شیوع کرونا احتمال لغو پروازهای ایران - روسیه را بالا برد

5
از 1 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
احتمال بالای لغو تورهای روسیه در روزهای آتی + جزئیات خبر
31 خرداد 1400 15:20
1

درپی گسترش شیوع ویروس کرونا در روسیه و درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای توقف پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به این کشور، رییس سازمان هواپیمایی کشوری از احتمال بالای لغو پروازهای مسافری در این مسیر خبر داد.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش‌های منتشر شده وضعیت شیوع ویروس کرونا در روسیه رو به وخامت گذاشته است و نگرانی برای مردم در راستای شیوع ویروس کرونا به وجود آورده است.

در همین راستا سعید نمکی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) در نامه‌ای به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر ضرورت طرح موضوع و اخذ تصمیمات فوری در مورد توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس در جلسه کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا، تاکید کرد.

در ادامه این مکاتبه آمده است: «باتوجه به گزارشات دریافتی از کشور روسیه در باره شیوع بیماری COVID-۱۹ ضروری است موضوع توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس سریعا در جلسه کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا مطرح و تصمیمات فوری اتخاذ گردد.»

 

rissia.jpg

 

تورج دهقان زنگنه (رییس سازمان هواپیمایی کشوری) در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرده است: پروازها و تورهای روسیه به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو خواهد شد و مسلما مانند همیشه تابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

البته هنوز این اتفاق نیفتاده است زیرا هنوز نامه‌ای در این باره و برای لغو این پروازها به سازمان هواپیمایی کشوری نرسیده است اما پروازها در حال لغو هستند و به محض صدور دستور از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا این پرواز لغو می‌شوند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی درباره اینکه تکلیف مسافران ایرانی در روسیه با اجرای این ممنوعیت چیست؟ گفته است: مسلما مسافران ایرانی را در کشور دیگری رها نخواهیم کرد و برای تعیین تکلیف هموطنانمان نیز برنامه‌ریزی  می‌کنیم اما سلامت مردم در اولویت قرار دارد.

در سال جاری و پس از هند و پاکستان این سومین کشوری است که پروازهای آن به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا لغو می‌شود.

 

منبع: ایسنا