قیمت غذا در کیش؛ مواد غذایی و انواع رستوران

3.4
از 21 رای
سفرنامه نویسی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
ریز و درشت قیمت غذا در کیش
08 فروردین 1402 09:00
0

قیمت غذا در کیش آنقدرها عجیب و غریب و متفاوت از بقیه شهرهای بزرگ ایران نیست که نگرانش باشیم، اما اگر قرار است سفری لذت‌بخش را تجربه کنیم، یک برنامه‌ریزی دقیق، مهم‌ترین قسمت کار است. این برنامه‌ریزی می‌تواند در بخش‌های مختلفی صورت بگیرد از محل رزرو اقامتگاه تا انتخاب رستوران مناسب برای خوردن غذا، هرچند که در بسیاری از مواقع شما با خرید تور کیش بخش زیادی از دردسرهای مربوط به برنامه‌ریزی سفر را کاهش می‌دهید، اما هنوز هم راه زیادی تا شکل گرفتن یک تجربه عالی از سفر باقی مانده است.

شما با داشتن اطلاعات کافی می‌توانید این مسیر را کوتاه کنید. برای مثال دانستن هزینه‌ای که برای خدمات مختلف می‌پردازید قدم بزرگی برای شما خواهد بود. در این مطلب از بلاگ لست‌سکند به سراغ قیمت مواد غذایی در کیش رفته‌ایم تا با ارائه اطلاعات، راه را برای شما در تصمیم‌گیری‌های مربوط به سفر هموارتر کرده باشیم. اگر شما هم علاقه دارید در خصوص قیمت رستوران های کیش بیشتر بدانید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

18.jpg

 پیش نیازهای سفر و اطلاعات ضروری برای کاهش هزینه ها

 همان‌طور که گفتیم برای لذت‌بردن از یک سفر چه ماجراجویانه و چه خانوادگی، پیش‌نیازهای زیادی لازم است. اما برای کاهش هزینه‌های سفر و به ویژه سفر به جزیره‌ای مانند کیش، راه‌های مختلفی وجود دارد. علاقه‌مندان به گردشگری، اغلب به‌جای حذف جاهای دیدنی کیش تلاش می‌کنند که با آگاهی از مسائلی مانند قیمت رستوران های کیش، انتخاب‌های عاقلانه‌تری داشته باشند یا اینکه حتی اگر امکانش باشد، تهیه برخی از وعده‌های غذایی را خودشان به عهده بگیرند که در این مورد هم برای متضرر نشدن بهتر است از پیش، قیمت مواد غذایی در کیش را بدانند. 

در مجموع چند پیشنهاد ساده برای کاهش هزینه خورد و خوراک در سفر به کیش با توجه به بالا بودن نسبی قیمت غذاهای کیش وجود دارد، از جمله: 

 • می‌توانید به‌جای غذا خوردن در رستوران‌های لوکس به سراغ رستوران‌های محلی بروید. (در این صورت هم تجربه جذابی از مقصدتان دارید و هم به رشد اقتصادی جامعه محلی کمک می‌کنید).
 • خرید مواد اولیه غذایی از تره‌بارها و بازارهای محلی به جای مال‌ها و پاساژها (اگر قصد آشپزی در اقامتگاهتان را دارید).
 • لیست قیمت غذا در کیش را پیش از سفر داشته باشید.
 • به سراغ غذاهای خیابانی یا میان وعده‌های محلی به‌جای برخی وعده‌های سنگین بروید.
 • در سفرتان وعده‌هایی را به صورت کنسروی و آماده مصرف کنید.

معمولا کسانی که در اوقات پرطرفدار کیش سفر می‌کنند، سعی می‌کنند هزینه‌هایشان را مدیریت کنند. یکی از راه‌های مهم تنظیم بودجه سفر، تخمین قیمت رستوران های کیش است که اگر در جریان کلیتش باشید، می‌توانید بهتر برنامه‌ریزی کنید.

لیست قیمت تورهای کیش نوروز

لست سکند- kish.jpg
مردم در یکی از سواحل کیش

قیمت غذا در کیش با توجه به نوع رستوران 

 قیمت رستوران های کیش به‌صورت کلی چیزی حدود 10 تا 20 درصد بالاتر از بقیه شهرهای ایران است. اصلی‌ترین علت بالاتر بودن قیمت غذاهای کیش هم پرهزینه بودن دسترسی به مواد اولیه است، چرا که بسیاری از مواد غذایی (مانند محصولات کشاورزی یا دامی) باید از استان‌های دیگر با هزینه‌های بیشتر ارسال شوند. اما این روند درباره غذاهای دریایی معکوس است، چرا که انواع ماهی صیدتازه به‌سادگی در اختیار صاحبان فروشگاه‌های موادغذایی یا رستوران‌ها قرار می‌گیرد. 

قیمت منو رستوران های کیش از طرف دیگر به نوع رستوران‌ها هم بستگی دارد. این جزیره یک مقصد گردشگری مشهور است و در آن تعداد زیادی هتل، رستوران و مرکز خرید یافت می‌شود. به طور کلی، اگر قرار باشد قیمت غذاهای کیش را با توجه به نوع محلی که غذا در آن سرو می شود دسته‌بندی کنیم، بالاترین قیمت غذا در کیش مربوط به رستوران هتل‌ها است که شامل مالیات بر ارزش افزوده بالایی نیز می‌شود. اما غذاهایی با قیمت کمتر را می‌توانید در دکه‌های خیابانی، رستوران‌ها (البته با توجه به نوع رستوران) و فودکورت‌ها بیابید. به طور مثال در  هزینه غذا در یک هتل حداقل 3 ستاره در کیش می‌تواند از 150 هزارتومان تا 500 هزارتومان متفاوت باشد در صورتی که در رستوران‌های دیگر حداقل مبلغ ممکن است کمتر باشد. 

لیست بهترین رستوران‌های کیش

قیمت منو رستوران های کیش با غذاهای سنتی

 برخی از رستوران های کیش فقط غذاهای سنتی ارائه می‌کنند و برخی دیگر غذاهای فرنگی و سنتی. در این قسمت به سراغ موضوعاتی مانند قیمت غذاهای رستوران شاندیز صفدری یا قیمت غذاهای هتل ترنج به تنهایی نمی‌رویم بلکه حدود قیمت بشقاب‌های غذای سنتی در جزیره کیش را بررسی می‌کنیم. در این جزیره به جز برخی رستوران‌های خاص که غذاهای سنتی جنوبی را ارائه می‌دهند، باقی رستوران‌ها به سراغ غذاهای سنتی معمول از جمله کباب‌ها و خورش‌ها رفته‌اند. قیمت غذا در کیش در رستوران‌های سنتی به شرح زیر است:

 • چلوکباب کوبیده (دو سیخ): از 170 تا 350 هزار تومان  
 • چلو جوجه: از 150 تا 300 هزار تومان 
 • زرشک پلو: از 150 تا 250 هزار تومان  
 • خورش قرمه سبزی: از 140 تا 250 هزار تومان
 • خورش قیمه: از 130 تا 250 هزار تومان 
 • قلیه ماهی: از 140 تا 300 هزار تومان
ghalieh-mahi-kish-1.jpg
قلیه ماهی جنوبی در کیش

 قیمت فست فود در کیش

وقتی از رستوران و قیمت غذا در کیش 1402 حرف می‌زنیم، نمی‌توانیم به غذاهای فست فودی اشاره نکنیم. بسیاری از افراد به‌ صورت ثابت در برنامه غذایی‌شان برخی از این فست فودها را قرار می‌دهند. همان‌طور که بالاتر گفتیم، در کیش انواع و اقسام رستوران‌ها را می‌توانید بیابید در ادامه به حدود قیمت غذاهای کیش در فست فودها اشاره می‌کنیم:

 • پیتزا: از 190 تا 400 هزار تومان
 • برگر: از 150 تا 250 هزارتومان 
 • پاستا: از 160 تا 300 هزارتومان 
 • سوخاری سه تکه: حدود 240 هزارتومان 
 • ساندویچ: از 140 تا 250 هزارتومان

قیمت غذای دریایی در کیش 

مگر می‌شود خلیج فارس بروید و حداقل یک وعده غذای دریایی جزو برنامه سفر نباشد؟ حتی اگر قرار باشد هزینه‌ها را کم کنیم و به سراغ صرف غذا در هتل‌های کیش و امثال آن‌ها نرویم، باید یک رستوران خوب متوسط برای امتحان کردن ماهی‌های جذاب خلیج فارس را انتخاب کنیم. قیمت غذای دریایی، دقیقا بستگی به نوع ماهی استفاده شده در غذا و همین‌طور تشریفات رستوران دارد، مانند قلیه‌ماهی که بالاتر دیدیم ممکن است در جاهای مختلف حتی اختلاف قیمتی تا 150 هزارتومان هم داشته باشد. این مسئله فقط به قیمت غذاهای کیش ارتباط ندارد، بلکه به این دلیل است که برخی افراد شیرماهی که ماهی گران‌تری محسوب می‌شود را برای غذایشان انتخاب می‌کنند. 

با توجه به نکاتی که گفته شد، به نظر می‌رسد حدود قیمت غذاهای دریایی در جزیره کیش عددی میان 150 تا 600 هزار تومان باشد. هر چند باید این مسئله را هم در نظر بگیرید اگر در شهری مانند تهران به سراغ همین غذاهای دریایی بروید، احتمالا عددی بالاتر از قیمت غذای کیش را مشاهده خواهید کرد. 

2adf6c7e-06aa-43c5-b246-caad4ccb9fb6.jpeg
هواری ماهی از غذای جنوبی

قیمت خوراکی در کافی شاپ‌ها

 در مطلب نرخ غذا و بررسی رستوران های کیش با قیمت، قرار نیست خورد و خوراک را محدود به وعده‌های غذایی کنیم، چه کسی دوست دارد فرصت استفاده از کافه‌های جذاب ساحلی را از دست دهد؟ یا بعد از ساعت‌ها گشت‌وگذار در مراکز خرید چه چیزی بیشتر یک نوشیدنی لذتبخش می‌تواند خستگی شما را از تن به در کند. در لیست قیمت غذا در کیش 1402 این بار قرار است به سراغ قهوه و خوراکی‌های کافه‌ها برویم. به طور کلی، حدود قیمت کافه های کیش به صورت زیر است:

 • قهوه اسپرسو: از 60 تا 100 هزارتومان
 • شیک: از 100 تا 180 هزارتومان
 • چای: از 50 تا 60 هزارتومان
 • پاستا: از 170 تا 320 هزارتومان
 • سالاد سزار: از 160 تا 280 هزارتومان

 قیمت مواد غذایی در کیش

وقت آن رسیده که از غذاهای آماده، منوی رستوران‌ها و قیمت غذا در کیش عبور کنیم و این بار سری به فروشگاه‌های مواد غذایی در کیش بزنیم. به صورت کلی در ایران اغلب مواد غذایی سوپرمارکتی قیمت ثابتی دارند و بین شهرها تفاوت آنچنانی دیده نمی‌شود. اما از نکات مثبت این جزیره، وجود منطقه آزاد تجاری کیش است. به‌واسطه وجود منطقه آزاد، شما نه فقط به‌سادگی به محصولات معمول سوپرمارکتی دسترسی دارید، بلکه امکان استفاده از محصولات دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس با قیمت‌های معقول‌تری وجود دارد.

از طرف دیگر با پذیرفتن سختی ارسال محصولات کشاورزی به کیش، باید بدانید که در خصوص محصولات تره‌بار ممکن است شاهد افزایش قیمت باشید. البته هرچند قیمت تمام شده تهیه یک پرس غذای خانگی ممکن است با شهر شما تفاوت داشته باشد، اما همچنان می‌تواند هزینه‌های شما را برای گردش در کیش کاهش دهد. 

2a980401-5d8b-4514-a9ba-ddd5e1e8d85f.jpg
نمایی از فروشگاه مواد غذایی در کیش

قیمت غذاهای خاص در کیش

در بخش‌های قبل به بررسی قیمت غذاهای معمول پرداختیم. غذاهایی که اغلب، میان مسافران طرفدار و محبوبیت بیشتری دارند و البته بیشتر هم مصرف می‌شوند، اما گاهی به مناسبت‌های مختلف یا بنابر سلیقه، افرادی هستند که به جستجو و امتحان کردن غذاهای خاص در سفرشان علاقه دارند. تعداد این غذاها نامحدود است و هر رستوران بر اساس سلیقه سرآشپزش، آن‌ها را در منوی خود جای می‌دهد و به این وسیله مشتریانی ویژه را به خود جذب می‌کند. غذاهایی مانند، شاه میگو، انواع گریل مانند میگو گریل، ماهی و مرغ، استیک و غذاهای بین‌المللی. در ادامه قیمت برخی از غذاهای خاص جزیره را برای علاقه‌مندان به امتحان طعم‌های جدید، بررسی خواهیم کرد.

 • قیمت شاه میگو: در حدود 750 هزار تومان
 • قیمت ماهی گریل: در حدود 500 هزار تومان
 • قیمت سوشی: در حدود 400 هزار تومان
 • قیمت استیک گوشت: در حدود 600 هزار تومان
 • قیمت استیک مرغ: در حدود 300 هزار تومان
lastsecond.ir-kish food price .jpg
غذاهای خاص در کیش

قیمت غذا در کیش 1402 برای یک روز 

 برای یک برنامه بی‌عیب و نقص، شما نیاز دارید بدانید که به صورت حدودی در یک روز سفر به‌ازای هر کدام از همسفران برای خورد و خوراک چقدر هزینه می‌کنید، هر چند که این میزان هزینه بیشتر به علایق و انتخاب‌های شما مربوط است، چنان که قیمت غذا در هتل لوتوس کیش ممکن است با قیمت غذاهای رستوران شاندیز صفدری برابر نباشند؛ اما در نهایت یک حساب سرانگشتی برای به‌دست آوردن متوسط هزینه در هر روز کافی است.

اگر سفر اقتصادی به کیش را انتخاب کرده‌اید، مثل تور ارزان کیش 3 شب و 4 روز، با وجود دو وعده غذایی و خوراکی‌های معمول سوپرمارکتی (آب معدنی و شکلات یا چیس و پفک) و یک میان وعده در کافه‌های کیش به طور متوسط روزانه 500 تا 700 هزارتومان هزینه شما خواهد شد.

راهنمای کامل سفر به کیش

سخن آخر

سفر به کیش فارغ از زیبایی‌های جزیره و منظره اعجاب انگیز خلیج فارس، می‌تواند جای خوبی برای شکم‌گردی باشد. رستوران‌هایی که به سبک‌های مختلف ارائه دهنده انواع غذاها هستند و برنامه‌های جذابی که در کنار صرف غذا اغلب در این مکان‌ها شاهد آن هستید، نوید یک سفر به یاد ماندنی را می‌دهد. اکنون در کیش شاهد بازگشایی تعداد زیادی رستوران و فست‌فود هستیم که هم کیفیت خوبی دارند، هم منویشان بسیار متنوع است، چیزی که در گذشته در جزیره دیده نمی‌شد و رستوران‌های این مقصد گردشگری، بسیار محدود بودند.

در این مطلب، تلاش کردیم با ارائه اطلاعاتی درباره قیمت غذاهای کیش به شما در برنامه‌ریزی سفر کمک کنیم، تا بتوانید سفری کم‌هزینه یا با هزینه‌ای معقول به کیش را تجربه کنید. اما اگر دوست دارید بیشتر درباره تجربه‌های شخصی از سفر به این مقصد بدانید، می‌توانید به سراغ سفرنامه های کیش بروید و بعد از آن تجربه جدیدی را خودتان رغم بزنید و این جزیره جذاب را به دیگران پیشنهاد دهید. 

 

تألیف: تیم نویسندگان لست سکند

پوپک کفیلی
پوپک کفیلی

دانش آموخته خبرنگاری و عاشق ماجراجویی‌ام. کشف دنیای جدید، وسوسه همیشگی من است و دوست دارم قبل از اینکه بمیرم، به‌اندازه کافی دنیای اطراف را دیده باشم. فکر می‌کنم بهترین راه کشف دنیا، سفرکردن و خواندن و نوشتن است، برای همین هم سعی می‌کنم دنیای اطراف را بهتر ببینم، بیشتر بخوانم و حتی بیشتر از آن بگویم.