Close

چالیدره، نمونه گردشگری بی مثال مشهد که مهجور مانده!

4.5
از 13 رای
دره ای در ایران که به اندازه نامش، عجیب و ناب، اما مهجور است! +تصاویر
  • 29 بهمن 1398 08:00
  • 13
  • 26.8K

مشهد شهر امام رضا است شهری که در هر زمان از سال به خودی خود مسافران زیادی را به خود جذب میکند.در پیشنهاد ایرانگردی امروز با یکی دیگر از جاذبه‌های مشهد آشنا خواهید شد. امروز قصد داریم تا باهم به چالیدره برویم، پس همراهمان باشید.

چالیدره مشهد

عکس از: ثمین شهرستانی

در شهرستان طرقبه مشهد، دره های متفاوتی مانند دره ارغوان، دره چالیدره و... وجود دارد. چالیدره یکی از جاذبه های طبیعی این شهرستان است و رودخانه‌ای به نام جاغرق نیز به همراه این دره جاذبه طبیعی چشم‌نوازی را در این منطقه به وجود آورده است. نام چالیدره به تازگی بر سر زبان‌ها افتاده است. این منطقه توریستی علاوه بر پوشش گیاهی مناسب، دارای دریاچه بسیار زیبایی نیز هست.

چالیدره مشهد

عکس از: فرشاد شفیعی شهیدلو

چالیدره مکان تفریحی است که جهت استراحت گردشگران آلاچیق و رستوران های زیبایی در آن تهیه شده است امکاناتی همچون قایق های پدالی، سواری، کایت، ماهیگیری، تله سیژ، تله کابین و بانجی جامپینگ در این مکان فراهم است. همچنین امکانات تفریحی همچون وسایل بازی برای کودکان، غواصی و کشتی شناور پذیرایی نیز وجود دارد. مجموعه تفریحی چالیدره مشهد برای استفاده عموم گردشگران آزاد می باشد و برای وسایل نقلیه مسافران و بازدیدکنندگان پارکینگی در نظر گرفته شده است.

چالیدره مشهد

عکس از: خدیجه عربی

چالیدره در سالهای ۱۳۸۱ ـ ۱۳۷۶ با مشارکت شهرداری طرقبه و شرکت آب منطقه‌ای خراسان ایجاد شد. می توان مجموعه تفریحی گردشگری چالیدره طرقبه را از مراکز مهم در صنعت گردشگری مشهد مقدس دانست، زیرا روزانه با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر گردشگر ایرانی و خارجی فرصت بسیار مهمی را به وجود آورده است. بدون شک حضور گردشگران ایرانی در کنار گردشگران کشورهای حاشیه خلیج فارس در طرقبه فرصت‌های بی شمار شغلی و سرمایه گزاری را ایجاد می‌کند.

چالیدره مشهد

چالیدره مشهد

عکس‌ها از: خدیجه عربی

چالیدره مشهد

عکس از: زینب مهرآبادی

چالیدره مشهد

عکس از: Naeemeh ghasem

 

توجه: هدف ما از معرفی این جاذبه آشنایی شما با جاذبه‌های زیبا کشورمان است. با توجه به شرایط ایجاد شده در کشور بهتر است، زمان بازدید از این جاذبه را تا پایان بحران ایجاد شده عقب بیاندازید و بعد از حذف بحران ایجاد شده با تنی سالم به این منطقه زیبا سر بزنید

نظرات کاربران (13 نظر)

× در حال پاسخ به:

حمید 30 بهمن 1398 ساعت 08:37

من رفته ام اصلا هم جای جالبی نبود فقط و اتلاف وقت بود

سحر 29 بهمن 1398 ساعت 19:57

خیلی زیباست من ساکن شمالم ولی ۳ بار چالیدره را دیدم ولذت بردم شماهم برید

علی شیراز 29 بهمن 1398 ساعت 17:15

جای خوشکل شیک و تر تمیزی هست مخصوصا تلی سیتژش

مهدی 29 بهمن 1398 ساعت 15:57

قیمتاش نسبت به شمال عالی وخوبه حقیقتوبگیدحتمن برید

حامد 29 بهمن 1398 ساعت 15:56

ازون قشنگتر هفت حوض داره.
البته مشهد جاهای بکر و دیدنی زیاد داره.

سید حسین 29 بهمن 1398 ساعت 15:34

دوست عزیز من اتفاقی پست شما رو دیدم و ساکن مشهد الرضا هستم،در رابطه با مکان تفریحی خوب زیبا و ارزان میتوان به بند گلستان اشاره کرد که مورد کم لطفی قرار گرفته و ییلاقات طرقبه که از لحاظ جاذبه های طبیعی بی نظیره وباز هم مورد کم لطفی قرار گرفته جا دارد تجربه خود را در رابطه با مجموعه چالیدره خدمت شما و کاربران گرامی بگم این مجموعه در بدو ورود متاسفانه با برخورد کمی تند پرسنل مواجه میشوید که وقتی علتش را جویا شدم به دلیل حجم کاربالا وحقوق بسیار پایین دوم هزینه های سرسام آور و بالای خدمات میباشد که طبعا فقط قشر مرفه خاص جامعه یا توریست خارجی میتواند از پس آن برآید سوم اینکه مدیریت مجموعه متاسفانه بیشتر به توریست و قشر خاص بها میدهد که این مورد را عینا میتوان مشاهده کرد از طرفی اکثر نوشته ها و راهنمایی های مجموعه به زبان عربی میباشد آنقدر مدیریت مجموعه به دو قشر توریست و مرفه جامعه بها میدهد که ورود به مجموعه با پله را هم پولی کرده تا قشر متوسط و ضعیف از رفتن به مجموعه خودداری نموده تا فضا برای بقیه باز بماند در کل سیاست های مجموعه چالیدره نه اسلامی هست نه انسانی برای همین دربین خود مشهدی ها چالیدره محبوبیت ندارد وبا اینکه سال ها از تعطیل شدن بند گلستان و کوهستان پارک شادی وکیل آباد میگذرد اما همچنان خاطرات خوش آن زمان در اذهان مردم مشهد میباشد در کل مکان مناسبی نیست یا حق

مریم 29 بهمن 1398 ساعت 14:22

جایی زیباست من رفتم و پیشنهاد میکنم شما هم برید

علی 29 بهمن 1398 ساعت 13:06

خیلی جای خوبیه ولی درخت نداره وخیلی ام گرونه همه چیزا وراه بری باید پول خرج کنی انگارکه کیش

Samirasanei 29 بهمن 1398 ساعت 13:01

عالللی من عاشق چالیدره ام

زهرا طوسی 29 بهمن 1398 ساعت 11:55

خیلی خوبه که از عکسهای ارسالی اعضاء استفاده میکنید.