Close

تنگه لی‌لی ، معنای واقعی بهشت در لرستان

4.7
از 11 رای
بهشت رویایی غرب ایران، سورپیلو + تصاویر
  • 14 آبان 1397 08:00
  • 0
  • 29.9K

در ۲۰ کیلومتری شرق شهرستان درود و در استان لرستان، تنگه‌ای رویایی و زیبا به اسم تنگه لی لی واقع شده است. این تنگه به اسم تنگه سورپیلو نیز مشهور است و در مجاورت روستای چمنار و نرسیده به روستای سیرم قرار گرفته است.

تنگه لی‌لی

این تنگه دارای حوضچه‌های آب خنک بسیار زیبایی است که می‌تواند در فصل گرم تابستان بهترین مکان برای تفریحی به شمار آید، این حوضچه‌های عمیق که گاهی عمق آنان به 2 متر نیز می‌رسد در تابستان برای آبتنی بسیار دلپذیر خواهد بود و در پاییز نیز بسیار دیدنی و زیبا هستند.

 تنگه لی لی از جریان رودی به نام ماربره، در دل صخره‌های زاگرس شکل گرفته و استخرهایی طبیعی و زیبا دارد. در قدیم در این منطقه، مارهای زیادی وجود داشته است و به همین دلیل این رودخانه به ماربره معروف است. داخل تنگه لی لی، صخره‌ای قرار دارد که برای طی کردن آن باید با اصول اولیه‌ی کوهنوردی آشنا بود و همراه داشتن وسایل کوهنوردی هم از واجبات است.

تنگه لی‌لی

تنگه لی‌لی

تنگه لی‌لی

تنگه لی‌لی

برای رسیدن به تنگ لی لی ، حدود 45 دقیقه از روستای چمنار و حدود یک ساعت از روستای سیره پیاده‌روی نیاز است. لست‌سکند پیشنهاد می‌کند که برای بازدید از تنگه در فصل پاییز، حتما وسایل مربوط به فصل سرد را همراهتان داشته باشید.

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید