Close
کایرنیا
amir.dr
نقدها:
گزارش
جواهر مدیترانه
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

گیرنه (کایرنیا) زیباترین شهر قبرس شمالی است که به خاطر بندر و قلعه تاریخی آن که به دوره بیزانس برمیگردد شهرت یافته است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که ساکنان گیرنه حدود 5800-3000 سال قبل از میلاد در آن ساکن شده اند، اما به لحاظ تاریخی این شهر پس از جنگ تروا تأسیس شد. در خارج از شهر و در دامنه کوه، می توان قلعه بوفاونتو ، قلعه سنت هیلاریون و قلعه کانتارا را مشاهده کرد که تصور می شود توسط بیزانسی ها و به دنبال یورش عربها در این جزیره ساخته شده اند.
گیرنه یک مرکز فرهنگی و اقتصادی است که از آن به عنوان پایتخت گردشگری قبرس شمالی یاد می شود. لذت قدم زدن در خطوط باریک و پیچ و تاب دار بندر شهر که مملو از کافه ها و رستورانها و مکانهای تفریحی و هتلها است و تا آخر شب شلوغ و پر جنب و جوش است را از دست ندهید. این شهر سالانه میزبان جشنواره فرهنگ و هنر گیرنه در ماه ژوئن است که شامل کنسرتهایی از گروههای موسیقی و خوانندگان محبوب ترکیه و همچنین موسیقی لاتین و رگی در آمفی تئاتر شهر است.
از آنجا که قبرس شمالی تحت کنترل ترکیه میباشد و کمتر کشوری در جهان آن را به رسمیت میشناسد، تنها راه رفتن به آن از طریق ترکیه است. بطور مثال شما میتوانید از طریق استانبول یا آنکارا با هواپیما به قبرس شمالی سفر کنید. همچنین واحد پول قبرس شمالی همان لیر ترکیه است.
بهترین زمان سفر: از اردیبهشت تا شهریور
بهترین غذاها: ماهی و غذاهای دریایی و ترکی
بهترین روش حمل و نقل: تاکسی (از آنجا که گیرنه شهر کوچکی است، شما به راحتی میتوانید پیاده تمامی نقاط شهر را طی کنید و هر زمان خواستید از تاکسی استفاده کنید)

مناسب برای
  • تفریح

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • amir.dr

    گیرنه (کایرنیا) زیباترین شهر قبرس شمالی است که به خاطر بندر و قلعه تاریخی آن که به دوره بیزانس برمیگردد...