Close

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا +تصاویر

4.5
از 26 رای
راهنمای سفر به گوا +تصاویر
  • 24 دی 1398 16:00
  • 23
  • 78.7K
راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا 

بدون شک هند یکی از مکان هایی است که جایی خاص در برنامه سفر بسیاری از ایرانی‌ها دارد. البته این کشور شرایط متفاوتی را نسبت به کشورهایی مثل امارات، ترکیه و یا کشور های شرق آسیا دارد و نمی توان آنها را با این کشور مقایسه کرد، ولی مطمئنا این کشور نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. سرزمینی با معابد بسیار زیبا، کاخ های خاص و تفریحات و از همه مهمتر فرهنگی متفاوت که صنعت گردشگری رو به جلویی نیز دارد. شاید همه ما فقط اسم تاج محل را شنیده باشیم و با دیگر نقاط دیدنی هند آشنایی چندانی نداشته باشیم. اما جالب است بدانیم که گوا در هند دارای ساحل های بسیار زیبایی است که در تمام کشورهای آسیایی شناخته شده هستند. در این مطلب لست سکند قصد داریم ضمن معرفی کوتاه گوا، شما را بیشتر با جاذبه های این بندر زیبا و رویایی آشنا کنیم تا هنگام انتخاب تورهای گوا با اطلاعات کاملتری بتوانید از میان تورهای متنوعی که به مقصد گوا برگزار میشود انتخاب خود را انجام دهید.

گوا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

گوا نام شهری بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است. گوا شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله حدوداً ۴۰ کیلومتری آن است. طبیعت گوا با تپه‌های بسیار سبز در کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل‌های فراوان و سایر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد. وسیع‌ترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی هند در گوا قرار دارد و این شهر سالانه پذیرای صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی است. سواحل پهناور گوا آفتابی درخشان و زیبا دارند. ۴۵۱ سال حکومت پرتغال بر این منطقه، باعث شده است که تمام شهرها و حتی روستاهای گوا فرهنگی خاص داشته باشند.آشنایی با سواحل و جاذبه های گوا

 

1. ساحل آگوندا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

ساحل آگوندا در روستایی با همین نام قرار گرفته است، منظره این ساحل از محیطی آرام و ردیفی از درختان نارگیل در امتداد ساحل تشکیل شده است. آگوندا مقصدی عالی برای استراحت، شنا و حمام آفتاب است. این منطقه در ماه سپتامبر میزبان لاک‌پشت‌های زیتونی می‌شود که برای تخم‌گذاری به ساحل می‌آیند. برای اقامت شبانه نیز در محدوده ساحل کلبه‌های ساحلی در نظر گرفته شده است. 

 

2. ساحل پالولم

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

ساحل دیگری که 10 کیلومتر دورتر از ساحل آگوندا قرار گرفته است، ساحل پالولم است. البته لازم به ذکر است که ساحل پالولم نسبت به ساحل قبلی بیشتر مورد پسند گردشگران است و البته به همین دلیل نیز گرانتر است. این ساحل در فاصله 2.5 کیلومتری از شهر Chaudi در جنوب گوا قرار گرفته است. ساحل پالولم به نسبت بقیه ساحل های این منطقه از وسعت بیشتری برخوردار است. این ساحل به دلیل قرار گرفتن در موقعیت خاص جغرافیایی، غروب آفتاب بسیار زیبایی دارد.

 

3. ساحل کیولوسیم

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

و اما ساحل دیگری که در گوا وجود دارد، ساحل کیولوسیم نام دارد. این ساحل نیز در قسمت جنوبی گوا واقع شده است و جزء ساحل های گردشگر پذیر است. رودخانه Sal از جنوب این منطقه می‌گذرد و به دریای عربی می ریزد.

 

4. ساحل های ماندرم و وارکا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

ساحل ماندرم در دهکده ساحلی در شمال گوا واقع شده است. این ساحل در حدود 21 کیلومتر از شهر Panaji فاصله دارد. همچنین ساحل وارکا نیز در شهری به همین نام در گوا قرار گرفته است. گردشگران بسیاری از این ساحل استفاده می‌کنند. در این ساحل قایق های چوبی ماهی گیری بسیاری وجود دارد.

 

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

 

 5. ساحل های بناولیم، اوتوردا و آرامبول

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

در ادامه آشنایی با سواحل گوا، سری می زنیم به ساحل زیبای بناولیم در نزدیکی شهری Margao که این ساحل نیز در سال 2015 در لیست پیشنهادی تریپ ادوایزر به همراه سواحل اوتوردا و آرامبول در صدر سواحل پیشنهادی قرار داشته است و پذیرای گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا بوده است. ساحل اوتوردا نیز ساحلی با ماسه‌های سفید است که با شیبی ملایم به دریای عربی سرازیر‌ می‌شود. ساحل اوتوردا به اندازه همسایگانش مشهور نیست اما ساحلی عالی برای شنا و آبتنی است و  گردشگران مخصوص خود را دارد. ساحل آرامبول نیز یک روستای ماهیگیری سنتی است  که تقریبا یک ساعت با فرودگاه بین‌المللی دابولیم درمنطقه پرنم شمال گوآ (هند) فاصله دارد. معمولاً زمستان‌ها بین ماه‌های نوامبر و مارس، این ساحل میزبان گردشگران بین‌المللی زیادی است. همانند دیگر نقاط گوآ فوتبال و کریکت ورزش‌های محبوب مردم این منطقه هستند.

 
6. بازدید از آبشارهای Dudhsagar

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

آبشار های Dudhsagar ، آبشار های چهار شاخه ای هستند که بر روی رودخانه Mandovi قرار گرفته اند. بر روی این رودخانه ها، مسیر ریلی قطار نیز قرار گرفته است که مسافران آن قطار هنگام عبور از این مکان، خاطرات بی نظیری را ثبت می کنند. همچنین این آبشار ها به عنوان بلندترین آبشارهای هند نیز شناخته می شوند و در حدود 310 متر ارتفاع دارند و عرض آن ها در حدود 30 متر می باشد.

 

7. بازدید از شهر قدیم گوا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

گردشگرانی که به تاریخ و بازدید از قسمت های تاریخی علاقه مند هستند می توانند از قسمت تاریخی گوا که به Old Goa(شهر قدیمی گوا) و یا Velha Goa معروف است بازدید کنند. این قسمت در شمال گوا قرار دارد و قدمت بناهای آن تا قرن پانزدهم نیز باز می گردد. این بخش بیشتر مورد تصرف پرتغالی ها بوده است و به همین دلیل معماری هایی به همان سبک در این منطقه دیده می شود. همچنین باید بدانید که این منطقه جزء میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و دارای انواع کلیسا ها و بناهای تاریخی است. از جمله این بناهای معروف می توان به Basilica of Bom Jesus و یا Se Catherdral اشاره کرد.

 

8. بازدید از کلیسای (بانوی ما) Our Lady of the Immaculate Conception

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

راهنمای سفر و معرفی جاذبه های گردشگری گوا

این کلیسای بسیار زیبا در منطقه ی Panjim واقع شده است. این کلیسا نیز دارای معماری پرتغالی است و در سال 1541 میلادی بنا شده است. در اطراف این کلیسا باغ‌های بسیار زیبایی واقع شده اند و نمای زیبایی را بوجود آورده اند. تورهای مختلفی به زبان های انگلیسی و پرتغالی در این کلیسا انجام می‌شود.

 

 

 آیا تا به حال به این بندر زیبا در دل هند سفر کرده‌اید؟ آیا دلتان می‌خواهد که سفر به این منطقه‌ی زیبا را در برنامه‌های سفرتان داشته باشید؟

 

نظرات کاربران (23 نظر)

× در حال پاسخ به:

Reza 26 دی 1398 ساعت 07:16

ممنون که گوا رو معرفی کردید. اما با مواردی که دوستان با تجربه در این خصوص فرمودند، دیگ آدم رغبت نمی کنه بره. به نظر من سواحل تمیز و رویایی پوکت به مراتب متنوع تر و از همه نظر بهتره. در صورت تمایل به اطلاع مشابه در خصوص سواحل پوکت سفرنامه بنده رو در این خصوص مطالعه کنید.

ندا 5 خرداد 1396 ساعت 03:20

ما عید سال ۹۶ رفتیم به مدت ۷ شب رفتیم گوا...دیگه روزای اخر بیصبرانه دوس داشتیم برگردیم...به جز ساحل دیگه تفریحی نداری فقط باید بری افتاب بگیری.طبیعت بکری داره ولی کثیف...هندی ها هر چیزی میخوردن پرت میکردن...ساحل ها پر اشغال و سگ.چهارشنبه بازارش رو دوس داشتم ولی خیلی گرم بود بیشتر از یه ساعت طاقت نیاوردیم...اونجا باستی کلی چونه بزنی تا قیمتو بیارن پایین.ابشارش هم رفتیم،کلی میمون دیدیم....در کل من برا بار دوم دیگه حاضر نیستم برم گوا....همون یه بار بسه....

امیر 5 خرداد 1396 ساعت 03:19

سلام
لطفا توضیح بدید دوستان که چرا حتما هتل هارو all انتخاب کنیم؟

Hiliwa 5 خرداد 1396 ساعت 03:18

سلام دوستان آیا گوا جونورایی مثل مار هست مثل توی شهر دهلی و بقیه جاها؟؟

مهدی 5 خرداد 1396 ساعت 03:18

سلام علی جان تورمثلث طلایی فقط جهت دیدن معابدوآثارومعماری هنداست ودیدن ازطبیعت ندارد

نوید بالا 5 خرداد 1396 ساعت 03:18

خیلی هم عالی

سیمین ابراهیمی کرمانی 5 خرداد 1396 ساعت 03:18

چقدر جالب من اصلا فکر نمیکردم اون آبشارها که تصاویرشو بارها تو اینستاگرام دیده بودم مال هند باشه! قشنگ بود

نوشین 5 خرداد 1396 ساعت 03:04

سلام مهرداد خان . میشه لطف کنید و نام هتلتونو بنویسید . ممنون میشم

vili 5 خرداد 1396 ساعت 02:49

سلام
من سه سال پیش رفتم (اسفند) ....ارزش رفتنش بستگی به دیگاهتون داره !
واسه استراحت و مسافرت بخور و بخواب خوبه ...اون هم زمانی که شما ترکیه به خاطر هوای سرد نمیتونید برید !
خب زیباست ...کثیفه ولی نه به اندازه شهرهای دیگه هند!...هتل 5 ستاره تمیز و استاندارده حتما All بگیرید..... کلا از دره هتل و خوده هتل همیشه خوبه ولی به بعدش ....خا نشانه ..........پیاده رو ندارن اصلا !
چندان ساحل خوبی داره ...قیمتاش مناسبه ! در واقع ساحل کیش عالیه ولیکن توی کیش با مانتو و روسری باید کنار همسرم جایی که تو چشم نباشه بشینم ! اونجا راااحت بودم !!!
جاده فرودگاه به هتل و ماشیناشون افتضاحه ...
برای من که سفرهای اروپایی هم رفتم اونجا به من خووووش گدشت جزوه بهترین سفرهام بود ...واقعا استراحت کردم و خستگیم دراومدم ...هزینه زیادی هم نشد اونجا البته بگم ما اون زمان کلا یه تومن نفری دادیم ....واقعا می ارزید

مجید جعفرپور 5 خرداد 1396 ساعت 02:49

با سلام، من به همراه 22 نفر از دوستانم بصورت خانوادگی در شهریور امسال سفری به گوا داشتم، مناظر عالی و بکر و زیبا و هتل تمیز و با تمام امکانات بودند . ولی در مورد خود شهر باید بگم که آنچنان تمیز نبود .البته قابل قیاس با بمبی و دهلی نبود . طبیعت زیبایی در محیط هتل ها وجود دارد ولی خارج از هتل و داخل خود شهر منتظر پاکیزگی نباشید . غذاهای پر ادویه و تند ، البته در هتلها مقداری از تندی غذاها کاسته می شود. هتلهای 5ستاره کاملا استاندارد بودند . ضمنا هتل رو هم حتما ALLبگیرین و کلا برای استراحت محیط مطلوبی تدارک دیده شده. سفر خوبی داشته باشین

نگار 5 خرداد 1396 ساعت 02:48

با سلام و تشکر
دوستان خوبم با تعریف هایی که شنیدم و با توجه به اینکه من بیشتر به دنبال مکانهای دنج بکر و با طبیعت زیبا هستم خیلی دوست دارم سفری به اونجا داشته باشم.از دوستانی که تجربشرو داشتن خواهش میکنم اطلاعات بیشتری بدن و بگن که آیا واقعا ارزش رفتن داره یا نه و این که اگر تجربه خاصی دارن حتما در اختیار ما هم بذارن

maryana 5 خرداد 1396 ساعت 02:45

بسیار عالی بود.

ﻣﻬﺮﺍﻥ 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻭ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺑﻴﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﻫﻤﻴﺸﮕﻲ ﺳﺎﻳﺖ ﺷﻤﺎ ﻫﺴﺘﻢ ﻣﺪﺗﻲ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻫﺘﻠﻬﺎ ﻣﻄﻠﺐ ﻧﻤﮕﺬﺍﺭﻳﺪ ﻟﻄﻔﺎ ﻫﺘﻠﻬﺎﻱ ﻟﻮﻛﺲ ﺭﺍ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻣﻌﺮﻓﻲ ﻛﻨﻴﺪ

z 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

دوستان خوبم من 21 روز هند بودم و خیلی هم بهم خوش گذشت هم شهرهای مثلث طلایی را دیدم و هم جنوب هند شهر های مدراس که اسم دیگش چنای است ، شهر میسور، بنگلور و بعد هم رفتم و گوا رو دیدم 3 روز گوا بودم راستش رو بخواین بعد از رفتن به گوا یه کم پشیمون شدم که چرا این همه هزینه کردم چون از نظر سر سبزی جاهای دیگه هند هم خیلی سرسبز بود خصوصا جنوب هند و از نظر ساحل به نظرم جزیره کیش یکی از زیبا ترین ساحل ها رو داره و اصلا سواحل گوا به پای سواحل کیش نمیرسه اینو جدی میگم . از اینکه گوا رفتم پشیمون نیستم چون به هر حال اگه نرفته بودم همیشه فکر میکردم یه چیز خیلی جذاب رو از دست دادم ولی به نظرم دیدن تاج محل از واجبات سفر به هند است هرکسی که تاج محل رو نبینه زیارت هندش اصلا قبول نمیشه! ;) واقعا بی نظیر است و اصلی ترین دلیلی که به هند رفتم دیدن تاج محل بود که بعد از دیدن تاج محل دیدم که کار بسیار درستی کردم.

مهرداد 5 خرداد 1396 ساعت 02:44

سلام . من اسفند پارسال رفتم . خیلی خوش گذشت . مخصوصا اینکه با جشنواره رنگها همزمان شد . مردم خوب و آرومی داره . صحنه های جالبی رو می بینین . خصوصا کارای چوب و چرمش خیلی عالیه.حتما تجربه کنید . در ضمن حتما هتل All انتخاب کنید .

مشاهده نظرات بیشتر