Close
سر پل ذهاب
ادریس بهرام پور
نقدها:
گزارش
سرپل ذهاب, همیشه زنده !
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

شاید کمی عجیب به نظر برسد نوشتن کامنت و نوشته در مورد شهری زلزله زده در وبسایتی با موضوعیت گردش و تفریح !!
در ایام اولیه نوروز و بهار, مناطق کردنشین غرب ایران از مقاصد نسبتا پر طرفدار کشور هستند.
بیشتر مناطقی در شهرهای مریوان و پاوه و روستاهای این مناطق را انتخاب میکنند که در نوروز آب و هوای هنوز سردی دارند و طبیعت هنوز در خواب زمستانی است.
اما !!
در فاصله ی نه چندان زیاد از غرب استان کردستان و در غرب و جنوب غرب استان کرمانشاه در اوایل نوروز میشود هوا و طراوت و سبزی اول اردیبهشت ماه را تجربه کرد !
یکی از شهرهای با هوای اردیبهشتی در اول فروردین شهر سرپل ذهاب است.
شهری با زمین های کشاورزی بسیار حاصلخیز و روستاهای تقریبا بی نهایت !! هر یکی دو کیومتر یک روستای آباد با زمین های کشاورزی بسیار مرغوب وجود دارد.
روستای پیران, آبشار پیران, کتیبه آنوبا نی نی, گوردخمه فرهاد, طاق ساسانی و مناطق عملیاتی و یادمان بازی دراز و سراب آبگرم و چشم اندازهای طبیعی و بسیار زیبای این منطقه اینجا را به مقصدی زیبا و دلنشین در ابتدای نوروز تبدیل کرده است.
مردم اینجا کورد زبان هستند و بحدی مهمان نواز و خونگرم هستند که امیدوارم اینجا ماشینتون خراب بشه یا مشکلی براتون پیش بیاد و ببینید که مردمی که یکسال پیش زلزله خونه شون رو ویران کرده چقدر دل بزرگی دارند !! وچطور به شما کمک خواهند کرد.(البته شوخی کردم انشالا همیشه بی مشکل سفر کنید)
دسترسی به اینجا با توجه به جاده های اصلی واقعا مرغوب استان کرمانشاه براحتی امکان پذیره.
برای گردش در این منطقه, حتما راهنمای محلی لازم خواهید داشت, چون اطلاعات گردشگری در مورد این منطقه از کشور چندان دقیق و کامل نیست.

مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
نوع سفر:
تاریخ سفر: