Close

نقد و بررسی جاذبه های جهان


میانگین جاذبه های این شهر:
 • موزه پارینه سنگی زاگرس
  Yannar
  نقدها:
  گزارش

  موزه پارینه سنگی کرمانشاه

  توصیه شده توسط کاربر

  موزه پارینه سنگی کرمانشاه در خیابان مدرس و روبروی مسجد جامع و در بخشی از خانه ی بیگلربیگی قرار دارد.دلیل اهمیت این موزه بدلیل بی بدیل بودن آن در خاورمیانه میباشدو شامل مجموعه ای از ابزار الات سنگی و استخوانی جهت تراش و خراش و همچنین استخوان ها و جمجمه های انسانهای نخستین در ایران رو شامل میشه که در بخش هایی هم عکس های بازسازی شده ی چهره ی یک انسان نئاندرتال میباشد.هزینه ی ورودی این موزه و تکیه بیگلربیگی مشترکا۲۵۰۰ تومان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه مادام توسو استانبول
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  موزه مادام تسو

  توصیه شده توسط کاربر

  مادام تسو مجسمه سازی مشهور بود که اولین موزه از کارهای بینظیر خود را در موزه مادام تسو لندن به نمایش گذاشت. حالا مادام تسو در شهرهای مهم جهان از جمله استانبول یک شعبه دارد. هزینه ورودی موزه در مهر ماه 98 که عازم استانبول بودیم حدود 80 لیر میشد. برای رسیدن به موزه کافی است حدود 7 الی 8 دقیقه از میدان تکسیم پیاده روی کنید تا آن را در دست چپتان ببینید. مجسمه های این موزه آنقدر طبیعی ساخته شده اند که گاهاً با نمونه طبیعی مو نمی زند! موزه تنوع خوبی دارد و شما می توانید در کنار تندیس داوینچی و مولانا و اشخاص مهم ترکیه، مجسمه سلبریتی ها، ورزشکاران و خوانندگان معروف جهان مانند مایکل جکسون، ماریا شاراپوورا، محمد علی کلی و غیره را ببینید. مزیت این موزه این بود که به راحتی می توانستید مجسمه ها را لمس کرده و عکس یادگاری بیندازید. در کنار برخی از آنها کلاه گیس و یا لباس و ابزار آلات مهم هر فرد گذاشته شده که می توانید آن را استفاده کنید و در کنار سلبریتی مشهور خود عکس بیندازید. بازدید از موزه یک ساعت حدودا زمان نیاز دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پل گالاتا
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  پل گالاتا

  توصیه شده توسط کاربر

  در روی آبراه شاخ طلایی استانبول پلی پر شور و هیجان قرار گرفته است که اگر به استانبول و بازدید جاذبه های تاریخیش بروید حتما یکبار از آن عبور خواهید کرد. این پل در نزدیکی اسکله آمینونو قرار گرفته است. دور و اطرافش پر است از دکه های فروش بلال کبابی و بلوط و سمیت. این پل دو طبقه است. در طبقه پایین رستوران های متنوعی قرار دارد که غذای معروفشان همان بالیک اکمک یا ساندویچ ماهی است. در بالای پل نیز همیشه تعدادی ماهیگیر خواهید دید که مشغول صید ماهی هایی کوچک هستند. با پیاده روی روی این پل علاوه بر اینکه از اسکله آمینونو به بافت تاریخی و برج گالاتا می رسید می توانید چشم انداز زیبایی از قسمت آسیایی استانبول را ببینید و از هوای پاک و تماشای پرواز مرغان دریایی در اطراف پل لذت ببرید. همچنین در قسمت های پایینی پل در چند قسمت بالکن هایی تعبیه شده است که سلفی زیبایی را از آن جا ثبت خواهید کرد. دوربین هایی نیز در آنجا قرار دارد که با پرداخت یک لیر می توانید دقایقی چند از درون آنها نمایی نزدیکتر از قسمت آسیایی را مشاهده کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک بین المللی بوجاق
  Shamim
  نقدها:
  گزارش

  پارک بین‌المللی بوجاق

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین پارکهایی که اطراف رشت و تو شهر کیاشهر وجود داره. زیبایی این مکان قابل توصیف نیست. رودخونه‌ای که به دریا در انتهاش می‌رسه و با قدم زدن در امتدادش در انتهای پارک دریا رو می‌بینید. دشت سرسبز و زیبایی که به حتی تو پاییز هم سرسبزی خودش رو حفظ کرده. پرندگانی که اینجا زیستگاهشون هست و از دبدنش میشه لذت برد. تمشک‌هایی که بوته‌هاش همه‌جا دبده میشه و میتونین هرمیدار که دلتون میخواد بخورید و لذت ببرید اما اصراف نکنید. این مکان خداروشکر زباله‌ای توش ریخته نشده و از نظر تمیزی هم مکان تمیزی محسوب میشه. امیدوارم همیشه هم همینطور تمیز باقی بمونه و با شناخته شدنش بهش آسیب نرسه. فاصله اینپارم تا رشت تقریبا از نظر زمانی حدود چهل و پنج دقیقه‌اس.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شانزه لیزه
  سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش

  خیابان شان الیزه پاریس

  توصیه شده توسط کاربر

  جاذبه و زیبایی های پاریس تمومی نداره و یکی از اون جاذبه ها پر طرفدار خیابان شان الیزه هست که مرکز مد پاریس هست و دوطرف خیابان پر از درخت;های تنومندی هست و قدیمی هست که زیبایی خاصی به این خیابان داده این خیابان به نوعی مرکز مد پاریس هست و دوطرف خیابان پر هست از بوتیک ها و عطر فروشیهای معروف و همین کلی کافه و رستوران که صندلیهاشون رو به خیابون گذاشتن. یکی از تفریحات پاریس قدم زدن تو این خیابان فوق العاده زیبا و خرید کردن و در نهایت نشستن تو یکی از کافه هست . میدان تریوف درست روبروی این خیابان معروف و دوست داشتنی هست که شما میتونید بعد از اینکه گشت زدنتون تو شان الیزه تموم شد به این میدون بیاید و از این میدون هم دیدن کنید . و تو راستای این خیابون و میدون هم میتونید وقت بذارید وکلی عکس هنری بگیرید.این خیابان به حدی زیبا و جذاب هست که ساعتها تو این خیابان قدم بزنید و بگردید اصلا خسته نمیشین.این خیابان یکی از تفریحگاهای معنی هر توریستی تو سفر به پاریس هست .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فواره آلمانی
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  چشمه ی آلمانی ها

  توصیه شده توسط کاربر

  این بنا در کنار مقبره ی سلطان احمد در استانبول قرار دارد.
  محل قرار گیری چشمه طوریست که هنگام بازدید از میدان سلطان احمد و مسجد یا مقبره، حتما آن را خواهید دید. من قبلا چیزی در موردش نشنیده بودم و وقتی بنا رو دیدم و شیرهای برنجی و تزیینات سقف رو نگاه کردم ترغیب شدم و از اینترنت اطلاعات گرفتم. اطراف چشمه شلوغ بود، فواره هم روشن نبود و فقط مردم از شیرهای آب استفاده میکردند.
  این بنا به مناسبت بازدید امپراتور ویلهلم دوم از استانبول در سال ۱۸۹۸در کشور آلمان ساخته شده است و در سال ۱۹۰۰ به صورت قطعه در محل فعلی آن نصب شد. بنا از جنس مرمر و هشت ضلعی میباشد. هفت چشمه برنجی و حوضچه سنگی در بیرون قرار دارد و یک فواره در داخل که توسط ۸ستون احاطه شده است.در قسمت داخلی و سقف گنبدی تزیینات نقاشی طلایی رنگ به چشم میخورد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مجموعه سیمرغ
  Mr NvB
  نقدها:
  گزارش

  سیمرغ محمودآباد

  توصیه شده توسط کاربر

  این مجتمع که به تازگی در شهر محمودآباد تاسیس شده، در ابتدای ورودی شهر از سمت غرب ( نور به محمودآباد) واقع شده است. این مجتمع که به نظر می‌رسد دارای چند فاز می باشد، چون در قسمت پشت این مجتمع، ساخت و ساز کماکان ادامه دارد. پارکینگ روباز این مجموعه در کنار همین مجتمع واقع شده است فضای بیرونی این مجتمع زیبا، ذهن ها را به سمت مجتمع حیدرعلی اف جمهوری آذربایجان هدایت می‌کند . ولی نمی‌توان گفت نمای مجتمع سیمرغ دقیقا برگرفته و کپی برداری شده از مجتمع حیدرعلی اف است. فضای داخلی این مجموعه به دو طبقه تقسیم شده در طبقه همکف، فروشگاه‌های لباس،سوغات سرا فروشگاه رفاه، فروش ساعت، کافه امیر شکلات و چند فروشگاه دیگر واقع شده است که در فضای وسط این مجموعه، آبنمای زیبایی تعبیه شده است. طبقه دوم به فودکورت، فضای بازی کودکان و سرویس بهداشتی اختصاص دارد.
  به نظرم برای شهر محمودآباد که اولین شهر ساحلی از مسیر جاده هراز و بعد از آمل است چنین مجتمع گردشگری و رفاهی واقعا مورد نیاز بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • غار آبی سهولان
  Monsieur Shin
  نقدها:
  گزارش

  علی صدر کوچک

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های گردشگری خوب اذربایجان غربی هستش که واقعا در نوع خودش پس غار علیصدر برام جذاب بود
  که کل مسئولیتش بر عهده کرد های منطقه بود اگر بار اول هست تجربه غار ابی دارید واقعا جذابه به نوغ خودش ولی اگر غار علیصدر رو دیده باشید یه مقدار جذابیتش کمتر میشه براتون

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جنگل هزار جریب
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  جنگل هزار جریب بهشهر

  توصیه شده توسط کاربر

  جنگل های هزار جریب که شاید اسمشو زیاد نشنیده باشین ،توی جاده تهران گرگان و قبل از منطقه بهشهر هست.تقریبا چند کیلومتر قبل از بهشهر یه خروجی داره ،مسیر جاده داخل جنگل حدود ۴۵ دقیقه زمان میبره که برسیم به منطقه توریستی ،مسیرش فوق العاده بکرو قشنگه ،ما صبحونه رو تو جنگل خوردیم و دوباره راهو ادامه دادیم ،منطقه توریستیش چند تا کلبه چوبی داشت که امکاناتشم کامل بود،همه اتاقا حمام، دستشویی داشت و یه اشپزخونه کامل هم بود که همه از همون استفاده میکردن ،مناظر جنگل از طبقه دوم کلبه واقعا بی نظیر بود .چند تا آبشارو رودخونه متفاوت و بکر داشت که واقعا ارزش رفتن و دیدنو داشتند،هواش واقعا عالی بود فقط شباش یکم خنک بود که توی گرمای مرداد ماه واقعا دلچسب بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جعیتا گروتتو
  Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش

  غار جعیتا

  توصیه شده توسط کاربر

  غار جعيتا در 18 کيلومتري شمال بيروت و در مسير شهر زيباي جونيه واقع شده که شامل دو غار مجزا اما بهم پيوسته با نام هاي غار عليا و غار سفلي است. بليت ورودی غار 18 هزار لير (معادل 12 دلار) بود. براي رفتن به غار عليا بايد سوار تله‌کابين شد و از میان جنگل و رودخانه عبور کرد. عکاسي و فیلمبرداری از داخل غار ممنوع است و باید در ورودی غار، وسایل تان را داخل کمد بگذارید. همچنین لمس کردن ديواره ها و قسمت هاي مختلف غار و کشيدن سيگار نيز ممنوع است. در مسير بازديد، تابلوهاي متعددي درباره ممنوعيت عکاسي، سيگار کشيدن و لمس کردن ديواره هاي غار وجود دارد و مأمورين نظارت غار با لباس متحدالشکل بازديد کنندگان را هدايت مي کنند.
  غار عليا که خشک و بدون آب است، داراي استلاگميت و استلاکتيت هاي بزرگ و زيبايي است که فقط 750 متر آن براي بازديد کنندگان قابل ديدن است. از نکات جالب توجه وجود چشمه اي در انتهاي مسير قابل بازديد غار است که چشمه آرزوها نام دارد و گردشگران آن را پر از سکه کرده بودند. غار سفلي که در آن آب جريان دارد و زودتر از غار علیا کشف شد، حدود ۶ کیلومتر است. براي رفتن به غار سفلي که حدود 60 متر با غار عليا فاصله دارد، بايد سوار قطارهاي کوچکي شد که شبيه قطارهاي شهر بازي است. در ورودی این غار، دوباره بليت ها چک مي شود و گردشگران در گروه‌هاي 8 نفره سوار قايق مي شوند که البته مسير بازديد در اين غار فقط حدود 200 متر است و پس از آن قايق دور مي زند و دوباره به محل سوار شدن باز مي گردد. در محوطه این غار نیز تعداد زیادی مجسمه وجود دارد که توسط هنرمندان لبنانی ساخته شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کلیسای خانم لبنان
  Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش

  زیارتگاه سيده لبنان

  توصیه شده توسط کاربر

  زیارتگاه Our Lady of Lebanon يا مزار سيده لبنان در منطقه حریصا در شمال بیروت، زیارتگاه مارونی ها و البته مسلمانان است. بناي زیارتگاه مخروطي شکل است و يک راه‌پله مارپيچ روي نماي بیرونی ساختمان، بازديدکنندگان را به بالا هدايت مي‌کند که هر چه به سمت بالا مي‌رويم از عرض پله‌ها کم مي‌شود. روي قله اين بنا مجسمه برنزي ۱۳ تني از مريم مقدس قرار داده شده که تاجي از طلا بر سر و دست هایش به سوی بیروت باز است. اين مجسمه که از بيشتر نقاط شهر قابل رويت است در سال ۱۹۰۷ ساخته شده است. از بالا مي توان دريا و زيبايي هاي شهر بيروت را بهتر تماشا کرد. از محوطه زیارتگاه حريصا مي‌توان با دوربين‌هاي کوچکي که با سکه شارژ مي‌شوند همه جاي شهر را کاويد. فروشگاهي نیز در محوطه قرار دارد که مجسمه‌هاي مذهبي مي‌فروشد.
  براي رسيدن به منطقه دو راه وجود دارد: يکي از طريق تله کابين جونيه – حريصا که فاصله 1570 متري را در عرض 9 دقيقه طي مي کند و از فراز جنگل هاي کوهستاني و ساختمانهاي سر به فلک کشيده عبور مي کند و ديگر از طريق جاده کوهستاني و سرسبز و پر پيچ و خم که بیروت را به حریصا وصل می کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کلیسای نیکولاس ناوال اف ایپیفانی
  هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش

  کلیسای نیکولو-بوگویالنیسکی

  توصیه شده توسط کاربر

  این کلیسای آبی رنگ زیبا با ظاهر متفاوت یک کلیسای جامع ارتدکس در شهر سنت پترزبورگ است. رنگ آبی و پنج گنبد زیبای طلاکاری و محوطه زیبای کلیسا ما را ترغیب به بازدید از کلیسا کرد مقررات شدیدی برای بازدید توریست ها وجود دارد بعد از چند قدم که وارد سالن اصلی کلیسا شدیم با زنجیری روبرو شدیم که برای توریست ها کشیده شده بود و حق نداشتیم جلوتر برویم و عکاسی ممنوع بود. تزئینات داخلی کلیسا بسیار زیبا بود دیوارها طلا کاری شده و به رنگ سبز بود و سقف بر خلاف سایر کلیساها نقاشی نداشت و تنها فیروزه ای رنگ و طلاکاری شده بود و بسیار زیبا و متفاوت بود. این کلیسا هزینه ورودی ندارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کورنیش بیروت
  Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش

  جایی برای قدم زدن در ساحل مدیترانه

  توصیه شده توسط کاربر

  کورنيچ منطقه ای در بیروت است که به عربي به آن المناره گفته مي شود که دليل آن هم وجود يک فانوس دريايي در اين منطقه است. کورنيچ خط ساحلي در شمال غرب بيروت است که از خليج سنت جرج شروع و تا خيابان شارل دوگل ادامه مي يابد. کورنيچ جاي خوبي براي قدم زدن و پياده روي در ساحل مديترانه است. به هنگام قدم زدن در کورنيچ از يک طرف مي توان درياي مديترانه و از سمت ديگر نيز ساختمانهاي بلند سر به فلک کشيده را که اغلب هتل هستند، تماشا کرد. در ساعات عصر و شب اين منطقه بسيار شلوغ مي شود و اغلب مردم براي ورزش کردن(پياده‌روي و دويدن) به اينجا مي آیند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه میراث روستایی گیلان
  Shamim
  نقدها:
  گزارش

  موزه میراث‌روستایی گیلان

  توصیه شده توسط کاربر

  تو این موزه شما میتونین به طور کاملا زنده و واقعی گیلان قدیم رو لمس کنین. خونه‌های این موزه از صاحبان اصلیش گرفته شده ابتدا شماره‌گذاری شده، جدا سازی شده، در واقع واچینی شده و مجدد تو محله این موزه چینش شده. از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب گیلان انواع ساختار خونه‌ها و تفاوت هر منطقه گیلان رو میتونید اینجا ببینید. جنگل، شالیزار و رودخونه و پل و خانومهایی که در حال پخت نون محلی و غذاهای محلی هستن، کافه‌ای که وسط موزه‌استو چای لاهیجان و آش میتونین اونجا میل کنین و انواع اقسام دکه‌های صنایع دستی گیلان زمین و زنده بودن محیط، اینجا رو به یکی از بی‌نظیر ترین موزه‌های ایران تبدیل میکنه. برای بازدید حداقل به چهارساعت زمان نیاز دارید و کل مسیر رو باید پیاده طی کنین. پس لباس و کفش راحتی فراموش نشه و برای گشنگی هم نگران نباشین قیمت کافه‌ی داخل موزه خوبه و طعم غذاهاشم خوبه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد شافعی
  Yannar
  نقدها:
  گزارش

  مسجد شافعی

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین مساجدی بود که دیدم با تزیینات و گچبری های طلایی و طاق های بلند و فضای بشدت معنوی و زیبا که وضو خانه ای بسیار مرتب برای اهل تسنن داشت و سرویس بهداشتی ترسناک.زمان ورود از ما پرسیدند که از کدوم شهر میایم و راستش متولی اونجا چندان رابطه مناسبی با غریبه ها نداشت و مدام مارو تحت نظر داشت و به هر نحو تلاش میکرد تذکر بابت مسائل پیش پا افتاده بده .طوری که اجاق گاز کوچولوشو داخل مسجد آورد و اونجا غذاشو درست کرد تا مارو تحت نظر داشته باشه حس میکردیم وارد یک کشور دیگه شدیم و بشدت حس غربت به ما دادن.این مسجد در بازار کرمانشاه قرار داره و یک مسجد تک مناره با کاشی های بسیااار زیبا میباشد و مسجد هم در دو طبقه بنا شده بود و بشدت زیبایی چشم نوازی داشت و مرتب و منظم بود .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار اسلامی
  Yannar
  نقدها:
  گزارش

  بازار اسلامی

  توصیه شده توسط کاربر

  بازاری با قدمت ۱۵۰ ساله در خیابان مدرس کرمانشاه میباشد که اسم قبلی این بازار بنام بازار یهودیان بوده است.در این بازار که جنب و جوش فراوان آن از بدو ورود مشخص است انواع خلال های بادام و زرشک سیاه و ترخینه کرمانشاهی و زعفران های مرغوب و پارچه هایی برای لباس های محلی فروخته میشه.عمده محصولاتی که در این بازار بفروش میرسه انواع ادویه و گیاهان دارویی هست و اقلام فروشی از لحاظ قیمت و کیفیت بسیار عالی هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاخ توپکاپی
  Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش

  کاخ توپکاپی

  توصیه شده توسط کاربر

  این کاخ ۵۴۰ ساله مقر اصلی حکومت عثمانی به مدت چهار قرن بود و بزرگ ترین مکان تاریخی در دنیاست (از نظر وسعت) که تا امروز حفظ شده است و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. قصر توپکاپی که از حدود صد سال پیش تا امروز به عنوان موزه فعالیت می کند جز ۳ جاذبه تاریخی برتر استانبول برای گردشگران است. این کاخ زمانی دانشگاه، مسجد، شورا و ... را در خود جای داده بود و افراد حاضر در قصر بیش از ۴ هزار نفر بوده اند.
  کاخ شامل ۴ حیاط و حرمسراست که بهم راه دارند و در هر حیاط نیز ساختمان هایی با نام ها و کارکردهای مختلف بنا شده است. نکته جالب اینکه اولین در ورودی باب همایون نام دارد و بعدی هم که دو برج معروف داره اسمش باب السلام است. برج معروفی هم که نماد کاخ است و از بیرون و تنگه بسفر هم دیده میشه و در حیاط دوم قرار داره اسمش برج عدالت است. خزانه سلطنتی و دیوان همایونی که امروزه تبدیل به بخشی از موزه شده و آشپرخانه سلطنتی هم در این حیاط هستند. آشپزخانه سلطنتی دارای بیش از ۱۰ هزار قلم ظروف چینی است و یک کاسه ای دارد که شایعه شده بود به هنگام مواجهه با غذای مسموم تغییر رنگ می داده است!
  کاخ در روزهای سه شنبه تعطیل و در بقیه ایام از ۹ صبح تا ۷ عصر (در تابستان) و ۵ عصر (در زمستان) باز است که البته بلیت تا یک ساعت قبل از بسته شدن ورودی فروخته میشه. قصر توپکاپی شامل سه بخش موزه، حرمسرا و کلیسای ایاایرنه است که باید برای هر کدام بلیت جداگانه تهیه بشه به ترتیب به قیمت ۷۲، ۴۲ و ۳۶ لیر. البته برای ما خیلی گران درمیاد ولی باید راهی برای تخفیف پیدا کرد! برای برخی افراد مثل بچه های زیر ۸ سال و معلولین و ... ورودی ها رایگان است که اطلاعات دقیق را در سایت خود موزه باید ببینید. عکاسی در تمام سالن های موزه ممنوع است. اجازه استفاده از راهنمای شخصی هم داده نمیشه و می توانید راهنمای صوتی که اتفاقا به ربان فارسی هم دارد، کرایه کنید! در هر کدام از حیاط ها کافه و رستوران وجود داره و البته فروشگاه های کتاب و سوغات.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مرکز خرید نوسکی سنتر
  هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش

  مرکز خرید نوسکی سنتر

  توصیه شده توسط کاربر

  در انتهای خیابان نوسکی روبروی ایستگاه مترو ploschad vosstaniya و یادمان شهر قهرمان لنین گراد مرکز خرید نوسکی سنتر قرار دارد که مرکز خرید بزرگی است قرار دارد نمای بیرونی شبیه همه خیابانهای نوسکی قصر مانند است ولی داخل بسیار ساده است به دلیل اینکه در این مرکز خرید شعبه اچ اند ام قرار دارد سری به این مرکز زدم و میشه گفت تنهاجایی که امکان خرید در این خیابان وجود دارد همین شعبه اچ اند ام مرکز خرید نوسکی سنتر است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • حرمسرای کاخ توپکاپی
  Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش

  حریم سلطان

  توصیه شده توسط کاربر

  حرمسرا یکی از بخش های اصلی کاخ توپکاپی است که ورودی آن در حیاط دوم است و برای ورود به آن باید بلیت جداگانه تهیه شود. حرمسرا محل زندگی سلطان و خانواده‌اش بوده است و از نظر معماری نیز تا حدی متفاوت از کاخ و زیباتر است. اینجا با دیوارهای بلندی از کاخ جدا شده و تا سالیان سال فقط افراد خاصی می توانستند وارد آن شوند. حرمسرا بیش از ۳۰۰ اتاق، نه حمام، دو مسجد، اتاق پزشک، خوابگاه خدمتکاران و خواجه ها و رختشویخانه دارد و مدیریت آن برعهده مادر سلطان یا همان والده سلطان بوده است. در واقع این بخش از کاخ شهرتش را مدیون سلطان سلیمان و همسرش خرم سلطان است که حرمسرا را توسعه دادند و به شکل امروزی درآوردند. البته اینجا هم چند حیاط جداگانه دارد و ورودی اول به حیاط خواجگان منتهی می شود و سپس به ورودی اصلی حرمسرا می رسیم که محل ورود به حریم سلطان و شاهزادگان و همسران و مادر سلطان بوده است.
  اتاق ملکه مادر، حمام سلطان و والده، تخت پادشاهی، اتاق های خصوصی برخی سلاطین، و .... از دیدنی های این بخش هستند. البته دیدن این بخش و بطور کلی آشنایی با سازماندهی حرمسرا و جزئیات آن نیاز به راهنما یا حداقل مطالعه از قبل دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد دولما باغچه
  Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش

  مسجد دولماباغچه

  توصیه شده توسط کاربر

  این مسجد در کنار برج ساعت و کاخ دولماباغچه قرار دارد که از نوع مساجد کوچک است. این مسجد هر روز از ۹ صبح باز است و علاوه بر بازدید، می توان داخل آن نماز خواند. به نظر من مساجد کوچک که خیلی هم مورد توجه گردشگران نیست، فضای متفاوت و روحانی تری نسبت به مساجد بزرگ و شلوغ دارند.
  مسجد دولماباغچه در سال ۱۸۵۵ و در اواخر دوره عثمانی بنا شده و بانی آن، بزمی عالم مادر سلطان عبدالمجید بوده که پس از مرگ والده سلطان ساخت آن را ادامه می دهد. مسجد، دو مناره بلند دارد که ارتفاع شان حدود ۴۰ متر است. ویژگی منحصربفرد این مسجد، پنجره های مدور زیر گنبد است که برای اولین بار در معماری عثمانی بکار گرفته شده است. در واقع اینجا مسجد اختصاصی کاخ بوده که بدلیل منحصربفرد بودنش اکنون از مجموعه کاخ جدا شده است. همچنین اینجا در دهه ۱۹۵۰ به عنوان موزه نیروی دریایی مورد استفاده قرار گرفته است. حیاط مسجد هم به دلیل احداث جاده و خیابان تخریب و از بین رفته است.
  مثل مسجد اورتاکوی، این مسجد نیز در ساحل بسفر قرار داره و بعضی وقت ها با اون اشتباه گرفته میشه! البته معمار هر دو مسجد، گارابت بالیان بوده و هر دو تقریبا در یک زمان ساخته شده اند و بنابراین شباهت شان هم بی دلیل نیست. اگر به بازدید کاخ دولماباغچه رفتید، این مسجد را هم ببینید که وقت زیادی هم نمی گیرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: