Close

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

4.5
از 58 رای
شهر ایرانی که بوی بهشت می دهد + تصاویر
  • 14 بهمن 1396 08:00
  • 0
  • 151K

دل کندن از روزمرگی ها و رفتن به سفر گاه وسوسه ای تمام نشدنی به جان آدم ها می اندازد . وسوسه ای که لحظه ای از ذهن بیرون نمی رود . خیلی ها با همین وسوسه کوله بار بسته و راهی جاده ها می شوند . همه چیز را به دل هایشان می سپارند و به سوی مقصدی رهسپار می شوند .

در ۵۰ کیلومتری شهر چالوس یک جاده ی فرعی ما را از زیبایی های جاده جدا می کند . به مقصدمان نزدیک و نزدیک تر می شویم و این را می شود از استشمام هوای پاک که هر لحظه بیشتر به اعماق جانمان می رود، فهمید. مناظری که از کنارشان عبور می کنیم هر کدام تصویری را در خاطرمان ثبت می کنند و در آخر روستای ناتر در قاب چشمانمان جای می گیرد .

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

نگاهمان هر طرف که می چرخد بیشتر در سادگی و زیبایی فرو می رویم. ناتر نزدیک ۲۵۰۰ سال است که در میان کوهستان جا خوش کرده است اما هنوز هم می شود تازگی را در اینجا لمس کرد. خانه هایی که با معماریِ قدیمی و از کاهگل و سنگ و چوب ساخته شده اند رنگی از اصالت را به روستا پاشیده اند. یونجه زارها و جالیزها، این روستا را در آغوش گرفته اند و درختانی چون گردو، سیب، فندق، اجا، بید، صنوبر و تبریزی در جای جای آن دیده می شوند. هر آنچه که به چشم می آید جلوه هایی از سادگی و تازگی را به نمایش می گذارد و همه ی آنچه شنیده می شود سکوت کوهستان و نوای پرندگان خوش آواز است که هر لحظه بیشتر به آرامش، نزدیکمان می کنند. 

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

منطقه های سرسبز بارینگتون و کندیچال با آن مراتع سرسبز، بساط خود را در مجاورت با کوهستان و نزدیکی روستای ناتر پهن کرده اند و طبیعت را با خود آراسته اند. جنگلی که در جنوب روستا می باشد درختان خود را در نهایت زیبایی به نمایش گذاشته است.چشمه های روستا، آب گوارایی را به ساکنان زمین هدیه می دهند. قلقله چشمه و ککی چشمه و چشمه لنار با آب خنک و گوارا به این روستا زندگی بخشیده اند. چشمه ی شفابخش داریو  در منطقه ی کندیچال از آن دسته چشمه های گازدار است که بیماری هایی همچون سنگ کلیه را بهبود می بخشد.

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

با ورود به روستای ناتر محو تماشای زیبایی های این روستا خواهید شد. قدم زدن در کوچه های روستا و تماشای معماری خانه ها، لذت کم نظیری را برایتان به ارمغان می آورد، با کمی گشت و گذار متوجه می شوید که در یکی از بهترین مکان ها برای عکاسی هستید پس ثبت تصاویر را ازدست ندهید. اگر علاقه مند به کوهنوردی هستید این منطقه ی کوهستانی با قُلل سر به فلک کشیده اش لحظات خوبی را برای شما
می سازد. به نزدیکی رودخانه و آبشار بروید و لذت آب بازی را تجربه کنید تا خستگی از تنتان در برود. پیاده روی در مناطق سرسبز و کوهستانی و استشمام هوای پاک، خاطرات خوبتان را تکمیل خواهد کرد

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

ناتر، تجسم عینی بهشت زمینی در مازندران

 

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

sima mohaghegh 29 خرداد 1398 ساعت 16:33

عالی

تازشی 16 مهر 1397 ساعت 08:15

جاهای بکررانبایدمعرفی کنیم چون ماهنوزفرهنگ استفاده از طبیعت یادنگرفتیم این بی کفایتی ماست که سالی چندین هزارهکتارازجنگلهای باعرزش ماتوسط خودمان توآتش می سوزدعین خیالمان نیست زمانی می توانی به طبیعت کمک کنی که عاشق طبیعت باشی

بینامف 13 تیر 1397 ساعت 13:25

اینکه یه جای خوبی از بین میده این از بی کفایتی مسئولین وگرنه با مدیریت خیلی خوب میشه همه جا تمیز باشه فرصت شغلی درست کنی و از درآمد گردشگرشه درآمدزایی کنی .مثلا یه جاده کوهستانی با گرفتن عوارض ناچیز هم تمیز نگهداشت و هم به مردم سرویس بدی و .....

زهرا 12 تیر 1397 ساعت 15:37

سلام
روستای ما هم خیلی خوش منظر و ییلاقیه ( اهر- ارسباران ) ولی من نمی گم کجاست؟ خودمون آسّه میریم آسّه میایم. اصلا مردم منطقه با اینکه خیلی مهمان نوازن ولی به غریبه ها زمین نمیفروشن.

رضایی 11 تیر 1397 ساعت 08:36

خیلی خوشگله کاش ادرس دقیقتری براش بزارین
مسیرش اسفالته یا خاکی وصعب العبور؟

محمد 28 اردیبهشت 1397 ساعت 05:13

آفت مناطق شمالی ویلاسازی در جنگلها و مراتع آن است .شک نکنید با این روند شدید ویلاسازی خصوصی و دولتی اثری از مناطق بکر مورد نظر شما باقی نخواهد ماند.

دیار 26 اردیبهشت 1397 ساعت 09:21

داخل روستا چقدر گلیە، حیفە باید اینجور جاها سنگ فرش یا حداقل اسفالت بشن، من خودم از یکی از روستاهای مرزی غرب کشور هستم یعنی نقطە صفر مرزی، و با اینکە روستامون خیلی بزرگ و ناهمگونە، ولی کلا داخل روستا را سنگ فرش کرڕەاند و خیلی عالی شدە و مردم از سختی رفت و امد در گل و لای اسودە شدەاند، البتە هیچ جایی در ایران بە زیبایی منطقە ما نمیرسە حتی شمال.!

کورش 25 اردیبهشت 1397 ساعت 15:34

دیگه چیزی از طبیعت نمونده ،این چند جای بکر هم معرفی کنید تا انشا اله همه یکدست نابود بشه بره پی کارش

عبدالرحيم ايزانلو 25 اردیبهشت 1397 ساعت 08:52

باسلام
ضمن تشكر از مطلب ارائه شده خواهشمند است در خصوص معرفي مكانهاي طبيعي و گردشگري، راههاي دسترسي و آدرس دقيقتري از مكانهاي طبيعي و توريستي همراه با مراكز اقامت و ديگر اطلاعات مورد نياز گردشگران ارائه گردد.
باتشكر

حسن 21 اردیبهشت 1397 ساعت 08:20

معرفی شما یعنی جذب کلیک در برابر نابودی طبیعت. اتفاقا باید این مناطق را مخفی و پنهان کرد طوری استتار کرد که از آسمان هم دیده نشود

زینب 18 اردیبهشت 1397 ساعت 08:28

سلام.من افسردگی شدید دارم و واقعا بهم توصیه شده ازاینجور مناطق دیدن کنم ولی بضاعت مالی برای رفتن به مسافرت حتی تا چند کیلومتر دورتر از خونم ندارم.خوشا بحال هرکسی میره.دلم برای مسافرت و توی ماشین نشستن لک زده.

هادی 16 اردیبهشت 1397 ساعت 08:02

ایران جغرافیای عشق است ...

سمانه 14 اردیبهشت 1397 ساعت 11:31

چرا معرفي ميكنيد كه اين متاطق هم خراب شود؟؟؟مردم بي فرهنگ و اشغال ريز ما...

سالار 11 اردیبهشت 1397 ساعت 10:37

یک آقایی نوشته بطری آب را بندازید در سطل آشغال؟ طفلکی خبر نداره که سطل آشغالها در کجاها تخلیه میشود؟ جنگلهای زیبای شمال شده آشغالدونی آشغال شهرها و روستاهای شمال درنهایت و در پایان سفر خود به جنگلها رسیده و با خیال راحت تخلیه میشوند وشیرابه فوق سمی از زیر آنها با هر بارندگی جاری شده و به هرطرف روان میشود به بستر رودها و سپس دریا میرود و آبهای زیر زمینی شمال بسرعت تمام دارد غیر شرب میگردد همی الان بیماریهای ناشی از آب در شمال بیداد میکند آینده ای نخواهد بود که به فکرش باشیم

محسن 9 اردیبهشت 1397 ساعت 10:11

به نام خدا
ایران کشور زیبا و پر جاذبه ایه از همه جهت
اما شمال ایران و خصوصا ییلاقاتش که در کوههای سر به فلک کشیده البرز قرار داره واقعا دارای مناظر بسیار زیباییه.
اگر دوست داشتین یه سر به ییلاقات سوادکوه مازندران خصوصا مناطق ییلاقی آلاشت هم بیایین که گاهی در دل تابستان باید بخاری روشن کنید.

مشاهده نظرات بیشتر