Close

پوکت، بهشت تایلند

4.5
از 49 رای
پوکت، بهشت تایلند + تصاویر

QD02s4usKFlFt690Oy6DusqbeO4xDTWsydcoggPg.jpeg

بسيار سفر بايد           تا پخته شود خامي

سلام عرض ميكنم خدمت لست سكندي هاي عزيز و خوانندگان محترم،روزي كه تصميم گرفتم سفرنامه بنويسيم ترس زيادي داشتم بخاطر اينكه اولين سفرنامه من هست و منم مبتدی در اين زمينه،چندين ساله لست سكند و بخصوص بخش سفرنامه هاش رو دنبال ميكنم و براي اينكه اطلاعات زيادي از اين راه كسب كردم و كمك بزرگي برام بودن خواستم از طريق نوشتن سفرنامه دين خودم رو ادا كنم.من اول عذرخواهي ميكنم بابت اينكه مطمئناً كسر و كمبودهاي زيادي در اين سفرنامه وجود خواهد داشت،كه بر من ببخشاييد و همين طور از طولاني بودن سفرنامه.

سالهاي زيادي هست كه شايد بزرگترين رويا و آرزوم ديدن کل دنياست و آشنا شدن با شگفتي ها و بخصوص كشف نشانه هاي خدا در اين زمين شگفت انگيز.

اوايل مرداد 96بود كه به همراه همسايه عزيزمون تصميم گرفتيم براي بار دوم عازم سفر خارج از كشور بشيم، تحقيقاتم رو راجع به استانبول و هر آنچيزي كه به استانبول مربوط ميشد رو شروع كردم. يه نكته قبلش بگم اينكه من در مسافرتها حكم ليدر و آقاي همسايه نقش هماهنگ كننده تورها رو بعهده داشت و خانم همسايه و آقاي همسر هم نقش بازيگر اين وسط ايفا مي كردند .

خلاصه تحقيقات انجام شد و وقت قيمت گرفتن از آژانسها فرا رسيد،من وظيفم رو انجام داده بودم و حالا نوبت آقاي همسايه بود كه كارش رو شروع كنه،با بررسي قيمتها و مشورتهايي كه اكثر شبها در قالب جلسات دوستانه برگزار ميشد قيمتهايي كه اونموقع براي اقامت يك هفته اي استانبول رايج بود نرخي حدود دو ميليون تومان به ازاي هر نفر بود،آقاي همسر زياد مايل نبود كه با اين هزينه به يك كشور همسايه و در دسترس سفر كنيم،به همين خاطر به صورت كاملا يهويي تصميم به مسافرت به تایلند تغییر پیدا کرد و به جز آقاي همسايه بقيه اعلام رضايت خودشون رو اعلام كردند،كه چون راي به اكثريت بود آقاي همسايه هم تسليم جمع شد.

پوکت یکی از زیباترین و بهترین شهرهای تایلند برای مسافرت خانوادگی هست و شامل چندین جزیره زیباست.وقت كمي بود براي مقدمات سفر،هر چند من يكي از شهرهايي كه از قبل تحقيقات زيادي راجع بهش داشتم پوكت بود و بنابراين فقط بايد اطلاعات رو جمع بندي ميكردم.ديگه داشتيم به شهريور نزديك ميشديم و تصميم گرفتيم فورا تاريخ مسافرت رو با توجه به مرخصيامون تنظيم كنيم.تاريخ شروع سفر رو روز 6شهريور انتخاب كرديم،آقاي همسايه از آژانسي كه در شهرمون بود تور رو با پرواز ماهان و هتل اسليپ ويت مي براي هفت شب به قيمت نفري 2850000تومان خريداري كرد،مدارک موردنياز براي ويزا كه شامل،كپي كارت ملي و شناسنامه ،2قطعه عكس متفاوت با عكس روي پاسپورت،اصل پاسپورت با حداقل 7ماه اعتبارو همچنين پرينت حساب با حداقل مانده 5ميليون تومان به ازاي هر نفر(لازمه يه توضيح بدم كه اگر هر زوج يك پرينت با حداقل مانده 8ميليون هم داشته باشند كافي ست و نياز نيست 2تا پرينت 5ميليوني ببرند) تحويل آژانس داده شد.

از اونجايي كه ما شهرستان بوديم و آژانس شهر ما يك واسطه بود،بليطها و ويزا تهران صادر و همونجا هم تحويل داده ميشد،يه مشكلي براي ما بوجود مياورد و اون هم ارز دولتي بود كه لازمه ش وجود پاسپورت و واچر هتله،اگر ميخواستيم منتظر ويزا و بليطا باشيم ممكن بود وقت رو از دست بديم براي همين با همكاري آژانس شهرمون تونسيم زودتر از موعد بليط و پاسپورت رو دريافت و حواله ارز خودمون رو بگيريم.براي حواله ارز اصل پاسپورت و واچر هتل و بليط نياز هست. نفري 75000تومان عوارض خروج از كشور در بانك ملي پرداخت كرديم.

پرواز ما از تهران بود.به دو دليل ما تصميم گرفتيم مسافت 16ساعته به تهران رو با ماشينهاي خودمون طي كنيم،اول اينكه تصميم گرفتيم بعد از برگشتن سري به شمال كشور خودمون هم بزنيم و دوم بخاطر ترس آقايون همراه از هواپيماهاي داخلي .مسافرت ما روز جمعه سوم شهريور از شهرمون شروع شد،شب قبل بار و بنديل سفر رو بستيم كه صبح زود عازم سفر شيم،قرار شد يك روز رو در شيراز بمونيم ،به ويلاي برادر آقاي همسايه در خارج از شهر شيراز رسيديم و شب رو اونجا استراحت كرديم،صبح ساعت حدود 10بود كه شيراز رو به سمت تهران ترك كرديم.

یکشنبه شب حدود ساعت 22 ما به تهران و منزل دوست عزيزمون رسيديم،پرواز ما دوشنبه شب ساعت 22:10  به وقت تهران به مقصد بانكوك بود.

از چند ساعت قبل در فرودگاه حاضر شديم و ماشينهاي خودمون رو در پاركينگ شماره 3 فرودگاه امام خميني پارك كرديم.بعد از انجام امور فرودگاهي و تحويل بار و... ،منتظر باز شدن گيت و وارد شدن به هواپيما بوديم در اين فاصله با مراجعه به باجه بانك ملت در فرودگاه و تحويل حواله ارز، 600دلار به ازاي نفري 300دلار ارز دولتي رو دريافت كرديم ،پرواز با حدود نيم ساعت تاخيرساعت 22:35 از زمين جدا شد.

ek06KLQW3vxNAJw3qmmmm9sOQnMpqoIJ29ZRBv2Y.jpeg

تصوير شماره 1(فرودگاه امام خميني)

uS2FKrrrC7CqUcHQGGCV2BZOtYvOqKOu3L1WSZXM.jpeg

تصوير شماره 2(صف چك پاسپورت)

هواپيماي ما ايرباسA310 ماهان بود،هواپيما جاي زيادي براي پا نداشت و پرواز با كمي سختي انجام شد.مانيتور پشت صندلي ها وجود نداشت و شما سرگرمي خاصي براي پرواز طولاني نداشتيد هر چند ساعت حركت طوري ست كه شما ممكنه اكثر طول مسير رو بخوابيد.من يه پيشنهاد دارم براي سرگرمي ميتونيد كتاب مطالعه كنيد.و يه پيشنهاد ديگه هم به همراه داشتن بالشت گردني براي پروازهاي طولانيه تا راحتتر بتونيد طول پرواز رو استراحت كنيد.خلبان ضمن عذرخواهي بابت تاخير بوجود آمده ما رو اميدوار كرد كه اين تاخير رو با ميانبر زدن و كوتاهتر كردن مسير جبران كنه. به همه يك ملحفه و بالشت و چشم بند براي استراحت ميدادند كه موقع خروج از هواپيما ملحفه ها رو تحويل مي گرفتند.

n4mprtpauUQN8APVREKX5qNM4gjtdB2Qz3QEAyai.jpeg

تصوير شماره 3(داخل هواپيماي ايرباس A310)

Fiu2vzym4Q9RT78EZmBR5supIottBk8YqW2bd7rt.jpeg

تصوير شماره 4(مطالعه در پرواز هاي طولاني)

شام هواپيما بيف استراگانوف و سبزي پلو با مرغ وكيفيت آن متوسط بود. من و آقاي همسر هر دو مرغ با سبزي پلو رو انتخاب كرديم.در طول پرواز دوبار پذيرايي شديم به علاوه نوشيدني هاي سرد و گرم بعد از هر وعده.هواپيما در ساعت 7:50 به وقت محلي و پس از شش ساعت و نيم در فرودگاه سوارتابومي بانكوك فرود اومد.

l9ZR9q935KgNCUhPdflA0K6uF8FBCviOejbWSmsB.jpeg

تصوير شماره 5(شام در هواپيما)

IiGD9cleE8fxROWaG2mJXlZsCJQEP8o1TxI0tgy1.jpeg

تصوير شماره 6(صبحانه هواپيما)

Nq3VHHkNXfNO15SZVb8i56jnxrMIHOTAO1ryIr29.jpeg

تصوير شماره 7(طلوع بر فراز ابرها)

C3K4PDY2RYs8qqzr1GafpQSQn3clUpbJKrz2BOUX.jpeg

تصوير شماره 8 (بانكوك زيبا)

qHAZLJosS3MV2wxBGfknDnXepEqeiVWM8GPg54Y0.jpeg

تصوير شماره 9(فرودگاه سوارنابومي بانكوك)

ساعت در بانكوك با اختلاف 2:30از ايران جلوتر بود.در فرودگاه پس از تحويل بار و انجام كارهاي ورود كه شامل پر كردن فرم مخصوص ورود به تايلند بود،ليدر خودمون رو با تابلوي A.T.S پيدا كرديم و پس از دريافت بليط پرواز بانكوك-پوكت از ليدر كه بصورت عكس بر روي موبايل بود ، سيمكارت تايلند و اطلاعات لازم را دريافت كرديم.پس از چك كردن بليط ها توسط مامور مخصوص و زدن مهري به شكل ستاره بر پشت دستهايمان، با شاتل فرودگاه به مقصد بعدي كه فرودگاه دن موئنگ بود جابجا شديم .حدود يك ساعت و نيم با ون طول كشيد تا به فرودگاه بعدي برسيم، در طول مسير خيابانهاي تميز،هواي ابري، ساختمانها  و ماشين هاي رنگارنگ توجه آدم رو به خودش جلب ميكرد..به دليل خستگي زياد از پرواز و فرودگاه بيشتر مسير رو خواب بودیم.

UFYGgOKjDu6hRz3gDSuXlGV5LCwz9UP3CTTqRvAA.jpeg

تصوير شماره 10(مهر ستاره اي پشت دستمون)

1I7XaGTIPRCqawrfbHG47jrGc0gGTOkO7uhVNLYB.jpeg

تصوير شماره 11(بانكوك در طول مسير)

sCMz0sz327hPIedrv9lu17GGuMzMdvcNbT1ItfQu.jpeg

تصوير شماره 12(فرودگاه دن موئنگ)

پس از رسيدن به فرودگاه،همون اول چمدانهامون رو تحويل داديم و خود يكي از مزيتهاي پروازشون بود اينكه بخاطر چندساعت علافي در فرودگاه مجبور نبوديم بارمون رو با خودمون اينور اونور ببريم،كارهاي اوليه رو انجام داديم و بعد از پيدا كردن گيت خودمون تا پرواز كمي استراحت كرديم.

پرواز ما به سمت پوكت ساعت 13:45 با هواپيماي بويينگ 800-737 تاي ايرويز بود كه يك پرواز خوب رو داشتيم و پس از حدود 70دقيقه به شهر رويايي پوكت رسيديم.قطعه اي از بهشت،شبيه رويا مي موند.

zCdrZrEZ1glygZ7wI3BKh5NMBuGnyjT97sBidk75.jpeg

تصوير شماره 13(داخل هواپيماي تاي ايرويز)

oz2xDQj9l7yNOXuY7zJZYs4QB2cnCi4DrKVcTiu9.jpeg

تصوير شماره14(بر فراز پوكت)

ساعت 15:15 دقيقه بود،پس از تحويل بار و انجام كارهاي فرودگاهي دوباره به دنبال تابلوي A.T.S راننده اي كه قرار بود ما رو به پاتونگ برسونه پيدا كرديم،راننده جواني تايلندي بود،علاوه بر ما چهار نفر سه جوان ايراني ديگه با ما همسفر بودن، در طول مسير با همسفرامون اطلاعاتي راجع به پوكت با هم رد و بدل كرديم.

مسير فرودگاه تا هتل حدود يكساعت و نيم طول كشيد و ما از ديدن مناظر اطراف به وجد اومده بوديم،شايد تنها چيزي كه هم جالب بود برامون و هم كمي تو ذوق ميزد نماي شهر بود كه پر از سيم هاي برق و تلفن بود،به حدي سيم ها زياد بود كه زيبايي شهر رو گرفته بود. ديدن خونه هاي رنگ و رو رفته و محله هايي با خيابونهاي باريك شايد كمي تو ذوق ميزد و تصورمون از پوكت رو تا حدي داشت خراب ميكرد.

VmW9KqNf47z4GzOF5RvJfA4Hp4zDnxD3tbno0Qtb.jpeg

تصوير شماره 15(سيمهاي برق در طول مسير)

aFj7zbAxTW0BeJZrQ7oiSO3R8nhVRR0F9d2mKN2m.jpeg

تصوير شماره 16(اولين مناظر پوكت)

يكي ديگه از مشخصه هايي كه برامون تازگي داشت رانندگي از سمت چپ بود كه بدليل فرمان سمت راست ماشين ها رانندگي برعكس ايران بود و ما با مشاهده خيابون هر آن ميگفتيم ممکنه با ماشين روبرويي شاخ به شاخ بشيم،خارج از شوخي پوكت داشت برامون خوشايند ميشد و هر چه مسير پيش ميرفت دوست داشتني تر بود،همه جا از سبزي اشباع شده بود،خونه هاي رنگارنگ دوست داشتني،حتي سيمهاي برق هم داشت برام جالب و دوست داشتني ميشد.

ديگه غروب شده بود كه ما به هتل اسليپ ويت می كه به طور مفصل در قسمت نقد و تفسير هتلها راجع بهش صحبت كردم رسيديم،هتلي كه در نگاه اول بخاطر تركيب رنگش و به گفته آقاي همسر سازمان انتقال خون و هلال احمر رو به ياد آدم ميندازه،رنگ قرمز رنگ غالب هتل بود،لابي خيلي ساده و بدون دكوراسيون خاصي با سفيدي و تميزي خودش رو به ما نشون ميداد.در بدو ورود با يه نوشيدني خوشمزه و خنك از ما پذيرايي شد.آرين تورليدر ما تو هتل منتظرمون بود و به محض ورود كارهاي چك اين رو انجام داد،هتل براي مدتي كه ما اونجا بوديم مبلغي رو بعنوان ديپوزيت از مسافران دريافت ميكرد،ما براي دوتا اتاق 100دلار گذاشتيم كه در آخر در صورت سالم بودن وسايل اين مبلغ به شما برگردانده خواهد شد.

A4dVvNOmAHZaCWD5TARQybsDXOdw2Hi2DYCTGkSE.jpeg

تصوير شماره 17(نوشيدني خنك براي خوش آمد گويي)

1lyNnFUevtLWbjLQiqsBxtuQ800zRw1d1yAnJLXE.jpeg

تصوير شماره 18(نماي بيروني هتل اسليپ ويت مي)

RfFgJMtwAESiPUGOSKZpE2FWBnSOQiN0fEqGB2lu.jpeg

تصوير شماره 19(نماي بيروني هتل)

qc0wxqBN6dRWo51SoNmAhcMzM1Ax543RUCQJi1Sp.jpeg

تصوير شماره 20(لابي هتل)

qc8D5pCuG5zC1DxKzPi4w30dr88ASMRrXVQcSu1B.jpeg

تصوير شماره 21(جوايزي كه هتل دريافت كرده بود)

واقعا خسته بوديم،24ساعت بود كه استراحت خاصي جز تو پروازها نداشتيم،آرين ميخواست راجع به تورهاش توضيحاتي بده كه ما گفتيم اگر اجازه بده كمي استراحت كنيم و يكساعت بعد بياد با هم صحبت كنيم.كارتهاي اتاقامون رو تحويل گرفتيم به همراه توضيحات اوليه راجع به هتل و بعد رفتيم كه اقامت يك هفته ايمون رو تو دل پاتونگ شروع كنيم،اتاق هاي ما طبقه چهارم بودند،آسانسور فقط با كارت اتاقها حركت ميكرد و فعال ميشد،با راهنمایی یکی از خدمه ها به اتاقمون رسیدیم.

اتاق a425 اتاقي بود كه قرار بود ما رو يه هفته تحمل كنه،اول از همه به كشف اتاق و وسايلش پرداختم،اتاقي مناسب به نظر ميومد،تميزيش، وسايلش، تهويه ش همه و همه خوب بود،اتاق ما  و تمامي اتاقهاي هتل داراي بالكني به سمت محوطه هتل و خيابونهاي اطراف بود،تلویزيون، سشوار، سيف باكس،دوتا چتر،دمپايي،لوازم بهداشتي و كتري برقي و چاي و نسكافه از جمله وسايلي بودند كه تو اتاق دیدیم.

fHkVE4DcFeGFatNoWd2NkOzwshNomrtdrn50y8rM.jpeg

تصوير شماره 22(اتاق هتل)

4m0QQnnZma1Qi8HNULpj74T5KGYrurtUi4jyt9lA.jpeg

تصوير شماره 23(اتاق هتل)

zlmv4ayC1VFO0XiIj4a9cVRRse0xnJnTp24ppQe6.jpeg

تصوير شماره 24(كتري برقي و چاي و نسكافه)

eLT9NSTZCXbuxPPVWYsBsspUFxYcmI7JiLrugJ4S.jpeg

تصوير شماره 25(لوازم بهداشتي)

LuzEaaiU50hvzSVBMF7mmwhjpXQ6AqrAtpshfIyf.jpeg

تصوير شماره 26(كمد اتاق)

qiFd8P3sOr1OSPabLWxdXqXi2tUNTMScB8ITsWUw.jpeg

تصوير شماره 27(داخل یخچال اتاق)

NPe75noiAAXTxzpWjZHFWLUTtRGbRLEgLwx9AVUw.jpeg

تصوير شماره 28(بالكن اتاق)

olWFfb3AEG2RoZkVo7hElskjCR6iPhkWKmOoviQx.jpeg

تصوير شماره 29(سرويس بهداشتي)

سرويس بهداشتي تميز و مرتب بود،در كل اتاقمون خوب بود فقط يه بدي كه براي ما داشت در نظر اول نبود هيچ ميز و صندلي اي بود البته زياد مهم نبود چون توي بالكن يه ميز كوچيك و دوتا صندلي وجود داشت.بعد از جابجايي وسايلها،آقايون تصميم گرفتند سري به استخر بزنن و يه تني به آب بزنن،استخر با ويويي خوب در طبقه ششم هتل قرار داشت به همراه يك كافه و سونا و سالن ماساژ،زياد بزرگ نبود ولي قابل قبول بود.

kLUGMWaXg3FCCcNLzHGOVE1jQ2RdgGkBUl1UwnJT.jpeg

تصوير شماره 30(استخر هتل)

EX89akbye5QXloB1uTamo2LK6XoLRE3T73uZY6tS.jpeg

تصوير شماره 31(كافه استخر)

توي هتل ما به ندرت ايراني ديديم،اكثرا چشم بادوميهايي كه يا اهل كره يا ژاپن بودند رو ميديدم،با افرادي از مليتهايي ديگه،كشفيات اوليه انجام شد و ما حاضر شديم كه بريم اولين گشتمون رو داشته باشيم،شب شده بود و با خوراكيهايي كه داشتيم كمي خودمون رو سير كرديم،آرين تماس گرفت كه تو لابي منتظرمونه،بعد از توضيحاتي راجع به شهر و هتل شروع كرد به نرخ دادن تورهاش،من مدت زمان زياديه كه سفرنامه ميخونم و تقريبا مطمئن بودم نبايد به هيچ تورليدري اعتماد كرد،آقاي همسايه با شنيدن نرخ تورها كه آرين براي تور جيمزباند و في في و رفتينگ، نفري 120دلار عنوان كرد فورا خواست كه تورها رو از آرين خريداري و از فردا استارت كار زده بشه كه من موافقت نكردم و گفتم تا فردا بهش خبر ميديم،خلاصه بعد از صحبت زديم بيرون از هتل،هوا مرطوب و معتدل بود كه براي ما جنوبيا عادي بود نه اينكه گرم باشه هواش خوب بود.كلا دماي هوا تو تايلند بين 20-30 درجه متغيره پس ما اصلا انتظار هواي خنك رو نداشتيم.

هتل ما موقعيتش عالي بود،با كمتر از 5دقيقه پياده روي ميرسيدي به بزرگترين مركز خريد پاتونگ(ساحل زنده و شلوغ پوكت)، جانگسيلون و همينطور خيابان معروف بنگلارود.ما اولين كاري كه كرديم مقداري پول چينج كرديم،با كمي بررسي فهميديم كه دكه هاي زردرنگ نرخ بهتري براي چينج كردن داشتند،هر 100 دلار حدود 3200تا 3300 در برخي روزها متغير بود.پيشنهاد ميدم هر بار در صورتي كه خريد بزرگي نداريد همون 100دلار رو چينج كنيد.

y40ecRswEddaXchG9OnTXHgJhGmHnuGyrELY43Fd.jpeg

تصوير شماره 32(خيابان بنگلارود)

خيابونهاي اطراف هتل پر از دكه هاي فروش تور و مراكز ماساژ بود،اول براي اينكه به آقاي همسايه ثابت كنم آرين داره تور رو بهمون گرون ميده شروع كرديم به دكه ها سر زدن و نرخ پرسيدن كه با هر بار پرسيدن آقاي همسايه فوري ميگفت نرخ آرين بهتره و مناسبتره حالا هر چي من ميخواستم قانعش كنم كه در عوضش ممكنه تورهايي با كيفيت خيلي پايين بهمون بندازه راضي نشد و منم كوتاه اومدم،چون از اول هم زياد با پوكت موافق نبود خواستم بهش يه آوانس بدم و راضي شدیم از آرين تورهامون رو به قيمت نفري 120دلار خريداري كنيم هر چند ته دلم اصلا به اينكار راضي نبودم.

 

روز اول

امروز رو چون تورها ديروقت خريداري كرديم اختصاص داديم به كشف اطراف هتلمون و كلا پاتونگ،صبح اول وقت براي صبحانه راهي رستوران هتل شديم،صبحانه از ساعت 6:30 تا 10:30 صبح سرو ميشد.ميشه گفت تقريبا همه چي رو داشت و ميتونست همه نوع ذائقه اي رو راضي نگه داره،صبحانه هتل شامل چندین نوع نان،چند نوع مربا و عسل، نيمرو و املت و صبحانه هاي چشم باداميا كه فكر كنم بيشترشون تاي فود بودند،انواع آبميوه و نوشدنيهاي گرم وسرد و ... خلاصه فكر نكنم كسي گرسنه از اون رستوران ميومد بيرون.

ebswvfsC07NhmZoxX5zgkbE517UdhDjgCNBFUWQQ.jpeg

تصویر شماره 33(صبحانه هتل)

z8vHWqkYLnfmzLnQJHvlNq10dwdMSO0y0YTaNNJT.jpeg

تصویر شماره 34(صبحانه هتل

KgKBKCrPLcX2EeRRumcXMBq5NruM09XZgli4VRP6.jpeg

تصوير شماره 35(صبحانه هتل)

WzuesAwxXp2i07QhSASr42i3MBGof3dnPcwhHId7.jpeg

تصوير شماره 36(صبحانه هتل)

3G4XG8zi43DeC9dfQny9xIvBLf68Gm7VisuKhx6w.jpeg

تصوير شماره 37(صبحانه هتل)

dBhaUeoPKOS0ZLIT46QF04h2KW2Gta5NEul6hhvS.jpeg

تصوير شماره 38(صبحانه هتل)

RU6c1MhNY6LVdpiHIl8XCcEUOe6vEHYzzPILjLCE.jpeg

تصوير شماره 39(صبحانه هتل)

* تصاویر صبحانه مربوط به کل هفته ای هست که در هتل اقامت داشتیم

هوا باروني بود و چترهامون رو برداشتيم و بعد از صبحانه راهي خيابون شديم و كمي تو مغازه هاي اطراف هتل سرك كشيديم،بيشترين اجناسي كه تو مغازه ها ميديديم صنايع دستي تايلندي و لباساي مخصوص تايلند اعم از تي شرت و پيراهن و شلوارك و ... بود.كمي از مغازه ها خريد كرديم.قيمت ها به نسبت خوب بود،شايد جالب ترين و از نظر من و خانم همسايه بهترين چيزي كه ميشد از پوكت سوغاتي بياريم صابونهاي مخصوص دست ساز اونجا در شكل ها و طرح ها و با رايحه هاي متفاوت و دوست داشتني بود.

هوا خيلي دلچسب بود و ما زير بارون زيباييهاي پاتونگ رو ميديدم.سري به ساحل و تفريحات ساحليش زديم كه كمي نرخ هاشون گرون بود. از آبميوه هاي طبيعي لب ساحل امتحان كرديم .آرين بهمون زنگ زد و گفت اگر مايل باشيد و وقتتون آزاد باشه امروز رو ميتونيد بريد گشت شهري و از اونجايي كه براي امروز برنامه خاصي به جز خريد و ساحل نداشتيم قبول كرديم و قرار شد ساعت 14 راننده بياد دنبالمون.

ZhQRNhMtFpdsKp2fdlKzDhg6hFEk2ANhlJA02EQm.jpeg

تصوير شماره 40(صنايع دستي پوكت)

jZu8vafny1g0tAvYmpvYgBziVZiBQmxNCDScD4Xi.jpeg

تصوير شماره 41(صنايع دستي پوكت)

5qmlLvI3WderO6gUZ4rygKm1W2NJy961nuI4qO2f.jpeg

تصوير شماره 42(صنايع دستي پوكت)

Lbv9gdV2hLvTFpBIReDMKzyBJqfYbinFV0UjWGh6.jpeg

تصوير شماره 43(ساحل پاتونگ)

FVH5schJi1FbAwfAVdBGDveLMACsdY6bQ003T90w.jpeg

تصوير شماره 44(صابونهاي تزييني)

SHR6xEDwt1mwr0Q5nlhOUypTg8OMsuQko0uX0rFp.jpeg

تصوير شماره 45(آب نارگيل طبيعي)

تا ظهر تو خيابونا و مغازه ها دوري زديم و بعد از خوردن خوراكيهايي كه از ايران با خودمون آورده بوديم به همراه راننده راهي گشت شهري شديم.گشت امروز ما فقط به عسل فروشي و جواهرفروشي ختم ميشد.من علاقه اي به خريد نداشتم و فقط با آقاي همسر مثل نمايشگاه از اونجا ديدن كرديم.البته همسفرامون هم از عسل فروشي و هم جواهراتي خريدايي داشتند.گشت شهري چيز خاصي نداشت و فقط جنبه وقت گذروني داشت براي ما.عصر به هتل برگشتيم و بعد از كمي استراحت دوباره رفتيم بيرون و از اونجايي كه مركز خريد جانگسيلون ساعت كارش 11صبح تا 22 بود وقت زيادي براي ديدن و خريد نداشتيم و بعد از اون خيابونهاي اطراف و بنگلارود رو ديديم.ذرتهاي كنار خيابون رو پيشنهاد ميدم تست كنيد من كه خيلي دوسش داشتم.

qsCFsBIxyJQPY20C01YJN0be1TLWZbvlmZznQp4j.jpeg

تصوير شماره 46(عسل فروشي)

FwWK0XgNJiEuMJGFFfjUPPIYhrOLWkFg5YDG6Tug.jpeg

تصوير شماره 47(ذرت  تايلندي)

شايد يكي از جاذبه هاي تايلند چرخ دستي هاي خوراكي كنار خيابونا بود كه شامل بستني فروشي و ذرت و غذاهاي تايلندي و پنكيك و ... بود. پيشنهادم اينه حتما سعي كنيد از اينا تست كنيد.هر چند همسفرامون زیاد علاقه ای به تست کردن نداشتند ولي ما بستني ها و آبميوه و ذرت رو امتحان كرديم.يه چيزي هم كه شايد براي ما جلب توجه ميكرد حيواناتي بودند كه تو خيابون زياد ميديديم اعم از سگ و گربه و همينطور اينقدر اونا بيحال بودن كه اكثرا در حال استراحت ميديديمشون.و همچنین نمادهای یادبودی برای پادشاه مرحوم تایلند و مجسمه های بودایی که در همه جا وجود داشت و جلوی اونها پر از خوراکی بود!

FCvQCk74N6m5DIsVytnEyofaDsptoKwYzGi0jpc2.jpeg

تصوير شماره 48(گاري هاي پخت غذا)

HpEnvGBScvIbE5l9xQnPPxZjfkJJC4vHszXAtOyy.jpeg

تصوير شماره 49(پخت پنكيك)

VG7JzCteat3Y2N0AD374qZUXc1y9kO2pTbKOImqR.jpeg

تصوير شماره 50(بستني دست ساز)

1k9eXGBmdf6n7ubVny50YP54oInQzdotU5VnpfkC.jpeg

تصوير شماره 51(حيوانات بی حال خياباني)

9Hoo112bx7lmUO9UwQiVwu2BUGJmR8PZS8OgLVka.jpeg

تصوير شماره 52(حيوانات خسته خياباني)

1sRgFMAmb50Z5GpZCQU6TGPmJoN3H5OENI9qIv5j.jpeg

تصویر شماره 53(صدفهای رنگارنگ خوراکی)

Q8uMBggpEHz9yHkj43zXo1G38erhxOyHV8JM4WPd.jpeg

تصویر شماره 54(مجسمه های بودا با خوراکی های رنگارنگ کنارشون)

CuPZzaTpyiIGgCvjDXfFQ78ztWzR5khqlNSu4bEg.jpeg

تصویر شماره 55(یادبودهای پادشاه مرحوم)

 

روز دوم

امروز قرار بود ساعت 7:30 ون بياد دنبالمون تا بريم جيمزباند رو ببينم،هيجان خاصي داشتم و شايد يكي از دلايل اصليم براي اومدن به پوكت همين جيمزباند بود.بعد از خوردن صبحونه راهي جيمزباند شديم،ما اولين مسافراي ون بوديم و بعد از ما به يكي دوتا هتل ديگه رفتيم و بقيه مسافرا رو هم سوار كرديم و رفتيم كه داشته باشيم يه روز توووپ.مسير خيلي طولاني بود و حدود يكساعت و نيم تو راه بوديم تا به مقصد رسيديم.

اولين جايي كه ديديم ویوپوینتی به جزاير جيمزباند بود كه واقعا مناظر اطراف آدم رو مسحور خودش ميكرد ،حدود نيم ساعتي اونجا به تماشا و عكس گرفتن پرداختيم و بعد دوباره با ون به اسكله رفتيم،اسكله خيلي خلوت بود و من خوشحال از اين آرامش.شركتي كه قرار بود ما رو ببره سي آنجل(sea angle)بود.كشتي ما دوطبقه و ظرفيتي حدود 30 نفر داشت كه حدود 25-26 نفري مسافر داشت.همراهان ما رو تعدادي اروپايي و عربي و تركي شامل ميشدند و ما تنها ايرانيهاي كشتي بوديم.البته يه زوج جوان هم بودند كه ما حدس زديم شايد ايراني باشند.

pgTdPjWn5q86r4idsPTTzvkUhtU2mI384LtSEWaY.jpeg

تصوير شماره 56(ویوپوینت جيمزباند)

nT5ZzEKmapM1FRkPd8i3mdDXa2Nt2Ln2Linb7zWj.jpeg

تصویر شماره 57(ویوپوینت جزیره جیمزباند)

odF6u63fK2Ycahdn5LvDw48L7LQiJtxB4qcUP9Zj.jpeg

تصوير شماره 58(اسكله اي كه رفتيم براي ديدن جزاير)

"ليو" تورليدر ما براي امروز بود،پسري خوش صحبت و بذله گو،اول توضيحات لازم رو داد و بعد هم با مهمونا به خوش و بش پرداخت،كشتي آبميوه و چاي و بيسكوييت به طور رايگان و نامحدود داشت.بعد از حدود يكساعتي ديدن مناظر از روي درياي آندمان به جزاير ديدني رسيديم،هوا مطلوب و مناظر فوق العاده بود.هر چي نگاه ميكردم سير نميشدم. بعد از گشت و گذار بين جزاير با قايقي ديگه راهي جيمزباند شديم.زيباترين جايي كه تا بحال ديدم همين جزاير بودند.ما حدود 30دقيقه وقت داشتيم جزيره رو بگرديم.

3ktGG98T58oDTKgAMBQrmJ6zgqZYX56d3JYfYE1Q.jpeg

تصوير شماره 59(جزاير جيمز باند)

5kpPNugY05W3NYl8gJJOfjABz8RUOGLFi3Mmst5m.jpeg

تصوير شماره 60(بر روی عرشه)

همونطور كه اكثرا ميدونن اين جزيره بخاطر يكي از فيلمهاي جيمز باند به اين اسم معروف شده،جزيره اي زيبا و دوست داشتني.هواي جزيره بخاطر وجود درختان و درياي اطراف رطوبت بالايي داشت و من خيس عرق شدم با وجوديكه بارون هم نم نم مي باريد..بعد از كلي گشتن و ديدن مناطر و گرفتن عكس راهي كشتي شديم .تو كشتي ناهار تدارك ديده بودن شامل مرغ و پلو و يه نوع پلومخلوط و ميوه هاي استوايي.غذا زياد بد نبود و به جز بدون نمك بودنش كه براي من نداشتن نمك يعني فاجعه مشكل خاصي نداشت .

2QiJsJHpZd5FiQamzJPsZVlceFHQcPML4BWh1hlm.jpeg

تصوير شماره 61(جزيره جيمزباند)

6vkVvLIfmSEWElcdceBvnNnmhpAUQdCgzSvR7PDC.jpeg

تصویر شماره 62(جزیره جیمزباند)

wYtkzvxFclNbev2587Asw9zt5DiJIe3dTmdAFWWP.jpeg

تصوير شماره 63(ناهار كشتي)

دوباره به عرشه برگشتيم و محو زيباييهاي اطراف  شديم.بعد از كمي با قايقهاي دونفره به اسم كانوي كه با يه قايقران همراه بود رفتيم كه جزاير رو از نزديك ببينم،شايد يكي از جذابترين قسمتاش همين قايق سواري بود،خيلي لذت بخش بود مابين جزاير و غارها بري تو دل بهشت.همه جا پر از نشانه هاي خدا بود و من چقد شاكر خدا شدم بخاطر خلق چنين صحنه هاي خارق العاده اي. لازم به ذكره تايلندي ها علاقه خاصي به انعام دارند پس اگر ميخواهید با شما مهربونتر باشن از دادن انعام غافل نشيد.

jxr3nuX3hizH1fc81lqEPjBGJm6RDMHRmNi0WWGg.jpeg

تصوير شماره 64(كانوي سواري در بين جزاير)

ezfvwZ61Xir9nnEUto78NcFxYOJSDebwBhIYiN1l.jpeg

تصوير شماره 65(كانوي سواري در بين جزاير)

گشت ما با قايق تموم شد و با كشتي برگشتيم،ساعت حدود 15 بود كه بارون شروع به باريدن كرد،يه هواي عالي با يه حال خيلي خوب واقعا ميچسبيد.عصرونه رو تو اين هوا تو كشتي روي آب با دوستات بخوري خيلي لذت بخشه.بارونهاي استوايي كه معروف هستند،يهويي غافلگيرت ميكنن با شدت زياد و باز با شدت زياد قطع ميشن و تو ميموني و يه دهن باز از تعجب  و يه آسمون آبي.

7vaEVxmZP7Sp05Y26YOKMIDMEo7mN5aF1mciZIqM.jpeg

تصوير شماره 66(عصرانه در كشتي)

NlVi2CnEf8koZuocAYbAEDv54EkluWZZW365QMCO.jpeg

تصوير شماره 67(پس از باران)

روز ما داشت تموم ميشد كه رسيديم به اسكله و مسير يكساعت و نيمي به هتل رو غرق در آرامش طي كرديم.

 

روز  سوم

امروز رو اختصاص داديم به خريد و ساحل.صبح بعد از گشتن تو بازار و مركز خريد جانگسيلون راهي رستوران پارس جديد شديم كه با پاديران تو يه كوچه و نزديك به هم هستن.اين رستورانا تو يه كوچه روبرو هتلمون بودن و ما تازه كشفشون كرديم البته از قبل آدرسشون رو داشتم ولي تازه پيداش كرده بوديم.يه توضيحي بدم راجع به اپي كه تو اين مدت واقعا برامون حكم دست راست رو داشت maps.me كه واقعااا كمك بزرگي برامون بود .از مزيتايي كه داره آسوني كار باهاشه و هم اينكه آفلاينه و شما فقط يبار كه دانلود كنيد نقشه هر منطقه رو ديگه براي جستجو به اينترنت نياز نداريد و همين براي من بزرگترين مزيتش بود.خب برگرديم به رستوران پارس جديد،شايد خوشمزه ترين جوجه كباب رو اونجا خورديم غذاش حرف نداشت و براي ما كه چند روزي بود مزه غذاي ايروني رو نچشيده بوديم عالي بود.قيمتاش مناسب و كيفيت غذاها بالا بود به همراه سبزي خوردن تازه.تصميم گرفتيم تو مدت باقيمانده دوباره سري به اين رستوران بزنيم. ما دوباري كه به اين رستوران رفتيم فقط جوجه كبابش رو تست كرديم كه عالي بود و قيمتش هم حدود 30هزار تومني(250بات) ميشد.

uRkHwSh8h6nRzNOVWZo3DgBeBQ6rHw2VAxbHGnki.jpeg

تصویر شماره 68(موقعیت رستورانهای ایرانی بر روی نقشه)

Wgtlw8ucg82TEJ510LEmVTyITbltTwKl92RKxsxL.jpeg

تصویر شماره 69(غذای رستوران پارس جدید)

6fJezr4D28DsOdNfh3iZVCbB9nYSTyVG6m6neY6G.jpeg

تصویر شماره 70(منوی رستوران پارس جدید)

 

روز چهارم

امروز روز رفتينگ بود.قرار بود يه روز هيجان انگيز رو شروع كنيم،صبح با انرژي بلند شديم و بعد از صرف صبحانه ساعت 8ون اومد دنبالمون و به همراه 3تا جوون عرب از هتلمون راهي هتلاي ديگه شديم.امروز علاوه بر ما دوخانواده ايراني هم همراهمون بودند كه خيلي خوشحال شديم از ديدنشون. حدود دو ساعت راه طي كرديم تا رسيديم به مقصد. شروع تور امروزمون،كوهستان ميمون ها بود،كمي سرگرم ديدن حركات بامزه ميمونها شديم،فكر كنم از بس موز خورده بودن دلشون رو زده بود،به ذرت بيشتر علاقه نشون ميدادن.يه معبد هم اونجا بود كه هزينه ش نفري 200بات بود و ما چون زياد علاقه اي نداشتيم استفاده نكرديم.

neSq3vHb0DLg0mDiXT3qrcKCVUY4tocOgVWwPznT.jpeg

تصویر شماره 71(کوهستان میمونها)

A50pKww9uD8gNROdFTyR7rmGhRWwc79YSsdLMjtH.jpeg

تصویر شماره 72(معبد )

بعد از كوهستان ميمونها راهي مقصد بعدي كه يه آبشار تو دل جنگل بود شديم،مناظر بسيار زيبايي داشت هر چند به شمال خودمون شبيه بود اما متاسفانه بزرگترين وجه تمايزش شايد تميزي بي حد اونجا بود كه حتي شما يه زباله كوچيك هم نمي ديديد.كاش بشه روزي بياد كه مردم ما اينقدر سطح فرهنگشون بالا باشه كه محيط زيست رو آلوده نكنن.تا رسيدن به آبشار كمي هم پياده روي داشتيم كه واقعا تو اون هوا چسبيد.

c78CyAjfy4OZChvqNcjiVqI5xvD7hSFG8khq5xpt.jpeg

تصویر شماره 73(آبشار)

حالا بايد ميرفتيم به طرف كمپ فيل سواري،براي سوار شدن به فيل كلبه هاي چوبي اي ساخته بودن كه راحت بتوني از اونجا روي فيلها سوار شي. حيوانات عظيم الجثه اي كه تا قبل از اين فقط شايد از پشت ميله هاي باغ وحش ديده بودم.حدود 15 دقيقه فيل سواري طول كشيد كه با ديدن مناظر بسيار زيبا همينطور هواي دلچسب جنگل واقعا دقايق خوبي رو گذرونديم.

Mb4jDHbYFm7WceiMzhhH25ztQscxMLQDVjIq1oAi.jpeg

تصویر شماره 74(فیل سواری)

ظهر شده بود كه راهي آخرين مقصدمون شديم.كمپي كه قرار بود ناهار،زيپ لاين،موتور ATV(چهارچرخ )و رودخانه خروشان رو اونجا داشته باشيم. راهنماي اينجا خانمي بود به نام فاطيما،مسلمان بود و بسيار خوش صحبت و مهربون.وقتي رسيديم كمپ، ميز ناهار آماده بود و از ما براي صرف ناهار دعوت شد.غذاي امروز هم مثل جزيره جيمز باند مرغ سرخ شده با برنج ویه نوع تخم مرغ و سوپ و ميوه بود كه زياد دلچسب نبود و ما بيشتر با ميوه خودمون رو سير ميكرديم.

OkzoFriaGLWKE2mzdmozmIJjv6xMYxs5acPvTGxT.jpeg

تصویر شماره 75(ناهار کمپ)

بعد از صرف ناهار بايد ميرفتيم براي زيپ لاين،طول زيپ لاين زياد نبود ولي هيجان انگيز بود و دوست داشتيم بيشتر مي بود،همونجا گفتيم كاش يه روز رو به فلایینگ هانیومن اختصاص داده بوديم كه متاسفانه نشد.حالا نوبت موتورهاي چهارچرخ بود كه بايد دو به دو سوار ميشديم،فاطيما توضيحات لازم رو داد و نكات ايمني رو يادآور شد و من رانندگی رو بعهده گرفتم و آقاي همسر هم ترك بنده نشست و راهي يه مسير پرپيچ و خم و هيجان انگيز شديم،خيلي خوش گذشت فكر كنم حدود نيم ساعت موتورسواري طول كشيد. متاسفانه از زیپ لاین و موتور ATV و رفتینگ عکس مناسبی نداشتم که مقبول اینجا باشه.

بعد از اون وسايلاي اضافی رو بايد تو كمدا ميذاشتيم و ميرفتيم مرحله آخر كه رودخانه خروشان بود،حتي كفش و دمپايي هم بايد در مي آوديم و ميرفتيم رودخانه،سوار ماشین ها شديم و رفتيم كه هيجان انگيزترين بخش امروزمون رو داشته باشيم،هوا معركه بود و آسمان حسابي ابري بود و آماده بارش،قايق ها چهار نفره بود به همراه دوتا قايقران،نم نم بارون شروع شده بود و ما حسابي محو مناظر اطراف،همه آماده حركت بودن ،تو قايق ها نشستيم و راهي رودخانه شديم،مسيري كه ما داشتيم مسير هفت كيلومتري بود و براي من كه اولين بار بود رفتينگ رو تجربه ميكردم عالي بود و پر از هيجان،تو مسير رودخانه بوديم كه باران هم شروع كرد به تندتر شدن و مزه رفتينگ هم دوبرابر شد و ما با همسفرامون تو مسير مرتب روي هم آب مي پاشيديم و حسابي خيس شده بوديم،آخراي مسير هم قايقا رو يه جاي آروم نگه داشتن كه اگر كسي خواست تني به آب بزنه.اينجا هم حدود نيم ساعت تا چهل ديقه طول كشيد و ما خيس از آب باران و رودخانه سوار ماشين شديم و برگشتيم كمپ و بعد از تعويض لباسها با وني كه اومده بوديم راهي هتل شديم،خسته بوديم ولي خوشحال و پرانرژي از اينكه امروزمون عالي برگزار شد.

بعد از كمي استراحت تو هتل طبق معمول شبگردي رو شروع كرديم و امشب رو تصميم گرفتيم ماساژ تايلندي رو هم امتحان كنيم،مراكز ماساژ هر دو قدم موجود بود و شما ميتونستيد هر جا كه دوست داريد بريد براي ماساژ،من و آقاي همسر داوطلب شديم براي ماساژ و طبق معمول آقاي همسايه و خانمشون استقبالي نكردند و از ما جدا شدند،قيمت ماساژ از 200بات شروع ميشه تا 800بات،آقاي همسر oil massage رو انتخاب كرد و من ماساژ پا ،اویل ماساژ همسر 400 و ماساژ پا 250 شد.به من كه حسابي چسبيد و احساس خيلي خوبي داشتم.آقاي همسر هم راضي بود و ميگفت خستگي از تنش رفته.

 

روز پنجم

قرار بود امروز رو استراحت داشته باشيم و فرداش بريم جزيره في في كه گفتيم فردا ميشه روز آخر و نميخواستيم ريسك كنيم ممكن بود هوا بد باشه براي جزيره به همين خاطر شبش از آرين خواستيم جزيره رو بندازه امروز.صبح طبق معمول ساعت هشت ون اومد دنبالمون و ما کمتر از یکساعت به اسكله رسيديم. شركتي كه امروز قرار بود باهاش بريم هم مثل جيمزباند سي آنجل بود.كشتي هاي تندرو آماده بودن و بعد از پذيرايي تو اسكله شامل آبميوه و بيسكوييت و چاي تورليدر توضيحاتي راجع به تور امروزمون داد كه اگر مايل به غواصي هستيم ميبايست هزينه رو جدا حساب كنيم كه الان دقيق يادم نيست چقدر بود و يا استفاده از كفش هاي مخصوص براي جلوگيري از آسيب ديدن و زخم شدن پا تو دريا كه بيشتر به نظرم جنبه تبليغاتي براي خريد وسايل بود چون تمام نرخاشون از بيرون گرونتر بود، سوار قايق شديم.اگر ميترسيد كه حالتون بد شه اونجا به شما قرصهاي ضدتهوع داده ميشه و از اين بابت نگران نباشيد.

puHwDfmyjiNRkMjvB107xzsRfp8KkNe5PAlkHo7A.jpeg

تصویر شماره 76(اسکله برای جزیره فی فی)

هوا آفتابي بود و مناسب براي جزيره في في،قايق ما حدود سي نفر ظرفيت داشت كه تقريبا پر بود،همسفرهاي ما اكثرا چشم باداميها بودن به همراه تعدادي تركيه اي و هندي و پاكستاني،اونجا با يه خونواده پاكستاني كه عاشق ايران بودن آشنا شديم و سر صحبت باز شد و كلي از ايران تعريف كردند،استاد دانشگاه بودند و علاقمند زبان پارسي.بيش از يكساعت روي دريا بوديم كه رسيديم جزيره،هوا كمي گرم بود و امكانات زيادي جز يه صندلي پلاستیکی كه اونم بايد 100بات بابتش كرايه ميدادي نداشت،ميوه و نوشيدني خنك براي پذيرايي به طور رايگان و نامحدود موجود بود و شما ميتونستيد از خودتون پذيرايي كنيد.وسايلامون رو گذاشتيم رو صندلي و خودمون راهي دريا شديم،آب تني كمي حالمون رو بهتر كرد و ديدن ماهيهاي رنگارنگي كه جذب مواد غذايي هايي ميشدن كه براشون ميريختي آدم رو سر ذوق مي آورد.شايد يكي از بهترين قسمتاش همين ديدن ماهيهاي رنگارنگ بود.اينجا لازمه نكاتي رو عرض كنم،يكي اينكه حتما حتما از ضدآفتاب استفاده كنيد اونم در حد زياد و براي كل بدن،ما تماما آفتاب سوخته شديم بدليل سهل انگاري تو استفاده از ضدآفتاب،اولش اصلا حس نميكني ولي همينكه شب شد ميفهمي چه بلايي سرت اومده دوم هم اينكه اگه بخواي ماهيهاي بيشتري رو به سمت خودت جمع كني حتما از قبل مقداري خوراكي مثل نون يا بيسكوييت با خودتون ببريد.

zOvtm1Z2rV77QAqQgRDkW5GEPIi2I1wTNZs5HVf4.jpeg

تصویر شماره 77(قایق تندروی مخصوص جزیره فی فی)

RTkwAdoyTM8d3Mz6P08XFvuY8DAiJxEujcu6sE93.jpeg

تصویر شماره 78(جزیره فی فی)

wWCQY7k4AeqLSX5rE5zDexsBsNwvvDDmm2WTf8In.jpeg

تصویر شماره 79(زیباییهای جزیره)

3l38uq36GKlJxzL6j1wlfAW83Wnu9QML9Do7XGx4.jpeg

تصویر شماره 80(قایقهای بومی جزیره فی فی)

yAbirKeZyQJWyLQvJAq1npEbyxXQtZtWaAU5cZrk.jpeg

تصویر شماره 81(زلالی آب و جمع شدن ماهیها)

ما اينجا تو جزيره حدود دو ساعت وقت داشتيم از تفريحات دريايي كه همه پولي بودن و شنا و... استفاده كنيم.بعد از اون وقت ناهار كه شايد بدترين قسمت امروزمون بود فرارسيد،از قبل ميز رو تو رستوراني چيده بودند،اصلا تميز نبود و فقط گربه زير ميزا لول ميخورد و بايد مراقب بودي و اگه مثل من از گربه ميترسيدي و يا بدت مييومد ديگه خيلي بد ميشد،حتي بعضيا از ترس گربه ها چهارزانو رو صندلي نشسته بودند براي صرف ناهار،غذا مثل تورهاي ديگه شامل سالاد،مرغ سرخ شده و پلو و سوپ بود بهمراه ميوه،من بيشتر با ميوه خودم رو سير كردم و غذاش باب ميلمون نبود.

ukbu7CHJAGwnvo53nyhkmEhCrGOdw59MMjNorV7s.jpeg

تصویر شماره 82(غذای جزیره فی فی)

Xi18uzQy0BBpkzNq70lvQVF4YePz5MLCKYC3jX6C.jpeg

تصویر شماره 83(غذای جزیره فی فی)

dwFy6DbpyCWhHh1X9HQbJVgoCnrCu9P8eEx5K4jq.jpeg

تصویر شماره 84(گربه های رستوران)

بعد از نيم ساعت ما با قايق تندرويي كه اومده بوديم راهي قسمتاي ديگه اين تور شديم كه اصلا جالب نبود،نميدونم ما از شركت بدي تور گرفته بوديم يا واقعا براي همه همينطور بود،ما رو براي ديدن ساير نقاط كه بردن از فاصله دور فقط يكي دوتا جزيره رو ديديم و چون قايق تقريبا بسته بود نميتونستيم زياد مناظر اطراف رو ببينيم،خلاصه در كل از امروزمون راضي نبوديم و منم همش به آقاي همسايه سركوفت ميزدم كه بخاطر عجله كردن تو خريد تور از آرين امروزمون خراب شد.بهرحال امروز هم تموم شد و ما بعد از حدود يكساعت و نيم كه روي آب بوديم رسيديم اسكله و با ون راهي هتلمون شديم. غروب شده بود كه رسيديم هتل و بعد از كمي استراحت زديم بيرون .

zHMKqK73lfYrstK7LqXbWvWFzMwZL0aOxb6mydHG.jpeg

تصویر شماره 85(دیدن مناظر از داخل قایق)

KcJha7SHGieVHyAgH0OAnWJsm3wPy9NMNARmwUpu.jpeg

تصویر شماره 86(دیدن مناظر از داخل قایق تندرو)

 

روز ششم

امروز عملا آخرين روزي بود كه ميتونستيم از پوكت لذت ببريم،صبح كمي ديرتر از هميشه بلند شديم و بعد از صرف صبحانه راهي خيابون شديم، چون براي امروز توري نداشتيم براي همين بيشتر سعي داشتيم از ساحل لذت ببريم و باقي خريدامون رو انجام بديم،بنابراين از مغازه هاي كنار هتل شروع كرديم ،اينجا خاطره بدي براي من رقم خورد،مشغول ديدن و خريد از يه مغازه بوديم كه بيشتر اجناسش چوبي و دست ساز بود،حين راه رفتن نميدونم چجوري به يه قطعه چوبي خوردم كه افتاد زمين و شكست و فروشنده كلي بابت اين كار ازم جريمه گرفت،بايد حتما مراقب باشيد كه اين بلا سرتون نياد،قطعه اي كه توسط من شكسته شد خيلي لق بود و اصلا جاش مناسب نبود نميدونم اينكار از عمد صورت گرفته بود يا نه بهرحال بايد مراقب باشيد.

تا ظهر تو مركز خريد جانگسيلون بوديم و سوغاتي هامون رو تكميل مي كرديم،ناهار رو دوباره رفتيم پارس جديد و باز جوجه سفارش داديم كه عالي بود،بعد از كمي استراحت تو هتل دوباره آخرين بازديدامون رو از خيابوناي اطراف و گاري هاي غذاهاي خيابوني انجام داديم،من و همسر قصد داشتيم آخرين ماساژ رو هم انجام بديم براي همين از تريپ ادوايزر مركز ماساژي كه بهمون نزديكتر بود و امتياز خوبي هم گرفته بود انتخاب كرديم كه واقعا عالي بود،قيمتهاش نسبت به مراكز قبلي مناسبتر بود و همينطور خانمهاي با شخصيت تر و مهربونتري مشغول به كار بودند كه حسرت خورديم چرا زودتر اينجا نيومده بوديم ،همسرم بدليل آفتاب سوخته شدن ماساژ آلوئه ورا انتخاب كرد كه قيمتش 700بات بود و من باز ماساژ پا رو انجام دادم كه 200بات بود در صورتيكه مراكز ديگه همين ماساژها رو هر كدوم با 100بات اختلاف انجام ميدادن اسم اين مركز ماساژ "ليمون" limone massage&spa) ( بود كه از همه نظر عالي بود.بعد از اون هم از بستنی فروشی کنار مرکز خرید جانگسیلون که بستنی های خوشمزه ای داشت از خودمون پذیرایی کردیم.

8yrifx9LzUixPcchD378GOSLKLAVvc5wIMc9xsjy.jpeg

تصویر شماره 87(توک توک)

ChoOTLBdgD9SIqovb8Vij0Hmk9raQ6I86UXzGjWP.jpeg

تصویر شماره 88(صنایع دستی پوکت)

1hyQ6mjHpN9X7F3jsiSGgazgaF40DtdHgDZsaJxP.jpeg

تصویر شماره 89(بستنی)

در مورد میوه های تایلندی هم به نظرم اکثرشون مزه خاصی نداشتند و ما فقط از منگو(انبه) و منگوستین و آناناس و نارگیلش خوشمون اومد.

lATZn5nf57P25GACcsGVlG8mirLjhEmcYmRGajG7.jpeg

تصویر شماره 90(میوه های تایلندی)

W1hb7HG1otzi3tFBrd8xBbWtXrZwTQgL7vPLX6ny.jpeg

تصویر شماره 91(میوه های تایلندی)

Mwc0TYB7O7Qfcj8N4h4UQpOMQNmoaJ0FSWH38Px4.jpeg

تصویر شماره 92(میوه های تایلندی)

bHoyEHZmYDHccEof4ya2CIj3zCJn3jlD30aPF1hb.jpeg

تصویر شماره  93(منگوستین)

BbWwvKjJkDjnQHOI5WNoZNzofV503lBBpvgrRJsy.jpeg

تصویر شماره 94(میوه های تایلندی)

شب آخر بود و چون فردا صبح ترنسفر ميومد دنبالمون بايد وسايلامون رو جمع و جور ميكرديم كه صبح خيالمون راحت باشه،صبح بعد از صبحانه اتاقها رو تحويل داديم و مبلغي كه وديعه گذاشته بوديم رو پس گرفتيم،ساعت 9 راننده اومد دنبالمون و ما ساعات آخري رو تو فرودگاه سپري كرديم،بليط رو شب قبل آرين برامون فرستاد و يه مزيت سفر برگشتمون اين بود كه پرواز امروزمون فرودگاه سوارنابومي فرود ميومد و ما مجبور نبوديم فرودگاه رو عوض كنيم،پرواز امروز ساعت 13 و 45 بود ،از كاركنان هتل و پاتونگ و پوكت خداحافظي كرديم و خوشحال از اينكه يك هفته رو اينجا سپري كرديم با ون مخصوص راهي فرودگاه شديم .هواپيماي برگشت ما ايرباس A320-200 تاي اسمايل بود كه بهترين پرواز مسافرتمون بود و رتبه خوبي هم از تريپ ادوايزر گرفته بود،هواپيما راحت و تميز بود و پرواز به آرومي انجام شد، ساندويچ مرغ و يك بطري آب تو يه بسته بندي شيك و جمع و جور پذيرايي پروازمون بود و ما بعد از حدود 70 دقيقه به فرودگاه سوارنابومي رسيديم.

a0TCevZPHZTmZdn7ZkOqPKsBo4sTd1QarebuK2Ze.jpeg

تصویر شماره 95(داخل هواپیمای تای اسمایل)

LBIUg8u6C4AO13DVFIC3DNAST6muDzWCKunFax8Z.jpeg

تصویر شماره 96(پکیج پذیرایی هواپیمای تای اسمایل)

پرواز بعدي ما ساعت 22:30 شب بود كه يه چندساعتي رو اينجا علاف بوديم و بنابراين بعد از انجام كارهاي پرواز روبروي گيت به استراحت پرداختیم،ساعت:30 19 گيت باز شد ،شايد يكي از بدترين گيت ها همين گيت پرواز ماهان بود كه كلي معطلي براي تحويل بار داشتيم.فري شاپ فرودگاه سوارنابومي بسيار بزرگ بود و ما وقت باقيمانده رو چرخي تو فري شاپ زديم كه براي ما بيشتر جنبه نمايشگاه داشت چون قيمتها اكثرا از بيرون گرونتر بودن و ما هم قصد خريد نداشتيم.

5VN6AMK3ym4BBA9aRyIY5H4uFkayXmNWu36X8emr.jpeg

تصویر شماره 97(فرودگاه سوارنابومی)

هواپيماي ما ايرباس A340-300 هواپيماي ماهان بود كه نسبت به پرواز رفت جاي پاي بيشتري داشت و راحتتر بود،پرواز با چند دقيقه تاخير ساعت 22:42 از زمين بلند شد و ما با سرزمين لبخندها خداحافظي كرديم،پذيرايي پرواز شام و صبحانه بود كه شام اون مرغ سوخاري و برنج بود كه بيشتر طعم غذاهاي تايلندي رو ميداد تا اينكه ايراني باشه،صبحانه هم ساندويچ پنير و شيريني و مخلفات ديگه بود كه روي هم رفته بد نبود.ساعت 2:45 بامداد به وقت تهران بعد از شش ساعت و نيم دقيقه پرواز هواپيماي ما نشست و سفر ما تموم شد،فرودگاه در اينموقع خيلي خلوت بود و بعد از تحويل بار به سمت پاركينگ رفتيم و هزينه پارك رو پرداخت كرديم و از فرودگاه خارج شديم.

s8qrP8cpJhPv5cQ3BtMOLMeJD02DjUsJo2CIIgt6.jpeg

تصویر شماره 98(شام هواپیما)

Vq1UJoukzf2o0uwcNv2ZW7ECno49XWjjYFkdNOD4.jpeg

تصویر شماره 99(صبحانه هواپیما)

نكات كلي:

1-براي چينج كردن پول بهتره از دكه هاي زرد رنگ استفاده كنيد چون نسبت به ديگران نرخ بهتري دارند.

2-سعي كنيد حتي الامكان از مكانهاي فروش تور تورهاي خودتون رو بخريد و به تورليدر اعتماد نكنيد.

3-از ضدآفتاب حتما استفاده كنيد

4-براي مسيريابي از نقشه استفاده كنيد كه من اپ maps.me رو پيشنهاد ميدم،به دليل اينكه پس از يكبار دانلود ميشه بصورت آفلاين ازش استفاده كرد و هم اينكه استفاده ازش راحته

5-سعي كنيد حتما ماساژش رو امتحان كنيد،پشيمون نميشيد

6-غذاهاي خيابوني رو تست كنيد،شايد بخشي از سفر به تايلند همين غذاهاش باشه

7-اصلا نگران غذا نباشید چون برای همه نوع ذائقه ای میتونید غذا تهیه کنید و همچنین فست فودهای معروفی نظیر مک دونالد و کی اف سی و ... به وفور در دسترس هستند.همینطور اگر مایل بودید میتونید پلوپزهای کوچک و قابل حمل با خودتون ببرید و یا سوپ و نودل و ... توی کتری برقی بپزید.

8- به نظر من خیابان بنگلارود شاید زیاد مناسب بچه ها نباشه،و بهتره اگه خونوادگی تشریف میبرید این رو در نظر داشته باشید

دیدنی های پوکت خیلی زیاده و میتونید بسته به سلیقه تون ازشون استفاده کنید،ما فقط از جیمزباند و فی فی و رفتینگ استفاده کردیم،اما جزایر دیگه و همچنین سرگرمیهای بسیار بیشتری وجود داره که در زیر به تعدادی از اونا اشاره میکنم:

 • فانتاسی شو
 • زیپ لاین فلایینگ هانیومن
 • سیمون شو(مشابه فانتاسی شو هست)
 • پارک دایناسورها
 • موزه ساختمانهای وارونه
 • باغ وحش ببرها
 • و دیدنیهای بیشمار دیگه

هزينه ها

 • تورها شامل جزيره في في،جزيره جيمزباند و رفتينگ براي ما نفري 120 دلار شد(دلار در زماني كه ما اونجا بوديم 3900تومان بود)
 • غذا و خورد و خوراك (ما زياد از رستورانها استفاده نكرديم) نفري 2000بات(هر بات معادل 117 تومان بود)
 • هزينه رفت و آمد و حمل و نقل هم اصلا نداشتيم(خیلیا موتور کرایه میکنن که مزایا و معایبی داره،از مزایاش میشه به دیدن نقاطی که دوست داری بری و راحتی گشت و گذار در پوکت اشاره کرد،ولی عیب بزرگی که داره اینه که شما باید حتما پاسپورتت رو بدی تا بتونی موتور کرایه کنی و ممکنه ریسک بزرگی باشه)
 • هزینه جابجایی به توک توک هم تقریبا زیاد بود مثلا توی خود پاتونگ که مسیرهای طولانی هم نداشت حدود 200بات میگرفتند.در ضمن توی توک توک ها میتونید هر آهنگی دوست داشتید از روی گوشیتون با کابلی که وجود داره بشنوید و لذت ببرید:)

اميدوارم پوكت رو حتما براي سفر انتخاب كنيد،مطمئن باشيد لذت خواهيد برد.باز هم از اينكه سفرنامه طولاني شد عذر ميخوام،قصدم اين بود تمام نكات رو بنويسم،اميد كه مفيد بوده باشه.

نویسنده : س شادکام

تمامی مطالب عنوان شده در سفرنامه ها نظر و برداشت شخصی نویسنده است و وب‌ سایت لست سکند مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات سفرنامه ها بر عهده نمی‌گیرد.

سفرنامه های مرتبط

نظرات کاربران (34 نظر)

× در حال پاسخ به:

یوسف 12 تیر 1397 ساعت 15:33

باسلام
سفرنامه ی بسیار زیبا و جذاب تهیه کردید و بیان ساده، قشنگ و خودمونی شما طوری هست که خستگی نداره و شخص هرچه بیشتر میخونه، دوست داره ادامه بده .. به امید مسافرت های جدیدتر همراه با خاطره ها و سفرنامه های جدیدتر ..
من با دقت سفرنامه شما رو خوندم و کلی استفاده کردم با اینکه قبلا هم به پوکت رفته بودم .. در کل عالی بود، سفرهای بعد سعی کنید از پروازهای شرکت های عربی که ترین جهان هستند استفاده کنید، چرا که به نظر من پرواز بخش مهمی از خاطرات یک سفر هست.

با سپاس

مهدی 28 دی 1396 ساعت 11:02

با سلام
بعد از خوندن سفرنامتون یه سوالی بدجور ذهنمو درگیر کرده...شما واقعا بعداز یه هفته سفر خارج از کشور و پرواز هفت ساعته ماشین رو روشن کردین به سمت شمال؟؟؟؟؟؟!!!!؟؟؟؟؟

نجمه 27 دی 1396 ساعت 02:24

سلام ممنون از سفرنامتون میخواستم بپرسم شمااز لیدر تورخریدید پشیمون نشیدید؟

سارا 19 دی 1396 ساعت 12:37

سلام ممنون از سفرنامه خوبتون من يه سوال داشتم ما يه بچه يه ساله داريم ايا براي تفريحات با يه بچه يه ساله اذيت نميشيم (البته بچمون بد اخلاق نيست ولي خب بچست ديگه)با بچه ميشه به همه جاها رفت؟؟؟

مصطفی 17 دی 1396 ساعت 10:05

با سلام.
میخواستم بدونم که امکان استفاده از تمامی مکانهای دیدنی شهر پوکت با همراه بودن پسر هفت ساله ام امکانپذیر است،ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

نغمه 11 دی 1396 ساعت 07:37

سلام دوست عزیز. متشکرم بابت سفرنامه خوبتون. من و همسرم قصد سفر به تایلند رو داریم. تنها نگرانی من اشنا نبودن به زبان انگلیسی هست. بنظر شما کسی که زبان انگلیسیش خوب نیست میتونه به این کشور سفر کنه ؟ به مشکلی بر نمیخوره؟

صمد موحدی 7 دی 1396 ساعت 23:24

سلام ممنون از سفر نامه خوبتون با بچه 3 ساله میشه رفت ایا

حمید کلاته 3 دی 1396 ساعت 19:38

مرسی از وقت که گذاشتید و سفر نامه خوبی رو نوشتید

Reza 30 آذر 1396 ساعت 18:23

سلام. من دو هفتست از پوکت اومدم. با اجازه آقای علیایی من می تونم راهنمائیتون کنم. در خصوص امکان بردن دوربین به جزیزه ها در خصوص جزیره فیفی که هیچ مشکلی پیش نمیاد(یعس کنید تورها رو با قایق تندرو نگیرید چون هم گرونتره و هم ممکنه آب بریزه روی دوربینتون هنگام عکاسی). در خصوص جزایر جیمز باند هم هیچ مشکلی پیش نمیاد اینو بدونید که هر جا خواستید می تونید دوربین رو توی کیفتون توی کشتی بزارید(اونجا امنیت عالیه).
در خصوص خرید تور به دکه های سطح شهر برید. تور جیزباند زیاد با هم تفاوت ندارن.اما باید بتونید با فروشنده ارتباط برقرار کنید تا بتونه آپشنهای تور رو بهتون بگه. نکته بسیار مهم اینکه ارزانتر بودن تور مثلا فی فی یک دکه نسبت به دکه دیگر دلیل بر گرانفروشی نیست(اشتباهی که ما کردیم) برای مثال تور فی فی از 900 بات شروع میشه تا 2800 بات! مثلا تور 900 باتی فقط میره فی فی و برمیگرده و حال اینکه ساحل میمونها و چند ساحل بکر دیگه می تونه بایسته تا استفاده کنید و طبیعتا قیمت تور میره بالا. اما بر اساس تجربه بنده بر خلاف نظر دوستان اگر مثلا بر سر تور فی فی چونه بزنید اونم خیلی راحت قیمت رو میاره پایین اما بدون اینکهمتوجه بشید کیفیت کشتی , غذا , مکانها و ... میاد پایین اما اصل تور که بازدید از فی فی هستش دست نمی خوره. پس واسه خرید تور باید بتونید با فروشنده ارتباط برقرار کنید و تعدادشونم خیلی خیلی زیاده. پس از اینکه آیتمها , نام برگزار کننده و ... هماهنگ کردید یه جزئی چونه بزنید بد نیست. تور فی فی رو 1000 بات خریدم(واسه هر نفر قیمت میدم) اما استباه کردم چون اصلا ساخل میمونها نگه نداشت اما شبه غواصی رو داشت. جیمز باند رو هر نفر 1200 بات حریدم که واقعا هم خوب بود و نیازی نیست با قایق تندرو برید که گرون در بیاد ضمن اینکه واسه جیز باند(بر عکس فی فی که در طول مسیر جذابیت آنچنانی نداره) بهتره که با کشتی برید که آروم میره و مناظر بکر رو ببینید و عکاسی کنید. شما اگر می خواین تقریبا همه چیز رو یکجا داشته باشید بهتره که ساحل پاتونگ رو انتخاب کنید که زنده ترین ساحله(البته ساحل کارون شیک تر اما سرزنده نیست آنچنان و سایر سواحل مثل Kata و Kamala تقریبا بیشتر جنبه ریلکس کردن رو دارن). اگر هتل با ویوی خوب میخواین تو ساحل پاتونگ و می خواین دسترسی به ساحل راحت باشه پیشنهاد بنده هتل Amari هستش. ویو داره تقریبا روی کل دریا و ساحل پاتونگ و به ساحل هم دور نیست. اما اگر یه کم حوصله بیشتر دشاته باشید و حاضر باشید واسه اومدن به خیابانها و ... با توک توک(همون تاکسی) حدود 5 کیلومتری بیاین بهترین هتل لمردین هستش که ساحل اختصاصی و طبیعت بکر داره. بازم سوالی داشتید در خدمتم.

فرزاد ابراهیمی 30 آذر 1396 ساعت 01:18

عرض سلام وعرض
اول تشکر بابت همسفر کردن ما با سفرنامه تون
به علت اینکه تجربه چند باره سفر به جزیره زیبای پوکت رو داشتم چند نکته کوچک رو مینویسم شاید برای دوستان مفید بود :
اول اینکه برای اجاره موتور اگه بتونید اطمینان اجاره دهنده رو جلب کنید با کپی پاسپورت هم مشکل حل میشه .
دوم برای توری 3 روزه ای که شما گرفتید قیمت نزدیک به 80تا90 دلار حقیقی تر بوده ( تا حدودی گرون گرفته ) .
سوم برای دوستانی که مهارت موتور سواری رو دارند تجربه پوکت یه چیز دیگه میشه ، تجربه جاهایی که دید شما رو نسبت به این جزیره و جذابیت هاش چند برابر میکنه . موارد لازم( گواهینامه بین المللی ، کلاه ایمنی ، عینک :)
چهارم برای دوستان که تازه قصد رفتن رو دارن شوی سیام نیرامات که قبلا فقط در بانکوک اجراه میشد حدود یک سال هست که در پوکت هم اجرا میشه ( بستگی به سلیقه داره دیدنش ، یک شوی شلوغ و زیبا هستش )
پنجم دوستان حتما از ساحل شمالی و به خصوص ساحل جنوب پاتونگ ( کارون) دیدن کنند ( میتونید از تک تک استفاده کنید )
ششم ، به نظر شخصی خودم پروازهای عربی به خصوص قطر و امارات برای سفر به مقصد پوکت بهتر میباشند ، درسته ترانزیت کوتاهی دارند اما نزدیک بودن محل ترانزیت و سطح کیفی پرواز و هواپیما و خدمات و پیگیری شرکت ها بهتر میباشد .
با آرزوی سفرهای شاد برای همه

مجید محمدی 28 آذر 1396 ساعت 19:47

خیییلی ممنونم
ایشالا همیشه سفرهای پربارو هیاجان انگیزی داشته باشید و از دیدن جهان و زیباییهاش لذت ببرید

شادی 28 آذر 1396 ساعت 19:20

بسیار عالی و زنده بود. قشنگ میشه لحظه به لحظه ش رو حس کرد.ان شاالله سفرهای خوب و عالی پیش رو داشته باشید و ما رو از تجربیاتتون مطلع کنید.

محمد نقوی علیائی 28 آذر 1396 ساعت 18:46

سلام. اول رخصت میگیرم از نویسنده این سفرنامه و جسارت نباشه من اینجا توضیح میدم .
باید خدمتتون عرض کنم که من سفرنامه ایی به اسم پرواز به مروارید دریای آندامان نوشتم شاید خیلی از سوالاتون جواب داده بشه
درمورد سوالاتون باید بگم
1- بله می تونید هر نوع دوربینی با خودتون ببرید فقط یک کوله به همراه داشته باشید که در مواقعی که نیاز ندارید داخل کوله بزارید من خودم دوربین حرفه ایی و اسپرت و موبایل همراهم بود.
2-تور های متنوعی با شرکت های متنوع برای این جزایر اجرا میشه من خودم از شرکت سی استار استفاده کردم و راضی بودم مثلا همین شرکت سی استار که یکی از حرفه ایی ها هست تور جزیره پی پی رو به چند روش بسته به جزیره ها و مکان های دیدنی که بازدید میشه اجرا می کنه با قیمت های مختلف این که از چه کسی بگیرید دکه هایی بسیاری در پوکت هست برای خرید تور (چونه فراموش نشه)شخصی که من هر دوبار که پوکت رفتم ازش خرید کردم مشخصاتش در سفرنامه هست (البته چند شعبه شده و شما با مراجعه به شعبه ایی که ادرشسو تو سفرنامه نوشتم میتونید ادرس شعبه جدید و شخص مورد نظرو بگیرید)
3-در مورد هانومن باید بگم که خیلی هیجان داره خیالتون راحت باشه توسط یک شرکت حرفه ایی برگزار میشه و بیمه می شید. زمانی که من رفتم سه حالت داشت . حالت اول بیشترین ایستگاه (29 عدد) به همراه ناهار حالت دوم بیشترین ایستگاه فقط با پذیرایی مختصر و حالت سوم 16 ایستگاه بود.حواستون باشه که شرکت های زیادی این تورو برگزار می کنن باید اسمش flying hanuman باشه من مورد دوم نفری 2700 بت پرداخت کردم
4-در مورد هتل کاملا سلیقه ای هست و به بودجه شما بستگی داره و البته تو پوکت با این زمان کم به نظرم وقت زیادی تو هتل نیستید باید معقول هزینه کنید
و در آخر امیدوارم بهتون خوش بگذره و سفر خوبی داشته باشید

محمد نقوی علیائی 28 آذر 1396 ساعت 17:27

سپاس از این که خاطرات و تجربیات خودتونو از سفرتون به جزیره زیبای پوکت با ما به اشتراک گذاشتین. چند موردی رو نه به عنوان ایراد فقط چون خودم هم تجربه پوکت داشتم عنوان میکنم .1-به نظرم پرواز بانکوک به پوکت شما مالیندو ایر بوده نه تایر ایرویز (با توجه به تصویر داخل سفرنامه) 2- همون طور که خودتون فرمودید و اطلاع داشتید بهتر بود تور ها از دکه های بیرون و با تحقیق راجب به امکانات و مراحل بازدید، خریداری می کردید و در کنارش تخفیف هم می گرفتید ، تور لیدر شما جدای از این که قیمت بیشتری به شما داده بود ،از تصاویر برداشت میشه که کیفیت لازم را نداشت و موارد بازدید هم کم بود(بطور مثل ما جزیره بامبو هم رفتیم با تور پی پی به همراه اسنورکلینگ)3- یکی از بهترین و هیجیان انگیزترین تور های پوکت فلایینگ هانومان هست که کاش تجربه می کردین (در سفر اول من به پوکت از قلم افتاد ولی در سفر دوم تجربش کردم عالی بود)4- باید به خاطر انتخاب لیمون ماساژ بهتون احسنت بگم چون یکی از بهترین مراکز ماساژ پاتونگ هست5- همچنین در مورد کرایه موتور برخی از مراکز کرایه، 100 دلار ودیعه می گیرند و پاسپورت لازم نیست چیزی که لازمه گواهینامه بین المللی کلاه ایمنی و مهارت موتور سواری )
با آرزوی سفر های بیشتر و بهتر

مجید محمدی 28 آذر 1396 ساعت 10:47

با سلام و عرض ادب خدمت شما
بسیار ممنونم از اینکه این سفرنامه رو نوشتید و ما رو در تجربیات و لذتتون شریک کردید.
چنتا سوال داشتم خدمتتون چون ما برای عید برنامه ی سفرمون یکی از مقاصدش پوکت هستش خواستم بپرسم اینکه تور جزایر جیمز باند و فی فی رو سرچ کنیم از تورهای مختلف متفاوته ؟مثلا تعداد توقفاتی که دارند و سایر موارد
و اینکه ایا توی این تورهای جزایر میشه دوربین حرفه ای همراه داشت یا از جهت خیس شدن و افتادن دوربین در اب خطرناکه؟

مشاهده نظرات بیشتر