Close

کویر مرنجاب، عروس کویرهای ایران در آران و بیدگل!

4.2
از 6 رای
از عروس کویرهای ایران چه می دانید؟ +تصاویر
  • 24 دی 1398 08:00
  • 2
  • 17.9K

در شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان کویری وجود دارد که به عروس کویرهای ایران معروف است. پیشنهاد امروز ایرانگردی ما سفر به عروس کویرهای ایران است. کویر مرنجاب، یکی از زیباترین کویرهای ایران است که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد، پس همراهمان باشید.

کویر مرنجاب

کویر مرنجاب یکی از زیباترین نقاط کویری ایران است که با تپه‌های شنی بلند جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده ‌است. مرنجاب آران و بیدگل در شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان قرار گرفته است و از شمال به دریاچه نمک آران و بیدگل، از غرب به کویر مسیله و دریاچه‌های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بند ریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان آران و بیدگل منتهی می‌شود.

کویر مرنجاب

کویر مرنجاب از سطح آبهای آزاد در حدود ۸۵۰ متر ارتفاع دارد. قسمت عمده آن پوشیده از تپه‌های شنی و ریگزار است و از نظر پوشش گیاهی بسیار غنی است. عمده پوشش گیاهی منطقه کویر مرنجاب شامل گیاهان شورپسند از جمله درختان گز، تاغ، بوته‌های قیچ، ارته، اسکنبیل، و دم گاوی است. در ادامه تصاویر دیگری از این کویر زیبا را که برخی از آن‌ها توسط خود شما همراهان لست‌سکند ثبت شده‌اند، تماشا می‌کنیم.

کویر مرنجاب

کویر مرنجاب

کویر مرنجاب

عکس‌ها از: تیناعظیمی

کویر مرنجاب

عکس از: خانم شریفی

کویر مرنجاب

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (2 نظر)

× در حال پاسخ به:

مجید 25 دی 1398 ساعت 08:31

سعی کنید همراه لیدرهای محلی برید که منطقه رو کامل بهتون نشون بدن

مجید 25 دی 1398 ساعت 08:28

بسیار عالی
تشکر بابت مطلبتون
رفتنش رو به همه توصیه میکنم