Close
کاشان
نادر مزرعه شادی
نقدها:
گزارش
کاشان
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

کاشان، شهری که به خانه‌های تاریخی‌اش شهره است. شاید قلب گردشگری کاشان بافت تاریخی آن و جایی است که خانه‌های تاریخی و آرامگاه سلطان امیر احمد و حمامی با همین نام در آن جمع شده است. اگر تنها فرصت محدودی برای بازدید از کاشان دارید پس بهتر است خودتان را به خیابان فاضل نراقی و خیابان علوی برسانید. در همین خیابان علوی، تقریبا روبروی سرای عامری‌ها ماشین‌های آفرود را خواهید دید که تورهای شخصی به جاذبه‌های اطراف کاشان از ابیانه تا آران و بیدگل تا کویر‌های نزدیک برگزار می‌کنند.
اینجا گردشگری و مشاغل وابسته حرف اول را می‌زند، مسئول یکی از موزها هم کار اداریش را می‌کند و هم‌ پشت تلفن برنامه‌ی یک تور گردشگری را هماهنگ می‌کند.
اگر فرصت بازدید از بازار کاشان را دارید بدانید که نه بازار که شاید بخش اعظمی از شهر بعد از ظهر تعطیل است. خبر خوب اما این که بازار بعد از ظهر دوباره باز می‌شود و فعال است. کاشان دسترسی خوبی از تهران دارد، هم اتوبوس‌های بین شهری منظم از ترمینال جنوب دارد و هم با قطار می‌توان به کاشان رسید.
علاوه بر تاکسی‌های شهری، تاکسی‌های اینترنتی هم در این شهر فعال است. البته اتوبوس‌های بین شهری یک ایستگاه غیر رسمی به نام مدخل هم دارند.
اگر کمی اهل پیاده روی باشید به غیر از جاذبه‌ای مثل باغ فین که تقریبا درو از مرکز شهر است بقیه‌ی جاذبه‌ها را پیاده می‌توانید ببینید.
کاشان یکبار در زمان کریمخان زند دچار زلزله‌ی مهیبی شده است و گفته می‌شود که تقریبا با خاک یکسان شده است پس طبیعی است که بجز چند بنای آن، اکثرا تاریخ‌شان به دوره‌ی قاجار بازگردد.
اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کاشان علی الخصوص در سال‌های اخیر رشد زیادی از نظر تعداد داشته‌اند. اما سطح کیفی آنها بسیار متفاوت است و لازم است که حتما با دقت انتخاب شود و عملا اعتمادی به عکس‌های اینترنتی آن نیست.
مردمان شهر کاشان در چند برخوردی که داشتم و یا ملاحظه کردم انسان‌های قابل احترامی هستند.

مناسب برای
 • هیچ امکاناتی یافت نشد
نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • غزاله آشتیانی

  کاشان شهر کوچکی در استان اصفهانه که نزدیکیش به تهران باعث شد برای یک سفر دو روزه انتخابش کنیم. کاشان...

 • روزبه شهنواز

  کاشان از اون شهرهاییه که من عاشق دیدارش هستم و تا الان 20 بار بیشتر به بازدیدش رفتم و در...

 • هادی انصاری

  قمصر شهری در ناحیه کوهستانی در 30 کیلومتری جنوب کاشان است . <br /> رشته کوهی مابین کاشان و میمه...

 • Samira Kiyan

  برزک روستای مابین نیاسر و قمصر در منطقه آبی و سرسبزو خوش آب و هوادر دامنه کوهای کرکس در مرکز...

 • الناز شعبانیان

  آخه مگه زیباتر از کاشان هست؟به نظرم هر ایرانی حداقل برای یک بار هم که شده یه سفر به کاشان...

 • Mojdeh

  نیاسر یکی از شهر های کاشان در استان اصفهان می باشد از مهمترین آثار این شهر میتوان به چهار تاقی...

 • Mojdeh

  کاشان شهری تاریخی در استان اصفهان می باشد که قدیمی ترین تمدن شهر نشینی با قدمت بیش از هفت هزار...