سفرنامه تفریحی خانوادگی به دبی (قسمت دوم)

4.4
از 11 رای
تورهای ایرانگردی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
سفرنامه تفریحی خانوادگی به دبی (قسمت دوم)

سفر تفریحی خانوادگی به دبی (قسمت دوم)

دوباره برگشتیم به همون کمپ و اعلام کردن تا ساعت 8:30 داخل کمپ هستید و همه چیز از جمله آب ، چای ، نوشابه ، قلیان، شام و... رایگان هست . برنامه هایی هم در مدتی که اونجا بودیم اجرا شد مثل رقص مخلی ، نواختن نی انبان و رقص یک پسر جوان با لباسی زیبا که در حدوده 20 دقیقه در حال چرخش بود و واقعا کارش و لباسش زیبا بود . بعد از صرف شام سوار ماشینها شدیم و برگشتیم به طرف هتل که البته بگم دوباره در مسیر برگشت باد لاستیکهارو تنظیم کردند .

روز سوم :

طبق قرار هر روزمون ساعت 8 صبح در رستوران هتل صبحانه را خوردیم و آماده شدیم و از هتل به قصد خرید از مراکزخریدی که نزدیکمون بود خارج شدیم . اول رفتیم انصار گالری و بعد هم فروشگاه بزرگ و در کنارش ریف مال ، القبائل که اصلا خوب نبود ، دایموند لند و کلی هم خرید کردیم ، تا اینکه دیگه گرسنه شدیم و وقت ناهار بود برگشتیم هتل و جاتون خالی ناهار خوردیم و برگشتیم تو اتاقها برای استراحت اما ما رفتیم استخر و برگشتیم استراحت کردیم .

 سفرنامه دبی

( فروشگاه انصار گالری)

 سفرنامه دبی

(فروشگاه ریف مال)

 سفرنامه دبی

( فروشگاه القبائل)

 سفرنامه دبی

(فروشگاه دایموند لند)

بعد از ظهر هم تاکسی گرفتیم و خواستیم که تاکسیمتر روشن کنه چون خیلی به صرفه تر هست تا اینکه بخواید باهاشون مسیری رو طی کنید که چقدر میبره ، خلاصه با تاکسی رفتیم به طرف بر دبی و برج خلیفه و دبی مال ( مبلغ کرایمون هم 32 درهم شد ) البته این رو هم بگم که با مترو هم میشد این مسیر رو طی کرد بطوریکه چندین نوع کارت مترو وجود داره ، کارت سیلور که 5 درهم هزینه کارت هست و 50 درهم باید شارژ کرد که بعد از پایان سفر از کارت 5 درهم کم می شه و هر مقداری که در کارت باقی مونده باشه به مسافر پس داده می شه. پس نگران این موضوع نباشید. قطارها هر 6 دقیقه یکبار می یان. نوشیدن و خوردن در مترو ممنوعه و جریمه های سنگینی براش بستند.

از آدامس جویدن و خوردن و نوشیدن که 100 درهمه تا پا روی صندلی ها گذاشتن که 500 درهمه و کشیدن ترمز 1000 درهم که همونجا ازتون می گیرن! برای استفاده از مترو و نااشنا بودنتون نگران نباشید چون اکثر مناطق معروف به همون اسمه. مثل منطقه برج خلیفه و دبی مال که به اسم Dubai Mall هست یا امارات مال، منطقه دیره که شامل بازار قدیم دیره و فروشگاه معروف ایرانی پسند Day to Day هست یا ابن بطوطه . در بین مسیر ساختمانها و برجهای بلند و پلهای متعدد ومونوریل و مترو هم دیدیم .

 سفرنامه دبی

(تاکسی)

 سفرنامه دبی

( تاکسیمتر)

 سفرنامه دبی

( ایستگاه مترو )

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

( برجها و خیابانهای بر دبی )

برج خلیفه با ۱۶۳ طبقه و ۸۲۸ متر ارتفاع ، در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت این برج 6 سال طول کشیده و در ابتدا با نام "برج دبی" شناخته می‌شد اما در روز افتتاحیه نام آن به افتخار حاکم امارات به «برج خلیفه» تغییر کرد. این برج دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است . ایستگاه مترو دبی مال هم تقریبا 15 دقیقه پیاده روی دارد . رقص فواره ها از دیدنی ترین و فرحبخش ترین جاذبه های دبی است .این فواره ها بر روی دریاچه ای درست در کنار مرکز خرید دبی مال قرار گرفته اند این فواره ها پنج دایره و مجموعه بزرگ را تشکیل داده اند که دو دایره با سایز متفاوت در میانه انها قرار گرفته اند . رقص و حرکات موزون این فوره های بلند همراه با موسیقی و دارای 25 رنگ مختلف و گوناگون است .

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

( برج خلیفه )

 سفرنامه دبی

( دبی مال )

ما اول وارد دبی مال شدیم و رفتیم سراغ آکواریوم که واقعا زیبا و با عظمت بود . بلیط ورودی آکواریوم هم 80 – 90 - 120 - 250 درهم بود که ما داخل نرفتیم . از بیرون تماشا کردیم و عکس گرفتیم بالای سر ما دقیقا سقف دبی مال هم آسمان مصنوعی بود با هزاران ستاره نورانی که تماشای آن هم لذت بخش بود . مغازه ، ، رستوران ، فست فود ، کافی شاپ و فروشگاههای متعددی در دبی مال وجود داشت که زمان زیادی رو برای دیدن آنها گذاشتیم تا اینکه ساعت 9 شد و رفتیم در محوطه جلوی دبی مال و زیر برج خلیفه تا رقص فواره هارو که خیلی با شکوه بود تماشا کنیم . این برنامه هر یک ساعت یکبار انجام میشد .

 سفرنامه دبی

 

 سفرنامه دبی

 

 سفرنامه دبی

( آکواریوم)

 سفرنامه دبی

 

 سفرنامه دبی

( آسمان مصنوعی ستاره باران )

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

margin: 15px 0px;">  سفرنامه دبی

( داروخانه ابن سینا داخل دبی مال )

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

( رقص فواره ها )

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

( ماکت برج خلیفه و اطراف آن )

از طریق همون دوستی که داشتیم برای فردا هم بلیط پارک آبی وایلد وادی گرفتیم با ترانسفر رفت و ناهار برای هر نفر 270 درهم درآمد که اگر میخواستیم از تورلیدر خودمون بگیریم گفته بود بدون ناهار با ترانسفر 300 درهم ، اما دوست ما بلیط را 210 درهم و 20 درهم برای ترانسفر و 40 درهم هم برای ناهار گرفت که مجموعا شد 270 درهم . در آخر هم مجددا تاکسی گرفتیم و برگشتیم به طرف هتل اما میدان ماهی پیاده شدیم و برای صرف شام رفتیم پیتزا هات ، از منوی غذاهاش یک پکیج انتخاب کردیم که دارای 4 پیتزا 6 تیکه با سیب زمینی سرخ شده و نان سیر و سالاد و نوشابه بود . جاتون خالی خیلی هم خوشمزه بود . بعد هم برگشتیم به هتل و خوابیدیم .

 سفرنامه دبی

( پیتزا هات )

روز چهارم : باز هم ساعت 8 صبح همگی صبحانه خوردیم و لوازم رو جمع کردیم و آماده شدیم تا ماشین بیاد دنبالمون برای رفتن به پارک آبی وایلد وادی . این پارک در کنار هتل jomeirah Beach و برج العرب ودر نزدیکی مدینه جمیرا واقع شده و دارای جاذبه های مناسب برای کلیه سنین و سطوح شجاعت دارد . این پارک از ساعت 10 صبح باز و تا ساعت 21 دایر میباشد که در ماههای مختلف سال ساعات استفاده از پارک متفاوت میباشد . ( از نوامبر تا فوریه ساعت 18 ، از مارس تا مه و سپتامبر تا اکتبر ساعت 19 ، از ژوئن تا آگوست ساعت 21 ).

 سفرنامه دبی

( پارک آبی وایلد وادی )

 سفرنامه دبی

( برج العرب )

اما باید چند تا نکته بهتون بگم اول اینکه لوازم و لباس زیاد همراه نداشته باشید چون اونجا باید کمد اجاره کنید برای لوازم هاتون ( کمد کوچک 35 درهم و کمد بزرگ 45 درهم ) حوله با خودتون ببرید وگرنه مجبور میشید 30 درهم کرایه حوله بدید . سعی کنید لباس و لوازم زیاد نبرید تا بتونید همتون یک کمد بگیرید . ماشین ساعت 10 صبح اومد دنبالمون و خوشحال راه افتادیم سمت پارک آبی کنار ساحل جمیرا و برج العرب و نزدیک مدینه جمیرا .

وقتی رسیدیم به هر نفر یک دستبند دادند که ما یک دسبند رو 100 درهم شارژ کردیم برای کمد و اگر چیزی خواستیم بخریم و همه لوازم رو هم توی یک کمد گذاشتیم که فقط 45 درهم از دستبندم کم کرد . حتما حتما یک کیف ضد آب موبایل از اونجا بخرید تا یک موبایل یا دوربین رو بزارید توش و برای گرفتن عکس و فیلم داخل ببرید برای ثبت لحظه های شاد و بیاد ماندنی که مبلغش 120 درهم بود . وارد پارک شدیم و از تمامی وسایل استفاده کردیم مثل دریاچه موج که باید جلیقه میپوشیدید و برای تمامی سایزها اونجا جلیقه بود ، سرسره های آبی با تیوپ یکنفره یا دونفره و چهار نفره ، سقوط آزاد ، تیوپ سواری و غیره .

کوپن ناهاری هم که داشتیم برای هر نفر یک همبرگر یا هات داگ بهمراه سیب زمینی و نوشابه بود که جاتون خالی خیلی هم خوشمزه بود و تا ساعت 6:30 عصر هم اونجا بودیم که خیلی به همگیمون خوش گذشت . بعد از بیرون اومدن پیاده رفتیم تا مدینه جمیرا و گشتی زدیم و چون همه خسته بودیم یک ون تاکسی گرفتیم و برگشتیم به طرف هتل اما باز هم میدان ماهی پیاده شدیم و رفتیم KFC شام خوردیم و برگشتیم هتل و خوابیدیم .

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

( مدینه جمیرا )

روز پنجم :

روز آخر بود و دوباره 8 صبح صبحانه خوردیم و رفتیم بیرون و پیاده راه افتادیم به طرفه دی تو دی ، فروشگاه بزرگ و خوبی بود بصورت 2 طبقه که در طبقه اول کلیه مایحتاج زندگی فراهم بود حتی ابزار الات اما طبقه دوم کاملا مربوط به پوشاک و کفش و کمربند بود ، قیمت کلیه اجناس فروشگاه از 1 تا 10 درهم بود که انصافا خیلی چیزهای خوبی با کیفیت خوب میشد خرید ، تقریبا 3 ساعتی رو تو فروشگاه بودیم و کلی هم خرید کردیم .

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

 سفرنامه دبی

( خیابان های دیره )

 سفرنامه دبی

( اتوبوس )

برگشتیم هتل وسایل و خریدها رو گذاشتیم توی اتاق و رفتیم استخر ، برای ساعت 13:30 رفتیم ناهار خوردیم و رفتیم تو اتاقها و استراحت کردیم . بعد از ظهر هم رفتیم مرکز الغریر خیلی تمیز و شیک بود با فروشگاهها و اجناس بسیار عالی و قیمتهای مناسب و خوب ، کلی توی فروشگاهها گشتیم و بعد اومدیم بیرون و توی خیابانهای اطراف هتل گشت زدیم . روز آخر هم بود و ما هنوز غذای معروف دبی رو نخورده بودیم ، رفتیم به مغازه ای که نزدیک هتل بود و شاورما خریدیم و اومدیم توی اتاق و دوره هم نشستیم به خوردن ( شاورما همون کباب ترکی که توی ایران هست اما با این تفاوت که نان مخصوص داره و فقط گوشت داخل نان میریزند با سس مخصوص ، وقتی گوشت و سس رو داخل نان میریزند و میپیچند اونو کمی سرخ میکنند که واقعا خوشمزه و لذیذ بود) قیمت شاورما هم بصورت مخلوط گوشت و مرغ 7 درهم و هرکدام بصورت جدا 5 درهم و در دونوع معمولی و اسپایسی (تند) بود . بعد همه رفتن به اتاقهاشون و مشغول جمع کردن وسایل شدند چون صبح دیگه باید اتاقهارو تحویل میدادیم و میرفتیم فرودگاه .

 سفرنامه دبی

( ناهار هتل )

روز ششم :

مثل برنامه هر روز باز هم ساعت 8 صبح رفتیم پایین برای صرف صبحانه با این تفاوت که چمدونهامون رو هم بردیم توی لابی و کارت اتاقهارو تحویل دادیم تا وقتی داریم صبحانه میخوریم اتاقهارو چک کنند و تحویل بگیرند تا دیگه معطل چک کردن نشیم پاسپورتهامون رو گرفتیم و برای 5 شب اقامت برای هر اتاق مبلغ 75 درهم ( یعنی شبی 15 درهم ) هزینه توریست رو پرداخت کردیم ، سوار ماشین ترانسفر هتل شدیم و رفتین ترمینال 2 فرودگاه دبی . وارد سالن که شدیم روبروی ما گیت های تحویل بار و دریافت کارت پرواز بود ، چمدونهارو تحویل دادیم و رفتیم به سمت بازرسی و چک پاسپورت و بعد وارد سالن دیگری شدیم که محل سوار شدن به هواپیما بود ، توی سالن پر بود از فروشگاههای مختلف از قبیل عطر های مارک ، نوشیدنی ، سیگار ، شکلات ، تنقلات و رستوران ، کی اف سی ، مک دونالد و غیره که باید اینجا متذکر بشم بدلیل اینکه اجناس این فروشگاهها شامل مالیات نمیباشند قیمتهاشون خیلی خیلی خوب و مناسب هست و پیشنهاد میکنم حتما عطر بخرید چرا که قیمتهاشون واقعا مناسب هست . با 15 دقیقه تاخیر سوار هواپیما شدیم ، همون هواپیمایی که باهاش اومدیم با همون خلبان و خدمه بود . ساعت 13:30 پرواز کردیم و به ایران بازگشتیم .

نویسنده : وحید نوروزپور