Close

شیوع کرونا احتمال لغو پروازهای ایران - روسیه را بالا برد

5
از 1 رای
احتمال بالای لغو تورهای روسیه در روزهای آتی + جزئیات خبر
  • 1
  • 2.4K

درپی گسترش شیوع ویروس کرونا در روسیه و درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای توقف پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به این کشور، رییس سازمان هواپیمایی کشوری از احتمال بالای لغو پروازهای مسافری در این مسیر خبر داد.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش‌های منتشر شده وضعیت شیوع ویروس کرونا در روسیه رو به وخامت گذاشته است و نگرانی برای مردم در راستای شیوع ویروس کرونا به وجود آورده است.

در همین راستا سعید نمکی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) در نامه‌ای به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر ضرورت طرح موضوع و اخذ تصمیمات فوری در مورد توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس در جلسه کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا، تاکید کرد.

در ادامه این مکاتبه آمده است: «باتوجه به گزارشات دریافتی از کشور روسیه در باره شیوع بیماری COVID-۱۹ ضروری است موضوع توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس سریعا در جلسه کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا مطرح و تصمیمات فوری اتخاذ گردد.»

 

rissia.jpg

 

تورج دهقان زنگنه (رییس سازمان هواپیمایی کشوری) در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرده است: پروازها و تورهای روسیه به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو خواهد شد و مسلما مانند همیشه تابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

البته هنوز این اتفاق نیفتاده است زیرا هنوز نامه‌ای در این باره و برای لغو این پروازها به سازمان هواپیمایی کشوری نرسیده است اما پروازها در حال لغو هستند و به محض صدور دستور از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا این پرواز لغو می‌شوند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی درباره اینکه تکلیف مسافران ایرانی در روسیه با اجرای این ممنوعیت چیست؟ گفته است: مسلما مسافران ایرانی را در کشور دیگری رها نخواهیم کرد و برای تعیین تکلیف هموطنانمان نیز برنامه‌ریزی  می‌کنیم اما سلامت مردم در اولویت قرار دارد.

در سال جاری و پس از هند و پاکستان این سومین کشوری است که پروازهای آن به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا لغو می‌شود.

 

منبع: ایسنا 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (1 نظر)

× در حال پاسخ به:

Reza 3 تیر 1400 ساعت 08:30

هر کشوری یا در مقیاس کوچک افرادی که کرونا رو جدی نگیرند عواقب بدی در انتظارشان خواهد بود و میشه گفت ریسک بسیار بزرگی کرده اند. شاید اکثر مردم در حد شبکه های اجتماعی و مطالب ضد و نقیض اون در خصوص کرونا اطلاعات داشته باشند، اما اگر خدای ناکرده حتی در سطوح پایین به آن مبتلا شوند متوجه خواهند شد که چه بیماری آزاردهنده ای است(حتی اگر اوضاعشان وخیم نشود). بهترین راه حلش هم استفاده از ماسک و پرهیز از تردد در مکانهای سربسته و مکانهای سرباز شلوغ هستش. خیلی بیماری بدیه، هر چی بگم کم گفتم. من خودم صرفا در حد تب بهش دچار شدم(با اینکه بسیار رعایت می کردم) و دمار از روزرگارم در آورد. ویروسش بسیار راحت از آنچه که فکر می کنید بین افراد منتقل میشه. حتی اگر به فوت منجر نشه واقعا زندگی رو مختل می کنه. وای به روزی که به ریه سرایت کنه!!! خواهشا جدی بگیرید.