در استان چهارمحال و بختیاری، در مسیر جاده‌ای که از شهرکرد به خوزستان می‌رسد و در نزدیکی بروجن، تالاب زیبا و ارزشمندی قرار گرفته است که دارای ارزش گردشگری است و يکی از مهمترين تالاب های بين‌المللی نیز محسوب می‌شود. در این بخش از ایرانگردی قصد داریم تا به این تالاب سری بزنیم، پس همراهمان باشید.

تالاب بین المللی چغاخور

چشم‌اندازهای زيبا و انواع پرندگان مهاجر و بومي و همچنین همجواری با آداب و رسوم بختياری‌ها، تالاب چغاخور را به يکی از کانون‌های مهم جذب گردشگر در استان چهارمحال بختياری تبدیل کرده ‌است. این تالاب با مساحتی بيش از ۲۳۰۰ هکتار و عمق 6 متر در در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار قرار دارد.

تالاب چغاخور

تالاب چغاخور، زیبایی خود را مدیون نزولات جوی و چشمه‌های منطقه، مانند چشمه سیبک و تنگ سیاه است. این تالاب از دو کلمه‌ی فارسی و ترکی «خور» که در فارسی به چَم خورشید و آفتاب تعبیر شده و چغا به ترکی یعنی تپه و مرغزار تشکیل شده است، در نتیجه چغاخور یعنی «مرغزار خورشید».

تالاب بین المللی چغاخور

شرایط آب و هوایی و موقعیت این تالاب باعث شده تا گردشگران زیادی برای دیدن آن بیایند و ساعاتی را در آنجا بگذرانند. از تفریحات تالاب چغاخور می‌توان به عکاسی، پرنده نگری، ماهیگیری و... اشاره کرد. آیا تا به حال تجربه‌ی سفر به این تالاب را داشته‌اید؟
در ادامه، تصاویر زیبایی از این تالاب چشم‌نواز را از نظر می‌گذرانیم.

تالاب چغاخور

تالاب بین المللی چغاخور

تالاب چغاخور

تالاب بین المللی چغاخور

مناسب ‌ترين زمان براي بازديد از آن در بهار و تابستان است. حاشيه اين تالاب افزون بر جاذبه زيست محيطي هر ساله در فصل تابستان به دهکده سياحتي گردشگران تبديل می شود.