Close

شیخ لطف الله، مسجدی اصفهانی که تاریخ ایران را روایت می کند!

4.9
از 8 رای
راوی تاریخ ایران در دل این گنبد نشسته است! +تصاویر
  • 6 اسفند 1398 08:00
  • 0
  • 25.5K

یکی از مکانهای دیدنی و تاریخی اصفهان در دوره صفوی که شاهکار کم نظیری از کاشی کاری و معماری استادانه است را می توان به جرات مسجد شیخ لطف الله دانست.  نقوش و رنگهای به کار رفته در کاشیکاری استادانه گنبد مسجد شیخ لطف الله، از زیباترین کاشیکاری های موجود در معماری ایران است. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم شما را به بازدید از این مسجد بی‌نظیر ببریم، پس همراهمان باشید.

مسجد شیخ لطف الله

 عکس از: Tina Azimi

مسجد از پنجره‏ های مشبکی که در جوانب گوناگون ساقه گنبد ساخته شده ‏اند نور خود را تامین می کند. محراب مسجد شیخ لطف الله از شاهکارهای بی نظیر معماری ایران است. ويژگی خاص اين مسجد نداشتن صحن و مناره است. چرخش ۴۵ درجه ای كه از محور شمال به جنوب نسبت به محور قبله دارد، گنبد كم ارتفاع مسجد، محراب بی بديل مسجد و كتيبه های نفيس و طره های سردر كه درون گلدان مرمرين جای گرفته اند.

مسجد شیخ لطف الله

 عکس از: Tina Azimi

مسجد شیخ لطف‌ الله به دستور شاه عباس اول در 18 سال ساخته شد. در دوران رضاشاه دستور به بازسازی و مرمت مسجد شیخ لطف‌الله صادر شد. مسجد شیخ لطف‌ الله در ضلع شرقی میدان نقش جهان و مقابل عمارت عالی قاپو و در کنار مسجد امام واقع شده‌ است. مسجد را شاه عباس اول به احترام و افتخار شيخ لطف الله جبل عاملی، روحانی شيعه آن روزگار که از لبنان به ايران آمده بود ساخته است.

مسجد شیخ لطف الله

 عکس از: Tina Azimi

مسجد شیخ لطف اللهمسجد شیخ لطف الله

عکس ها از: ehsantrips

مسجد شیخ لطف الله

 

توجه: هدف ما از معرفی این جاذبه آشنایی شما با جاذبه‌های زیبا کشورمان است. با توجه به شرایط ایجاد شده در کشور بهتر است، زمان بازدید از این جاذبه را تا پایان بحران ایجاد شده عقب بیاندازید و بعد از حذف بحران ایجاد شده با تنی سالم به این منطقه زیبا سر بزنید

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید