Close

نقد و بررسی هند (شهر ها - رستوران ها - هتل ها - جاذبه ها)


 • قلعه آمبر
  نیکو طاهری
  نقدها:
  گزارش

  دژ اَمبر

  توصیه شده توسط کاربر

  این قلعه در ایالت راجستان و در شهر جایپور یا همون شهر صورتی قرار داره. یک قلعه‌ی باشکوه که روی بلندی قرار داره. برای رفتن به قلعه تا یک جایی با ماشین باید رفت و از اون به بعد خیلی از توریست‌ها سوار فیل میشدن و بالا میرفتن اما از اونجایی که من این کار رو درست نمی‌دونم پیاده به سمت قلعه رفتم. معماری این قلعه ترکیبی از معماری هندی و مغولیه و از سنگ های قرمز و مرمر درست شده. برای رفتن به اینجا حتما کلاه و عینک آفتابی با خودتون ببرید و همینطور قمقه‌ی آب چون پیاده‌رویه تقریبا زیادی داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاخ شهر جیپور
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  کاخ شهر جیپور

  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ شهر قسمتی از مجموعه اقامتی ماهاراجه راجستان در شهر جیپور است. شهر جیپور به شهر صورتی معروف است که رنگهای استفاده شده در فضاهای این کاخ هم از این قائده مستثنی نیستند. بعد ازورود در حیاطی قرار میگیرید که تالار و ایوانهای ستوندار بدون دیوار و همینطور بناهای که هرکدام موزه های جداگانه از لباسهای سنتی و اسلحه های باستانی هند هستند. برای بازدید میتوانید گوشیهایی که توضیحات هر قسمت را به زبان دلخواهتان ارائه میدهد اجاره کنید.در قسمتی از تالار مراسم موسیقی هندی برپاست و در گوشه ای از حیاط محل نمایش خیمه شب بازی، تعدادی توپ جنگی هم در محوطه وجود دارد.رنگهای روشن کرم و صورتی که در گچبریها و تزیینات نما و فضاهای داخلی استفاده شده، گرما و شادی زیادی به کاخ داده، هر تالار اسم خاص خود را دارد تالار سلام که برای خوشامدگویی مهمانان بوده تالار عام و خاص. به نظرم زیباترین تزیین کل مجموعه سردری ورودی است که با تنه و نقش پرهای طاووس با جزییات پرکار و رنگهای واقعی ساخته شده، طوریکه از ظرافت و زیبایی آن انگشت به دهان میمانید. قسمت بیشتر مجموعه هنوز در اختیار ماهاراجه میباشد که در زمانهایی اقامت پرچمی به نشانه حضورش بالای بلندترین بنا برافراشته میشود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • معبد بیرلا مندیر (جیپور)
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  معبد بیرلامندیر جیپور

  توصیه شده توسط کاربر

  معبد بیرلا مندیر جیپور یک معبد هندو متعلق به خدای ویشنو است. این بنا از سنگ مرمر سفید ساخته شده و برروی تپه ای بلند در مجاورت قلعه ماهاراجه شهر که باتی ساخت این معبد بوده خودنمایی میکند.در زمان ورود به جیپور، در مسیر مرکز شهر بارها از کنار این معبد عبور خواهیدکرد ولی معمولا بازدید از اینجا در برنامه تورها نیست و خودتان باید برای دیدنش بروید.ورودی ندارد و بازدید رایگان است. این معبد معاصر است و تا حدی از طراحی کلیساها تاثیر گرفته، وقتی وارد معبد میشوید شیشه های رنگی ویترای که نقوشی از خدایان و داستانشان را بنمایش گذاشته و سقفهای نقاشی شده به سبک کلیساها نظرتان را جلب میکند. به رسوم هندو باید احترام بگذارید و عکاسی را بدون جلب نظر از فضاهای داخلی انجام دهید.اکثر حاضرین هندو هستند و توریست کمی میبینید. در محوطه اطراف معبد تندیسی از چند خدای هندو میبینید که در فضایی سرپوشیده نصب شده اند که مردم به زیارت آنها هم میروند. در ورودی هم فروشگاههای از صنایع دستی و سوغاتیهای هند میتواتید ببینید که برای خرید مناسبند. نورپردازی بنا درشب جلوه ای خارق العاده به بنا میدهد و حجم بنا را در زمینه شب برجسته و زیبا میکند. مندیر در زبان سانسکریت به معنای معبد است، نام دیگر این معبد لاکشمی نارایان است.در بازدید از این بنا با فرهنگ ساکنین راجستان بیشتر آشنا خواهید شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاخ هوا جیپور
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  کاخ هوا محل جیپور

  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ هوامحل در شهر صورتی هند، جیپور قرار دارد، این کاخ که در واقع به صورت دیواری کاذب با تعداد زیادی پنجره تقریبا نزدیک به هزار پنجره و روزن است که برای حفظ حریم اختصاصی کاخ شهر جیپور ساخته شده. به طوریکه این دیوار تا نزدیکی محل سکونت زنهای درباری کشیده شده تا خانواده سلطنتی بتوانند بدون دیده شدن زندگی ساکنین شهر را از این پنجره ها ببینند و به تماشای شهر بنشینند.ساختمان این کاخ از ماسه های خاصی که رنگدانه صورتی دارند ساخته شده و رنگی طبیعی دارد. عظمت،ظرافت و زیبایی این کاخ هر بیننده ای را به سمت خود جلب میکند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • قلعه آمبر
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  قلعه آمبر جیپور

  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه آمبر در ایالت راجستان هند و در خارج از شهر جیپور قرار گرفته است. بنای قلعه بر روی تپه ای مرتفع ساخته شده و راه دسترسی به آن شیبدار است. بهتریم انتخاب برای ورود به آن فیل سواری است با مبلغ هزار روپیه یک فیل که ظرفیت دو نفر دارد همراه فیلبان اجاره میکنید تا شمارا به ورودی قلعه برساند که تجربه جالبی است.قسمتهای مختلف قلعه اختلاف سطح دارند و شما باید از پله ها بالا بروید. اولین دید در سکوی اول منظره دشت و تپه های اطراف و دریاچه کوچکی که قبلا محل تامین آب قلعه بوده دیده میشود و شاهین هایی که بالای قلعه پرواز میکنند زیبایی منظره را کامل میکنند.داخل قلعه بیشتر از رنگهای سفید، کرم و صورتی برای تزیینات استفاده شده. تالارهایی که در دیوارها از آینه استفاده شده، نقوش گیاهی و مشبکها که حس فضا را دلنشین کرده. نکته ای که در بناهای شاخص هند به چشم می آید فراوانی و ظرافت در تزیینات است طوریکه چشم کاملا درگیر میشود و زبان به تحسین خالق این زیبایی ها باز میکنید. فضاهای قلعه آمبر هم از این مسئله مستثنی نیستند و سر به هرطرف بچرخانید تنوع و ظرافت نقوش و حکاکی ها را خواهید دید و با ورود به هر فضا غافلگیر میشوید. در بعضی قسمتها معماری درونگراست، تالار و ایوانها درو یک حیاط مرکزی ساخته شده که فضایی باغی با درختچه هایی کوتاه و طراحی شده است.اتاقهایی که در تزین دیوار از آینه استفاده شده تا نور فضا با انعکاس بیشتر شود. با توجه به اینکه راجستان منطقه ای گرم و خشک است، حتی در زمستان هم روزهای گرمی دارد و تابش خورشید شدید است. در زمان بازدید حتما از عینک و کلاه استفاده کنید. برای برگشت از دروازه دیگری خارج میشوید و با ماشینهایی جیپ به پایین قلعه منتقل میشوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • قطب منار
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  مجموعه تاریخی قطب منار دهلی

  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه قطب منار در شهر دهلی به قول هندیها تخت جمشیدشان است، البته نه به وسعت تخت جمشید بلکه از نظر تاریخی نشانه های فراوانی از تاریخ و معماری کشورشان در اختیار دارد.بنای شاخص و مهم مجموعه مناری به همین نام است. قطب منار یک بنای مدور مرتفع که در پنج طبقه ساخته شده و سه طبقه اولش از آجرهای ماسه ای قرمز و دو طبقه آخر بیشتر از مرمر ساخته شده، ولی به عنوان بلندترین بنای آجری جهان معروف است. الگوی ساختش از مناری آجری در افغانستان گرفته شده. ارتفاع تقریبی منار هفتاد و پنج متر است و طبقه اولش بلندترین قسمت بناست. تزیینات و حکاکی های روی جداره ها بسیار ظریف و زیباست علاوه بر نقوش اسلیمی و سمبلیک آیات قرآنی هم دورتادور منار حک شده و قاب شده، برای رسیدن به بالای بنا پلکانی ساخته شده که متاسفانه قابل بازدید نیست و فقط باید به بازدید از خارج اکتفا کنید. این مجموعه فقط این منار نیست. بقایای مسجدی به نام قوت الاسلام و پایه مناری که در ابتدای ساخت ناقص مانده، دروازه ای به نام آلای ومقبره ای به نام یک امام در مجموعه دیده میشود. برای‌ ورود بازرسی میشوید. روزهای تعطیل خیلی شلوغ است. فضای باغی مجموعه زیباست. بقایای بناهای تاریخی مجموعه به قرون وسطا برمیگردد و ستونهای سنگی تزیینات متفاوتی دارند. دیوارهای مسجد با کتیبه های سنگی که نقوشی با الگوی گیاهان و آیات قرآنی حکاکی شده روی آن از جذابیتهای مجموعه به حشاب می آید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • قلعه آگرا فورت (قلعه سرخ)
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  قلعه سرخ آگرا

  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه اگرا در هندوستان نام قلعه ای بزرگ و به رنگ سرخ است که محل اقامت شاهان گورکانی بوده، به دلیل علاقه و تاثیر پذیریی که از معماران ایرانی داشتند، نشانه های زیادی از سبک ایرانی_اسلامی در مجموعه دیده میشود. این کاخ در فاصله نزدیکی از تاج محل قرار گرفته و دید خوبی به آنجا دارد.این قلعه به دستور اکبرشاه ساخته شده و به تدریج به کاخها و فضاهایش اضافه شده،در زمان ورود به قلعه از دروازه ای که کاملا حس ورود به قلعه ای مستحکم را به شما میدهد داخل میشوید. اولین نکته ای که نظرتان را جلب میکند رنگ قرمز نما است. دلیلش استفاده از سنگی ماسه آهکی مقاومی است که در ساختش استفاده شده، تمامی سنگها براساس کاربری فضا و قسمتی که استفاده شده با ظرافت تمام تراشیده و تزیین شده اند. مجموعه کاخها، تالارها و حیاطها بسیار وسیع است و برای بازدید وقت زیادی نیاز دارید تا با دقت به همه جا فقط سرک بکشید. در بزرگترین فضای باز قلعه که حیاطی سبز و زیباست سکوتی دلچسب همراه با صدای پرندگان شما را به آرامش دعوت میکند. تعدا زیادی سنجاب کوچک میبیند که به راحتی در باغ و روی درختان حرکت میکنند و از غذاهای مخصوصی که مردم برایشان تهیه کرده اند تغذیه میکنند.در بازدید از بقیه فضاهای قلعه متوجه میشوید که در قسمتهای داخلی از سنگ مرمر سفید وشیری رنگ استفاده شده و در بعضی تزیینات این دورنگ باهم ترکیب شده. در ایوانهایی مرتفع دید خوبی به شهر آگرا خواهید داشت. دور قلعه دیوار و خندقی که آبش از رود جمنا تامین میشود قرار گرفته.با حضور در این قلعه کاملا فضای زندگی مردم قدیم شهر را احساس خواهید کرد، برای من ترک فضا و زمان کوتاه بازدید از این قلعه قرمز زیبا ناخوشایند بود وبه امید دیداری مجدد از دروازه قلعه خارج شدم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تاج محل
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  تاج محل نماد عشق ابدی

  توصیه شده توسط کاربر

  تاج محل در شهر آگرا، بنایی که در جهان به نماد عشق معروف است، بنایی مرمری و عظیم که با ترکیبی از الگوی معماری ایرانی و هندی به دستور شاه جهان به عنوان آرامگاه همسرایرانی اش ممتاز بانو ساخته شده. این بنا یکی از عجایب هفتگانه جدید به شمار می آبد.برای ورود به بنا دونوع بلیط وجود دارد، عادی و ویژه، که در زمانهای شلوغ اگر بلیط ویژه تهیه کنید نیازی به ایستادن در صفهای طولانی ندارید. ایام تعطیل این بنا مقصد مردم هند برای زیارت است. در زمان ورود بازرسی انجام میشود. هیچ خوراکی یا وسیله آتشزا مثل فندک نباید همراهتان باشد و گرنه ضبط میشود. وقتی در سردر ورودی قرار میگیرد بنایی مرمری در محورباغ و زمینه آسمان بر روی سکویی روبرویتان قرار میگیرد و این اولین برخوردتان با این بناست.بسته به زمان بازدید رنگ بدنه نما متفاوت است و از نور محیط تاثیر میگیرد. مجموعه به سبک باغهای ایرانی ساخته شده که شامل محورها و عمارت است.برای رسیدن به تاح محل باید این محور اصلی را طی کنید و تا میتوانید عکس بگیرید عکاسانی هستند که در ازای مبلغی توافقی در نقاطی مناسب که میشناسند، از شما عکس میگیرند و در زمان خروج به شما تحویل میدهند.داخل بنا مسیرهایی برای ورود و خروج تعیین شده که بیشتر با نور طبیعی هدایت میشوید بنابراین خیلی روشن نیست. ودر نقاطی مشبکهایی سنگی دیدهای خوبی به خارج و زاویه ای از بنا دارند.در مرکز بنا مقبره شاه جان و ممتاز بانو است دورش با حفاظ پوشانده شده و شلوغترین قسمت بناست. در اطراف بنای تاج محل دو بنای قرمز رنگ میبینید که یکی مسجد و دیگری مهمانخانه است.برای بازدید از تاج محل بهترین زمان هنگام طلوع آفتاب است و البته بهتر است که ماه ژانویه نباشد که در شهر آگرا صبحها مه فراوان است طوری که چیزی نمیبینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • معبد میمون
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  معبد میمونها جیپور

  توصیه شده توسط کاربر

  معبد میمونها در نزدیکی جیپور در دل کوهستان قرار گرفته برای رسیدن به این معبد باید از مسیری جنگلی که لابلای درختان، طاووس و طوطی و انواع پرندگان دیده میشود عبور میکنید. معبد در دامنه کوهی که صخره هایی صعب العبور دارد ساخته شده.وقتی وارد میشوید بیشتر شبیه فضایی متروک و رها شده است که میمونها آن را به تصرف خود در آورده اند ولی با تندیسها و تزییناتی از تصویر میمونها که بر روی بناهاست میبینید متوجه میشوید که این مجموعه متعلق به آنهاست. تعداد زیادی میمون در حیاط و صخره های اطراف در حال بازیگوشی هستند و اگر چیزی در شما مثل کیف، عینک یا هرچیزی جلب توجه کند به سمتتان می آیند، پس بهتر است از موزهایی که نگهبانشان در اختیارتان قرار میدهد استفاده کنید تا بتوانید بهشان نزدیک شوید.میمونها با خیال راحت به شما نزدیک میشوند و از سر و کولتان بالا میروند پس اگر ترس از حیوانات دارید رفتن به این مکان توصیه نمیشود. در بالای پلکانی در انتهای محوطه استخر آبی است که زائرین معبد برای پاک شدن در آن غسل میکنند. محیط معبد و خارج فضا به اندازه معابد خدایان هندی داخل شهر تمیز و شسته رفته نیست پس نباید مشکلی از این بابت داشته باشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هتل رادیسون بلو قاضی آباد
  maryam shakerinezhad
  نقدها:
  گزارش

  هتلی خوب با موقعیت مکانی نامناسب

  توصیه شده توسط کاربر

  هتل رادیسون بلو در منطقه ی قاضی آباد هند هستش و از مرکز شهر دوره. ولی از اونجایی که شما تو سفره هند همش با تور هستین خیلی کم پیش میاد بدون تور و تنها برین تو سطح شهر.راجع به خود هتل باید بگم که هتل آرومیه من دوسش داشتم.اتاقهاش سایزش خوب بود و من خیلی راضی بودم سرویس بهداشتی اتاقها هم بزرگ و خوب بود از اونجایی که به صبحانه زیاد توجه میکنم صبحانش واقعا خوب بود و تنوع زیادی داشت.اتاق ما ویوی خوبی نداشت ولی باید اینو بپذیریم که ما اومدیم هند قرار نیست ویو همیشه خیابونای لوکس و انچنانی باشه‌ هند با این خیابونا و کوچه های شوکه کنندش هنده.ما یه شب شام رو تو هتل خوردیم و واقعا از غذاهای هندی لذت بردیم.غذاهاشون بیشتر از دسرهاشون با ذائقه ی ما همخونی داشت و باید بگم که قیمتهاش اونقدر گرون نبود و معقول بود. ۱ بار دیگه اگه برم دهلی این هتل رو انتخاب میکنم و ترجیح میدم یه شب باز هم شام رو تو هتل بخورم.خیلی فضای خوبی داشت به جز محل قرارگیری هتل از امکانات هتل نمیتونین ایرادی بگیرین پس انتخابش کنین.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • هتل لیلا امبیانس کانونشن
  پریسا شکیبا
  نقدها:
  گزارش

  هتل لیلا

  توصیه شده توسط کاربر

  ما سه شب در این هتل در شهر دهلی اقامت داشتیم که با توجه به این امر که مطالعه نظر دیگران به ما در تصمیم گیری کمک میکنه سعی میکنم تجربه خودم رو صادقانه بگم . میدونم اکثر کسانی که هند میرن تور مثلث طلایی دهلی آگرا جیپور رو خریداری میکنن و شمایی که داری میخونی هم همین کار رو میخوای بکنی و این رو هم میدونم که به حرف من گوش نمیدی ولی بازم من میگم تو رو به خدا تور سه شهر بر ندارید خسته میشید همش در حال اتوبوس سواری بین دو شهر میشید به خدا جیپور بی فایده هست من که دارم اینو میگم خودم آدم کم خواب و بسیار پر انرژی هستم ببینید این سفر با من چیکار کرده که میگم خسته میشید من روزی 4 ساعت ورزش سخت میکنم و بسیار با تحملم ولی این سفر نفس منو گرفت حالا بریم سر نقد هتل: موارد رو به شرح زیر براتون توضیح میدم:
  1- منطقه و دسترسی : معمولا افراد در سفر به هند به علت اینکه سه شهر دهلی و جیپور و اگرا رو میبینن کمبود وقت دارن و با تور های گشت شهری گروهی به مراکز دیدنی میرن و دسترسی هتل براشون اهمیت نداره البته ما از این قاعده استثنا بودیم و همه جا رو خودمون رفتیم ( بنده و همسرم ) . چون تور لیدر قطعا سعی داره تورهاش رو باقیمت بالا بفروشه و این امر از تحمل من خارج هست این هتل فاصله کمی با مکدونالد داره تقریبا 5 دقیقه پیاده . تا ایستگاه مترو حدود یک ربع پیاده ( میتونید از مترو استفاده کنید چون اصلا شلوغ نیست از ایران مترو خلوت تری داره ما استفاده کردیم و راضی هم بودیم ) در فاصله 5 دقیقه هتل از هر دو سر خیابون دوتا پاساژ خوب داره . منطقه از نظر من مساعد هست
  تمیزی و راحتی : خلاصه و مفید بگم بسیار تمیز و راحت اتاق ها با اندازه بزرگ و خوب هستن امکانات داخل اتاق هم عالیه
  امکانات و تفریحات عمومی : دوتا بار دوتا رستوران داره استخر بدنسازی و لابی مجلل و شیکی داره و فضاهای عمومی تمیز و لوکس هستن
  پرسنل : در حد ماکسیمم مقدار قابل تصور مودب و خوش برخورد هستن و بسیار رفتار حرفه ایی دارن و تمامی پرسنل اعم از خدمتکاران تا مدیر ارشد همگی آموزش دیده و عالی هستن
  غذا : در یک کلام : عالی
  نقاط ضعف : هیچی
  نقاط قوت : هتل بی نقص و سوپر لوکس انتخاب کنید شک هم نکنید که خوبه
  توصیه آخر : قبل از سفر به هند حتما حتما حتما چندتا سفرنامه بخونین و از تجربه دیگران استفاده کنین تا سفر دلچسب تری داشته باشید.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • معبد بیرلا مندیر (لاکشمی نارایان)
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  معبد لاکشمی، الهه ثروت

  توصیه شده توسط کاربر

  معبد لاکشمی نارایان یا همان بیرلا مندیر در دهلی در اصل متعلق به الهه ثروت، لاکشمی است ولی خدایان دیگر نیز در این معبد حضور و جایگاه مختص به خود دارند.ساختمان معبد با گنبدهایی مخروطی و کشیده با طاقهایی کم عرض و پر از تزیینات با ترکیبی از رنگهای قرمز و زرد یک بنای خوشرنگ و شاخص است. برای ورود به معبد باید از تعدادی پله بالا بروید و کفشهای خود را در آورید، اشیاء الکترونیک و کیف خود را در کمدی کلیددار بگذارید و وارد معبد شوید. مردم هند با بهترین لباسشان همراه با نذریهایی که داخل یک سبد گذاشته اند همراه گل به عبادت خدایان خود میایند واز آنجایی که علاوه بر لاکشمی الهه ثروت بیشتر خدایان معروف هندی، مانند ویشنو، شیوا، کریشنا و... در این معبد جایگاهی دارند عبادت کنندگان زیادی به اینجا می آیند و معروفترین معبد هندوهاست. هر سالن به الهه ای اختصاص دارد که هر شخص بنا بر حاجتی که دارد به زیارتشان میرود و در کنا پای مجسمه ای که با لباس و تزیینات پوشانده شده رنگ قرمزی داخل ظرفی گذاشته شده تا زیارت کنندگان برای خود علامتی برپیشانی بگذارد. مراجعین سکوت و حریم دیگران را کاملا رعایت میکنند. لاکشمی که بزرگترین تندیس و فضا برای اوست ایزدبانوی ثروت و توانگریست که بر روی نیلوفری ایستاده و همسر ویشنو است. روز مختص او جمعه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد جمعه (مسجد جامع)
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  مسجد جامع دهلی

  توصیه شده توسط کاربر

  یک از جاذبه های دیدنی شهر دهلی مسجد جامع این شهر است که در زمان شاه جهان، پادشاه گورکانی ساخته شده که بنای تاج محل نیز از ساخته های او برای همسرش است.این مسجد در قلب بافت قدیم دهلی قرار گرفته و اطرافش پر از مغازه، دکه و دستفروش است و کلا مکان شلوغی محسوب میشود، هزینه ای برای ورود نباید پرداخت کنید ولی برای همراه بردن دوربین عکاسی و گوشی هزینه مختصری لازم است کهرپرداخت کنید. این هزینه متغیر است. کفشهای خود را باید تحویل کفشداری دهید یا با خودتان به داخل ببرید. بومی ها با پوشش خودشان داخل میشوند ولی به توریستها شنلهای گشادی میدهند که جمع کردنشان سخت است. مسجد در بلندی قرار دارد بنابراین برای ورود باید از تعدای پله بالا بروید تا وارد حیاطی وسیع بشوید که کف اش از سنگهای قرمز رنگی پوشیده شده و دورادورش از رواقهایی که جایی برای نشستن دارد احاطه شده. بنای مسجد هم روی سکویی قرار گرفته و سه گنبد یکی بر روی ایوان اصلی و دو گنبد در دوطرفش قرار گرفته، دومنار بلند هم در دوطرف این بنای مستطیلی شکل ساخته شده است. سالن اصلی رو به حیاط مسجد یک فضای طولی است که با طاقهایی به چند قسمت تقسیم شده و نوشته هایی به فارسی به صورت کتیبه در آن به چشم میخورد. کف این سالن با سنگهای مرمری برای نمازگذاران تقسیم شده ومحراب تزییناتی دارد و دیوارها تا ارتفاع مشخصی با سنگ مرمر پوشانده شده. رنگ قرمز سنگهای به کار رفته در ساخت مسجد، رنگ غالب نما است و تصویری که در ذهن باقی میماند نیز با این رنگ هماهنگ است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • راج قات
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  بنای یادبود گاندی در دهلی

  توصیه شده توسط کاربر

  مقبره گاندی ،رهبر سیاسی مذهبی هند که کشورشان را از استعمار هند نجات داد در میان فضایی سرسبز ساخته شده، اسم گاندی برای جهانیان آشنا و قابل احترام و زندگی ساده و آزادی طلبانه اش زبانزد است. گاندی ترور شد و طبق رسوم هند جسدش سوزانده و به اب سپرده شد، بنابراین در این مقبره محل دفن او نیست بلکه بنایی به رسم یادبود برای این شخصیت ساخته اند. اگر با تور به هند بروید اولین بازدیدتان این مکان خواهد بود. برای ورود به محوطه باید کفشهایتان را در بیاورید و از دالانی وارد مرکز مجموعه شوید، این یادبود حجمی کوتاه و چهار گوشه است که از سنگ مرمر سیاه صیقل خورده ساخته شده و نمیتوانید نزدیکش شوید، هر روز با گلهایی تزیین میشود. برای دید بهتر میتوانید بالای دیواره های دور اینجا بروید و اطراف را مشاهده کنید. این مکان به راج گات معروف است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هتل جی پی پالاس
  maryam shakerinezhad
  نقدها:
  گزارش

  جی پی پالاس دلنشین

  توصیه شده توسط کاربر

  هتلی عالی با موقعیت مکانی خوب.محاله به این هتل برین و عاشقش نشین.فضای هتل بسیار زیبا با راهروهایی که پر از مجسمه های خدایان هندو بود و عودهایی که روشن کرده بودن عطرش فضا رو پر کرده بود. اتاقها سایز بزرگ و عالی بود سرویس بهداشتی هم همینطور. کف اتاقها پارکت بود و تراس خوبی داشت که باعث میشد از انتخابم بیشتر راضی باشم.صبح که بیدار میشین و به تراس میرین محوطه ی سرسبز هتل و استخرشو میبینین که رو بازه. سنجابهایی که هی تو فضای سرسبز هتل بازی میکنن.صبحانه خوری هم خیلی خوب بود و تنوع صبحانه عالی بود هرچند دیر برسین کمی شلوغ میشه.در کل بگم همه چیز خوب بود تنها عیب این هتل نبود اینترنت رایگان تو اتاقها بود برای ما‌ گرون دراومد‌ که میتونه عیب بسیار بزرگی باشه.ولی به همه پیشنهادش میکنم.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • هتل جیپور ماریوت
  maryam shakerinezhad
  نقدها:
  گزارش

  هتلی شیک

  توصیه شده توسط کاربر

  جونم بگه براتون که هتل شیک اگه میخواین تو جیپور داشته باشین همین هتله شک نکنین. هتلی زیبا و لوکس.با اتاقهایی بزرگ و جادار و سرویس بهداشتی خوب. تمام امکاناتی که یه هتل ۵ ستاره باید داشته باشه رو داره.مخصوصا از راهروی هتل که رد میشین و شیشه ای هستش که میتونین استخر شیک هتل رو ببینین با اون اب نماهایی که دل آدم رو میبره. عکسش رو میذارم حتما ببینین. صبحانه ی هتل هم که عالی بود تنوع خوبی داشت.همه چیز تمام بود. به همه پیشنهادش میکنم.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • تاج محل
  نیکو طاهری
  نقدها:
  گزارش

  زیبا و مجلل

  توصیه شده توسط کاربر

  من خودم آدمی نیستم که به تاریخ و جاهای تاریخی و موزه‌ها علاقه زیادی داشته باشم اما به جرات می‌تو‌نم بگم که با دیدن تاج‌محل و عظمتش اشک توی چشمام جمع شده بود. تاج‌محل یکی از زیباترین بنایی بود که تا الان دیدم و با اینکه حدود سه ساعت رو اونجا سپری کردم باز هم دل کندن ازش کار ساده‌ای نبود و قطعا یک روزی دوباره اونجا میرم و پیشنهادم به شما اینه که حتما حتما حتما برید و ببینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جیپور
  منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش

  جیپور

  توصیه شده توسط کاربر

  جیپور شهری توریستی در ایالت راجستان هند. شهر بزرگی است و در عین حال سرسبز . این شهر به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی بیشمار، افراد زیادی را از همه جای دنیا به طرف خودش می کشاند. این شهر دارای هتل های پنج ستاره خوب و خوشنام برای اقامت هست.من توی هتل کلارک شیراز بودم که خیلی خوب بود. از مهمترین جاذبه های این شهر قلعه امبر، کاخ شهر،موزه آلبرت حال، جال محل و بسیار جاهای دیگه نام برد. بافت شهری یه جوریه که ممکنه یه ساختمان بسیار لوکس کنار یه سری خانه های خرابه باشه. و حیوانات همچون شتر، میمون و گراز را به راحتی در سطح شهر دیده میشوند.
  شما میتوانید بهترین تجربه فیل سواری رو در جیپور تجربه کنید. راه جیپور به دهلی بسیار شلوغ پرترافیک و دور است و واقعا خسته کننده است. اگر بتوانید پرواز برگشت رو از جیپور بگیرید خیلی بهتره.

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • آگرا
  منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش

  آگرا

  توصیه شده توسط کاربر

  آگرا شهر تاج محل شهری که بنای یادبود عشق پادشاه شاه جهان به همسرش ممتاز بانو را در خود جای داده و این شاهکار معماری سالانه بسیاری از علاقمندان به تاریخ و معماری و هنر را به اونجا می کشاند. شهر خیلی تمیز نیست ، رانندگی شان خیلی بد است و مدام و بیمورد بوق میزنند. گاوها در خیابان در حال تردد اند. قلعه سرخ هم در آگرا قرار دارد که بسیار دیدنی است. همچنین گروههای تاتر در آگرا هستند که داستان زندگی شاه جهان و قصه ساخت تاج محل رو روی صحنه میبرند که به شدت توصیه میشه. در ضمن این شهر فروشگاههای بسیار بزرگ برای خرید ادویه و تمبر هندی دارد که اون هم توصیه میشه. #آگرا

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • موزه آلبرت هال
  منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش

  موزه آلبرت هال

  توصیه شده توسط کاربر

  این موزه یکی از جاذبه های شهر جیپور است . ساختمان این موزه مربوط به قرن ۱۱ هجری است و خود به تنهایی بسیار دیدنی است. در این موزه، ظروف و ادوات جنگی و الات موسیقی و نقاشی های مینیاتور نفیس از سالهای پیش به نمایش گذاشته شده که بسیار دیدنی است. #موزه_آلبرت_هال

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: