر به یک جمع بندی رسیدیم که بین هتلهای چهار ستاره هتل ARORA و در بین هتل های پنج ستاره یکی از هتل های Tusan Beachیا Vista Hill رو انتخاب کنیم. با مشکلاتی که متاسفانه و البته خوشبختانه آژانس برامون پیش آورد بالاخره هتل NOA رو رجیستر کردیم.

اگه بخوام کمی در رابطه با مشکلی که آژانس برامون پیش آورده بود بگم، که یک راهنمایی باشه که دوستان با مشکل روبرو نشوند باید بگم که، ما تصمیم گرفتیم که هتل پنج ستاره Vista Hill رو برای اقامتمون انتخاب کنیم و با پرواز ایرانی هم بریم که بتونیم یک روز هم بیشتر بمونیم چون تا اونجایی که من تحقیق و بررسی کردم پروازهای ایرانی مثل ماهان، ایران ایر تور، زاگرس و تابان که در مسیر تهران به ازمیر رفت و آمد می کنند؛ بصورت هفتگی این کار رو انجام می دهند ولی پروازهای ترک مثل Onur Air ، Atlas jet و Turkish Air هر شش روز یکبار پرواز دارند. البته یک نکته ای که باید توضیح بدم و شما هم بیشتر دربارش باید تحقیق کنید این بود که پرواز های ایرانی همه در فرودگاه عدنان مندرس شهر ازمیر انجام می شود که این شهر یعنی ازمیر تا شهر کوش آداسی حدود 1 ساعت شایدم کمی بیشتر فاصله داره که این مسیر رو تور لیدر ها با اتوبوس بدنبال شما میان و به کوش آداسی می برنتون، ولی مثل اینکه پروازهای ترک در فرودگاهی نزدیکتر به شهر کوش آداسی می نشینند، البته همانطور که گفتم نسبت به صحت این موضوع باید خودتون تحقیق کنید. خلاصه من متاسفانه از روزنامه یک آژانس پیدا کردم و اشتباهم از همین جا شروع شد که از آژانسهای سایت استفاده نکردم، من قبلاً از آژانس های سایت استفاده کرده بودم و سرویسشون خوب بود ولی ایندفعه از روزنامه به یک آژانسی زنگ زدم که اسمشو نمی گم ولی می گم که چه بلایی سرمون آورد.

ما رفتیم آژانس و گفتیم پرواز ماهان و هتل Vista Hill آژانس هم قیمت به ما داد و یک قراردادی با هم نوشتیم و یک مبلغ پیش پرداختی هم پرداخت کردیم و اومدیم بیرون که فرداش بریم بلیط و واچر هتل رو بگیریم. عصر از آژانس به ما زنگ زدند که متاسفانه هتل جا ندارد و بیاین به هتل Marbel بروید، من هم یک جستجو کردم که این چه هتلی است و دیدم که هزینه اقامت در هتل Vista Hill برای پکیج ما در همان زمان حدود 750 دلار بود ولی برای هتل Marbel حدود 375 دلار. چون طبق قوانین آژانس درصورتیکه نتواند هتل از پیش تعیین شده را رزرو کند بایستی هتلی در همان سطح معرفی و رزرو کند. پس از این موضوع من با آزانس تماس گرفتم که پکیج را کلاً نمی خواهم ولی چون آژانس ادعا میکرد که بلیط را گرفته و بلیط هم چارتر است و امکان کنسلی ندارد ما عملاً مجبور به انتخاب هتل پیشنهادی آژانس بودیم. فردای آن روز من با چند آژانس دیگر تماس گرفتم و متوجه شدم برای روزهای درخواستی ما هتل Vista Hill امکان رزرو دارد و با آژانسی که متاسفانه گیرش افتاده بودم مطرح کردم ولی همچنان مطرح می کردند که آژانسهای دیگر دروغ ادعا می کنند و از این حرف ها. خلاصه سرتون را درد نیارم مجبور شدم به آژانس برم و اعتراض کنم. قبل از آن هم با پرس و جو متوجه شدم که پروسه دریافت واچر از هتل ها، پروسه ی طولانی نیست و آژانس اگر می خواسته در ظرف مدت کمتر از پنج دقیقه می توانسته اتاق را در هتل رزرو کند. مسئول آژانس که متوجه شد ما تحقیقات کاملی کرده ایم و دروغگویی آنها برایمان ثابت شده پس از کلی کلنجار رفتن با خودش و اعتراضات ما مجبور شد هتل NOA را با قیمت دویست هزار تومان کمتر از قیمتی که ادعا می کرد در پکیج فروش آژانس قرار دارد به ما بدهد. در پایان این موضوع، می خوام بگم که واقعاً از آژانسهای معتبر استفاده کنید، ما اینکار رو نکردیم و خیلی اذیت شدیم و به استرسش نمی ارزید.

خوب روز موعود فرارسید و ما از فرودگاه امام در تهران به مقصد فرودگاه عدنان مندرس در شهر ازمیر حرکت کردیم. طول پرواز در حدود 3 ساعت بود. لازم هست که بدونین اختلاف ساعت تهران با ترکیه حدود یک ساعت و نیم هستش؛ یعنی اگر در تهران ساعت 8.30 باشه در ترکیه ساعت عقب تره و 7 هست. بعد از رسیدن به فرودگاه و انجام اموری مثل پاسپورت چک و تحویل چمدان به سالن اصلی اومدیم که تور لیدر ها دنبال مسافراشون اومده بودن. تور لیدر ما از طرف شرکت Sea Travel بود که واقعاً هم از لحاظ برخورد خوشرو و محترم بودند و هم خیلی برنامه ریزی دقیق و مرتبی داشتند و در کلیه مواردی که می توانستند، دوستانه و دلسوزانه کمک می کردند. لازمه بدونین که در ترکیه مردم اونجا نه زیاد به زبان انگلیسی علاقه دارند و نه حرف می زنند که این موضوع برای یه کشور توریستی و شهری مثل کوش آداسی که از خیلی جاهای دنیا و مخصوصاً از اروپا به اونجا می آن، کلی کشتی کروز اونجا لنگر میندازه؛ خیلی نکته منفی هستش. خلاصه تور لیدرها مسافران رو بر اساس هتل هاشون دسته بندی کردن و سوار اتوبوس شدیم که به سمت شهر کوش آداسی و هتل بریم.

سفرنامه کوش آداسی

تور لیدرهای ما خانم سوسن و آقای کیارس بودن که واقعاً عالی بودن و در اینجا ازشون یاد و قدردانی می کنیم و امیدواریم دوباره ببینیمشون. بعد از رسیدن به هتل مشغول تحویل واچر ها و پاسپورتها شدیم تا اتاقامون رو تحویل بگیریم. اینجا یکسری نکات هست که لازمه یادآوری کنم. کشور ترکیه کلاً از لحاظ استانداردهای هتل داری از بقیه جاهای دنیا پایین تره؛ یعنی مثلاً اگر شما به کشورهایی مثل امارات، مالزی، بلغارستان و یا جاهای دیگه سفر کرده باشین؛ در بدو ورود به هتل های ترکیه، یه مقداری تو ذوقتون می خوره. من این موضوع رو از تور لیدرهامون پرسیدم و مشکلاتی که از نظر من در هتل وجود داشت؛ که الان توضیح می دم رو، اغلب هتل ها در ترکیه دارند. مثلاً هتل ما یعنی NOA در لابی سیستم تهویه نداشت و برای مقابله با گرما اونا پنجره هارو باز می گذاشتند. اندازه اتاقها متوسط تا حدودی هم کوچیک بود البته این موضوع زیاد سخت نبود. در اتاقها دمپایی وجود نداشت، مسواک و از این جور چیزا در سرویس بهداشتی نداشت. حمام فقط دوش داشت یعنی وان و از اینجور چیزا نبود. خیلی چیزا در هتلی که خدمات All inclusive بود بطور خنده داری هزینه Extra داشت مثل Safe BOX یا سرویس Laundry. البته یه چیز خوبی هتل ما داشت که بعداً متوجه شدیم خیلی از هتل های کوش آداسی نداره، این بود که امکان کنترل کردن سیستم تهویه اتاق در اختیار ساکنین اتاق بود در حالی که در هتل های دیگه بصورت سیستم مرکزی بود و بازم خنده دار بود؛ چون بالاخره یکی سرمایی هستش یکی مثل من گرمایی هستش و اگه شما گرمتون می شه باید صبر کنید که وقت روشن کردن سیستم مرکزی برسه تا از گرما تلف نشین. خوشبختانه در هتل ما کنترل این موضوع دست خودمون بود. اتاقها هم همگی رو به دریا بودن و یک بالکن کوچیک با صندلی برای نشستن و دیدن مناظر و لذت بردن داشتند.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

خلاصه اتاقامون رو تحویل گرفتیم و رفتیم یه گشتی توی محیط هتل زدیم. یکی از مواردی که اولش توی ذوقمون خورد این بود که نورپردازی محیط هتل در شب خیلی ضعیف بود. انگاری تازه به این فکر افتاده بودن که شب ها از چراغهای بیشتری استفاده کنن. البته در شب های آخر این موضوع بهتر شد ولی هنوزم بنظر من این کمبود نور در شب، فضای جالب و زیبای هتل رو تحت تاثیر قرار داده بود و ما فکر کردیم آژانسی که ازش بلیط گرفتیم، بازم بهمون دروغ گفته و کاشکی همون هتل Vista Hill رفته بودیم، که البته زود قضاوت کردیم و وقتی صبح شد و فضای هتل و امکانات اطرافشو دیدم خیلی هم خوشحال شدیم. از جمله تفریحات و امکانات داخل هتل؛ ورزشهای مثل تنیس، والیبال ساحلی، تنیس روی میز، میز بیلیارد، GYM بود که امکان استفاده رایگان از اینها وجود داشت. 2 تا استخر هم داشت که هر دو Outdoor بودن و توی یکیش بعضی وقتها واترپلو هم بازی می کردند و کنار استخر ها هم آلاچیق و صندلیهای زیادی بود که می شد استراحت کرد و یا آفتاب گرفت. سالن غذاخوری هم indoor داشت و هم Outdoor که ما همش توی سالن Outdoor بودیم که مشرف به دریا بود و از طبیعت لذت بردیم. بعضی شبها هم موقع صرف شام،موسیقی زنده داشت که جالب بود.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

روز اول پس از خوردن صبحانه تور لیدرها ما رو به گشت شهری بردند. این تور شامل بازدید از چند جای تاریخی و دیدنی به اضافه صرافی برای Change پول بود. نرخ تبدیل دلار آمریکا به لیر ترکیه توی اون موقع از 1.75 تا 1.78 لیر بازای هر دلار متغیر بود. در رابطه با این تور، اول ما صرافی رفتیم بعد از کنار اسکله ای که کشتی های کروز اونجا لنگر می انداختند گذشتیم و از کنار چند تا بازار هم گذشتیم، بعداً هم به بام کوش آداسی رفتیم و یک ویوی جالبی از کل شهر در زیر پامون بود که برای عکاسی جای جالبی بود. البته یک نکته درباره تبدیل ارز بهتون بگم؛ معمولاً فروشگاه ها همگی نرخ تبدیل رو دارند و اگه خرید کنید و بهشون دلار بدید براتون تبدیل می کنن و بقیه پولتون رو به لیر بهتون بر میگردونن، فقط اینکه ممکنه در بعضی فروشگاه ها نرخ تبدیل به لیر رو کمتر از صرافها ازتون بگیرن که زیاد هم اختلافی نداشت. درباره بازارهای نزدیک اسکله باید بهتون بگم که توری برای رفتن به اونجا نبود و خودتون می تونستین شبها به اونجا برین و هم قدم بزنین و هم خرید کنین. البته یه برنامه تفریحی به اسم شب ترک بود که نزدیک این بازار انجام می شد. ما شبهایی که بیکار بودیم از هتل می اومدیم بیرون و ون شماره 5 رو سوار می شدیم و با پرداخت کردن کرایه نفری 2.5 لیر به بازار می اومدیم. فقط یادتون باشه ون ها تا ساعت 12 شب کار می کنند و اگه جا بمونین باید تاکسی بگیرین. پیشنهاد می کنم خودتون به این بازار یه سری بزنین. بعد از بازدید از بام کوش آداسی به فروشگاه چرم رفتیم. در هنگام ورود با چای سیب ازمون پذیرایی شد و بعد به سالن شوی لباس رفتیم. تجربه جالبی بود. بعد از توضیحات صاحب فروشگاه، مدلها برای نمایش لباس یک به یک وارد سالن می شدند. در کنار صندلی شما یک برگه هایی با یک مداد بود که اگر شما از لباسی خوشتون می اومد شماره اونو انتخاب می کردین تا بتونین پس از نمایش لباسها برید و امتحانشون کنید. در مورد کیفیت چرمها باید بگم که خیلی عالی بودن ولی درباره قیمت لباسها باید بگم بعد از 50 درصد تخفیف هم کمی گرون بود و ما چون پول زیادی هم همراهمون نبود، نتونستیم خرید کنیم. ولی امان از دست این فروشندگان ترکیه که واقعاً آدم رو بیچاره می کنن. وای بهالتون اگه از چیزی خوشتون بیاد ولی به دلایل مالی نخواین بخرینش، یعنی اینقده پاپیچتون می شن که خسته کننده می شه. از ما همش می پرسید چرا نمی خرین، چقدر پول می خواین بدین، چقدر پول دارین و از اینجور سوالها که آدم دیوونه می شه. کلاً یه پیشنهاد دارم اگه چیزی که می خواستین بخرین اتیکت قیمت داشت که هیچی، فکراتون رو بکنین بعد تصمیم بگیرید ولی اگه قیمت نداشت بیخیالش بشین؛ به دو دلیل اول اینکه قیمت رو خیلی بالا بهتون می گن و رسماً می خوان جنس رو بهتون قالب کنن و دوم اینکه ولتون نمی کنن. حالا نمی خواد زیاد هم نا امید بشین، من فقط خواستم این موضوع که برای ما اتفاق افتاد رو بگم که اگه براتون پیش اومد، تو ذهنتون باشه. البته خوشبختانه 80 درصد کالاها اتیکت قیمت دارن و زیاد مشکلی نیست.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

از جمله تورهایی که تورلیدرهای شرکت Sea Travel در برنامه خود داشتند (البته این تورها بجز تور شهر همگی هزینه جداگانه داشت که بصورت دلار از متقاضیان دریافت می شد. درباره قیمت تورها هم من اونجا با شرکت های دیگه که تورهای مشابهی رو برگزار می کردند، مقایسه کردم؛ البته اختلاف قیمت داشت ولی این اختلاف خیلی زیاد نبود و با توجه به اینکه تورهای شرکت Sea Travel با لیدر فارسی زبان برگزار می کرد، بنظر من اصلاً به ریسکش نمی ارزید که شما بخاطر حتی 10 دلار اختلاف از شرکت های ترکی استفاده کنید.)، تور کشتی، ، شهر افس، بازار سوکه و چند جای دیگه بود که از بین اینها حتماً تور کشتی رو بهتون پیشنهاد می کنم که واقعاً هم جالب بود و هم با دوستان تور لیدر خیلی خوش گذشت و کلی خندیدیم. در برنامه تور کشتی؛ شنا کردن در مناطق کم عمق و بکر دریای اژه برنامه ریزی شده بود. همچنین تفریحات آبی مثل جت اسکی، Banana و ورزشهای آبی دیگه ای بود که البته هزینه اینها بطور جداگانه ازتون دریافت می شد. یک نکته جالبی هم که داشت این بود که یک عکاس در طول مسیر در کشتی از شما عکس می گرفت و بعد همه عکس ها رو چاپ می کرد و بهتون نشون می داد که هرکدام رو که می خواستین با قیمت هر عکس 10 لیر بهتون می فروخت. عکسهای کشتی ما که خیلی خوب شدن، هم منظره هاش خوب بود و هم کیفیت عکس. اگه رفتین حتماً تو کشتی عکس بگیرین. البته تو هتل ما هم عکاس بود که کلی ازتون عکس می گرفت؛ ولی تو کامپیوتر می تونستین ببینین تا بعداً چاپ کنه؛ کیفیت چاپش خیلی بد بود، بنظرم دوربین خودتون رو ببرین و تو هتل از مناظر جالبی که داره عکس بگیرین، بعد که اومدین ایران بدین براتون چاپ کنن. تازه تو هتل هر عکس رو هم 12 لیر می گرفت تا چاپ کنه، بنظرم اصلاً نمی ارزید.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

یکی دیگه از تورهای که ما رفتیم، تور خرید از بازارهای منطقه سوکه بود. این تور رو هم بهتون پیشنهاد می کنم، چون قیمت های این بازارها از بقیه جاها ارزونتر بود. به نظر من با تور لیدر ها اینجور جاها برین چون جاهای مناسب تر رو بلد هستن و اونجا هم براتون یک کم تخفیف می گیرن. یکی دو تا از مسافرای ایرانی که با ما بودن، خودشون جدا رفتن و به مشکل برخوردن. اول اینکه اون جاهای که ما رفتیم رو نرفتن و بازارهای کوچکتری رفتن که خودشون می گفتن جالب نبوده و دوم اینکه مشکل صحبت کردن رو هم داشتن که قبلاً درباره این موضوع زبان براتون نوشتم.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

یکی دیگه از جاهای تفریحی که رفتیم، پارک آبی Aqua Fantasy بود. البته کوش آداسی 2 تا پارک آبی داره که یکیشون بزرگترین پارک آبی در اروپا است (درباره این ادعا بنده تحقیقی انجام ندادم و فقط یک نقل قول بود) که اسم اون ADALAND بود ولی یک کم قدیمی تر از Aqua Fantasy بود. اینجا هم برای من که بار اولم بود پارک آبی می رفتم تجربه Fun جالبی بود و خیلی خوش گذشت.

سفرنامه کوش آداسی

در رابطه با غذای هتل باید بگم که کیفیت و تنوع غذاهای هتل ما خیلی خوب بود، بقیه هتل ها زیاد مسافرا تعریف نمی کردن ولی هتل ما دست کم در هر وعده غذایی یک غذای جدید داشت که این موضوع اشتهای آدم رو تحریک می کرد. در کل جوری نبود که شما بعد از دو سه روز از غذاهای تکراری خسته بشین. بنظرم خیلی خوب بود. سالاد ها و دسر ها هم که خیلی متنوع، با کیفیت و خوشمزه بودند.

سفرنامه کوش آداسی

خوب کم کم روز آخر شد و باید به فرودگاه شهر ازمیر (فرودگاه عدنان مندرس) می رفتیم. چون پرواز ما ساعت 21.30 به وقت محلی بود، یک تور خرید در شهر ازمیر برای ما در نظر گرفته بودند که برای پکیج ما رایگان بود. شهر ازمیر شهری قدیمی هستش و تقریباً یک شهر تجاری است و کلی دانشگاه داره که می گفتن دانشگاه های معتبری هم هستند. تور لیدر ها یک مرکز خرید بزرگی رو در نظر گرفتند که اسمش یادم نمی آد ولی اینو بگم که فروشگاه بزرگ لوازم خانگی IKEA هم اونجا بود. مرکز خرید که به اندازه کافی بزرگ بود و برند های مختلفی از جمله Lacoste، Zara، Mango، Tommy و خیلی دیگه از مارک های معروف اونجا فروشگاه داشتند. اما نکته مثبت، فروشگاه IKEA بود. حتماً بهتون پیشنهاد می کنم که هر جایی مسافرت رفتید، اگر مرکز خرید IKEA اونجا بود، یک سری بهش بزنید. البته ورود به مرکز خرید IKEA همیشه از یک درب و خروج از درب دیگری است و اگه وارد بشین دیگه نمی تونین از همون در خارج بشین. دکور این فروشگاه ها خیلی هوشمندانه است یعنی مسیر خروج جوریه که هر کی وارد بشه از همه قسمتها عبور می کنه و همه چیز رو می بینه؛ البته این مسیر از 30 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشه ولی برای ما که خیلی جذابه. فکر کنم همه فروشگاههاش هم همینجورین، چون ما فروشگاه دبی هم که رفتیم، دقیقاً همون Design و همون ترتیب چینش اجناس رو داشت. چند تا عکس از داخل این فروشگاه براتون میذارم که ببینید.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

بعد از خرید از شهر ازمیر سوار اتوبوس ها شدیم و ما رو به فرودگاه بردند. خوب ممکنه خیلی از مسافران همراه خودشون لیر ترکیه داشته باشن و ترجیح بدن که اونا رو به دلار یا هر ارز دیگه ای تبدیل کنن. توی فرودگاه صرافی ها این کار رو انجام می دادن ولی نرخ تبدیلشون خیلی کم بود. من یه حسابی که کردم توی هر 100 دلاری که از صرافی بگیرین باید بابتش 195 لیر ترکیه بدین در صورتیکه هر 175 لیر ترکیه معادل 100 دلار بود و این خودش یک ضرر بود. من پیشنهاد می کنم که ارز رو تبدیل نکنید چون بعد از گیت Passport Check می تونین از Free Shop خرید کنین یا اصلاً شاید دوباره به ترکیه برگشتین و این پول ها رو استفاده کردین. من که نگه داشتیم که شاید به این بهونه دوباره برم ترکیه. خوب سفرمون اینجا تموم شد. امیدوارم شما هم اگه رفتید بهتون خوش بگذره.

منابع مورد نیاز:
معرفی هتل های شهر کوش آداسی http://www.kusadasi.biz/hotels/
وب سایت هتلی که ما در اون اقامت داشتیم. البته این وب سایت همه هتلهای NOA هست و شما در منو های اون باید شهر کوش آداسی و هتل Noa Beach Club رو انتخاب کنید که لینک دوم هستش.
http://www.noa-hotels.com/
http://www.noa-hotels.com/default.asp?PG=TRSANA&OTEL_CODE=TR004
سایتی کامل جهت کسب اطلاعات در رابطه با امکانات، مراکز تفریحی و هتل های شهر کوش آداسی http://www.kusadasi.biz

نویسنده : علی حیدری مقدم

نظرات کاربران (16 نظر)

× در حال پاسخ به:

پویا 4 بهمن 1397 ساعت 03:58

سلام من میخام برای نوروز 98 تور کشتی کروز از کوش اداسی تا یونان رو ثبت نام كنم، تو خود ايران هم براي اين تور كه بدون ويزا هست نام نويسي ميشه اما قيمت تهيه بليطش تو كوش اداسي يك سوم مبلغ اژانس های ایرانه،
سوالی ک دارم ایا شما تجربه استفاده از این تور را دارید ممنون میشم جواب بدید

amin kasaei 4 مهر 1396 ساعت 20:01

سلام من شهریور 96 کوش آداسی بودم شهر بسیار زیبایی هست بازارهای خوبی هم داره جای بسیار خوبیه برای ریلکس کردن ولی متاسفانه لیدرهای گروه SIBA بسیار بی ادب و نا بلد هستن و اصلا به مسافرین احترام نمیذارن و اصلا قابل اعتماد نیستن . فقط میخوان تور رو با قیمت بالا به مسافرها بفروشن و هیچ اطلاعاتی از امکانت هتلها به مسافرین نمیدن .
سرپرست لیدرها ( بهنام ) اصلا جواب تلفنها رو نمیده . لیدر ایمان و لیدر امید هم بی ادبانه جواب انتقادات رو میدادند و در آخر میگن همینه که هست بریید ایران شکاید کنید

پیمان 5 خرداد 1396 ساعت 03:06

دوستانی که عید کوش آداسی رفتن میخوستم بپرسم 2 تا پارک آبی تو عید بازه؟

علیرضا 5 خرداد 1396 ساعت 02:59

با سلام خدمت دوستان
من هم با همین تور Sea travel در استانبول بودم که در لحظات ورود به فرودگاه و تا زمان رسیدن به هتل برخورد تورلیدر که آقایی بنام وحید بود بسیار خوب بود ولی متاسفانه متاسفانه از زمانی که نتوانست تورهای روزانه خود را به من تحمیل کند چنان رفتار ایشان تغییر کرد که داستان مفصلی دارد، از جمله اینکه کوچکترین کمکی در زمینه تعیین اتاق و مانند آن خودداری میکرد و من و همسرم و دختر دو ساله ام را به بدترین اتاقها فرستادند که البته خودم پس از صحبت با مسوولین هتل اقدام به تغییر آنها نمودم.
یک برنامه تور هم از این آقا گرفته بودیم برای رفتن به شهربازی استانبول (وایلند) با تاخیر دو ساعته در محل هتل ما حاضر شدند.
روز آخر هم به تلافی این ما که ده تا پانزده دقیقه دیر حاضر شده بودیم را در هتل جا گذاشتند و مجبور شدیم با اتوبوس راهی فرودگاه شویم.
خلاصه خیلی مراقب باشید و فریب چرب زبانیهای روز اولشان را نخورید مخصوصا که امکان بازدید از کلیه اماکن استانبول بصورت شخصی وجود داشته ونیازی به استفاده از تور و هزینه های گزاف آن نمیباشد.

دکتررشید 5 خرداد 1396 ساعت 02:49

سلام
من و خانواده ام سال گذشته با یکی از تورهای لست سکند کوش آداسی رفتیم ، هتل سانتا ماریا ورا
تنوع غذایی، کیفیت بالای غذا و برخورد دوستانه پرسنل از نقاط قوت این هتل بود و توصیه کلی من به اونایی که به این هتل میرن اینه که مواظب پرخوریشون باشن چون هر کدام از ما در عرض یک هفته بین ٣ تا ٥ کیلو اضافه وزن پیدا کردیم!
کلا کوش آداسی برای ریلکسیشن بی نظیره.

امیر ف 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

سفر خوبی بود علی جون خوش گذشت:) توضیحاتت کامل و عالی بود:) یکی 2 تا از دوستان به هتل های تاپ کوش آداسی اشاره کردن به نظر من هم اگه قصد رفتن دارید سعی کنید بهترین هتل رو انتخاب کنید که لذت سفر بیاد ماندنی بشه:)

محمد 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

باسلام.مرسی از اطلاعات خوبتون.من برعکس تمام دوستان که کامنت گذاشتن تجربه گوش آداسی رو ندارم ولی استانبول رفتم.در استانبول به یک چرم فروشی رفتیم که دقیقا توضیحات علی آقای عزیز در موردش صدق میکرد.کیفیت چرماشون عالی بود ولی خیلی اصرار میکردن ونهایتا ما حدود700 دلار خرید کردیم.
جناب چنگیز به نظرم کمی تند رفتن.اینم خوب نیست که ایران عزیزمون رو بکوبیم و طرف ترکهای ترکیه رو بگیریم(با در نظر گرفتن تمام مشکلات موجود)بنظرم ایرانیها بسیار انسانهای بزرگوار و والایی هستن.البته تا اونجایی که من دنیا رو دیدم اینطور بوده هرچند همه جای دنیا خوب و بد هست.
نهایتا این سفرنامه باعث میشه من حواسمو برا انتخاب جمع کمن.
مرسی

چنگیز 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

دوست نویسنده عزیز من هم به کوش آداسی سفر کردم ولی شما اگر به هتل بهتری می رفتیتد یعنی یک مقدار بیشتر خرج می کردید مطمعن باشید نه به مشکل گرما می خوردید هم نورپردازی هتل خوب بود هم اتاقتان وان داشت و ... پس خواهشن اطلاعات غلط به مردم ندید بلکه لازم است بیشتر در مورد هتل تحقیق کنین.مورد اشتباه دیگه ای که دیدم و بسیار تعجب کردم در مورد فروشندگان کشور ترکیه است که گفته بودید قیمت هارو بالا میگن و جنس رو بهمون قالب می کنن یا ولمون نمی کن.شما مطمعنی برای خرید به مغاره های ترکه رفتین این مواردی که برای خرید گفتین فقط من تو تهران میبینم .چرا که در ترکه 99 درصد اجناس اتیکت داره و فروشنده هیچ وقت به خودش اجازه نمیده این رفتارارو از خودش نشون بده حالا این دوستمون کجا باسه خرید رفتع من موندم چی بگم؟به هر حال امیدوارم این سفر بهتون خوش گذشته باشه.

