Close

تالاب حمید آباد، سرزمین نیلوفرهای آبی در ساری!

4.5
از 24 رای
مهاجرت به سرزمین نیلوفرها در ایران! +تصاویر
  • 2 آذر 1398 08:00
  • 8
  • 20.3K

شمال ایران همیشه میزبان گردشگران و طبیعت‌گردان بسیاری بوده است که از همه نقاط ایران برای دیدن طبیعت زیبای آن جذب آنجا شده‌اند. سفر امروز لست سکند به شهر رود و مرداب شمال است، شهری که در دل مازندران جای خوش کرده و بسیار دیدنی و شگفت انگیز است. در این بخش از ایرانگردی قصد داریم به تالاب حمید آباد ساری سری بزنیم و شما را با این جاذبه‌ی طبیعی شگفت‌انگیز، بیشتر آشنا کنیم، پس همراهمان باشید.

تالاب حمید آباد ساری

ساری شهر رود و مرداب است! تالاب حمیدآباد از جاذبه‌های زیبای گردشگری در مازندرانمحسوب می‌شود که در جاده دریای ساری به سمت خزرآباد در روستای سرسبز و زیبای حمید آباد قرار گرفته است. این تالاب پوشیده از گلهای نیلوفر آبی است که در زمان باز شدنشان جلوه خاصی به این تالاب و این منطقه می بخشند. گونه‌های مختلف پرندگان در این تالاب زندگی می کنند که زیبایی این منطقه را چندین برابر کرده‌اند. در ادامه این مسیر هم به مجموعه تاریخی فرح آباد و ساحل دریای خزر می‌رسید. بد نیست بدانید که تالاب وسعتی در حدود 1.5 کیلومتر مربع دارد.

تالاب حمید آباد ساری

تالاب حمید آباد عمدتا توسط نیلوفرهای آبی پوشیده شده است، گیاهانی آبزی و پایا با برگهایی که دارای گلهایی از تیپ مارپیچی یا حلقوی و سه پر هستند و برگچه‌های آزاد یا چسبیده بهم دارند. در ایران سه جنس با 4 گونه از این تیره در آبهای راکد و شیرین شمال و غرب کشور می‌رویند، همچنین در حاشیه تالاب گیاه نی به وفور یافت می‌شود. آیا تا به حال زیبایی این تالاب را از نزدیک دیده‌اید؟

تالاب حمید آباد

تالاب حمید آباد ساری

تالاب حمید آباد

تالاب حمید آباد ساری

تالاب حمید آباد

تالاب حمید آباد ساری

نظرات کاربران (8 نظر)

× در حال پاسخ به:

fatemeh 3 آذر 1398 ساعت 16:17

خیلی ممنون ازمعرفی تالاب زیبای ساری
من فقط تالاب بندرانزلی ودیدم خیلی قشنگ بود
امیدوارم درسفرهای بعدی به این تالاب زیباسرمیزنیم

کاربر سایت 3 آذر 1398 ساعت 09:03

تالاب زیبایی هست

حسین مهاجر 2 آذر 1398 ساعت 21:52

روستای آب بندان سر در جنوب ساری نیز یکی دیگه از زیبایی های این شهر محسوب میشه. اگه زیباتر از این تالاب نباشه کمتر از اون هم نیست. روستایی با دو فضای تالاب مانند در شرق جاده ساری - کیاسر که در ورودی روستا تالاب آبی قرار گرفته و روستا نشینان این منطقه از تالاب مورد اشاره برای مصارف زراعی استفاده می کنند.

طاها 2 آذر 1398 ساعت 18:48

سلام
این عکسهای زیبا مطمئناً مال فصل تابستان هستند.
آیا الآن هم به همین حالت هستند یا نه؟
یعنی در فصول پاییز و زمستان هم همینطوری هستند؟
ممنون

محمد مروتی 2 آذر 1398 ساعت 17:53

سال۸۴ به خزر آباد ساری رفته بودم اما از وجود این تالاب خبر نداشتم. تالابی کوچک و جذاب با لوتوس های زیبایش که میتواند بسیار دیدنی باشد. سپاس از شما بابت معرفی این طبیعت زیبا همراه با تصاویر فوق العاده آن.

رامین عبدی 2 آذر 1398 ساعت 08:40

سلام خانم کریمی, خیلی ممنون بابت معرفی این تالاب زیبا, تا الان فکر می کردم فقط تالاب انزلی از این گلهای زیبای نیلوفر داره.