Close

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

4.5
از 759 رای
راز مثلث برمودا بالاخره کشف شد! +تصاویر
  • 17 مرداد 1397 12:00
  • 329
  • 327.3K

برمودا در اصل نام جزایر زیبایی در شمال اقیانوس اطلس و در نزدیکی امریکا است که جزو سرزمین‌های فرادریایی پادشاهی بریتانیا محسوب می‌شوند. اکثر افراد، نام برمودا را به خاطر حوادث عجیب اتفاق افتاده در منطقه معروف به «مثلث برمودا» شنیده‌اند، غرق شدن کشتی‌ها، ناپدید شدن هواپیماها و گم شدن افراد در این منطقه بسیار خبر ساز بود و برای مدت زیادی مردم معتقد بودند نیروهای فراطبیعی باعث این اتفاقات هستند.

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

عده‌ای این فرضیه را مطرح کردند که آدم فضایی‌ها انسان‌ها را برای تحقیق از زمین می‌دزند، یا گروهی گفتند این اتفاقات تحت تاثیر قاره گمشده آتلانتیس می‌افتد و در عجیب‌ترین مورد گفته شد گرداب‌هایی در این منطقه رخ می‌دهد که کشتی‌ها را به بعد دیگری از جهان می‌برند. بر اساس همین فرضیه‌ها و داستان‌ها، تعداد زیادی فیلم‌های اکشن و تخیلی یا مستند ساخته شدند و افرادی هم از روی ماجراجویی برای اثبات بی‌خطر بودن آن وارد مثلث برمودا می‌شدند. مثلث برمودا منطقه‌ای بین جزایر برمودا، میامی و پورتو ریکو است، البته همیشه درباره ابعاد منطقه‌ی خطر اختلاف‌هایی وجود داشته است.

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

به هرحال در طول سال‌ها دانشمندان مختلفی روی این موضوع کار کردند و همگی روی خطرناک بودن این منطقه اتفاق نظر داشتند اما دلایل آن مشخص نبود. اخیراً گروهی از پژوهشگران دانشگاه ساوت‌همپتون در نتیجه‌ی تحقیقات خود اعلام کردند موج‌های خروشان دلیل اصلی این حوادث هستند. پژوهشگران برای اثبات نظریه خود مدلی از حادثه‌ی غرق شدن کشتی یواس‌اس سایکلوپ (USS Cyclop) را طراحی کردند و آن را در معرض  شرایط مشابه منطقه قرار دادند. در این مدل‌سازی موج‌های بزرگی تشکیل شد، امواجی که در دنیای واقعی می‌تواند معادل ۳۰ متر ارتفاع داشته باشد. در این آزمایش، کشتی به سرعت غرق شد.

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

دکتر سیمون باکسال (Simon Boxall) اقیانوس شناس و زمین‌شناس، درباره‌ی این پدیده توضیح می‌دهد: اینجا محل برخورد طوفان‌ها از سه سمت غرب، جنوب و شمال است که شرایط را برای وقوع موج‌های بسیار بزرگ و کشنده فراهم می‌کنند.

او در ادامه افزود: هرچه کشتی بزرگتر باشد احتمال غرق شدنش در این شرایط بیشتر است. این موج‌های بلند می‌تواند ضربه خطرناکی به کشتی بزند و حتی آن را به دو نیم بشکند. در صورت برخورد کشتی با این امواج، بدون شک در ۲ تا ۳ دقیقه غرق خواهد شد.

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

پژوهشگران معتقدند دلیل اصلی این حوادث شرایط ویژه مثلث برمودا از نظر آب و هوایی است که باعث تشکیل امواج و طوفان‌های خطرناک می‌شود. وقتی منطقه‌ای از چند جهت در معرض بادها و طوفان‌ها باشد، پیش‌بینی و کنترل مسیر کشتی یا هواپیما بسیار سخت خواهد بود. به همین سادگی و البته به همین خطرناکی!

 نظر شما چیست؟ موجهای خروشان، تونل زمان یا آدم فضایی ها؟ با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: dmarge.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (329 نظر)

× در حال پاسخ به:

شهاب 11 تیر 1399 ساعت 04:33

خب اگر واقعا دلیلش موج های خروشانه پس چرا هر چیزی ک غرق شده دیگ پیدا نشده به نظر من این یکی از عجایب و معما های حل نشدنی هستش

علیرضا 5 خرداد 1399 ساعت 11:27

اینم هست ک میگن تموم وسایل توی کشتی و هواپیما دزدیده نشه و آدم هایی ک جسدشون پیدا میشه انگار از یک چیزی وحشت زده شدن و خشک شدن..‌.‌‌‌‌‌‌‌..

علیرضا 5 خرداد 1399 ساعت 11:22

خب تو دریاها ب دلیل موج های خروشانه
پس چرا هواپیماها سقوط میکنن؟؟؟؟

علیرضا 1 خرداد 1399 ساعت 13:00

به نظر من هیچکدام درست نیست چیزی که درست است...................................................

امیررضا 31 اردیبهشت 1399 ساعت 22:31

عجیب است

saha 24 اردیبهشت 1399 ساعت 15:44

چقدر عجیب

امیر 18 اردیبهشت 1399 ساعت 16:54

بد بود

عبدالباسط 11 اردیبهشت 1399 ساعت 07:42

اگر موج ها باعث می شوند که این کشتی های غرق شوند
پس چرا هواپیما سوقط می کند؟

رها 31 فروردین 1399 ساعت 16:16

ولی میگن یه اهرام پیدا شده زیر مثلث برمودا

محمد متین صدقیان 31 فروردین 1399 ساعت 09:39

چرا پس هواپیما ها غرق میشن این نظریه فقط برای کشتی ست نه برای هواپیما!!!؟؟؟؟

هیوا 25 فروردین 1399 ساعت 11:43

بعضی ها که به مثلث برمودا نزدیک شدن گفتند که رنگ اسمان به صورت مرموزی تغیر میکنه خیلی ترسناکه یعنی اون تو چی میتونه باشه؟؟!!!

... 20 فروردین 1399 ساعت 01:25

هیچ کدکم دروازه ستارگان

پایتخت ۶ 13 فروردین 1399 ساعت 20:06

بابا ول کنید بیاید به فکر ادامه سریال پایتخت و شکست دادن کرونا باشیم راستی من طرفدار عاشق محسن تنابنده و ریما رامین فر هستم ..‌..

اقبال حبیبی 26 اسفند 1398 ساعت 21:31

مثلث در واقع قطب دیگر جو زمین است و حالت گر دآبی آن به خاطر کشش جو زمین و پس دادن در قطب دیگر خود یعنی دریا چه مرگ که به صورت گاز باز در هوا دمیده می شود عجب دانشمندانی داریم خدا این مغز را به من داده که همه چیز را در این دنیا بدانم

خلیل الرحمن ابراهیم وفادار 21 اسفند 1398 ساعت 14:53

این منطقه شیطانی بخاطروجودکهربا میباشدکهربا صمغ الکتریکیست که از هشت پا ترشح میشود این ماده سیاه رنگ است هنگامی که ابرهای سفید باران زابایکدیگرترکیب شوندتخلیه الکتریکی شکل میگیردکه رعدوبرق نام دارددراثرتماس بااین ماده نیروی الکترومغناطیس که شبیه گرداب است شکل میگیردکه آهن ربانام دارد ووقتی هواپیمایاکشتی ازآنجاعبور میکندچون موتورهواپیما وکشتی فلزی است باعث بلعیده شدن وسیله ومرگ مسافران میشوددرآن منطقه خطرناک هشتپای عظیم الجثه نهفته است بزرگی این جانوردرحدودیک دوم سطح کره زمین است هشتپا هم نامریی میشودوهم با محیط همرنگ میشود این مطلب راجع به رازمثلث برموداست که اینجانب درسال هشتادهجری متوجه این قضیه شدم

مشاهده نظرات بیشتر