Close

شیرین سو، تالاب زیبای کبودر آهنگ

4.7
از 21 رای
زیباترین و شیرین‌ترین دریاچه ایران! +تصاویر
  • 28 اسفند 1397 08:00
  • 8
  • 81.6K

آب و هوای روزهای آخر اسفند، کاملا بهاری است. به همین دلیل بهترین جایی که می‌توان در آنجا بهار را شروع کرد، تالاب شیرین سو است. تالاب انسان ساخت و دائمی شیرین سو در کنار شهر شیرین سو، در شمال غربی و در فاصله‌ی 40 کیلومتری شهرستان کبودرآهنگ و 95 کیلومتری شهر همدان، با ارتفاعی برابر هزار و 806 متر از سطح آزاد دریا واقع شده که دسترسی به آن از طریق راه آسفالته کبودرآهنگ به شیرین سو- قیدار میسر است.

تالاب شیرین سو

.تالاب زیبای شیرین سو پناهگاهی برای پرندگان مهاجر بشمار می‌آید و در فصول مختلف سال کوهنوردان و گردشگران نیز مهمان این تالاب زیبا هستند. تالاب شیرین سو زیستگاه پرندگان بومی و غیر بومی هم هست که حتی در فصل زمستان شاهد حضور برخی پرندگان مهاجر در این منطق خواهید بود.

تالاب شیرین سو

تنوع اكولوژيك بالای منطقه، نياز اساسی به برنامه های حفاظتی و مديريتی را می طلبد که با پیگیری‌های به عمل آمده و براساس آگهی رسمی در مردادماه سال 90 از تاریخ 15 اسفندماه سال 89 به مدت پنج سال از سوی شورای عالی حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه شکار ممنوع معرفی شد.

تالاب شیرین سو

تالاب شیرین سو

تالاب شیرین سو

تالاب شیرین سو

آیا قصد ندارید تا در این روزهای بهاری، سری به این تالاب زیبا بزنید و آب و هوایی عوض کنید؟ به نظرتان شیرین سو، ارزش یک بار دیدن را دارد؟ 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (8 نظر)

× در حال پاسخ به:

Jam 22 فروردین 1399 ساعت 18:24

الان فروردین ۹۹ ظرفیت مخزن سد تکمیل شده و داره سرریز میشه . در کنار تالاب هم جنگلی از درختان بادام هست که با شکوفه های سفیدش زیبایی خاصی به منطقه داده

شاهرخ 5 فروردین 1398 ساعت 23:54

به نظر شما دوست گرامی این تالاب عجیب نیست؟ در کشوری با جمعیت ۸۰ و چند میلیون نفر فقط تعداد محدود و کمی از آنها دغدغه حفاظت از محیط زیست را دارندوسایر مردم بود و نبودپلنگ ویوز یا گوزن زرد یا نابودی جنگل های ۴۰ میلیون ساله هیرکانی و جنگل های بلوط زاگرس و....هیچ فرقی ندارد وبا دیدن آتش سوزی جنگل خیلی راحت از کنار آن رد میشوند وجود تالابی انسان ساخت که پناهگاهی برای پرندگان مهاجر و بومی شده تعجب آور نیست؟ چرا هست و چیزی هم بالاتر باید درود فرستاد بر کسانی که در بوجود آمدن و حفظ آن تلاش کرده و میکنند .

زکریا 5 فروردین 1398 ساعت 15:15

باورش خیلی مشکل است که هنوز وجود دارند مردمانی که هر چيزی غير از محفوظات محدود خودشان را عجيب می دانند...
یاد سریال به یاد ماندنی "برره" افتادم!

دخو 28 اسفند 1397 ساعت 17:35

عجیب بودنش بخاطر اینکه ابش نه تنها شیرین نیست بلکه ترش میباشد

سحرخیز 28 اسفند 1397 ساعت 15:56

تعجب آور نظر شماست که نام دریاچه را عجیب میبید لابد از دیدگاه شما زبان ترکی زبان عجیبی است وترکها عجیبتر... خوب منطقه ای که ترک نشین هست اگر از اسامی ترکی استفاده کنند عجیب است؟ بهتر است از رفتاروگفتار نژاد پرستانه دست بکئد.

پوررستم 28 اسفند 1397 ساعت 14:06

سلام. کجای این اسم عجیب هست؟ شیرین سو به ترکی یعنی "آب شیرین" . اون منطقه هم ترک نشین هستند طبیعیه که اسمش ترکی باشه. لطفا تیترتون رو تصحیح کنید.

مرتضی 28 اسفند 1397 ساعت 12:22

با تشکر از شما برای معرفی جالب زیبای های استان همدان.ولی کجای این نام.یعنی (شیرین سو )عجیب بود رو متوجه نشدم.استان همدان جزء استانهای ترک نشین و ترک زبان هست.لا اقل قسمتی از هموطنان در این استان به زبان ترکی حرف میزنن و طبیعی هست که اسم مناطق هم به زبان ترکی باشد.با تشکر

محمد مروتی 28 اسفند 1397 ساعت 10:01

وسعت این تالاب زیبا ۳۰۰ هکتار و مساحت دریاچه این تالاب ۴۳هکتار میباشد. این دریاچه تا غار علیصدر حدود ۹۰کیلومتر فاصله دارد اما جاده آن بسیار باریک و نا ایمن است دوستان عزیزی که تصمیم دارند از هر دو مکان بازدید داشته باشند مراقب رانندگی در این جاده باشند. اواسط فصل بهار بهترین زمان بازدید از این جاذبه طبیعی زیباست.