شهاب 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

دوست عزیز اگر بار دیگربه کوش آداسی سفر کردید پیشنهاد میکنم به شهر efesحتما سری بزنید شهری که از دوران روم باستان وقبل از میلاد باقی مانده وآثاروبناهای باقی مانده شاید بیست برابر تخت جمشید باشدوچند کیلومتر بیشترفاصله ندارد یک کلیسا هم هست که عقیده دارند قبر حضرت مریم اونجاست جای دیدنی است.موفق باشید.

هایده 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

این دوست عزیز نکته خیلی مهمی را گوشزد کردند که متاسفانه بعضی آزانس ها این مساله را برای خیلیها پیش میاورند پارسال تو قرارداد من و یک آزانس معروف در مقابل نام هتل درخواستی من یک کلمه مشابه توی پارانتز آورده بود که من فوری متوجه شدم و گفتم مثل اینکه من شما را برای خواستگاری از پسرم در نظر بگیرم بعد یک دختر دیگه ای را معرفی کنند که مشابه شماست خودش هم خنده اش گرفت و کلمه مشابه را حذف کرد و کلمه فقط را جلوی هتل ذکر کرد. در ضمن تور ما برای گشت ازمیر 35 دلار میگرفت و ایکیا و مرکز خرید مورد اشاره شما را نداشت من با دولموش رفتم اتوگار گوش آداسی و با اتوبوس و 10 لیر رفتم ازمیر و اونجا با شاتل مجانی رفتیم جلوی دانشگاه ازمیر و از داخل دانشگاه بعد از طی مسافتی به مرکز خرید ایکیا رفتیم.در ضمن از مسئولین این سایت بسیار سپاسگزارم که اطلاعات بسیار خوبی به مراجعین میدهد به امید پیشرفت و موفقیت در این امر مفید

سیما 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

سلام روز به خیر
من 1سال پیش به کوش آداسی اومده بودم و هتل aqua fantasy بودیم و به هر کسی که میخواد بره توصیه میکنم از سفرش لذت ببره فقط بره این هتل چون به قدری بزرگه و زیبا و فول امکانات که هر چی بگم کم گفتم یعنی اگه اونجا باشید هم وقت کم میارید هم دلتون نمی خواد که از هتل بیرون برید
خلاصه امیدوارم به همه تو هر سفری خوش بگذره...

Nahid 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

ممنون که زحمت کشیدید اطلاعاتتون رو در اختیار ما هم قرار دادید

feridoon 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

توضیحات خوبی بود . من هم به اتفاق خانواده یک هفته در هتل Efesus Princess کوشی آداسی بودیم که فکر میکنم همزمان با شما در شهریور 91 بوده . به ما هم خیلی خوش گذشت و هتل بسیا خوبی با تیم انیمیشن بسیار جذابی بود . من هم امیدوارم یکبار دیگر بتوانم به کوشی آداسی و ترجیحا همان هتل بروم .

مجید اسعدی 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

دوست عزیز ممنون از اطلاعاتون فقط من چون تجربه سفر به کوش آداسی را داشتم فکر می کنم در رابطه با هتل در حقتان خیلی بی انصافی کرده اند و در رابطه با هتل ،من هتل 5 ستاره رفتم و هیچکدام از مواردی که گفتید از جمله سیستم تهویه و سیف باکس و غیره به شکلی که شما گفتید نبود ولی به هر حال مهم اینه که روز های خوب و شادی را سپری کردید.با تشکر فراوان

مهرزاد 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

سلام روزتون بخیر من فکر می کنم توی این تور با شما همسفر بودم چون توی ون ما بود که سوسن خانوم اعلام کرد شما رو از ویستا هیل منتقل کردند نوا و گفتند نوا نهار روز آخر داره و مال بزرگسالانه..نوا هتل خوبی بود فقط به نظر من یه کمی کسالت آور بود...