بهترین رستوران های رشت + قیمت، آدرس و منو

4.5
از 966 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
بهترین رستوران های رشت از نظر مردم + تصاویر
23 اسفند 1401 08:00
188

سفر به گیلان و رشت با انواع غذاهای محلی و خوراکی‌های خوشمزه گره خورده است. اگر پیش از این به رشت سفر کرده باشید، احتمالا اولین خاطره‌ای که ذهن شما نقش می‌بندد، غذاهای خیابانی و جذاب میدان شهرداری و مواد خوراکی تر و تازه بازارش باشد، بی دلیل نیست که یونسکو به رشت لقب شهر خلاق خوراکی را داده است. اما درباره بهترین رستوران های رشت هم می‌دانید؟

شما برای غذا خوردن در رشت کجا را انتخاب می‌کنید؟ به سراغ رستوران‌های شیک و به‌روزش می‌روید یا کبابی‌های مشهوری که برای غذا گرفتن از آن باید در صف بایستید؟ انتخاب شما هر چه که باشد تفاوتی ندارد، این شهر به خوبی می‌تواند انتظارات شما را از یک وعده غذایی عالی برآورده کند، گزینه‌های پیش‌روی شما در رشت کم نیست، به‌همین دلیل در این مطلب مجله لست سکند، ما به سراغ معرفی بهترین رستوران های رشت رفته‌ایم، اگر شما هم دوست دارید برای یک تجربه عالی غذا به این شهر سفر کنید و بهترین رستوران رشت را بشناسید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

رستوران رازقی

رستوران رازقی در واقع فقط یک رستوران با غذاهای ایرانی و فرنگی نیست، بلکه مجموعه‌ای از کافه، فست فود و رستوان است که می‌تواند سلیقه‌های مختلف افراد را پوشش دهد. به همین دلیل، آن را در لیست بهترین رستوران های رشت قرار می‌دهند. در این رستوران، شما می‌توانید تجربه خوبی از غذاهای محلی در فضایی شیک و مناسب برای پذیرایی از مهمانان داشته باشید. از نکات مثبت رستوران پخش موسیقی زنده در هنگام صرف غذا (پیانو) است. از محبوب‌ترین غذاهای مجموعه، سبزی پلو آن است که در صورت سفر به رشت امتحانش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 • آدرس رستوران رازقی: رشت،گلسار، خیابان استاد معین نبش خیابان ۱۶۹
 • شماره تماس رستوران رازقی: 01333723322
 • اینستاگرام رستوران رازقی: @razeghi_resturant
 • سایت رستوران رازقی: webapp.razeghigroup.com
 • ساعت کاری رستوران رازقی: 7 تا 23:30 
1.jpg

رستوران رازقی، رستوران معروف رشت

لست سکند منو رازقی.jpg
منو رستوران رازقی در تابستان 1401

موقعیت دقیق رستوران رازقی رشت

رستوران شورکولی

اگر می‌خواهید به سراغ امتحان کردن یک غذای محلی جا افتاده بروید یا اینکه دوست دارید در فضایی دنج و خودمانی غذایتان را نوش جان کنید، شورکولی انتخاب خوبی برای شماست. یکی از نقاط قوت این رستوان، امکان سرو غذا در حیاط و استفاده از هوای آزاد است. از آنجایی که شورکولی یک رستوران معروف رشت است و تنها روزهای جمعه شما امکان رزرو دارید، بهتر است خودتان را برای مدتی انتظار آماده کنید، البته در این مدت می‌توانید به سراغ غرفه صنایع دستی که در گوشه حیاط برپا شده بروید و اگر دوست داشتید خرید کنید. تنوع غذاهای محلی در شوکولی فوق‌العاده بالاست و شما می‌توانید طعم جذاب ترش واش، گمج کباب، انار بیج و ترش تره را امتحان کنید.

 • آدرس رستوران شورکولی: رشت، بلوارگلسار، ابتدای بلوار توحید
 • شماره تماس رستوران شورکولی: 01332121749
 • اینستاگرام رستوران شورکولی: @shoore.cooli
 • سایت رستوران شورکولی: shoorecooli.com
 • ساعت کاری رستوران:  12 تا 16 و 19:30 تا 24    
شورکولی.jpg
شورکولی رستوران خوب رشت
kabab.jpg
منو رستوران شورکولی در تابستان 1401
khoresht2.jpg
منو رستوران شورکورلی در تابستان 1401


موقعیت دقیق رستوران شورکولی

رستوران محرم

این بار به سراغ سلطان کباب رشت رفته‌ایم، رستوران محرم با سابقه‌ای 50 ساله! این رستوران به سبک و سیاق سنتی رشت برای شما غذا سرو می‌کند، اول اشپل، سیر ترشی، باقالا خام و گردو سر میز می‌آیند و بعد نوبت به غذای اصلی می‌رسد. مشهورترین غذای این رستوران، همان‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، کباب است، اما قرار نیست از ماهی سفید و کباب ترش آن غافل شد. فراموش نکنید، محرم یکی از بهترین رستوران های رشت است و طبیعتا مراجعه کننده زیادی دارد، بنابراین ممکن است شما مجبور شوید، برای مدتی در صف انتظار باشید.

 • آدرس رستوران محرم: رشت، بلوار امام خمینی، کوچه اداره چی، روبه روی دانشکده دندانپزشکی
 • شماره تماس رستوران محرم: 01333666090
 • اینستاگرام رستوران محرم: @moharam_restaurant
 • ساعت کاری رستوران محرم: 11 تا 23
2.jpg
محرم یکی از بهترین رستوران های رشت
لست سکند محرم 1.jpg
منو رستوران محرم در تابستان 1401

 

موقعیت دقیق رستوران محرم 

رستوران عاشوری

 رستوران عاشوری را به پلوکباب مشهورش می‌شناسند و طاووس‌هایی که در محوطه رستوران نگهداری می‌شوند. این رستوران هم جزو رستوران‌های قدیمی و یکی از بهترین رستوران های رشت محسوب می‌شود و همچنان به همان سبک و روش مخصوص گیلانی‌ها غذا را سرو می‌کند. علاوه بر این، رستوران عاشوری فضای اختصاصی برای پارک خودرو و همین‌طور بازی بچه‌ها در نظر گرفته‌ است که برای مشتریان یک موهبت محسوب می‌شود. رستوران عاشوری برای خیلی از افراد تداعی کننده نوستالژی سفرهای قدیمی به شمال است و افراد زیادی به عنوان بهترین رستوران رشت (هرچند که در مرکز شهر نیست و حتی کمی از شهر هم دور شده است) می‌شناسند.

 • آدرس رستوران عاشوری: رشت کیلومتر ۶ جاده رشت انزلی
 • شماره تماس رستوران عاشوری: 01334220116
 • اینستاگرام رستوران عاشوری : restouranashouri@
 • ساعت کاری رستوران عاشوری:‌ 11:30 تا 23
auDf21oUaB9IloR0NlJntHqoalbtM4reggiEk8lu.jpg
 عاشوری، رستوران معروف رشت
عاشوری.jpg
منو رستوران عاشوری در تابستان 1401

موقعیت دقیق رستوران عاشورا

رستوران جهانگیر

 رستوران جهانگیر احتمالا قدیمی‌ترین رستوران رشت یا حداقل یکی از قدیمی ترین‌ها است، اگر هوس پلو کباب اصیل رشتی کرده‌اید، جهانگیر جای خوبی برای امتحان کردن این غذاست! فضای رستوران جهانگیر شما را به دهه هفتاد یا حتی شصت می‌برد با همان سادگی و غذاهای‌ خوشمزه. منو رستوان هم به اندازه بقیه متنوع نیست، اما کیفیت غذا به گونه‌ای است که اگر از یک محلی آدرس رستوران با کیفیت در رشت را بپرسید حتما به رستوران جهانگیر اشاره خواهد کرد. 

 • آدرس رستوران جهانگیر: رشت میدان زرجوب

 • شماره تماس رستوران جهانگیر:01333822667

 • اینستاگرام رستوران جهانگیر:‌ @jahangir.restaurant

 • ساعت کاری رستوران جهانگیر: 12 تا 16:30 و 19:30 تا 23

tWJjqeQKuXpfSu7WACvDpUYIJ80ttCCAr0j5huKg.jpg
رستوران جهانگیر، از بهترین رستوان های رشت
photo_2022-09-06_10-07-53.jpg

منو رستوران جهانگیر تابستان 1401

 

موقعیت دقیق رستوران جهانگیر

رستوران چلوشیش

رستوران چلوشیش برای شما یک حال و هوای خودمانی و دنج اما مدرن را تداعی می‌کند. دکور خاص و غذاهای سنتی، این رستوان را به پاتوقی محبوب و شاید بهترین رستوران رشت تبدیل کرده است. یکی از تجربه های جالب چلوشیش این است که در همان ابتدای ورود برای شما آفتابه و لگن می‌آورند تا دست‌هایتان را بشویید. بد نیست بدانید که نام چلوشیش به پلاک خودروها در رشت اشاره می‌کند و هر میزی به نام یکی از خیابان های این شهر است.

 • آدرس رستوران چلوشیش: میدان مصلی، خیابان امام خمینی، خیابان ۱۵ خرداد، مابین هتل پامچال و بیمارستان حشمت، روبه روی بنفشه ۳

 • شماره تماس رستوران چلوشیش: 01333610120

 • اینستاگرام رستوران چلوشیش: @chelo.shish

 • ساعت کار رستوران چلوشیش:‌ 12 تا 22:30 

Gn5ivEbhp1bokO7HMIUwAzYX67y7h4BdJcFb40SH.jpeg
چلوشیش رستوران معروف رشت
چلوشیش.jpg
منو رستوران چلوشیش در تابستان 1401

 

موقعیت دقیق رستوران شکم الملوک

رستوران شکم الملوک

این رستوان به اندازه رستوران‌های قبلی سنتی و قدیمی نیست، اما دایره وسیع خدماتش می‌تواند برای گروه‌هایی که در آن سلایق مختلفی هست، مناسب باشد. رستوران شکم الملوک جزوی از هتل کادوس رشت محسوب می‌شود و دارای سالن‌های بزرگ و وسیعی است. این رستوران تنها به سرو غذا بسنده نکرده و منو کافی شاپ هم دارد. در این رستوران حتی یخچالی برای سفارش کیک تولد وجود دارد، به همین دلیل، برخی آن را جزو بهترین رستوران‌های رشت می‌دانند. همچنین رستوران به جز غذای سنتی و فرنگی، بخش فست فود دارد که به عنوان منو شام می‌توانید به سراغ آن بروید.

 • آدرس شکم الملوک: رشت، بلوار منظریه،هتل بزرگ کادوس
 • شماره تماس رستوران شکم الملوک: 01333334251
 • اینستاگرام رستوران شکم الملوک: @shekamolmolouk
 • ساعت کار رستوران شکم الملوک:‌ 12 تا 22:30
mV3YtBx9dpAvy5I7zf6JLppGDkugi3YsfLONyy36.jpg

شکم الملوک، رستوران رشت

شکم الملوک منو.jpg
منو رستوران شکم الملوک

 

موقعیت دقیق رستوران شکم الملوک

پلوکبابی بابک

نوبتی هم باشد، نوبت به کبابی‌های فوق العاده مشهور رشت می‌رسد. رشت فقط به غذاهای خیابانی و چرخی‌های میدان شهرداری مشهور نیست. یکی از بهترین رستوران های رشت که می‌توانید در آن پلو کبابی خوبی پیدا کنید، پلوکبابی بابک است. این کبابی فضای کوچک و ساده‌ای دارد، اما انواع کباب‌ها از کوبیده تا جوجه ماستی و کباب ترش را می‌توانید در آن پیدا کنید.

 • آدرس پلوکبابی بابک: رشت خيابان معلم ميدان سرگل اول بلوار شمسی پور سمت راست
 • تلفن پلوکبابی بابک: ۳۴۲۲۷-۰۱۳
 • اینستاگرام پلوکبابی بابک : @babakabab95
 • ساعت کاری پلوکبابی بابک: 12 تا 24:30
IjCziOsYP0XjqXZP1QFGrU6tzlhviiIyzCk2VL2n.jpg
پلو کبابی بابک، رستوران خوب رشت
منو پلوکبابی بابک.jpg
منو پلوکبابی بابک

کبابی احمد

یکی دیگر از جاهایی که عشاق کباب را به سمت خودش می‌کشاند، کبابی احمد است. این کبابی تنوع خوبی دارد. اما اگر ظاهر غذاخوری برای شما اهمیت دارد، ممکن است. کبابی احمد حتی با غذای خوبش به مذاق شما خوش نیاید. ولی دلیل نمی شود به خاطر کوچک یا ساده بودن، جزو بهترین رستوران های رشت نباشد! در کبابی احمد می‌توانید تجربه خوردن دوش، قلوه، چنجه و انواع کباب را داشته باشید. ضمن اینکه این کبابی در بافت قدیمی و نزدیک جاذبه های رشت است.

 • آدرس کبابی احمد: رشت، سبزه میدان، پیرسرا، بن‌بست والایی
 • تلفن کبابی احمد: 01333223682 
 • ساعت کاری کبابی احمد:‌12 تا 16 و 19 تا 24

لیست جاهای دیدنی رشت

موقعیت دقیق رستوران احمد کبابی

کبابی عمو خسرو

کبابی عمو خسرو بیشتر از غذاخوری، شبیه به یک قهوه‌خانه قدیمی است؛ کوچک و باصفا. بعضی از مسافرانی که قبلا به این کبابی رفته‌اند، می‌گویند بهترین واویشکای عمرشان را اینجا خورده‌اند. اما باید توجه داشته باشید عمو خسرو هر چند که مهمان‌نوازی و اخلاق خوبش یک تجربه دلنشین از سفر به رشت برای شما رقم می‌زند، اما قیمت غذاهایش به نسبت کبابی‌ها ارزان نیست! متاسفانه اطلاعات زیادی از جمله شماره تماس کبابی عمو خسرو در دست نیست.

عمو خسرو.jpg
رستوران عمو خسرو رشت

موقعیت دقیق رستوران عمو خسرو

رستوران برگراد

اگر از گشتن میان کباب‌ها و غذاهای سنتی گیلانی خسته شده‌اید و دلتان فست‌فود می‌خواهد باید حتما به فست فود برگراد سری بزنید. پیشنهاد ما به شما این است که حتما سالاد سزارش را امتحان کنید. برگراد بدون شک یکی از بهترین رستوران های رشت در حوزه فست فود است و از ویژگی‌های برگراد داشتن فضای باز برای سرو غذا است. این رستوان هم مانند بسیاری از رستوران‌های محبوب رشت، روزهای تعطیل شاهد ازدحام مشتریان است، پس پیشنهاد می‌کنیم حتما از قبل میز خود را رزور کنید.

 • آدرس رستوران برگراد: رشت، كيلومتر ٢ جاده انزلی، روبروی نمايندگی تويوتا
 • شماره تماس رستوران برگراد: 01334491654
 • ساعت کار رستوران برگراد: 12 تا 23
i5XNRGEVCV3jhl1WLA8oOR7rm0pG1DJsmSzP8KB1.jpg
برگراد یکی از بهترین رستوران های رشت

موقعیت دقیق برگراد، رستوران رشت

رستوران پیزریا

یکی دیگر از رستوران‌های مجموعه رازقی پیزریا است. پیزریا غذاهایی به سبک ایتالیایی را طبخ می‌کند و مقصد خوبی برای طرفداران پاستا است. این رستوران فضای دنج و شیکی دارد و اگر از هیاهوی رشت خسته شده‌اید، جای خوبی برای کمی آرامش است. توجه داشته باشید که پیزاریا هم مانند رازقی اکسپرس در دسته رستوران های مقرون به صرفه رشت قرار نمی‌گیرد.

 • آدرس رستوران پیزریا:رشت، بلوار گلایل، بین خیابان یاس و میدان گلایل
 • شماره تماس پیزریا:01333760000
 • اینستاگرام رستوران پیزریا : @razeghi_restaurant
 • سایت رستوران پیزریا: webapp.razeghigroup.com/
 • ساعت کار رستوران پیزریا: 12 تا 24
20180421123011.original.jpg
رستوران پیزریا، رستوران معروف رشت
پیزاریا.jpg
منو پیزاریا در تابستان 1401

 

موقعیت دقیق رستوران پیزریا

رستوران سنتی دوران

یکی دیگر از رستوران هایی که می تواند لقب بهترین رستوران رشت را به دوش بکشد، رستوران سنتی دوران است. البته این رستوران چندان به غذاهای سنتی گیلانی‌اش مشهور نیست، بلکه محبوب ترین غذایی که در آن پیدا می شود، دیزی خوش طعمی است که هر مسافری از آن تعریف می‌کند. در این رستوران حداقل سه نوع متفاوت از دیزی سرو می‌شود، سالن این رستوران چندان بزرگ نیست؛ اما فضای سنتی آن این مسئله را جبران کرده و خاطره خوشی را برای مسافران می سازد.

 • آدرس رستوران سنتی دوران: ميدان جهاد، ابتداي رشتيان، ٢٤ متری، جنب پيتزا حاتم
 • شماره تماس رستوران سنتی دوران: 01333584723
 • اینستاگرام رستوران سنتی دوران: @dizi_sangii_doran
 • ساعت کار رستوران سنتی دوران: 12 تا 24

موقعیت دقیق رستوران دوران

IMG_20230307_164519.jpg
منوی رستوران دیزی دوران از بهترین رستوران های رشت 

 سخن آخر

 رشت شهر شناخته شده‌ای است و احتمالا افراد زیادی می‌توانند در مورد پیشنهادات غذایی و بهترین رستوران های رشت نظرات خوبی بدهند، درواقع شاید اصلا در بین این همه رستوران خوب رشت نشود بهترین رستوران رشت را انتخاب کرد، شما اما فرصت ماجراجویی در این شهر را از دست ندهید، تعداد رستوران های مشهور رشت کم نیست اما لذت کشف در کوچه پس کوچه های بازار چیز دیگری است، پس در کنار این لیست لست سکند، بگردید و اگر باز هم یک رستوران خوب رشت را کشف کردید در نظرات بنویسید. 

 

تألیف: تیم نویسندگان لست سکند