نقد و بررسی جاذبه های جهان


میانگین جاذبه های این شهر:
 • موزه رئیس علی دلواری
  موزه رئیس علی دلواری
  کاربر لست سکند
  میثم قبیتی
  نقدها:
  گزارش

  موزه رییسعلی دلواری

  توصیه شده توسط کاربر

  خانه موزه رئيس علي دلواري در شهر دلوار از توابع تنگستان در استان بوشهر در جنوب ايران و درجوار خليج هميشه فارس واقع شده است.

  اين مكان در واقع محل زندگي رهبر قيام تنگستان رئيسعلي دلواري مي باشد كه در مبارزه با متجاوزان بريتانيايي در دوره جنگ جهاني اول رشادتهاي بسياري از خود نشان داده است.

  در تقويم ملي ما تاريخ 12 شهريور همزمان با سالروز كشته شدن رئيسعلي دلواري بعنوان روز مبارزه با استعمار انگليس نامگذاري شده است.

  اين خانه سه هزار متري كه قدمت آن به دوران قاجار مي رسد شامل 23 اتاق است كه دور تا دور حياط بزرگ وسط ساخته شده اند و همه اتاق ها بهم راه دارند. در حياط هم درخت هاي نخل زيبايي كاشته شده اند.

  علاوه بر چند اتاق ابتدايي كه به موزه مردم شناسي اختصاص يافته است ، حدود 94 جنگ افزار شامل اسلحه كلت وتوپ و ... و تعدادي اسناد تاريخي مربوط به حماسه هاي مردمان بوشهر در ادوار تاريخ در اين مكان نگهداري ميشوند.

  در بحش ديگري از حياط اين موزه تعدادي غرفه فروش صنايع دستي بوشهر وجود دارد.
  اين منزل در آذرماه 76 به عنوان اثر ملي به ثبت رسيده است.
  دسترسی به این خانه هم بسیار راحت می باشد شما بعد از ورود به دلوار اگر به نرم افزار های مکان یاب دسترسی ندارید با راهنمایی تابلوهای متعددی که در تقاطع ها نصب شده است براحتی به این خانه تاریخی می رسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • برج کلاه فرنگی
  برج کلاه فرنگی
  کاربر لست سکند
  میثم قبیتی
  نقدها:
  گزارش

  برج کلا فرنگی

  توصیه شده توسط کاربر

  كلاه فرنگي يقاياي برجي 8 ضلعي است كه بر فراز تپه اي كوتاه مشرف بر بند ميزان ساخته شده است كه ظاها" جايگاه ديده باني قيصر روم يا شاپور ساساني بر پهنه رودخانه و نظارت بر كار كارگران مشغول در بند ميزان بوده است.
  نماي بيروني اين برج از سنگ هاي تراش خورده ساخته شده ان كه بسياري از آنها به مرور زمان افتاده اند و درحال حاضر حدود سه متر از آنها باقي مانده است.
  برج کلاه‌فرنگی شوشتر در سال 1378 توسط سازمان میراث فرهنگی با شماره 2611 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.
  این برج کوچک در انتهای خیابان شرافت شوشتر و درست روبروی هتل جهانگردی این شهر واقع شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زمین فیل بازی و باغ وحش سامپران
  زمین فیل بازی و باغ وحش سامپران
  کاربر لست سکند
  مجید میرزادی
  نقدها:
  گزارش

  دهکده سرگرم کننده

  توصیه شده توسط کاربر

  دهکده و باغ وحش فیلها Samphran elefant ground and zoo آنطور که از اسمش پیدا است مربوط به فیلها است اما در این باغ وحش شما به جز فیل ، کروکدیل ، ببر ، میمون را هم خواهید دید !
  ما تور این باغ وحش را از لیدر ایرانی مان خریداری کرده بودیم . زمانی که ﻭﺍﺭﺩ ﺑﺎﻍ ﻭﺣﺶ ﺷﺪﯾﻢ ﻫﻤﺎﻥ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﺎ ۲ ﺑﺒﺮ ﺯﻧﺠﯿﺮ ﺷﺪﻩ ﻋﮑﺲ ﮔﺮﻓﺘﯿﻢ . ﺻﺎﺣﺐ ﺑﺒﺮﻫﺎ ﺑﺎ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﯽ ﻋﮑﺲ ﻣﺎﯾﮑﻞ ﺟﮑﺴﻮﻥ ﺭﺍ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﺑﺎ ﻫﻤﺎﻥ ﮊﺳﺖ ﻣﺎ ﺩﺭ ﭘﺸﺖ ﺳﺮ ﺑﺒﺮﻫﺎ ﻧﺸﺎنمان ﺩﺍﺩ ﻭ ﺍﺷﺎﺭﻩ کرد ﮐﻪ نامبرده ﻫﻢ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﻋﮑﺲ ﮔﺮﻓﺘﻪ ! ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻋﮑﺲ ﺣﺪﻭﺩﺍ ۱۴ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﺭﺍ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯿﺪﺍﺩ ﻭ ﻣﺸﺨﺺ ﺑﻮﺩ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺍﯾﻦ ﻋﮑﺲ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻭ ﺁﻥ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩﻩ ﮐﻪ ﭘﻮﺳﯿﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﺗﮑﻪ ﺗﮑﻪ ﺷﺪﻥ ﻭ ﭘﺎﺭﻩ ﺷﺪﻧﺶ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺖ !!
  ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺑﺒﺮﻫﺎ ﺑﻪ ﻓﯿﻠﻬﺎ می رسید و می توانید با خرید ﯾﮏ ﺑﺴﺘﻪ ﮐﻮﭼﮏ ﭼﻮﺏ ﻧﯿﺸﮑﺮ ﺑﻪ ﻓﯿﻞها غذا بدهید و عکس یتدگاری بگیرید .
  ﺟﻠﻮﺗﺮ که بروید یک برنامه ﺷﻮﯼ ﻓﯿﻠﻬﺎ است . این ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺳﺮﮔﺮﻡ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺍﻣﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﻭ ﺧﺴﺘﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ است . ﺭﻗﺺ ﻓﯿﻠﻬﺎ ﻭ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﯾﮏ ﺟﻨﮓ ﺑﺎﺳﺘﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﻓﯿﻠﻬﺎ ﻭ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﻭ ﭘﻨﺎﻟﺘﯽ ﺯﺩن آنها ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻗﺴﻤﺘﻬﺎی این نمایش است ...
  ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺁﻥ می توانید ﺷﻮﯼ ﮐﺮﻭﮐﺪﯾﻞ ﻫﺎ ﺭﺍ ببینید ﮐﻪ ﺧﻮﺏ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﻭ ﻫﯿﺠﺎﻥ ﺍﻧﮕﯿﺰ ﻭ ﻣﻘﺪﺍﺭﯼ ﻫﻢ ﺍﻋﺼﺎﺏ ﺧﻮﺭﺩ ﮐﻦ است . ﺩﻭ ﻧﻔﺮ این برنامه را ﺍﺟﺮا می کنند ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﺬﺍﺑﺘﺮ ﺷﺪﻥ آن ، ﺷﻮﺧﯽ ﻫﺎﯼ ﻫﻤﺎﻫﻨﮓ ﺷﺪﻩ ﺍﯼ ﻫﻢ ﺑﺎ ﻫﻢ انجام می دهند .
  بعد از شوی کروکدیل ها می توانید ﻭﺍﺭﺩ ﯾﮏ ﺳﺎﻟﻦ ﺳﺮﭘﻮﺷﯿﺪﻩ ﻭ ﺗﺎﺭﯾﮏ بشوید ﮐﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍ ﻭ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻣﺮﺍﺳﻢ ﺳﻨﺘﯽ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﯾﮏ ﺯﻭﺝ ﺗﺎﯾﻠﻨﺪﯼ ﻭ ﭼﻮﺏ ﺑﺎﺯﯼ ﻭ ﺭﻗﺺ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﻭ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﭘﺮﭼﻤﻬﺎﯼ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﺩﻧﯿﺎ ﻭ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ می رسد ﻭ ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ ﺷﺎﻫﺪ ﮔﻮﺷﻪ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﺍﺯ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﺗﻤﺪﻥ ﺗﺎﯾﻠﻨﺪ باشید ...
  برای بازدید از این باغ وحش اصلا فردی و شخصی رفتن را توصیه نمی کنم چرا که فاصله زیادی تا شهر بانکوک دارد و هزینه رفت و آمد نیز بالاست . اگر علاقه مند به حیوانات هستید بهتر است در قالب تور به این مکان بروید . همچنین برای بازدید کامل از این باغ وحش ، نصف روز زمان لازم است . برای اطلاع از زمانبندی اجرای برنامه های باغ وحش همان ابتدای ورودی بروشور زمان بندی برنامه ها را بگیرید تا بتوانید در زمان مناسب در قسمت های مورد علاقه تان حضور داشته باشید ....
  #جاذبه #جاذبه_شهر #تایلند #بانکوک #دهکده_فیل #باغ_وحش_فیل

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه ایلخانی مراغه
  موزه ایلخانی مراغه
  کاربر لست سکند
  نادر
  نقدها:
  گزارش

  موزه مراغه

  توصیه شده توسط کاربر

  اولین بازدید کننده سر صبح این موزه من بودم و چراغ‌های موزه تازه بعد ورود من روشن شد و شاید هم وقتی موزه بازدید کننده‌ای ندارد چراغ‌ها را خاموش می‌کنند.
  اشیا تاریخی مختلف از اواخر هزاره دوم قبل از میلاد تا دوران اسلامی و بعدتر در این موزه گرداوری شده است. البته تمرکز اشیا بیشتر روی دوره ایلخانی است که مراغه شهر مهمی در آن دوران‌ بوده است.
  اینجا خوشبختانه سنگ‌ نگاره‌ها بیشتر در داخل موزه و فضای مسقف نگهداری می‌شوند و تعداد کمی در فضای باز قرار دارد.
  در بیرون ساختمان موزه، مقبره اوحدی مراغه‌ای قرار دارد.
  مسئول موزه چون نقشه‌ای از مراغه و محل آثار باستانی آن ندارد و تمام شده است، لطف می‌کند و یک کروکی کامل از محل جاذبه‌های گردشگری مراغه تا من موزه را بازدید می‌کنم برایم می‌کشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مقبره آقالار (موزه سنگ قبر مراغه)
  مقبره آقالار (موزه سنگ قبر مراغه)
  کاربر لست سکند
  نادر
  نقدها:
  گزارش

  سنگ‌ها و نقش‌ها

  توصیه شده توسط کاربر

  این موزه موضوعی در نزدیکی گنبد سرخ قرار دارد. بنای اصلی این موزه بنا به اظهار مسئول موزه به دوره زندیه تعلق دارد. در داخل بنا سنگ‌های مزاری که در این محل بوده‌اند، گردآوری و به نمایش گذاشته شده‌اند. نوشته‌های روی سنگ‌ها بر روی تابلوهای کوچکی نوشته شده است و کار خوبی برای بازدید کننده‌ای است که آشنا به خواندن خط روی سنگ‌ها نیست.
  سنگ‌نگاره‌ها گاه قدمتی پانصد ساله دارند و روی آنها نقوش مختلفی کنده شده است.
  سنگ قبرهای دوره معاصر پهلوی اول و دوم نیز که ارزش هنری دارند یا برای مزار شخص صاحب نامی هست نیز در این مجموعه به نمایش گذاشته شده است. بازدید از این موزه رایگان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گنبد سلطانیه زنجان
  گنبد سلطانیه زنجان
  کاربر لست سکند
  سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش

  گنبد سلطانيه

  توصیه شده توسط کاربر

  اگر مسافر زنجان يا ابهر باشيد يكي از جاذبه هاي مهمي كه در اين سفر در انتظار شماست گنبد سلطانيه است. اين گنبد كه نماد خوبي از معماري دوره ايلخاني است مقبره الجايتو را در خود جاي داده. در اين مكان قطعا جذب معماري خشتي و گنبد فيروزه اي، كاشي كاري ها، معرق و كچكاري هايش خواهيد شد. داخل بنا در حال بازسازي است.
  در طبقات بالاي گنبد نماي زيبايي از منطقه سلطانيه را خواهيد ديد كه در فصل بهار و اب و هواي بهاري دلنشين تر از هميشه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گورستان کاتولیک دولاب
  گورستان کاتولیک دولاب
  کاربر لست سکند
  نوا جمشیدی
  نقدها:
  گزارش

  قبرستان ممنوعه، گوشه ای از تاریخ

  توصیه شده توسط کاربر

  آرامستان منوعه
  در محله‌ی دروازه دولاب تهران یک گورستان قرار دارد. آن‌جا آرامگاه انسان‌های تاثیرگذاری است که هر کدام گوشه‌ای از تاریخ را رقم زده‌‍اند. قبر افرادی که ممکن است فکرش را هم نکنید. از قبیل کنت‌های فرانسوی، شاهزاده‌ی گرجی، گورهای دسته جمعیِ لهستانی‌هایی که در جنگ جهانی دوم برای رسیدن به وطن خود، در تهران جان باخته‌اند، قبرهای ایستاده‌ی ایتالیایی‌ها، آرامگاه دکتر تولوزان پزشک مخصوص ناصرالدین شاه، دکتر جمشید اعلم پزشک محمدرضا شاه، مارکوف معمار معروفِ دبیرستان البرز، زندانِ قصر و ... بناهای مشهور دیگری در تهران، معمار ایستگاه راه آهن، گیلدا معشوقه‌ی محمدرضاشاه، آنتوان سوریوگین عکاس معروف و م شصتحرم دربار در دوره‌ی قاجار و پهلوی، اولین رئیس پلیس و اولین کارگردان سینمای ایران و تعداد زیادی افراد مشهور و تاثیرگذار دیگر.
  البته در این محله سه گورستان در کنار هم قرار دارد و آرامگاه افرادی که در بالا اشاره کردم در این سه قبرستان پراکنده است. بازدید از این آرامستان برای عموم آزاد نیست اما شما با سه راه می‌توانید از آن‌جا بازدید کنید.
  راه اول از طریق تورهایی که تحت همین عنوان در تهران برگزار می‌شود و البته تا جایی که من مید‌انم تنها یک نفر مجوز برگزاری این تور را دارد و با تحقیق در اینترنت و جستجوی تور آرامستان ممنوعه به راحتی آن را پیدا می‌کنید.
  راه دوم اخذ مجوز است. برای دریافت مجوز باید از سفارت‌های لهستان، روسیه، فرانسه، ایتالیا و تمام سفارت‌هایی که این قبررستان متعلق به آن‌هاست و نیز خلیفه‌گری ارامنه، آشوری‌ها و ... مجوز بگیرید که تقریبا راه دراز و احتمالا در پایان بی نتیجه خواهد بود.
  راه سوم هم که تقریبا بیشتر مردم ایران با آن آشنا هستند و من از اشاره‌ی مستقیم به آن خودداری می‌کنم. من بارها و بارها از طریق راه اول و سوم به این آرامستان رفته‌ام و البته به دلیل اینکه متولی و نگهبانانِ این آرامستان از میزان حقوق دریافتی خود راضی نبودند، از راه سوم استقبال می‌کردند.
  آدرس آرامستان ارامنه: اتوبان شهید محلاتی (آهنگ)، خیابان دهم فرودین، میدان امام حسن، شمال خیابان پاسدار گمنام، بین خیابان شهید رضایی تاجری از غرب، خیابان مستفیذ از شمال، املاک مسکونی از شرق و گلخانه‌های خیابان پاسدار گمنام از جنوب واقع شده است.
  بهتر از پیش از بازدید ابتدا به سایت این گورستان سر بزنید. از طریق سایت می‌توانید به راحتی اطلاعات خوبی از قبیل موقعیت هر قبر، نام متوفی، سال تولد و وفات، جنسیت و ملیت را به دست آورد.
  www.doulabcemetery.com

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نقش برجسته خنگ اژدر
  نقش برجسته خنگ اژدر
  کاربر لست سکند
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  نقش برجسته باستانی خنگ اژدر

  توصیه شده توسط کاربر

  آثار باستانی میراث فرهنگی جوامع بشری هستند که فرهنگ و تمدن پیشینیان را در خود جای داده و نقش پل ارتباطی بین حال و گذشته را دارند. شهرستان ایذه در استان خوزستان امانتدار نقش برجسته‏ های متعدی از دوران کهن است که از جمله آنها می‏توان به نقش برجسته خنگ اژدر اشاره کرد. این نقش برجسته در 13 کیلومتری ایذه در مسیر جاده ایذه – پیان در روستای خنگ اژدر واقع شده است. واژه خنگ در گویش بختیاری به معنی ناخن است. روستاییان اعتقاد داشتندکه خطوط چیندار پایین لباس پیکره های این نقش برجسته جای چنگال یا ناخن اژدها است. لذا به آن خنگ اژدر می‏گفتند.

  در انتهای روستا به دشتی سرسبز و وسیع خواهید رسید که از دور تخته سنگی بزرگ و مجزا در جلوی کوه به چشم میخورد. در نمای روبروی آن نقش برجسته دوره عیلامی را خواهید دید که صحنه بار عام پادشاه است. اما متاسفانه زیاد واضح نیست. اگر به پشت سنگ بروید با نقش برجسته بسیار واضح و با شکوهی متعلق به دوران اشکانی در زمان حکومت الیماییان خواهید رسید که غرق در شگفتی‏تان خواهد کرد. در این نگارکند مهرداد اشکانی سوار بر اسب روبروی بزرگزاده الیمایی قرار گرفته است که در حال تنفیذ قدرت به مهرداد است. کبوتری در بالای سر پادشاه نیز دیده می‏شود که حلقه قدرت را بر منقار دارد. ویژگی مهم نگارکندهای الیمایی تمام رخ بودن پیکره‏ها است چراکه تا قبل از آنها اکثر نگارکندها به صورت نیم رخ حک می‎‏شدند. در نگارکندهای این دوره توجه زیادی به جزییات لباس افراد شده است.

  به شلوارهای چین دار و لباس‏های بلند پیکره‏ها دقت کنید که مشخصه افراد الیمایی است. به همین دلیل است که این نگارکندها در حقیقت نوعی سند هستند که نماینگر احوالات زندگی دوران کهن می‏باشند. پیشنهاد میکنم در کنار این نقش سری هم به روستاهای مجاور آن یعنی کمالوند و یارعلیوند بزنید چرا که دو نقش برجسته نیز در آنجا وجود دارد که البته متاسفانه بسیار آسیب دیده اند و چیز زیادی از آنها باقی نمانده است. این موزه های روباز سنگی امانتدار تاریخ سرزمین ما هستند. حالا که امانتشان را به نسل ما سپرده‏اند امیدوارم بتوانیم امانتداران خوبی باشیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خیابان ارکل
  خیابان ارکل
  کاربر لست سکند
  هوتن
  نقدها:
  گزارش

  خیابان Erkele street شهر تفلیس

  توصیه شده توسط کاربر

  این خیابان که امکان تردد ماشین نداره دارای تعدادی کافه در دو طرف هست که علاوه بر معماری خاص ساختمانهای آن فرصت بسیار خوبی رو برای گذراندن وقت در کافه ها در اختیار گردشگران میذاره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار شناور کلونگ لات مایوم
  بازار شناور کلونگ لات مایوم
  کاربر لست سکند
  مجید میرزادی
  نقدها:
  گزارش

  تجربه یک بازار متفاوت و جذاب

  توصیه شده توسط کاربر

  ما تور بازدید از بازار شناور بانکوک یا همان Floating Market را از لیدر ایرانی مان خریداری کرده بودیم که البته برای ارزان تر بودن می توانید از باجه های توریستی سطح شهر بگیرید .
  ﻣﺴﯿﺮ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺭﻭﯼ ﺁﺏ ﺑﺎﻧﮑﻮﮎ ﺧﯿﻠﯽ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﻦ به همراه ﻫﻤﺴﻔﺮم ﺩﺍﺧﻞ ﻭﻥ ترانسفر ﻟﻤﯿﺪﻩ ﺑﻮﺩﯾﻢ ﻭ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺗﻤﺎﺷﺎﯼ ﺷﻬﺮ ﻭ ﻣﻨﺎﻇﺮ ﺍﻃﺮﺍﻑ ﮐﻪ ﺧﻮﺍﺑﻤﺎﻥ ﺑﺮﺩ ! ﻓﮏ ﮐﻨﻢ ﺣﺪﻭﺩ ۴۰ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺍﯼ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻓﻘﻂ ﺭﻭﯼ ﯾﮏ ﭘﻞ ﺩﻭ ﺑﺎﻧﺪﻩ ﻭ ﯾﮏ ﻃﺮﻓﻪ ﺩﺭ ﺣﺮﮐﺖ ﺑﻮﺩﯾﻢ ! ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺣﺪﻭﺩ ۲ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﺭﺳﯿﺪﯾﻢ ﻭ وارد بازار شناور شدیم . ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﯾﮏ ﻗﺎﯾﻖ ﺳﻮﺍﺭﯼ ﻧﺴﺒﺘﺎ ﭘﺮ ﺳﺮﻋﺖ ﻭ ﺧﻄﺮﻧﺎﮎ ﺭﺳﯿﺪﯾﻢ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺭﻭﯼ ﺁﺏ !
  در این قسمت کانالهای آب بسیار باریک هستند و اطرافشان پر است از بساطی هایی که اکثرا مجسمه و تابلو و چیزهای دست ساز می فروشند . ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺑﻠﯿﻂ ﻗﺎﯾﻖ ﻫﺎﯼ ﭘﺎﺭﻭﯾﯽ ﺑﺎ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﺑﻮﺩ . ﻣﺤﯿﻂ ﺷﺎﺩ ﻭ ﭘﺮ ﺳﺮ ﻭ ﺻﺪﺍ ﻭ ﺷﻠﻮﻏﯽ ﺷﺒﯿﻪ ﻣﯿﺪﺍﻥ ﻣﯿﻮﻩ ﻭ ﺗﺮﻩ ﺑﺎﺭ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ !!! ﺩﻭ ﻃﺮﻓﻤﺎﻥ را مغازه ﻫﺎﯼ ﺑﺴﺎﻃﯽ ﺷﮑﻞ ﮐﻪ ﺍﮐﺜﺮﺍ ﻫﻢ ﺟﻨﺴﻬﺎﯼ ﻣﺸﺎﺑﻬﯽ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﻓﺮﺍ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻫﺮ ﺍﺯ ﮔﺎﻫﯽ ﻫﻢ ﺍﺯ ﮐﻨﺎﺭﻣﺎﻥ ﻗﺎﯾﻘﻬﺎﯼ ﭘﺮ ﺍﺯ ﻣﯿﻮﻩ ﺑﺮﺵ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﻭ ﺳﻠﻔﻮﻥ ﮐﺸﯿﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﯾﺎ ﻧﺎﺭﮔﯿل هاﯾﯽ ﮐﻪ ﺳﻮﺭﺍﺥ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻧﯽ ﺩﺍﺧﻠﺶ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﻧﻮﺷﯿﺪﻩ ﺷﺪﻥ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻧﯿﺰ ﺍﺯ عبور می کرد ﻭ ﻣﺎﺭﻭ ﺗﺮﻏﯿﺐ ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ ﻣﯿﮑﺮﺩﻧﺪ .
  ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺮﯾﺪﻥ ﺳﻮﻏﺎﺗﯽ ﻫﺎﯼ ﺭﯾﺰ ﻭ ﺟﻤﻊ ﻭ ﺟﻮﺭ ﻭ ﺑﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺑﺎﻻ ﺟﺎﯼ ﺧﻮﺑﯽ ﺑﻮﺩ . ﺍﺯ ﻗﯿﻤﺖ ﻫﺎ ﺑﮕﻮﯾﻢ ﮐﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﻭ ﮐﺘﺎﺏ ﺧﺎﺻﯽ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﻓﻘﻂ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﺑﺴﺘﮕﯽ ﺩﺍﺷﺖ . ﻣﺜﻼ ﺍﮔﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﺭﻭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﯿﮑﺮﺩﯼ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺷﻨﯿﺪﻥ ﻗﯿﻤﺖ ﺍﻭﻟﯿﻪ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﺗﺨﻔﯿﻒ ﻣﯿﮑﺮﺩﯼ ﺑﻪ ﯾﮏ ﺑﺎﺭﻩ ﻗﯿﻤﺖ ﺣﺘﯽ ﻧﺼﻒ ﻣﯿﺸﺪ !!!ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺩﺭ این بازار ﺍﮔﺮ ﻗﯿﻤﺖ ﭼﯿﺰﯼ ﺭﺍ ﻣﻨﺼﻔﺎﻧﻪ ﺩﯾﺪﯾﺪ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﺗﺨﻔﯿﻒ ﺑﮑﻨﯿﺪ ﻭ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺭﻭ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﮐﻨﯿﺪ ، ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﺍﺭﺯﺍﻥ ﺗر !!! ما نسخه ﭼﻨﺪ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﮐﻮﭼﮑﺘﺮ ﺷﺪﻩ ﻫﻤﺎﻥ ﻗﺎﯾﻖ ﻫﺎﯼ ﻣﯿﻮﻩ ﻓﺮﻭﺵ در بازار شناور ﺭﺍ برای یادگاری ﺧﺮﯾﺪﯾﻢ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﯿﻮﻩ ﻫﺎﯾﺶ ﺍﺳﺘﻮﺍﯾﯽ ﺑﻮﺩﻧﺪ . این بهترین یادگاری بود که می شد از بازار روی آب بانکوک خرید !
  #جاذبه #جاذبه_شهر #تایلند #بانکوک #بازار_روی_آب #بازار_شناور

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای درازنو
  روستای درازنو
  کاربر لست سکند
  Iman
  نقدها:
  گزارش

  روستای درازنو،استان گلستان

  توصیه شده توسط کاربر

  اگر تا حالا به استان گلستان سفر نکرده اید پیشنهاد میکنم در دو فصل پاییز و بهار حتما به این منطقه سفر کنید،وقتی وارد استان گلستان میشوید ۲۲ کیلومتر مانده به شهر گرگان،وارد شهری به نام‌کردکوی میشوید این شهر دارای یک میدان اصلی میباشد،که امتداد آن به سمت گرگان میرود،ولی اگر این میدان را به سمت راست و با تابلو راهنمایی پارک جنگلی امام رضا امتداد مسیر بدیم،وارد جاده ای جنگلی میشویم.پارک جنلی امام رضا پارای چند کافه جنگلی مناسب برای صرف چای یاتنقلات میباشد،پیشنهاد میشه از سرویسهای بهداشتی آن استفاده کنید چون در ادامه مسیر سرویسی وجود ندارد،
  جاده جنگلی بسیار بسیار زیبایی با شیب نسبتا تندی و بسیار پرپیچ و خمی وجود دارد،این جاده در فصل پاییز بی نظیره،طبیعت بکر و جنگل خاص منطقه گلستان،بسیار چشم نواز است،بعد از حدود ۲ ساعت رانندگی در جاده جنگلی در بالای قله وارد روستای درازنو میشوید،ورودی این روستا برای هر خودرو غیر مقیم ۲۰.۰۰۰ ریال میباشد،اگر هوا ابری باشد و‌مه در روستا باشد،هوایی بسیار لطیف میباشد و چون ارتفاع روستا زیاد است،باد ها این مه را مدام جا به جا میکنند.
  اما اگر هوا صاف باشد،از داخل روستا دریای خزر و خط جاده کاملا پیداست،و منظره ای بی نظیر جلوی چشم‌گرشگر میباشد.
  اقامت در روستا در خانه های محلی و از شبی ۱۵۰ هزار تومان شروع میشود تا شبی ۶۰۰ هزار تومان،
  اگر تجهیزات و اتومبیل مخصوص آفرود داشته باشین متواتید با گذر از روستای درازنو و با طی مسیر حدود ۲ ساعت جاده کوهستانی خاکی وارد روستای ییلاقی جهان نما شوید،این روستا ییلاقی میباشد و در ۴ ماه از سال قابل استفاده میباشد،این روستا فاقد برق و‌گاز و آب لوله کشی است،و فقط مناسب برقراری کمپ میباشد،آب شرب آنجا آب چشمه است،و در کل این روستا دارای آرامشی است که کمتر جایی میشه یافت،

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار نقش جهان اصفهان
  بازار نقش جهان اصفهان
  کاربر لست سکند
  سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش

  هرگز از ديدن اين بازار سير نمي شويد

  توصیه شده توسط کاربر

  باز سنتي نقش جهان كه دور تا دور ميدان #نقش_جهان اصفهان قرار گرفته به نظر من يكي از زيباترين بازارهاي ستني است كه مي شود ديد. اين بازار پر از كارهاي هنري اصفهان از قلم زني تا ميناكاري و فرش ايرانيست. حتي انواع و اقسام ادويه ها و عطاري هم در اين بازار پيدا ميشود.
  من كه بارها و بارها اين بازار را ديده ام و از ديدن هنرمندان حين كار بر روي اثار هنري در تك تك مغازه ها لذت برده ام.
  ديدن اين بازار را بسيار زياد پيشنهاد ميكنن.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شهر قدیمی باکو
  شهر قدیمی باکو
  کاربر لست سکند
  Sara Mehr
  نقدها:
  گزارش

  ايچري شهر

  توصیه شده توسط کاربر

  ايچري شهر (شهر قديمي) يكي از زيباترين جاهايي است كه در باكو بايد از اون بازديد كرد.

  بافت قديمي شهر با كوچه هاي باريك و ساختمون هاي زيبا و كافه هاي خوشگلي كه يكبار ديدنش به نظر من كم هست. با مترو به راحتي ميتونيد خودتون رو به اينجا برسونيد (ايستگاه ايچري شهري).

  كارگاه نقاشي علي شمسي و دكوراسيون خاص اطرافش يكي از جاذبه هاي ديدني اينجاست.

  جلو در كارگاه يه درخت كهنسال خيلي خوشگل هست كه كلي عكس و سلفي ميشه باهاش گرفت. داخل كارگاه هم آثار علي شمسي خيلي خاص و هنرمندانه هست.

  قلعه دختر (قيزقالاسي) در كنار شهر قديمي قرار داره و ميتونيد داخلش هم بريد و يه جوراييي سمبل شهر باكو به حساب مياد.

  كاخ شيروانشاه داخل ايچري شهر تبديل به موزه شده و ديدنش خالي از لطف نيست. ديوارِ قديمي شهر و توپ هايي كه براي حفاظت و نگهباني از شهر هنوز پابرجاست، شما رو به گذشته ميبره.

  رستوران و كافه هاي زيادي در ايچري شهر هست كه بعضي هاشون موسيقي هم دارند.
  همچنين ميتونيد سوغاتي و يادگاري هاي خوشگلي از اينجا بخريد.
  پيشنهاد من اينِ كه هم شب و هم روز از شهر قديمِ باكو بازديد كنيد و از قدم زدن تو كوچه هاي زيباش لذت ببريد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک ولیعصر (پارک موزیکال تبریز)
  پارک ولیعصر (پارک موزیکال تبریز)
  کاربر لست سکند
  نادر
  نقدها:
  گزارش

  پارک موزیکال تبریز

  توصیه شده توسط کاربر

  در ابتدای خیابانی که با نام سربالایی ولیعصر بیشتر شناخته می‌شود، پارک ولیعصر قرار دارد. این پارک از جانب غرب به باغلارباغی و از جنوب به سینمای ناجی محدود می‌شود.
  این این پارک در روزهای گرم تابستان بسیار شلوغ است و با توجه به مشجر بودن پارک فضای خوبی برای دورهمی‌های شبانه تابستانی است.
  در قسمتی از این پارک یک آبنما که تقلیدی از فواره‌های موریکال است ساخته شده است که رقص فواره‌ها با موسیقی بیشتر ترکیِ آذری انجام می‌شود.
  در اطراف این آبنما فست فودهایی قرار دارند که امیر شکلات یکی از آنهاست. در فست فود امیر شکلات صبحانه سلف سرویس نیز سرو می‌شود. در روبروی این پارک فست فود مشهور عطاویچ قرار دارد.
  مسیر دسترسی پیاده به پارک باغلار باغی هم در سمت غرب پارک قرار دارد. در بخشی از پارک هم فضایی برای بازی کودکان درنظر گرفته شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جزیره تورچلو
  جزیره تورچلو
  کاربر لست سکند
  نوا جمشیدی
  نقدها:
  گزارش

  جزیره ی شگفت انگیز تورچلو

  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره‌ی تورچلو، یکی از جزایر شگفت‌انگیز در ونیز است. برای بازدید از این جزیره، هم می‌توانید از میدان سن مارکو در ونیز، قایقی اجاره کنید هم اینکه با تورهای ترکیبی به آن‌جا بروید. در تورهای ترکیبی از جزیره‌ی بورانو و مورانو هم دیدن می‌کنید. مدت زمان این تور نیم روزه است و اگر در فصل سردِ سال به این جزیره سفر کنید هوا بسیار سرد و سوزناک خواهد بود و حتما لباس مناسب بپوشید. جزیره‌ی تورچلو تقریبا خالی از سکنه است و فقط 9 نفر در آن ساکن هستند. این جزیره در فصل سردِ سال، مه‌آلود و البته کمی وهم‌انگیر به نظر می‌رسد که برای من این به تنهایی یک جاذبه بود. در انتهای این جزیره یک کلیسا وجود دارد که مردم برای دیدنِ موزائیک های بیزانسیِ فوق العاده زیبا در این کلیسا، به جزیره تورچلو می‌آیند. در اواخر فصل بهار و تابستان، این جزیره بسیار زیباست و مردم برای کسب آرامش و لذت بردن از سکوتِ حاکم در اینجا، به تورچلو سفر می‌کنند. ضمنا این نکته را مد نظر قرار بدهید در این جزیره تنها یک کافه وجود دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خانه اردوبادی (سازمان اسناد و کتابخانه ملی)
  خانه اردوبادی (سازمان اسناد و کتابخانه ملی)
  کاربر لست سکند
  نادر
  نقدها:
  گزارش

  این خانه هم یکی از خانه‌های قدیمی تبریز است که در ارتش جنوبی و نزدیکی عمارت شهرداری و همسایگی مدرسه رشدیه قرار دارد.
  این خانه هم اکنون به عنوان گنجینه اسناد ملی ریاست جمهوری استفاده می‌شود و بازدید از اسناد آن همیشه مقدور نیست و تنها در مناسبت‌های خاص با اعلام قبلی ممکن است.
  خوشبختانه بنا در وضعیت مناسبی قرار دارد و نمای آن ترمیم شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • لاله های خيابان زرافشان شهرک غرب
  لاله های خيابان زرافشان شهرک غرب
  کاربر لست سکند
  ليدا
  نقدها:
  گزارش

  لاله هاى خيابان زرافشان

  توصیه شده توسط کاربر

  اينجا خيابان زرافشان واقع در شهرك غرب تهران هست
  خياباني كه پياده روي اون پنج ساله در فصل گل لاله پر از گلهاي لاله ميشه و خيليها براي بازديد به اينجا ميان

  شما هر سال ميتونيد چند هفته شاهد اين منظره ي زيبا باشين

  اين گلهاي زيبا كار دكتر هومن اردبيلي هست كه براي گراميداشت ياد مادرشون همه ساله كاشته ميشه
  و امسال به تعداد دويست هزارتا گل لاله رسيد، رنگهاي متنوع گلها بسيار چشم نوازه و انقدر محو ديدن و عكس انداختن ميشين كه متوجه ي عبور از چند كوچه نميشيد
  ديدنش خالي از لطف نيست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جمعه بازار پارکینگ پروانه
  جمعه بازار پارکینگ پروانه
  کاربر لست سکند
  نوا جمشیدی
  نقدها:
  گزارش

  به نظر من یکی از قشنگ‌ترین و جذاب‌ترین، جاذبه های گردشگری در تهران جمعه بازار یا همان پارکینگ پروانه است. پارکینگی که در طول هفته مخصوص ماشین‌هاست و جمعه‌ها از ساعت 8 صبح تا 4 بعداز ظهر تبدیل به مکانی برای فروش لوازم هیجان‌انگیز می‌شود.

  در این پارکینگ که 4 طبقه است، از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می‌شود. جوانان هنرمندی را می‌بینید که وسایل ساخت دست خودشان را برای فروش آن‌جا می‌آورند،

  پیرمردهای ترکمن و افغانستانی که پارچه و لباس‌های با ارزشی که هر کدام کار دست زنان و مردان هنرمندی است را برای فروش آورده‌اند. مانتو و لباس‌هایی که قیمتشان بسیار پایین‌تر از مغازه‌های بیرون است و در کنار این‌ها لوازم عتیقه‌ای که مربوط به سال‌ها پیش است.

  حتی در میان این لوازم ظرف‌های گل سرخی مادربزرگ‌ها، قاشق و چنگال‌های قدیمی، ظروف مسی، گرامافون و صفحه‌های موزیک قدیمی، فرش‌های دستباف و هر آنچه که فکرش را بکنید، دیده می‌شود.

  در بعضی از طبقات هم غرفه‌های فروش خوراکی و نوشیدنی وجود دارد. دوغ‌ و آش و کباب چوبی و ... در طبقه‌ی آخر هم که یک غذاخوری وجود دارد. البته تا به حال آنجا غذایی نخوردم ولی حقیقتا آش و کباب چوبی بسیار خوشمزه‌ای را امتحان کردم.

  پارکینگ پروانه در خیابان جمهوری و کمی بعد از چهارراه استانبول قرار دارد و ساده‌ترین راه برای رسیدن به پارکینگ پروانه، متروی سعدی است. فقط به این نکته توجه کنید که ساعات اولیه‌ی روز، کمی خلوت‌تر است و راحت‌تر می‌توان تمام غرفه‌ها را بازدید کرد.

  از ساعت یازد به بعد آنقدر شلوغ می‌شود که به سختی می‌توان حتی راه رفت چه برسد به اینکه بتوان تمام غرفه‌ها را دید. بنابراین اگر دیدن و لذت بردن و خرید دارید صبح اول وقت را برای بازدید انتخاب کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار لونک
  آبشار لونک
  کاربر لست سکند
  Hamed.rb
  نقدها:
  گزارش

  آبشار لونک

  توصیه شده توسط کاربر

  آبشار لونک یکی از جاذبه های گیلان شهر سیاهکل در جاده دیلمان سیاهکل هست که میشه با حدود ۳۰ دقیقه رانندگی از سیاهکل بهش رسید من تو عکس ها خیلی بزرگتر بنظرم میرسید که وقتی رسیدم دیدم چیز خاصی نیست ولی زیبایی جاده حتما شمارو از جلوی این آبشار رد میکنه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه خودروهای کلاسیک تبریز
  موزه خودروهای کلاسیک تبریز
  کاربر لست سکند
  نادر
  نقدها:
  گزارش

  موزه شخصی ماشین‌های کلاسیک

  توصیه شده توسط کاربر

  در مسیر تبریز به تهران و بعد از سه راهی اهر(حدود یک کیلومتر) تابلوی این موزه در کنار جاده مشخص است. ورودی این موزه ۵۰۰۰ تومان برای هر نفر است. در این موزه یا کلکسیون خودروهای قدیمی، از برندهای بنز، بی ام و، دوج، فولکس واگن تا خودروهای سال‌های نه چندان دور مثل پژو ۵۰۴ و ژیان و فولکس قرباغه‌ای و پیکان نگهداری می‌شود.
  هر چند سال ساخت و نوع موتور و مشخصات خودرو بر روی برگه‌ای نوشته شده است اما اطلاعاتی از مالکین خودرو که اشخاص صاحب نامی بوده‌اند ارایه نشده است. ارایه این اطلاعات می‌تواند برای بازدید کننده جالب باشد.
  یادتان باشد پول نقد همراه داشته باشید چون این موزه کارتخوان ندارد.
  از کوچه کناری کافی شاپ وحید موزه مسیر سرراست‌تری نسبت به مسیر علامت گذاری شده دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: