Close
مارماریس
مهدی
نقدها:
گزارش
بهشت دوم ترکیه
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

شهر ساحلی زیبای مارماریس که به اشتباه بعضی دوستان جزیره خطاب میکنن این شهر رو، یکی از زیبا ترین شهرهای ترکیه محسوب میشه و خود مردم ترکیه بعد از ترابزون به عنوان دومین شهر بهشتی میشناسنش البته بعضیا هم به عنوان اولین شهر. در هر صورت این منطقه به همراه روستای کوچک ایچملر که در نزدیکی این شهر هست محل مناسبی برای استراحت و تمدد اعصاب محسوب میشه. مسیر پیاده روی بین مارماریس و ایچملر بین 10 مسیر پیاده روی برتر دنیا قرار داره و هر ساله خیلی از توریستها برای دیدن و قدم زدن تو این مسیر به مارماریس میان . همچنین دریای این شهر محل اتصال دریای اژه و مدیترانس و شرایط خاصی داره و میتونید مسیر زیادی رو تو دریا پیش برید بدون اینکه زانوتون خیس بشه.
این شهر بدلیل اینکه کوچیکه فرودگاه نداره و نزدیکترین فرودگاه این شهر در فاصله یک ساعت نیمه در منطقه ساراگومه هستش که نزدیک هتل هیلتونه که اکثر مسافرای ایرانی مجبورن از فرودگاه دنیزلی به این شهر بیان که حدود 5 الی 6 ساعت طول میکشه.
هتلهای این منطقه مثل کوش آداسی نسبت به آنتالیا کیفیت پایین تری داره چون وقتی به مارماریس میاید واقعا حیف که فقط تو هتل بمونید شبهای زنده و کافه های مارماریس بسیار زیبا هستن و حتما از دیدنیهای این شهر مثل قلعه مارماریس ، اسکله ،میدان 19 می، بازار دیدینی و مسیر پیاده روی (که میتونید با دوچرخه هم تشریف ببرید رو اصلا از دست ندید)این شهر بازدید کنید و طعم یه سفر زیبا رو بچشید.
خرید رکن اساسی خیلی از مسافرای عزیز ایرانی هست که باید بگم این منطقه از لحاظ خرید مثل آنتالیا قوی نیست ولی میتونید در بازار این شهر (تقاطع بلوار اتاتورک و خیابان یولوسال اجملیک ) از برندهایی مثل ال سی ، کوتون ، دیفکتو ، ماوی و ... که وجود داره خرید انجام بدید و البته توخود بلوار آتاتورک چندین برند و پاساژ بلوپورت هم هست ولی در کل از نظر خرید زیاد قوی نیستن البته در مقایسه با آنتالیا ، ازمیر و استامبول که جای خود دارد. سوغاتی این منطقه یکی عسل درخت کاجه و یکی هم زیتونهای این منطقس که تو بازار و کوچه پس کوچه هاش از این مغازه ها هست.
حتما از مارماریس دیدن کنید.

مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر: