Close

چهره ای از کره شمالی که کسی آن را نمی بیند

4.2
از 81 رای
چهره ای از کره شمالی که کسی آن را نمی بیند! +تصاویر
  • 73
  • 302.6K

کره شمالی یکی از مرموزترین و پررمز و رازترین کشورهای جهان است که اگر کسی فرصت بازدید از آن را بدست بیاورد با نادیده ترین های جهان مواجه خواهد شد چرا که در کره شمالی شما اجازه ندارید از بسیاری از قسمت های این کشور عکس بگیرید. هرچند این عکاس در سفر خود توانسته از جاهایی که امکان عکاسی وجود نداشته نیز عکس بگیرد تا با نادیده های این کشور نیز آشنا شوید. با لست سکند همراه باشید تا شرح سفر او و تصاویری که گرفته را از زبان خودش بخوانیم و ببینیم.

 

حتی اگر بتوانید به کره شمالی سفر کنید اغلب امکان بازدید از شهر پیونگ یانگ وجود دارد، اما من توانستم به نقاط دیگری نیز بروم. اینجا کائسانگ (Kaesang ) است.

5gg9YwZPTkbFlUSHIqMZAsOdx4G1tBIrMvBzLem0.jpg

خانه ملی Mangyongdae اصلی ترین جاذبه گردشگری خارج از شهر پیونگ یانگ است. اینجا محل تولد کیم ایل سانگ ، اولین رهبر خاندان کیم است که روز تولد او امروزه بعنوان یک روز مقدس تعطیل است و روز خورشید نامیده می شود. این روز ، 15 آوریل است و سال تولد او که سال 1912 بوده است بعنوان اولین سال در تقویم جوچه کره شمالی ثبت شده است.(بدین شکل که برای مثال سال 2011 سال 100 جوچه است )

15 آوریل سال 1912 کشتی تایتانیک غرق شد ، به همین منظور مردم کره شمالی معتقدند در این روز خورشید در غرب طلوع و در شرق غروب کرده است.

e0LGypdwkpMRTnKd6jEOVtSl9gGqYlnOImoEsZ7A.jpg

 از پیونگ یانگ با مینی بوس به خارج شهر حرکت کردیم و من در مسیر این سازه های زاغه نشین ها را دیدم اما اینجا جایی نبود که آنها بخواهند ما عکس بگیریم برای همین بسیار سریع رانندگی می کردند اما من توانستم این عکس را بگیرم.

3i6tsO0WX1ZcrvPunFTNaH5ZvNzkhsimyZxUCIDf.jpg 

در مسیر پیونگ یانگ به جنوب به سمت DMZ مناظر متنوعی وجود دارد. آنها اجازه دادند تا در این منطقه عکاسی کنیم.

NNfnHBvBtNPlSYKkiIMeAhXrAfgpEbaHqA0msI4Q.jpg

 مردم کره شمالی پیاده بین شهرها تردد می کنند ، حتی اگر بار سنگینی را حمل کنند. برخی دیگر از دوچرخه استفاده می کنند. بعنوان یک شهروند کره شمالی شما باید اجازه تردد بین شهرها را داشته باشید اما داشتن ماشین برایتان بسیار لوکس و غیرقابل تصور است.

Qh3FsqqsGI9EvYSmW6CbfCnC1wjqcFEb8paErLKL.jpg

به جایی رسیدیم که راهنمای ما در مینی ون به ما گفت " از الان به بعد هیچ چیزی برای دیدن وجود ندارد و شما اجازه عکاسی ندارید و باید به خواب بروید." ما بسیار متعجب شده و به یکدیگر نگاه کردیم. تقریبا صبح زود بود و بعد از صبحانه و قهوه ، آخرین چیزی که ما می خواستیم خوابیدن بود. من همانند این ماجرا را در کتاب داستانی به نام " رهبر عزیز" خوانده بودم. در این کتاب نویسنده به ملاقات کیم جونگ اون در یک قطار سری می رود و وقتی او وارد قطار می شود به کارکنان آن گفته شده به خواب بروند و هیچکس حتی جرات انجام دادن کاری غیر از آن را نداشته است.

به DMZ نزدیک شدیم. اینجا منطقه ایست که بعد از جنگ کره غیرنظامی شده است. هرچند جنگ به طور رسمی به پایان نرسید اما این چیزیست که مردم کره شمالی باور دارند. آنها حتی فکر می کنند کره شمالی جنگ را به رهبری کیم ایل سونگ برده است. و جالب است بدانید این منطقه غیرنظامی در حقیقت یکی از نظامی ترین مناطق کره زمین است.اینجا یک مسیر باریکی با بلوک های بتونی قرار گرفته است تا جلوی هجوم کره جنوبی گرفته شود.

FXZCea1mehCOwukW2GRNLUu89JyJ603WCs1rYJQ7.jpg

 در DMZ اجازه داشتیم از برخی نقاط عکس بگیریم اما با حضور این سرباز. اجازه عکس گرفتن از صحنه پشت سر او نیز وجود نداشت ، هر چند یکی از همراهان سعی کرد تا عکسی از پشت سر او بگیرد اما از او خواستند تا عکس را پاک کند. 

این عکس را نیز من توانستم یواشکی از سایرسربازها بگیرم.

QQtM0aBFYnUMK7SSPa2b0wmIArVVXElWS35PO8WW.jpg

ما را به رستورانی بردند که در آن ظروف مختلفی از غذاهای گوناگون جلوی ما قرار گرفت که ما با استفاده از آنها باید خودمان غذایمان را درست می کردیم. هر چند از نظر من کار جالبی بود.

bxxMUSXMPRAqVmjAI5CZH98MiYknidS3kjCf8Vc3.jpg

 در کره شمالی شما از کودکی شعری درباره کمونیست یاد می گیرید که در آن به شما می گویند چقدر این حزب بیشتر از مادرتان شما را دوست دارد. اما این تصویر از نظر من ، بخش انسانی تری از کره شمالی را نشان می دهد ، قسمتی که شاید نتوانید به این راحتی آن را ببینید چرا که مقامات همیشه دوست دارند این چهره پنهان باقی بماند.

g6k7HfJCpRMaCYd7UOe9nZgFuSAqjcrD7L6vlQb8.jpg

 مامور ترافیک ، مردی که هیچ چیز را کنترل نمی کند نیز در تصویر دیده می شود. هرچند با وجود نبود ترافیک و کاری برای انجام دادن او لباس کار منظم و زیبایی بر تن کرده است.

1N7udB3wVzF0ZHUjeb3FARAqemeH9jRW3G5YdFct.jpg

 این یکی از بهترین لبخندهاییست که توانستم در کره شمالی به ثبت برسانم. در بقیه مواقع چهره مردم یا ناراحت بود یا بی تفاوت. تا چه مدت این مساله ادامه خواهد داشت؟ هیچکس نمی داند.

P3kRBTJYwXObltL1Gp1vSE3Dpxn1taErC6JGl7Gz.jpg

 

منبع : boredpanda

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (73 نظر)

× در حال پاسخ به:

متین جعفری 14 مهر 1400 ساعت 11:49

نظرات را خواندم و برای کشورم و مردم کشورم احساس تاسف کردم و برای ایران و ایرانی گریستم... یکی از ویژگی های بسیار بد ایرانیان این است که بدون مطالعه و تحقیق در مورد موضوعات مختلف نظر میدهند و خود را در ان زمینه علامه میدانند و حتی همدیگر به بیسوادی متهم میکنند نه رهبر عزیز نوشته چنگ چین سونگ را خوانده اند نه فرار از اردوگاه 14 نوشته بلین هاردن نه اکواریوم های پیونگ یانگ نوشته کانگ چول هوان و پیر ریگولو را خوانده اند نه دختری با هفت اسم نوشته هیئون سئولی نه نیم دانگ پیونگ یانگ نوشته رضا امیرخانی نه حتی مطلب یا مستندی در مورد کره شمالی دیده اند ولی براحتی میگویند که کره شمالی به این شکل نیست و این ها همه دروغگویی امریکا و غرب است!!! و میگویند که انها برای ایران هم همین حرف ها را میزنند!!! کاش ما ایرانیان دست از این رفتار زشتمان برداریم در مورد موضاعاتی که در هیچ اطلاعی نداریم نظر ندهیم یا به جای گشت وگذار در اینستاگرام و چت کردن در واتساپ کمی مطالعه کنیم
بدرود

عاطفی 7 مهر 1400 ساعت 18:01

من یه ویدیو دیدم از یه خانمی که از کره شمالی فرار کرده بود و از خاطراتش می‌گفت که هر کسی حتماً چندتایی از عزیزاشو از گرسنگی از دست داده خودشم پدر و داییش رو از دست داده بود و اینکه فرار کرده بود با داداشش اومده بود چین و ازدواج کرده بود و یک پسر داشته که دولت کره وقتی میفهمه(می‌گفت تو چین خیلی جاسوس هست که فراری هارو لو میدن)برشون میگردونه و دیگه داداشش رو گم میکنه و هنوزم نمیدونه داداشش کجاست بعد می‌گفت فراری ها تو کمپ کار اجباری باید با یه وعده غذا و بدون کفش از صبح زود تا تاریکی کار کنند بدون کفش اند تا نتونند فرار کنند و روی زمین هم پره اشغال و خورده شیشس تا فکر فرار هم نکنند و خوده خانمه هم چون مریض میشه و رو به مرگ بوده میندازنش بیرون چون داخل کمپ کسی حق ندارد بمیره😐دیگه اینکه جون سالم در میبره می‌ره چین پیش بچه و شوهرش و از اونجا هم قاچاقی میرن یه کشور دیگه تا بتونن زندگی راحتی داشته باشند و کره هم نتونه دوباره بگیرتش

مهران 11 فروردین 1400 ساعت 01:23

میخواید بدونید این اوضاع اسفناک کی تمام میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقای بایدن ، یک موشک بزن رو دل کیم یک تکه نمونه ازش . والا باید روزی با جنایاتش رو به رو بشه . به حرف هیچکس گوش نکن و بزن . عین کاری که با صدام کردی .

ناشناس 26 بهمن 1399 ساعت 08:55

همش حرف مفته شاید کمبود داشته باشن ولی مثل کشورهای عربی بیدر و پیکر نیست اتفاقا موارد مثبت زیادی داره که غربیها نمیخوان برای دنیا بازگو کنند

محمد 15 آبان 1399 ساعت 10:53

کمونیست یعنی این . شوروی سابق هم از این کشور چیزی کم نداشت

امیر 9 آبان 1399 ساعت 04:56

ساختارشون ایراد داره ولی سبک زندگیشون خیلیم عالیه.نه ما خوبیم ک زندگیمون شده تجملاتو این همه ماشینو دود و... .جالبه طرف تو عکس اون همه اردکو ندیده بعد میگه اینا علف میخورن.ماشین ندارن و بادوچرخه رفتو آمد میکنن.این عیب نیست.حسنه.عوضش سلامتن و چشمو هم چشمی ندارن.همه تقریبا یکسان زندگی میکنن.بغیرازچندنفر تو راس حکومتشون بقیه همه تقریبا عین مردمشون زندگی میکنن.فقط حیف ک کمونیستن

سینا 5 آبان 1399 ساعت 09:38

خشن ترین و بی رحمانه ترین دیکتاتوری براین کشور حاکم است و مردم در فقز و فلاکت روزگار می گدارنند. مردم از گرسنگی علف و گوشت مردار می خورن. بیشترین درآمد کشور صرف هزینه های امور نظامی و اسلحه سازی و موشک سازی می شود.

علی 3 آبان 1399 ساعت 13:07

کمونیستها معمولا برای جذب مردم از مسائلی حرف میزنن که در عمل کاملا برعکسش اتفاق میوفته. در اکثر کشورهای کمونیستی حاکمان ثروتمند و مردم فقیر هستن !

یاسین 7 خرداد 1397 ساعت 11:13

یادمه یکی میگفت من در فرانسه درس میخوندم تو کلاس دانشگاه بحث از اعدام با گیوتین بود، یکی از همکلاسیهام تو کلاس گفت یکی از کشورهایی که با گیوتین اعدام میکنه، ایران هست. میگه من تعجب کردم و اعتراض کردم که چنین چیزی تو ایران نه بوده نه هست؛ تو کلاس درگیری پیش اومد من هر چی اصرار کردم که چنین چیزی تو ایران نداریم طرف قبول نکرد گفت خودم تو تلویزیون دیدم.
این قضیه برای سال گذشته است.

بلند 7 خرداد 1397 ساعت 07:32

اگه خوبه چرا کره شمالی همه چی مخفی میکنه.
من چند بار میخواستم برم کره شمالی غیر ممکن بود.

مهدی 7 خرداد 1397 ساعت 04:51

من نمی‌دونم تو کره شمالی چی میگذره و مردم چه وضعی دارن ولی یادمه یه دفعه یه زن خارجی مسلمون شده بود اومده بود ایران زندگی کنه.وقتی ازش در مورد طرز فکرش قبل از ورود به ایران پرسیدن گفت من فکر میکردم ایران یه بیابونه و مردمش هنوز از شتر استفاده میکنن!!! از این مثال ها زیاد دیدیم هممون...اینکه میان ایران و میگن ایران،اون چیزی نیس ک بهمون گفتن...شاید با فهم این موضوع اینقدر راحت نتونیم بگیم کره شمالی جهنم روی زمینه ((:

حسین 1 خرداد 1397 ساعت 04:36

کاملا مشخصه که مغرضانه مطلب نوشته شده
ایران را هم همین طور معرفی میکنند
مردم کره حیلی هم نظامشون را دوست دارند برای چی به دروغ میگی یک لبخند ندیدم

علی 31 اردیبهشت 1397 ساعت 18:14

یه کامنت منطقی ندیدم
کسایی که اینجا کامنت میذارن که عجب کشور خوبیه...فازتون چیه؟
خدارو شکر خیلی هم با ایران فرق نداره
واقعا آدم کلا ناامید میشه با این کامنتاتون

فانی 31 اردیبهشت 1397 ساعت 18:03

سلام هر کشوری با آمریکایی ها مخالفت کند. به همین شکل از او بدگویی می‌شود و عقب مانده و خطرناک وبی فرهنگ معرفی می‌شود. مگر علیه کشور خودمان همین عکسها و عقب ماندگی ها رامطرح نمی‌کنند؟

مسعود 28 اردیبهشت 1397 ساعت 11:24

کره شمالی کشوری است که با وجود 60 سال تحریم نه بیکاری دارد و نه تورم و نه معتاد و نه کارتن خواب و نه ناامنی و نه آلودگی هوا. مردمش سالمترین مردم دنیا هستند. شبها زود می خوابند و زود هم بیدار می شود. آسمان کره شمالی هنوز شبها بسیار زیبا و پرستاره است چرا که خبری از آلودگی نوری لامپها و پرژکتورها نیست. کشوری است که دزد ها و اختلاس کننده ها - اگر هم احیانا پیدا شوند- را در آن فورا جلوی سگهای گرسنه می اندازند.
پیشرفت واقعی هم به همین است که انسانها پیشرفت کنند. نه آنکه مثل کره جنوبی ماشینها و ساختمانها لوکس و پیشرفته شوند اما در کنار آنها میلونها نفر گرسنه و بیکار باشند یا زنانش به فحشا کشیده شوند.
اگر این کشور جزو اقمار آمریکا بود بهشت روی زمین نامیده می شد.
اما الان رسانه ها از آن بهشت واقعی یک جهنم نشان می دهند. و جهنمی مانند کره جنوبی که رییس جمهورش با وعده رفع بیکاری انتخاب می شود را بهشت نشان می دهند.

مشاهده نظرات بیشتر