Close

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

4.5
از 720 رای
راز مثلث برمودا بالاخره کشف شد! +تصاویر
  • 17 مرداد 1397 12:00
  • 232
  • 297.9K

برمودا در اصل نام جزایر زیبایی در شمال اقیانوس اطلس و در نزدیکی امریکا است که جزو سرزمین‌های فرادریایی پادشاهی بریتانیا محسوب می‌شوند. اکثر افراد، نام برمودا را به خاطر حوادث عجیب اتفاق افتاده در منطقه معروف به «مثلث برمودا» شنیده‌اند، غرق شدن کشتی‌ها، ناپدید شدن هواپیماها و گم شدن افراد در این منطقه بسیار خبر ساز بود و برای مدت زیادی مردم معتقد بودند نیروهای فراطبیعی باعث این اتفاقات هستند.

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

عده‌ای این فرضیه را مطرح کردند که آدم فضایی‌ها انسان‌ها را برای تحقیق از زمین می‌دزند، یا گروهی گفتند این اتفاقات تحت تاثیر قاره گمشده آتلانتیس می‌افتد و در عجیب‌ترین مورد گفته شد گرداب‌هایی در این منطقه رخ می‌دهد که کشتی‌ها را به بعد دیگری از جهان می‌برند. بر اساس همین فرضیه‌ها و داستان‌ها، تعداد زیادی فیلم‌های اکشن و تخیلی یا مستند ساخته شدند و افرادی هم از روی ماجراجویی برای اثبات بی‌خطر بودن آن وارد مثلث برمودا می‌شدند. مثلث برمودا منطقه‌ای بین جزایر برمودا، میامی و پورتو ریکو است، البته همیشه درباره ابعاد منطقه‌ی خطر اختلاف‌هایی وجود داشته است.

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

به هرحال در طول سال‌ها دانشمندان مختلفی روی این موضوع کار کردند و همگی روی خطرناک بودن این منطقه اتفاق نظر داشتند اما دلایل آن مشخص نبود. اخیراً گروهی از پژوهشگران دانشگاه ساوت‌همپتون در نتیجه‌ی تحقیقات خود اعلام کردند موج‌های خروشان دلیل اصلی این حوادث هستند. پژوهشگران برای اثبات نظریه خود مدلی از حادثه‌ی غرق شدن کشتی یواس‌اس سایکلوپ (USS Cyclop) را طراحی کردند و آن را در معرض  شرایط مشابه منطقه قرار دادند. در این مدل‌سازی موج‌های بزرگی تشکیل شد، امواجی که در دنیای واقعی می‌تواند معادل ۳۰ متر ارتفاع داشته باشد. در این آزمایش، کشتی به سرعت غرق شد.

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

دکتر سیمون باکسال (Simon Boxall) اقیانوس شناس و زمین‌شناس، درباره‌ی این پدیده توضیح می‌دهد: اینجا محل برخورد طوفان‌ها از سه سمت غرب، جنوب و شمال است که شرایط را برای وقوع موج‌های بسیار بزرگ و کشنده فراهم می‌کنند.

او در ادامه افزود: هرچه کشتی بزرگتر باشد احتمال غرق شدنش در این شرایط بیشتر است. این موج‌های بلند می‌تواند ضربه خطرناکی به کشتی بزند و حتی آن را به دو نیم بشکند. در صورت برخورد کشتی با این امواج، بدون شک در ۲ تا ۳ دقیقه غرق خواهد شد.

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

کشف راز مثلث برمودا به دست دانشمندان

پژوهشگران معتقدند دلیل اصلی این حوادث شرایط ویژه مثلث برمودا از نظر آب و هوایی است که باعث تشکیل امواج و طوفان‌های خطرناک می‌شود. وقتی منطقه‌ای از چند جهت در معرض بادها و طوفان‌ها باشد، پیش‌بینی و کنترل مسیر کشتی یا هواپیما بسیار سخت خواهد بود. به همین سادگی و البته به همین خطرناکی!

 نظر شما چیست؟ موجهای خروشان، تونل زمان یا آدم فضایی ها؟ با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: dmarge.com

نظرات کاربران (232 نظر)
علی 30 دی 1398 ساعت 20:04

چرا پهواد دوربین دار ضد اب نمی فرسته که ببینه چیه انجا

عقدس 24 دی 1398 ساعت 02:53

من نظره خاصی ندارم 😐 حالا بعدن چیزی یادم اومد میگم

عقدس 24 دی 1398 ساعت 02:52

من نظره خاصی ندارم 😐 حالا بعدن چیزی یادم اومد میگم

mardin 22 دی 1398 ساعت 21:42

شما همه مجله را ننوشته ایداصلی
ترین نظر مال دانشمندی بود که گفت در آنجا میدان مقناطیسی وجود دارد که وقتی هوا پیما ها از آنجا رد میشوند به بعد دیگری ارسال می شوند.♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Ali 19 دی 1398 ساعت 23:18

همه جهان نظم داردو همه ی اتفاقاتی که در ان می افتد دلیل دارن .پس ساختن چنین چیزی دلیل مهمی دارد

فاطمه 16 دی 1398 ساعت 14:44

دلیل متان جالب بود

Aydin 16 دی 1398 ساعت 12:46

من میخوام برم اونجا با چشم خودم ببینم حتی اگه بمیرم, ارزششو داره??

Mohammad 11 دی 1398 ساعت 00:39

دوستان من میگم این میتونه نیرویی باشه ک زمین اونو از خودش ازاد میکنه ب دلیل قانون جاذبه اون نیرو ب سمت خود زمین برمیگرده???

سجاد کریمی 8 دی 1398 ساعت 22:33

سلام.
به نظر میاد دلیل این وقایع وجود هیدرات های گاز متان هست. گاز متان در حفره های آبی یخ زده محبوس هست که با تغییر اندک دما، این حفره ها می شکنند و متان آزاد میشه.
گاز متان آزاد شده باعث تغییر چگالی آب میشه و با توجه به اینکه شناور بودن کشتی بر اساس چگالی استاندارد آب هست، با کاهش چگالی آب (به دلیل وجود متان) غرق میشن.
گاز متان بعد از عبور از سطح آب، به دلیل چگالی کمتر به طرف بالا حرکت کرده و چیزی شبیه ابر زردرنگی از متان رو درست میکنه که با برخورد به موتور هواپیما منفجر میشه. این ابر زرد توسط برخی خلبان ها گزارش شده.
اخیرا national geographic یک مستند در مورد هیدرات های متان در این منطقه پخش کرده

امیر علی عاصمی 3 دی 1398 ساعت 23:19

به نظرمن یک نقطه مغناطیسی در مرکز این مثلث قرار دارد که چیز های الکتریکی را از کار می اندازد و وقتی دستگاه الکتریکی کشتی.هواپیما و... از کار بی افتد رعد و برق شروع می کند به راه افتاد و به نظر من آسمان و زمین و دریا و طوفان باهم در ارتباط هستند و با هم دست به یکی کردند

محسن وکیلی 2 دی 1398 ساعت 08:50

با سلام ، به نظر بنده تغییر ات شکل انتقال انرژی و تاثیرات نامنظم روی محاسبات طبیعی و منظم دانش بشری باعث بهم ریختگی ناگهانی و در نتیجه حوادث شگفت انگیز شده و آنرا به فرا ساختاری فعالیت ها محیط زیستی تبدیل کرده است

mahtab 1 دی 1398 ساعت 19:56

به نظر من اگه میدان مغناطیسی وجود داشته باشه که کشتی و هواپیمای فلزی درونش میرن پس کشتی بادبانی چوبی چجوری داخلش میره؟؟

Khaled 29 آذر 1398 ساعت 20:20

واقعا این منطقه میدان مغناطیسی هست که کشتی ها و هواپیماها رو جذب میکنه؟ یا همانطور که از اسمش مشخصه که میگن مثلث شیطان شاید شیطان بزرگ در همین منطقه در زندان باشه یا شاید دجال از همین جا ظهور کنه؟

Ali 28 آذر 1398 ساعت 03:24

هرچی هست میدان الکترومغناطیسی تولیدمیکنه چون یک هواپیما مسافربری جان سالم بدربرده بود مسافراپس از رسیدن متوجه عقب ماندن ۱۰دقیقه ساعت های مچی خودشدن وهواپیما ویاهرچیزی که ازجنس فلزباشه همه روجذب میکنه ویادورموتورکشتی ویاهواپیماهاروکند میکنه چون قطعاتشون فلزیه. احتمالا یک چاله عمیق مغناطیسی باشه

ایمان امیدوار 27 آذر 1398 ساعت 20:18

?بدلیل جو هوایی و دریایی ناپایدارش نمیشه هواپیما و کشتی بره ولی این جو هوا حتما یک دلیل برای ناپایداری داره اقیانوس با یک باد تکان نمیخوره امکان اینکه یک منبع انرژی باشه هست مثلا توی نزدیکترین جزیره ش منابع سنگ کوارتز پیداشده ارتعاش داره ‌اینکار رو فقط با زیر دریایی جنگی میشود پیگیری کرد

مشاهده نظرات بیشتر

× در حال پاسخ به: