Close

قسمت دوم رادیو ماجرا؛ پادکست سفر مرد ایرانی به قطب جنوب!

3.9
از 17 رای
ماجرای عجیب سفر مرد ایرانی به قطب جنوب را از زبان خودش بشنوید!
  • 5 فروردین 1399 19:45
  • 8
  • 22K

 900-news-majara2.jpg

همانطور که باخبر هستید، چندی پیش اولین قسمت پادکست رادیو ماجرا منتشر شد و خوشبختانه با استقبال خوبی از سمت شما همراهان لست‌سکند نیز مواجه شدیم. در این بخش نیز قصد داریم تا دومین قسمت پادکست رادیو ماجرا را با یکدیگر بشنویم، ماجرایی که دست شما را می‌گیرد و با خود به قطب جنوب می‌برد.

در قسمت دوم پادکست رادیو ماجرا به انتهای کره زمین سفر می‌کنیم؛ جایی که جز یخ و سرما و یک آسمان آبی چیزی نیست و همه چیز به همنشینی این دو ختم می‌شود. قطب جنوب، یکی از چند مکان باقی مانده‌ای است که به خاطر فضای خشن و دور افتادگیِ آن، تنها تعداد کمی از گردشگران به سراغ آن می‌روند. بد نیست بدانید قطب جنوب خشک ترین نقطه کره زمین است. برخی آن را بزرگترین کویر جهان می خوانند و برخی آن را به عنوان تنها قاره ای که هیچ خزنده ای ندارد!

قطب جنوب، زیبا، الهام بخش و رام نشدنی است. جایی که در آن هر کاشف خردمندی خود را به مانند ذره ای کوچک در این مکان وسیع، نامهربان و شگفت انگیز احساس خواهد کرد. در اینجا مادر خشمگین طبیعت تنها حامی شما خواهد بود. قطب جنوب سرزمین کاخ های یخی است، جایی که کوه های بکر و دست نخورده به آنی از میان توده ی مه دریایی مرگبار آشکار می شوند؛ جایی که آب و هوا زیر و بم های تاریک و خوفناک خود را دارد.

در این قسمت با علیرضا مهنا همسفر می‌شویم، به جنوبگان و ماجراهایی که در این سفر تجربه کرده است. با علیرضا علاوه بر صحبت درباره سفر به جنوبگان، درباره سبک سفر ماجراجویانه هم صحبت کرده‌ایم که در این قسمت می‌شنوید، پس تا انتها همراهمان بمانید.

 

از نوار بشنوید.

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (8 نظر)

× در حال پاسخ به:

هادی انصاری 7 اردیبهشت 1399 ساعت 19:26

بیش از همه افتخار می کنم به وجود هموطنانی مانند علیرضا مهنا که باعث درخشش نام ایران زمین در جنوبگان شده اند .
علیرضای عزیز با تسلط کامل و بیان شیوا شرح سفر خود به قطب جنوب و اسکی و کوهنوردی و فتح قله را در این قطب شرح می دهد . قله ای که به یاد زنده یاد عباس جعفری نامگذاری کرده است .
در مواجهه با اساتید و ماجراجویانی مانند علیرضا مهنا، هم احساس غرور و افتخار دارم و هم احساس حسرتی برای کوچکی خودم در برابر این بزرگان .
ممنون از لست سکند برای تدارک چنین مصاحبه هایی که باب آشنایی ما را با بزرگان سفر و ماجراجویان ایرانی باز می کند .

Sadegh afshar ahvaz 15 فروردین 1399 ساعت 21:22

لطفا برای کشور های دیگه بزارین

-nazarian 6 فروردین 1399 ساعت 21:01

جالب بود ممنون بابت پادکست و اشتراک خاطرات و تجربیات

Mehrdad 6 فروردین 1399 ساعت 04:49

من یه دنیاعاشق پنگوئن هام.خدایا چقدر دلم میخواد برم از نزدیک محکم بغلشون کنم و ببوسمشون.جان دل هستن به خدا.خیلی خوشگلن .خوش به حال کسایی که نزدیک اونا زندگی میکنن.خوش حالم که شما هموطن خوبم این شانس رو داشتید از نزدیک ببینیند.ایام تان همیشه شاد

Mehrdad 6 فروردین 1399 ساعت 04:35

درود دوست وجهانگرد بزرگ ایرانی.خوش حال می شوم اگر میزان هزینه ها وپیش نیازها وشیوه ی برنامه ریزی و مدیریت هزینه های سفرهای متنوع خود را به ما دوستداران طبیعت و اعجاب خلقت بیاموزید.با سپاس بسیار

Mehrdad 6 فروردین 1399 ساعت 04:13

ممنون که با بیان شیرین تجربیات خود ما را با زیبایی های بیش تری آشنا کردید.کاش می شد ماهم در معیت استادی چون شما جهاندیده، چنین تجربه های دلچسبی داشته باشیم .شنیدنش هم زیباست.برایتان سفرهای امن و توفیق افزون تر آرزو می کنم.اوقات تان همیشه خوش.

Mehrdad 6 فروردین 1399 ساعت 04:03

خوش به سعادت شما.دست مریزاد دارید.همیشه شادباشید.

crash4 6 فروردین 1399 ساعت 01:39

اینکه ازش پرسید:چی شد به قطب جنوب رفت!!؟.بایدعین یه مـَـرد میگفت:پـــول داشتم حاجی،پـــوول...حالا پولداریش بخاطر ارث پدر بوده یاپول زحمت خودش،اصلامهم نیست...!.خوش بحالش،منم موخام برم🌹😭😁😐😜