Close

سفری عالی به بدروم زیبا

4.6
از 32 رای
بهشت روی زمین در ساحل دریای اژه + تصاویر

با سلام به دوستان عزیز سفر دوست

من و همسرم عاشق سفر هستیم و همیشه از فرصت هایی که داریم برای رفتن به سفر استفاده میکنیم سفری که امسال قصد داشتیم بریم با سفرهای قبلیمون تفاوت داشت و تفاوتش در این بود که تو این سفر مادر و برادر همسرم رو میهمان سفرمون کردیم .

با برنامه ریزی که از قبل داشتیم تصمیم داشتیم  به یکی از شهر های ساحلی ترکیه بریم و چون قبلا به آنتالیا ، کوش آداسی و مارماریس سفر کرده بودیم برای سفر امسال بدروم رو انتخاب کردیم که یه شهر جدید بریم

همیشه قبل از هر سفر هتل ها رو از بوکینگ چک میکنیم و نظرات دوستان رو توی سایت خوب لست سکند میخونیم همینطور سفرنامه هایی که دوستان توی سایت نوشتن رو میخونیم که همیشه تو هر سفر خیلی خیلی بهمون کمک میکنه.

در نهایت با تحقیق هایی که داشتیم هتل سامارا رو با پرواز ایران ایر برای 29 ادریبهشت از خانم زمانی آژانس خوب شباویز خریدیم، چندین بار ازشون  تور خریدیم و خیلی هم راضی بودیم .

پرواز ساعت 22:50 شنبه شب بود با ایرباس جدید ایران ایر که خیلی خوب بود هم پرواز به موقع انجام شد و هم تیک اف و فرود خیلی خوبی داشت.ساعت 12:30 به وقت ترکیه به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر رسیدیم و موقعی که به سمت گیت چک پاسپورت میرفتیم پلیس جلومون رو گرفت و ازمون خواست به یه قسمت دیگه بریم و یه سری سوالات پرسید اینکه چقد میمونیم و اینکه هتل رزرو داریم و ... که این پروسه نیم ساعتی وقت گیر بود و البته یه مقدار شوکه هم شدیم ولی نگران کننده نبود چون میدونستیم که هیچ مشکلی نداریم .

بعداز تحویل گرفتن چمدون ها هم به محوطه رفتیم که لیدرها منتظرمون بودن و با توجه به اینکه مقصدمون کوش آداسی یا بدروم بود و هتل هایی که تو هر شهر میرفتیم به اتوبوس های مختلف تقسیم شدیم و سفرمون شروع شد .

حدود ساعت 4 صبح به هتل رسیدیم و مورد استقبال خیلی خوبی قرار گرفتیم و همون موقع هم اتاق هامون رو تحویل دادن . هتل هم مثل همه هتل های بدروم دو طبقه بود ، رسپشن در  طبقه همکف قرار داشت و یک سری اتاق ها در همین طبقه بود و یک سری دیگه در طبقه پایین قرار داشت البته تمام قسمت های دیگه هتل ( رستوران ها و کافه ها و استخرها و .... ) در طبقه پایین قرار داشت و یک سری اتاق ها هم جدا از ساختمان اصلی قرار داشتن .

عکس ( ورودی هتل عکس از بوکینگ)

بعداز تحویل گرفتن اتاق هامون دلمون نیومد که بخوابیم و زدیم بیرون و از هوا و فضا و صدای پرنده ها به شدت لذت بردیم .فضای سبز هتل هم خیلی عالی بود پراز درخت و چمن و گل بعد از گشت مفصل توی هتل به اتاقمون برگشتیم تا کمی استراحت کنیم.

عکس (اتاق هتل عکس از بوکینگ )

عکس ( فضای هتل )

IMG_20180909_094140_985.jpg

 

 

روز اول رو کامل توی هتل گذروندیم و توی کل برنامه ها ( واتر جیم و دارت و والیبال ساحلی و بیلیارد و....) شرکت کردیم وکلی خوش گذروندیم توی این تایم هم که صبحانه نهار و اسنک بار و بستنی و شام رو هم داشتیم که همه خیلی مفصل و متنوع و با کیفیت بود. ساعت 9 شب هم که تایم انیمیشن بود و برخلاف هتل های دیگه که رفته بودیم انیمیشن برای بچه ها نداشت و البته سن اجرا هم خیلی کوچیک بود ولی چیز جالبی که داشت برنامه این شب یه مسابقه بود به اسم بینگو که باید کارت شرکت در اون رو 5 یورو میخریدیم و به سه نفر برتر جایزه میدادن که خیلی برنامه جالبی بود. بعد از تموم شدن این برنامه هم که دیگه نایی نداشتیم رفتیم که استراحت کنیم و برای فردا انرژی داشته باشیم.

عکس ( استخر های هتل)

روز دوم هم بعداز خوردن صبحانه از هتل زدیم بیرون و باید تا خیابون اصلی که مسافت کمی بود پیاده میرفتیم تا به ایستگاه  دلموش برسیم و  با پرداخت هر نفر 3.3 لیر به مرکز شهر بریم

عکس ( ایستگاه دلموش هتل)

ایستگاه دلموش هتل

عکس ( مرکز شهر )

مرکز شهر بدروم

مرکز شهر بدروم

عکس ( آمفی تئاتر بدروم)

آمفی تئاتر بدروم

توی مرکز شهر هم کمی گشت و گذار کردیم و پول چنج کردیم و به یه مغازه فروش تور رفتیم تا اطلاعاتی راجع به تورها بگیریم که متاسفانه فهمیدیم پارک آبی تعطیل هستش که یکی میگفت ورشکست شدن یکی میگفت بعداز مدارس باز میشه ، همینطور کشتی کاتاماران هم هنوز شروع به کار نکرده بود و تورهای دیگه ای هم که داشتن ( افس ، پاموک کاله ، دالیان .و ... ) بود که ما قبلا رفته بودیم و اینطور که پیش میرفت تنها توری که میتونستیم اینجا بریم جیپ سافاری بود که تصمیم گیری رو گذاشتیم برای بعد و به هتل برگشتیم  عصر هم به گشت شهری رفتیم که مثل گشت شهری همه شهرهای ترکیه اصلا گشت شهر نیست و شو چرم و مرکز خرید و مغازه فروش لوکوم و .... است .اولین جایی که رفتیم مغازه فروش لکوم و قهوه و البته صابون های دست ساز بود که صابون ها خیلی خوب بودن و ما چندتایی صابون خریدیم که خیلی هم خوب بودن و عطر خیلی ماندگاری داشتن بعد از اون هم شو چرم که طبق معمول برای ما خیلی گرون درمیان .در آخر هم به مرکز خرید میدتون رفتیم و قرار شد چند ساعتی اونجا باشیم و  بعد هم بیان دنبالمون که به هتل برگردیم . مرکز خرید میدتون از مراکز خرید خوب بدروم هستش که همه برندهای ترک رو داره و راحت اونجا میشه کلی خرید کرد.

عکس ( مرکز خرید میدتون عکس از اینترنت)

مرکز خرید میدتون

بعد از رسیدن به هتل هم شام خوردیم و بعد هم رفتیم برای انیمیشن شو که باز هم مسابقه دیگه ای بود و ما چون خسته بودیم و ساعت 12 هم قرار بود با بچه های هتل و یه سری دیگه از مسافرها بریم بیرون، به اتاقمون رفتیم که یه کم استراحت کنیم.

صبح روز سوم رو هم توی هتل گذروندیم ، همسرم به همراه مادر و برادارش موسیقی کار میکنن و بعد از نهار توی حیاط هتل موسیقی اجرا کردن که مدیریت هتل اومدن و ازشون درخواست کردن که شب برای همه مسافرهای هتل اجرا کنن و اونها هم با کمال میل پذیرفتن بعد از اون هم به مرکز شهر رفتیم و اول به دایرکتر تور رفتیم تا تور جیپ سافاری رو ازشون بخریم که با کلی چونه زنی تور رو برای چهار نفر 440 لیر خریدیم  کلا توی خرید از مغازه های ترکیه چونه زنی خیلی جواب میده . بعد از اون هم به بازار قدیمی و  مغازه های فروش سوغاتی و یادگاری رفتیم و طبق برنامه ای که توی همه سفرهامون داریم و از شهری که میریم یه نماد میگیریم برای یادبود از اون شهر کلی هم یادگاری از بدروم خرید کردیم و بعد هم به خاطر اینکه قرار بود بچه ها برای شب اجرای موسیقی داشته باشن زودتر به هتل برگشتیم. بعد از شام هم که اجرای موسیقی بود و خیلی هم عااالی اجرا شد.

عکس ( طبیعت بدروم)

طبیعت بدروم

روز چهارم رو هم صبح زود بیدار شدیم و از اونجایی که تولد همسرم بود و از قبل برای شب رستوران ایتالیایی هتل رو رزرو کرده بودم باید میرفتم و برای سفارش کیک و این چیزا هماهنگی میکردم و رسپشن هم گفتن که خودشون برای تبریک تولد مهموناشون توی اتاق میوه و نوشیدنی میذارن.بعداز صبحانه هم به مرکز شهر رفتیم و تصمیم داشتیم که ماشین اجاره کنیم که خیلی پروسه سختی بود متاسفانه فقط و فقط به خاطر ایرانی بودن ما و نداشتن کردیت کارت و از چندین جایی که مراجعه کردیم دست خالی برگشتیم و درنهایت یه رنت کار که روبروی پمپ بنزین توی خیابون اصلی اون باهامون راه اومد و اجاره رو روزی 160 لیر گفت و چون گفتیم که خارج از شهر میخوایم بریم این مبلغ به 250 لیر افزایش یافت ، نمیدونم تفاوت داخل شهر و خارج شهر برای چی بود البته 300 دلار هم باید به عنوان ضمانت پیششون میذاشتیم بالاخره یه رنو فلونس اجاره کردیم ناگفته نماند که قیمت بنزین ترکیه خیلی زیاد و اون موقه 6.3 لیر بود . بد از اون همه سختی و خستگی به هتل برگشتیم و همگی به اتاق ما رفتیم تا همسرم رو سورپرایز کنیم و تظاهر کنیم که برناممون برای تولدش همین بوده بعد از اون هم با دوست هایی که پیدا کرده بودیم قرار والیبال ساحلی داشتیم و بعداز اون هم رفتیم که آماده شیم برای شام رستوران و سورپرایز اصلی تولد . رستوران هم روی سقف قسمتی از هتل بود با ویو جنگل و دریا که خیلی زیبا بود تفاوتی که با رستوران های هتل های دیگه ای که رفته بودیم داشت این بود که فقط دوتا غذا داشت استیک و ماهی که ما هردو رو سفارش دادیم که کیفیت خیلی خوبی داشت بعد از خوردن شام هم آهنگ تولد مبارک رو پخش کردن و کیک و فشفشه و شمع  و ... رو برامون آوردن و تولد همسرم رو با مهمون های دیگه رستوران جشن گرفتیم و کلی خوش گذروندیم بعداز اون هم با ماشین زدیم بیرون و تا به شب زنده داری های بدروم بپیوندیم.

عکس ( رستوران ایتالیایی هتل عکس از بوکینگ)

روز پنجم رو از قبل برنامه ریزی کرده بودیم که برای استفاده از پارک آبی به کوش آداسی بریم و بعداز خوردن صبحانه حرکت کردیم و ساعت 12 ظهر هم به آدالند رسیدیم که به نسبت سال قبل که تقریبا همین تایم اونجا بودیم خیلی خلوت بود و اینکه نباید توی صف طولانی منتظر می موندیم خیلی خوب بود ولی اینکه رقص فواره ها فعال نبود بد بود تا ساعت 5 اونجا موندیم

عکس (طولانی ترین سرسره آدالند)

طولانی ترین سرسره آدالند

بعداز اون هم به مرکز شهر رفتیم تا خاطرات سفر کوش آداسیمون رو زنده کنیم

عکس ( نماد کوش آداسی)

نماد کوش آداسی

بعداز کلی گشت زدن و بستنی خوردن و این چیزا به هتل آمارا سی لایت الیت که هتلمون توی کوش آداسی بود رفتیم و یه گشت مختصری اونجا زدیم بعد هم به مرکز خرید ای وی ام که مرکز خرید خیلی خوبی توی کوش آداسی هست رفتیم و کمی خرید کردیم و بعد هم شام رو توی یوسف کباب خوردیم که کوفته های خیلی خیلی خوشمزه داشت و ساعت های 11 شب بود که به سمت بدروم حرکت کردیم و از اونجایی که صبح این مسیر رو اومده بودیم و توی پارک آبی و مرکز خرید کلی انرژی گذاشته بودیم خیلی خسته بودیم و به سختی و کلی توقف بین راه ساعت ها 3 صبح به هتل رسیدیم.

روز ششم برنامه تور جیپ سافاری داشتیم و بعداز خوردن صبحانه به لابی رفتیم و منتظر لیدر شدیم بعداز ده دقیقه که معطل شدیم بلیطمون رو چک کردیم و دیدیم که برای 9:15 باید توی لابی می بودیم و ما اشتباها فک کرده بودیم 9:30 باید باشیم از مسئول رسپشن خواهش کردیم بهشون زنگ بزنه که اونام لطف کردن و گفتن یه ماشین میفرستن دنبالمون که با چیزهایی که از تورهای ایرانی دیدیم هرگز این کار رو نمیکردن و میگفتن مشکل خودتونه بعد از اومدن جیپ هم گشت سافاری شروع شد و به جنگل های اطراف شهر رفتیم و جاهای باحالی رفتیم مثل اب انبار و یه دریاچه پراز ماهی و لاک پشت و مرغابی که لیدر بهمون نون داد تا براشون غذا بریزیم که بیان نزدیکمون و بعد هم به دیدن دوتا شتر ایرانی بردمون و نهار رو هم توی یه رستوران خونگی توی یه روستا خوردیم و آخر کار هم به یه ساحل خیلی زیبا و ناب رفتیم برای شنا و ساعت ها 3 هم گشت تموم شد و به هتل برگشتیم.

 

عکس ( تور جیپ سافاری)

تور جیپ سافاری

تور جیپ سافاری

 

بعد از اون هم آماده شدیم که به مرکز شهر بریم برای تحویل دادن ماشین و خرید کردن بعد از تحویل ماشین به بازار روز رفتیم که گنار اتوگار هستش و کل نیازهای روزمره رو داشت مثل میوه و گوشت و ... و کلی هم ازش گوجه سبز و گیلاس خریدیم که خیلی درشت و خوشمزه بودن و خیلی هم ارزونتر از ایران میشد. بعد از اون هم به مرکز خرید میدتون رفتیم و تا ساعت 10 که همه فروشگاه ها تعطیل میشد اونجا بودیم و دوباره به مرکز شهر اومدیم و شام رو به رستوران مادو رفتیم که یه رستوران زنجیره ای ترک هستش و قبلا تو باکو تجربه اش کرده بودیم و  اینجا هم از غذاها و دسرهای خوشمزه اش لذت بردیم و بعد هم با قدم زدن لب ساحل و تماشا کردن آتیش بازی زیبایی که لب ساحل انجام شد به اتوگار رفتیم و با دلموش به هتل برگشتیم.

عکس ( کوفته خوشمزه رستوران مادو)

کوفته خوشمزه رستوران مادو

روز هفتم که روز آخر بود بعداز خوردن صبحانه وسایلمون رو جمع کردیم و اتاق هامون رو تحویل دادیم و رفتیم از سونا و جکوزی و استخرها آخرین لذت ها رو بردیم و ساعت 4  هم ترنسفر اومد دنبالمون و به مرکز خرید سوکه رفتیم که برای خرید خیلی جای خوبی بود و بعداز کلی خرید کردن آخر پولمون رو هم رفتیم مک دونالد ساندویچ خریدیم و بعد هم به سمت فرودگاه ازمیر راهی شدیم و اونجا هم بعداز انجام کارهای پرواز و باز شدن گیت با همون هواپیما خوبه به تهران برگشتیم.

 

 

نویسنده : فرزانه امینی زاده

تمامی مطالب عنوان شده در سفرنامه ها نظر و برداشت شخصی نویسنده است و وب‌ سایت لست سکند مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات سفرنامه ها بر عهده نمی‌گیرد.

نظرات کاربران (43 نظر)

× در حال پاسخ به:

ناشناس 18 بهمن 1398 ساعت 22:38

سلام،مرسی از سفرنامه ی خوبتون.فقط میشه لطفا بفرمایید که چطور از بدروم به مرکز خرید سوکه رفتید؟ممنون میشم

سارا 20 خرداد 1398 ساعت 12:54

با سلام ممنونم بابت سفرنامه اتون .هميشه به سفر باشيد ان شالله.دوست عزيز از ديد شما بدروم بهتره يا مارماريس؟

هدی 1 اردیبهشت 1398 ساعت 18:55

سلام عزیزم
مرسی بابت وقتی که برای نوشتن و انتقال تجربیاتتون گذاشتید
عزیزم اگر میشه لطف کنید فاصله زمانی از ازمیر به بدروم و از بدروم به کوشی اداسی رو هم بگید
من تابستان قبلی کوشی اداسی رفتم اینقدر هتل و همه چی خوب بود امسال هم دوباره تصمیم داشتم برم همون جا
ولی الان یکم دو دل شدم بین اینکه برم بدروم یا مارماریس یا اینکه دوباره کوشی اداسی
میشه یکم تجربیاتتون و در اختیار من قرار بدید
شما فرمودین از بدروم رفتین کوشی اداسی و وارد هتل سال قبل شدید؟ چطور این کار و کردید؟؟

Sasan 20 فروردین 1398 ساعت 02:10

مرسی از سفرنامه خوب و جامعتون.فقط یه سوال داشتم از خدمتتون.من سال ۹۶ به هتل رکسوس پریمیوم بدروم رفته بودم بنظرتون برای سفر بدروم بهتر بود یا مارماریس که هردوشو تشریف بردید؟؟؟در مورد مارماریس چه هتلی میشنهاد میدید؟؟

Jalal 23 دی 1397 ساعت 13:29

من نگویم که مرا از قفس آزاد کنید

قفسم برده به باغی و دلم شاد کنید

فصل گل می گذرد هم نفسان بهر خدا

بنشینید به باغی و مرا یاد کنید

"ملک الشعرای بهار"

سفر یعنی،آرامش روح و روان
سفر یعنی،استشمام آزادی
سفر یعنی،کنار هم بودن
سفر یعنی،امید به فردا
سفر یعنی،سرخوشی و سرمستی
سفر یعنی،دل به دریا زدن
سفر یعنی،رسیدن به آرزوها
سفر یعنی،رفتن به آغوش طبیعت
سفر یعنی،شناخت فرهنگ ها و بشر
سفر یعنی،رفتن به سرزمینی دیگر
سفر یعنی،فراموشی غم ها
سفر یعنی،لذت بردن از لحظه ها

با عرض سلام و درود خدمت شما سرکار خانم امینی زاده عزیز و بزرگوار،وقتتون بخیر و شادی
سفرنامه نوشتن کار سخت و زمان بری است.همین که برای نگارش این سفرنامه و گرفتن عکس های زیبا زحماتی را متحمل شدید و برای ما به اشتراک گذاشتید صمیمانه سپاسگزارم.آرزو میکنم سفر به دور دنیا نصیبتون بشه و برای تک تک سفرهاتون برای ما سفرنامه بنویسید و ما را از خوندشون شاد و مسرور کنید.امیدوارم هر جا که هستید در کنار خانواده عزیز و محترمتان موفق و پیروز و سربلند باشید.با آرزوی سلامتی و تندرستی و عمری طولانی برای شما و خانواده محترمتان


ارادتمند شما جلال

Sasan Raissi 16 آذر 1397 ساعت 09:58

سپاس فراوان خانم امینی زاده ، کاربردی و جمع و جور بود ، ممنون از وقتی که گذاشتین :-)

alidmax 17 آبان 1397 ساعت 16:37

عالی بود من امسال 7 خرداد به این هتل رفتم و در نقد و بررسی درج کردم عالی بود .... با تشکر که خاطرات منو زنده کردید

ویدا مهین پو 15 آبان 1397 ساعت 14:10

سلام فرزانه خانم عزیز
بسیار سپاسگزارم از اشتراک سفرنامه تان. مختصر و مفید بود. البته برای چهار روز توضیحات، بیان جزییات سفر، هزینه ها و عکسها به نظرم کم آمد و بسیار مشتاق بودم ما را بیشتر شریک لحظات سفرتان کنید که البته چیزی از زحمت شما و زیبایی سفرنامه تان کم نمیکند. از خواندن سفرنامه تان بسیار لذت بردم و مشتاقانه منتظر خواندن سفرنامه بعدیتان هستم.
شاد باشید

فرنوش 14 آبان 1397 ساعت 21:26

باسلام وتشکر از زحمتی که کشیدید فرمودید در فرودگاه شما را جای بردن برای اولین باره میشنوم چون در ترکیه خیلی به ایرانیان احترام میزارن لطفا در مورد علت اینکه به شما مشکوک شدن بگین خیلی برام جالبه ممنون

علیرضا 14 آبان 1397 ساعت 12:40

سلام
لطفاً اسم هتل را بفرمایید .

کریم شقاقی 14 آبان 1397 ساعت 12:40

سرکار خانم امینی زاده
بی شک شبه جزیره بدروم جذابترین منطقه گردشگری دریای اژه می باشد . بنده همیشه سفر به بدروم را به دوستان عزیز پیشنهاد می کنم .
اگر سفرتان در مرداد و یا شهریور می بود قطعا شلوغی و جنب و جوش شبانه بدروم را با هیچ شهر دیگر ترکیه نمی توانستید مقایسه کنید .خوشحالم از اینکه سفر خوبی داشتید و آرزومند بهترین سفر ها برای خانواده شما هستم .

مزدک 14 آبان 1397 ساعت 11:18

درود به همه دوستان ...سرکارخانم فرزانه سفرنامه خوبی بود ممنون از شما ... چقدر غم انگیزه اتفاقاتی که درسال97 افتاد و تقریبن سفر کردن غیرممکن شد. ازاسفند ماه گذشته ارزش پول ترکیه که این همه سروصداکردند که کم شده فقط 37درصد ارزش خودشو ازدست داد و در ایران ریال 250درصد بی ارزش شد... نرخ دلاراسفندماه96 چهارهزارتومان بود نرخ تبدیل 100دلار در ترکیه 378 لیربود الان 515 لیر ولی یک دلار درایران شده14800

تهمینه م 13 آبان 1397 ساعت 14:13

باهاتون موافقم. بدروم واقعا مثل بهشته. تمیز و زیبا و رویایی. دریای بسیار تمیز و شفاف و خوش رنگش و خونه هایی که در نهایت سلیقه ساخته شده. به نظر من دریای تمیزش رو میشه با ساحل جزیره های اطراف پوکت مقایسه کرد اما شهر تمیزش با هیچ کجا قابل قیاس نیس.

محمد قاسمی 13 آبان 1397 ساعت 08:48

بهشت ندیدی که میگی بهشت روی زمین ؟
رپرتاژ آگهی بود

رضا 13 آبان 1397 ساعت 07:43

با سلام
معلومه این سایت مختص بچه پول دارهاست
والا مردم عادی غلط بکنن با این نرخ ارز تا توی حیاط خونشون برن البته اگه خونه ای داشته باشن چه برسه به کشورهای دیگه
بازم خداروشکر که هنوز افراد بدن دغدغه تو این مملکت زندگی میکنن

مشاهده نظرات بیشتر