Close

نقد و بررسی جاذبه های جهان


میانگین جاذبه های این شهر:
 • مجتمع تجاری راویس
  فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش

  مجموعه راویس

  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه راویس در خیابان مرداویج اصفهان واقع شده است . این مجموعه که رستوران ها و کافه های فراوانی را دور هم در خود جمع کرده است مکان مناسبی برای شکم گردها و عاشقان غذاست که در آنجا انتخاب های متعددی دارند. در این مجموعه باشگاه ورزشی و بوتیک و سالن آرایش نیز وجود دارد ولی به دلیل تعداد زیادتر رستوران ها اغلب افراد راویس را صرفا برای غذا میشناسند. از جمله کافه و رستوران های این مجموعه سیگنیچر ، جعبه ، دکتر کالری ، کافه موبایل و ... است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسیر پیاده روی فرهنگی (رشت)
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  پیاده راه فرهنگی رشت

  توصیه شده توسط کاربر

  پیاده راه فرهنگی رشت در نزدیکی میدان شهرداری و بازار سنتی رشت قرار دارد و سنگفرش شده و ورود اتومبیل به آن ممنوع است. این منطقه یه جورایی مرکز شهر و محل شب نشینی مردم شهر محسوب میشود. درسال ۱۳۹۴ به همت شهرداری رشت، میدان شهرداری و خیابانهای منتهی به این میدان تبدیل به پیاده راه هایی شدند که با مجموع ۸ کیلومتر، تبدیل به یکی از طولانی ترین پیاده راه های دنیا شد. در مسیر این پیاده راه کافه و رستورانها و اغذیه فروشی های مختلف وجود دارد و دستفروش های زیادی، صنایع دستی و سنتی رشت را به فروش میرسانند. نیمکت برای استراحت هم وجود دارد و چندین مجسمه، زیبایی مسیر را دوچندان کرده است. میدان شهرداری که انتهای این پیاده راه است در دوره پهلوی به سبک نوکلاسیک اروپایی با الهام از معماری سنت پترزبورگ ساخته شده است و در واقع نماد شهر رشت است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک ناژوان
  فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش

  پارک ناژوان

  توصیه شده توسط کاربر

  پارک جنگلی ناژوان که در حاشیه زاینده رود است پارک وسیعی است که درختان و فضای سبز بسیاری دارد و نام آن را از ترکیب دو كلمه ناژ و وان آمده است که  ناژ گياهي است از خانواده صنوبر و وان پسوند جا و مكان است و ناژوان به معني جايگاه درختان صنوبر است.
  این پارک همچنین امکانات زیادی را نیز برای تفریح داراست و وقت گذراندن در تمام قسمت های پارک ساعت ها زمان نیاز دارد.
  باغ پرندگان، آكواريوم، باغ خزندگان، باغ موزه پروانه ها، موزه صدف نیز در این پارک هستند و از جمله بخش های دیگر این پارک که آن را محبوب تر کرده است داشتن تله سيژ ، شهربازي ، زمین‌های ورزشی، استخر و ... است. 

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای کچا
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  روستای کچا

  توصیه شده توسط کاربر

  کچا روستایی در ۲۰ کیلومتری رشت در دهستان سراوان قرار دارد. آبشار کچا و چشمه اورجین از دیدنی های کچا است. کچا، منطقه ای جلگه ای محصور در کوه هاست که قدمت آن بر اساس روایات حدودا به سال ۱۶۹ قمری میرسد. این طبیعت زیبا و بی نظیر در سالهای اخیر پیشرفت زیادی کرده است و برای رفاه گردشگران، اقامتگاه هایی نیز در نظر گرفته شده است که با اجاره آنها میتوان شبی را در دل طبیعت و در کنار مردم خوشرو و مهمان نواز منطقه به سر برد. برخی از این کلبه های چوبی بر روی استخرهای طبیعی بنا شده اند که جذابیت و لذت حضور در آنها را دوچندان کرده است.مردم روستا بیشتر مشغول کشاورزی و دامداری هستند و اطراف روستا پر است از زمینهای زیر کشت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • باروی ری
  زینب مهرآبادی
  نقدها:
  گزارش

  برج و باروی شهر ری، دیوار تقریبا بزرگی بر بالای صخره چشمه علی در محله صفاییه شهری است. در بزرگراه آوینی تهران، تابلو خروجی چشمه علی رو که بریم، در انتهای خیابان با صخره چشمه علی و دیوار خشتی بزرگی روی آن می بینیم. بازدید از این محوطه ورودیه ندارد. من و یکی از همراهان که کنجکاو شده بودیم ببینیم بالای صخره و اطراف دیوار چه خبره از یکی از اهالی پرسیدیم که چه طور میشه رفت دیوار رو از نزدیک دید. از سمت پیاده روی پارک سورنا به راحتی و با کمی صخره نوردی تونستیم به بالای صخره و باروی ری برسیم. قدیمی ترین نقطه باروی ری طبق تابلویی که بالای آن نصب شده بود به دوره مغول ها بر می گرده و بقیه دیوار رو این اواخر بازسازی کردن. در قسمت قدیمی بارو چند پله به سمت یکی از طاق ها داشت. با ایستادن در فضای دهانه این طاق می توان منظره پایین صخره و چشم علی رو دید.
  هر چقدر صخره سمت چشمه علی تمیز بود، صخره سمت پشت باروی ری زباله هایی دیده میشه و بعضی جاهاش خاکریز ماننده. به جای دور زدن صخره چشمه علی میشه از روی سنگ های روی صخره هم به بالای دیوار قدیمی رفت اما باید کفش مناسب پوشیده باشیم و کمی هم مواظب باشیم.
  ایستادن در دهانه قدیمی ترین بخش باروی شهرری و تماشای اطراف یکی از بهترین تجربه های بازدید از این دیوار تاریخیه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار رشت
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  بازار سنتی رشت

  توصیه شده توسط کاربر

  بازار سنتی رشت در کنار میدان شهرداری قرار دارد و از جاذبه های رشت به حساب می آید. در واقع بازار های سنتی نمادی از فرهنگ و تمدن مردم آن شهر است و اینجا هم مستثنی نیست. در بافت ۲۴ هکتاری بازار رشت ۱۴ کاروانسرا وجود دارد که از طریق راسته ها به هم وصل میشوند. این کاروانسراها در زمان قاجار و پهلوی کانون های بازرگانی شهر محسوب میشدند، از جمله طاقی کوچک، طاقی بزرگ، سعادت، کاروانسرای محتشم، چینی چیان و ملک. مسجد حاج مجتهد هم در این بازار قرار دارد. در راسته اصلی بازار، چرخی های مختلف را میبینید که جگر و چنجه و لبو باقالی میفروشند و بازار شب گردی حسابی گرم است، البته به علت کرونا با جرات نکردیم چیزی بخوریم اما شورو هیجان بازار دوست داشتنی بود. کف این بازار سنگ فرش است و بهتر است اتومبیل خود را دورتر پارک کنید و با خیال راحت به خرید و گشت در بازار بپردازید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک ویکتوری و تندیس مادر ارمنستان
  فائزه لطیفی یقین
  نقدها:
  گزارش

  مجسمه مادر ارمنستان

  توصیه شده توسط کاربر

  مجسمه ی مادر دقیقا بالای کاسکادا قرار دارد که نماد یک زن شجاع و نگران که حافظ ارمنستان است، شمشیر در دست برای دشمنان و سپر زیر پا نمادی برای صلح است. اطراف آن تانک و وسایل جنگی به چشم میخورد و در زیر این مجسمه ی بزرگ موزه ی جنگ است که پر از تجهیزات جنگی قدیمی برای جنگ جهانی دوم و همچنین عکس ها و نوشته ها و یادبودهای افرادی که در جنگ نقشی داشتند.همچنین در کنار این مجسمه ، قبر یک سرباز گمنام نیز وجود دارد که آتشی روی آن روشنه که سمبلی ابدی برای جانباختگان جنگ است. کمی آنطرف تر شهربازی کوچکی بود که ما سوار چند تا از وسیله ها شدیم قیمت بلیط هر دستگاه فرق میکرد اما بلیط دستگاهی که ما سوار شدیم 500 درام بود. متاسفانه وقت نشد تا ما بیشتر پارک را بگردیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • قلعه رودخان
  گزارش

  پارک جنگلی قلعه رودخان

  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه رودخان، دژی تاریخی از زمان سلجوقیان با مساحتی حدود 22هزار مترمربع، بزرگترین قلعه آجری ایران است.این قلعه در 23کیلومتری شهر فومن در گیلان قرار گرفته و با بیش از 1600پله در ارتفاع 700متری از سطح دریاست.اگرچه تاریخ ساخت اولیه آن را به دوران ساسانیان نسبت میدهند،مانند هر قلعه نظامی دیگری شاهد حوادث تاریخی حکومتهای مختلف و جنگ و گریزهای فراوانی بوده است.
  اما بررسی امروز من درباره سایت گردشگری قلعه رودخان است که به همت منابع طبیعی استان ساخته شده و به دست بخش خصوصی اداره میشود.این پارک جنگلی شامل: پارکینگ-محوطه جنگلی و کمپینگ-سوییتهای اقامتی (نما چوبی)- رستوران و قهوه خانه-بازارچه سنتی صنایع دستی میباشد.
  برای استفاده از این مجموعه با هزینه ورودی خودرو 10هزار تومان و پیاده نفری 3000ت داخل میشویم.در بخش ابتدایی محوطه جنگلی و امکان برپا کردن چادر فراهم است.سپس به پارکینگ روباز میرسیم.پس از آن با شیب متوسطی مسیر سنگفرش آغاز میشود.در سمت راست این جاده سوییتهای اقامتی دو طبقه با نما و ایوان (تلار) چوبی خودنمایی میکند. این اقامتگاه با هزینه های متغیر در فصول مختلف از دفتر مدیریت در کنار برجک نیروی انتظامی قابل رزرو میباشد.(آخرین بار حدود شبی 250 ت اجاره کردیم)
  امکانات سوییت : آشپزخانه با لوازم کاربردی-سرویس بهداشتی و حمام-فضای هال شامل:تخت خواب دونفره-مبلمان تخت شو-تلویزیون-اسپیلت-جاکفشی و فرش میباشد.
  تراس پشتی این سوییت ها روبه رودخانه پرآبی است با منظره زیبا و چند منقل کباب با فاصله از هم که به صورت مشترک برای همه سوییتها قابل استفاده است.
  (متاسفانه در طی 3بار اقامت در فواصل زمانی مختلف شاهد فرسودگی و کاهش کیفیت این اقامتگاه بودیم که امیدوارم رسیدگی لازم انجام شود.)
  در سمت چپ جاده سنگفرش رستورانهای دوطبقه تراس دار و بازار سنتی برقرار است تا پای اولین پله. در طول عبور از مسیر پله های سنگچین شده به شدت شیب افزوده میشود و نیاز به چوبدستی میباشد.در این میان بساط چای و عکس با لباس محلی و فروش صنایع دستی و غذاهای محلی و نان و... رواج دارد و به این مسیر شلوغ چهره شادابی میبخشد.
  در میانه های راه با توجه به سختی مسیر و لیز بودن پله ها خصوصا با اولین نم باران، کم کم از تعداد گردشگران کاسته میشود و طبیعت جاندار و سرسبز و درختان خزه بسته در کنار رود خروشان جلوه تازه ای میابد.
  رفت و برگشت تا قلعه حدود 3-4 ساعت زمان میبرد و نیاز به قدرت جسمی مناسب دارد.
  از سفر خود به قلعه رودخان لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خیابان عابر پیاده شمالی (نورثرن اونیو)
  فائزه لطیفی یقین
  نقدها:
  گزارش

  نورثرن اونیو

  توصیه شده توسط کاربر

  تمام شهرهای مهم همیشه یه خیابون قشنگ برای گشتن دارن. توی ایروان هم خیابون north avenue خیابون معروف و قشنگیه که شبها یه قشنگی و جلوه و روزها هم یه زیبایی دیگه داره. اکثرا هم شبها شلوغه. توی خیابونش و همینطور کوچه پس کوچه های اطرافش هم پر از کافه و رستورانهاییه که تا ساعت 1 ، 2 شب بازن و رفت و آمد توش زیاد. دقیقا روبروی خیابون سالن اپرای معروف ایروان هستش. و کمی اونور تر میدان آزادی. خلاصه اطراف این خیابون رو هرچی بگردی جاهای دیدنی و مهم شهر همون حوالیه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جنگل سردآبرود
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  جنگل سردآبرود

  توصیه شده توسط کاربر

  جنگل سرد آبرود در شهرستان چالوس درغرب استان مازندران قرار دارد. این جنگل مثل همه جنگل های، سرسبزو پر شور است اما به علت مجاورت با دریا، رطوبت خیلی زیادی دارد و در نتیجه سرسبزی کمنظیری رو میشه اونجا تجربه کرد. جنگل تقریبا شلوغ بود و نسبت به جنگل تیلاکنار که در نزدیکی آن قرار داشت و جاده مناسبی نداشت، پذیرای گردشگران بیشتری بود، اما به نظر من تیلاکنار سرسبزتر و بکرتر و دیدنی تر بود. این تفرجگاه جنگلی در مجاورت روستای سردابرود و رودخانه ای با همین نام قرار دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای شاه رستم
  رضا
  نقدها:
  گزارش

  روستای شاه رستم

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این منطقه زیبا در مسیر جاده فرعی قادرآباد به بوانات قرار داره و ازتوابع شهرستان سرچهان است(تا سال گذشته از توابل شهرستان بوانات بود که در تشکیل شهرستان سرچهان، از بوانات جدا و بخشی از شهرستان سرچهان گردید) وجود چشمه ها و آب راههای زیبا، کوچی باغی، خانه های قدیمی و سنتی، قرار گرفتن در دامنه کوه، درختان سردسیری (گردو، بادام، گیلاس، آلبالو، آلو) و هوای مطبوع در بهار و تابستان، از جاذبه های این منطقه است. تاکنون دو اقامتگاه بومگردی در این روستا ثبت شده است. آب چشمه های منطقه پس از آبیاری باغها و مزارع روستا، جمع و به وسیله جوب به روستای و مزارع پایین دست منتقل میشه. کوه بلند آهکی منطقه گرچه بوسیله معدن کاری در حال تخریب اما هنوز ابهت و زیبایی خاص خودش را داره. برای رسیدم به این روستا میشه از جاده شیراز به اصفهان و پس از سعادت شهر به جاده فرعی قادر آباد وارد و پس از قادر آباد و در مسیر سرچهان و پس از روستای باغ صفا، با این نقطه رسید. در ادامه مسیر میشه از روستاهای فیجان، ابوتربه و دیگر روستاهای زیبای مسیر شهر بوانات و در انتها از شهر زیبای بوانات (شهر معروف به گردو) هم دیدن کرد. البته در اواسط راه (قبل از رسیدن به بوانات) میشه مسیر را عوض و به شهر صفاشهر و جاده اصفهان رسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای درب امامزاده
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  روستای درب امام زاده ابراهیم

  توصیه شده توسط کاربر

  روستای درب امامزاده، روستای سرسبزیست که در ۱۰ کیلومتری گلپایگان قرار دارد. از جاذبه های دیدنی این روستا، امامزاده ابراهیم و گلزار شهدا یا قبرستان قدیمی مجاور آن است که قدمت آن به حدود ۱۰۰۰ سال پیش برمیگردد. این امامزاده از نوادگان امام موسی کاظم است و قدمت آن به قرن سوم هجری برمی گردد و به علت وجود این امامزاده، نام روستا درب امامزاده نامیده شده است. شغل مردم بیشتر کشاورزی و دامداری است و محصولات این روستا شامل: گندم، جو، علوفه، گردو است. با اینکه بیشتر کوچه های و خانه های روستا خاکی و گلی بودند اما سوپرمارکت و رستوران هم، در نزدیکی امام زاده وجود داشت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای آغویه
  Yannar
  نقدها:
  گزارش

  روستای آغویه

  توصیه شده توسط کاربر

  یک روستای خوش آب و هوا در منطقه ارسباران با پوشش علفزار آلپی و سرشار از چشمه های آب معدنی فراوان و آب و هوای خنک و دلپذیر در فاصله ی ،۵ کیلومتری از دره مکیدی و چهل و پنج کیلومتری از عاشقلو که از هر جهت جاده ی پرپیچو خمی رو باید طی کنین.طبیعت روستا بسیار چشم نوازه و کنار جاده ی اصلی رود ها و چشمه های آب شرب قرار داره .از سمت مکیدی به طرف عاشقلو اگر در حرکت باشید سمت راست جاده ،انتهای روستا تابلویی رو مشاهده خواهید کرد که راهنماییتون میکنه به چشمه ی کنار جاده و باید یک سرازیری نهایت ده متری رو پایین برید و از چشمه های آب گوارای این روستا بهره ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جنگل تیله کنار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  جنگل تیله کنار (تیلا کنار)

  توصیه شده توسط کاربر

  جنگل تیله کنار در سلمان شهر یا همون متل قو قرار دارد و ۳ کیلومتر با کلار آباد فاصله دارد. بیرون جنگل چندین رستوران و فروشگاه محلی خوب وجود دارد که اگر قصد خرید سوغات دارید اینجا گزینه خوبی است، داخل جنگل هم یک هتل چهار ستاره تاسیس شده است. این جنگل یک جاده فرعی به کلاردشت هم دارد که البته جاده قدیمی و خرابی است. بزرگترین حسن جنگل تیله کنار نزدیکی به دریاست، این جنگل درختان قدیمی و سر به فلک کشیده زیبایی دارد و در گوشه کنار آن رودخانه های کوچکی وجود دارد که البته همگی از یک رودخانه اصلی سرازیر می شوند. جاده داخل پارک جنگلی هم، جاده خوبی نبود و ترجیحا باید با ماشین شاسی بلند به آنجا رفت. بین راه ماشینهارو میدیم که داخل چاله ها و یا آبگیرها گیر کرده بودند، اما ما کمی بیشتر ادامه دادیم و به جایی رسیدیم که بعد از آن واقعا جاده خیلی خرابتر میشد، ریسک نکردیم و همانجا اتراق کردیم. این جنگل هم مثل همه جنگلها، سرسبزو پر از درخت و گل و گیاه و رودخانه بود، ولی واقعا سرسبزی این جنگل خارق العاده بود و به خاطر رطوبت دریا، روی تنه همه درختان پوشیده از خزه و جلبک شده بود، به هر سمت که نگاه میکردیم فقط سرسبزی و طراوت میدیدیم. البته چون جاده خوبی نداشت نسبتا خلوت بود و باید تمام ملزومات مورد نیاز خود را، همراه داشته باشید. سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی به سختی پیدا میشد و باید تا نزدیکی ورودی جنگل برمیگشتیم پایین، البته بالاترو نمیدونم داشت یا نه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای تیلاکنار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  روستای تیلاکنار

  توصیه شده توسط کاربر

  روستای تیله کنار( تیلا کنار، تیله کلار) در سلمان شهر مازندران قرار دارد. در این روستا، مردم به کشاورزی و دامداری مشغول هستند. مردمان این روستا، قشر ضعیفی هستند و در زمان نه چندان قدیم، روستا خیلی قدیمی و مخروبه بوده است اما به تازگی در سالهای اخیر، داخل روستا شروع به ساخت و ساز ویلاهای شیک و لاکچری برای تفریح شهرنشینها کرده اند و چهره روستا در حال تغییر است.. جاذبه اصلی این روستا پارک جنگلی تیله کنار است که گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند و البته مردم روستا با تهیه صنایع دستی و فروش آنها، به درآمد خانواده کمک میکنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای کلاچ خندان
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  روستای کلاچ خندان

  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کلاچ خندان از توابع دهستان جیرده شهرستان شفت استان گیلان است. استخر طبیعی نورماس از جاذبه های دیدنی این روستاست. جیرده به علت برخورداری از ده ها آبگیر و استخر طبیعی، یکی از قطب های قابل توجه پرورش ماهی در منطقه میباشد‌. این منطقه بسیار سرسبزو زیباست و داخل کوچه های روستا، دسته های اردک و مرغابی را میبینیم که در حال گشت و گذار هستند. مردم روستا بیشتر به دامداری و ماهیگیری مشغول هستند و واقعا خونگرم و مهمان نواز هستند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منطقه حفاظت شده ارسباران (قره داغ)
  Yannar
  نقدها:
  گزارش

  جنگلهای ارسباران

  توصیه شده توسط کاربر

  برای رفتن به این منطقه زیبا و خوش آب و هوا،از جاده ی مرزی جلفا _پارس آباد که از بخش شمالی ارسباران میگذرد به کلیبر رفتیم و از کلیبر بسمت عاشقلو که از بخش شرقی جنگل رد میشه گذر کردیم ،جاده ی پر پیچ و خم و نه چندان پر رفتو آمدکه با هر پیچ جاده پوشش گیاهی اش تغییر میکرد هیجان گردشگران رو بیشتر میکرد و همچنین رودهای و جوی های اب روان و چشمه های فراوان و تفرجگاه ها ،فضای روحنوازی ایجاد کرده بودند،آینالو سهل الوصول ترین بخش بکر و زیبای ارسباران میباشدکه در اواسط جاده ی کلیبر به عاشقلو قرار گرفته،بوته های تمشک و سماق و زرشک و انار و درختان بلوط و سیب فراوانی درمسیر دیده میشد. به همین منوال تنوع جانوری فراوان هم در این منطقه ممکنه مشاهده کنید.سفر من درفروردین سال ۱۴۰۰ بود که خیلی از تفرجگاه های این منطقه بدلیل پیک سوم کویید ۱۹ بسته بود ولی بومگردی و سوییت های فراوانی در روستاهای منطقه وجود دارن که میتونن شبهای بیادموندنی رو براتون رقم بزنند .
  علفزارهای آلپی و زمین خاری های تا قله ی کوه و کاشت جو و گندم تا قله های کوه و مراتع و جنگلهای پوشیده از گیاهان مختلف و تغییر ناگهانی آب و هوا از آفتابی به مناطقی که برف زیادی دراون بخش باریده بود،رضایت رو برای هر کس باهر علاقه ای حاصل میکرد،هوا بصورت استثنایی درزمان بازدید من خیلی گرم بودولی حتما لباس گرم همراهتون باشه و باک بنزینتون رو پر کنید و بزنید به دل جاده

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای خرطوم
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  روستای خرطوم

  توصیه شده توسط کاربر

  روستای خرطوم از توابع شهرستان شفت استان گیلان است. این روستا همچون سایر روستاها و مناطق گیلان بسیار سرسبزو دیدنی است. از جاذبه های روستای خرطوم، دریاچه خرطوم است که در کنار سرسبزی کم نظیر منطقه زیبایی اش دوچندان شده است. در روستای خرطوم محوطه بکری قرار دارد که هنوز ساماندهی نشده است و میتوان گفت بیشتر شبیه ملک شخصی است، یکی از دوستان ما این منطقه رو به ما معرفی کرد. وارد محوطه که میشید(البته قبلش باید هماهنگ کنید که درب ورودی رو باز کنند) یه محوطه خیلی بزرگ و سرسبز و میبینید که وقتی ماشین و پارک میکنید و پیاده قدم میزنید اول به یه کلبه قدیمی و زیبای چوبی دوطبقه میرسید که البته به علت فرسودگی از طبقه دومش استفاده نمیشود، پس از آن به یه دریاچه یا آبگیر کوچک میرسید که اردک و مرغابی ها درحال گشت و گذار در محوطه و داخل آب هستند و چند آلاچیق هم دارد، جلوتر میروید آبگیر دوم و کمی جلوتر آبگیر سوم را میبینید. اطراف دریاچه ها پر است از انواع قارچ ها که چون ما نمیشناختیم نچیدیم، ولی اگر بشناسید میتونید بچینید و کباب کنید. این ملک درحال حاضر شخصی بوده و بیشتر دوستان و افراد معرفی شده مراجعه میکنند و برای عکاسی و تهیه کلیپ اجاره داده میشود، اما صاحبان مجموعه در حال پیگیری ثبت و تبلیغ و رونق منطقه هستند. به دوستان پیشنهاد میکنم که اگه دسترسی داشتند حتما از این منطقه دیدن کنند، یه لوکیشن عالی برای عکاسی هم هست. شب هم کنار دریاچه، هوای عالی، نم نم بارون، آتیش و کباب بازی هم که دیگه چیزی کم نداره. سرویس بهداشتی و آب هم وجود دارد، ملزومات رو ترجیحا باید خودتون ببرید ولی اگر چیزی کم و کسر داشته باشید میتونید اونجا از داخل کلبه بگیرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تونل کندوان
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  تونل کندوان

  توصیه شده توسط کاربر

  بعد از تونل کندوان، میرسیم به آشکده کندوان. اینجا درواقع، پاتوق آش خورا و شمال دوستا هست، البته علاوه بر آش، حلیم و سوپ هم در آنجا سرو میشود. آشکده کندوان در گذشته فقط در زمستان فعال بوده، و تعداد مغازه های کمی هم داشته، اما کم کم با شناخته شدنش، زمستان و تابستان پذیرای مسافران بیشماری است. این مجموعه علاوه بر سرویس بهداشتی، دارای چندین آشکده بزرک و کوچک است که معمولا مسافران جاده چالوس نمیتوانند از این ایستگاه شکم بگذرند و حداقل برای یک هواخوری هم که شده یه نیش ترمز در این مکان میزنند. با اینکه ما تیر ماه آنجا بودیم اما سرما و باد بسیار شدیدی داشت که اکثرا در حال دویدن بودند که یا وارد غذاخوری ها شوند یا وارد اتومبیل خود، اما با این حال کسانی که تمایل داشتند غذای خود را در محوطه بیرون که میزو صندلی چیده بودند میل میکردند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جنگل لفور
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  جنگل لفور

  توصیه شده توسط کاربر

  جنگل لفور بخشی از جنگل های چند میلیون ساله هیرکانی است و در روستای لفور واقع در شهرستان سوادکوه استان مازندران قرار دارد. به علت وجود آبشارهای متعدد و هوای پاکش گزینه مناسبی برای کمپ و تغییر آب و هواست. آبشارهای گزو، پلنگ دره، هفت آبشار تیرکن و آبشار آهکی اسکلیم از جاذبه های لفور است. آبشار اسکلیم که عروس آبشارهای سوادکوه به شمار میرود به صورت پلکانی است. بخشی از این جنگل در گذشته گورستان بوده است و بقایای یافت شده در آن نشان از قدمت زیاد منطقه دارد. جنگل آذررود بخشی از جنگل های لفور است که امکاناتی مثل آلاچیق و سرویس بهداشتی است. سدلفور یا صد صالحی هم یک سد خاکی است که در دل جنگلهای لفور قرار دارد و دیدن آن خالی از لطف نیست. بیش از ۸۰ نوع گیاه در جنگلهای لفور یافت میشود که تنوع پوشش گیاهی آنرا به رخ میکشد. علاوه بر کمپ زدن در دل این جنگل و لذت بردن از آرامش و زیبایی آن، همچنین میتوان یک کلبه های چوبی داخل جنگل را اجاره کرد و با امکانات بیشتری از طبیعت جنگل استفاده کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: