Close

سیلوانه، اکسیژن خالص جهانی در ارومیه

4.4
از 17 رای
منطقه‌ای جهانی در ایران که اکسیژن خالص دارد + تصاویر
  • 19 آبان 1397 08:00
  • 0
  • 54.2K

کلمه‌ی سیلوانا یا سیلوانه کلمه‌ای است که ریشه‌ی ایتالیایی دارد و به مکانی از بهشت گفته می‌شود و در لغت هم به معنی جنگل و بیشه‌ی سبز است. این شهر در جنوب غربی استان آذربایجان غربی و در فاصله‌ی ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان ارومیه و در دامنه‌ی ارتفاعات بلند مشرف بر خط مرزی ایران و ترکیه و در قسمت میانی آن واقع شده است.

سیلوانا، اکسیژن خالص جهانی در ارومیه

سیلوانه از شرق به شهر ارومیه و با دهستان باراندوز در روضه چای از توابع بخش مرکزی ارومیه و از غرب با شهر شمزینان ترکیه و از شمال با شهر سرو و دهستان برادوست از بخش صومای برادوست و از سمت جنوب در داخل کشور با منطقه دشتبیل شهرستان اشنویه و نیز با منطقه خاکورک کردستان عراق همسایه است.

سیلوانه در ارومیه

در دنیا 19 منطقه وجود دارد که دارای اکسیژن خالص هستند که به منظور هوای پاک است و یکی از این 19 منطقه، دریاچه سیلوانا ارومیه است که همانطور که گفته شد در استان آذربایجان غربی قرار دارد.‌ زبان گفتگوی مردم اهالی سیلوانا کردی است و مردمش عموما مذهب شافعی دارند. شغل مردمان این منطقه صنایع دستی ای از قبیل گلیم و جاجیم و پوشاکی ساده می باشد و همچنین محصولات لبنی و محصولات دامی هم تولید می‌کنند. نفس کشیدن دراین هوای پاک باید احساس فوق‌العاده‌ای داشته باشد. آیا شما تا به حال به سیلوانه سفر کرده‌اید؟ اگر نه، توصیه می‌شود که هرچه سریع‌تر برنامه‌ای برای سفر به این منطقه‌ی زیبا و بکر و با هدف حفظ محیط زیست این منطقه داشته باشید تا از تنفس در این هوای بی‌نظیر لذت ببرید.

سیلوانا در ارومیه

سیلوانه در ارومیه

سیلوانا در ارومیه

سیلوانا در ارومیه

سیلوانه در ارومیه

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

سینا 13 شهریور 1398 ساعت 13:37

یه منطقه بسیار خوش آب هوا و فوقلاده که وسط تابستان میتونی بری وسط برف ها

منصور 10 تیر 1398 ساعت 11:13

یه دریاچه ساده وطبیعی-اصلا جایی برای اتراق گردشگرنداره-امکانات رفاهی کناردریاچه صفرهست-تعدادبازدیدکننده بسیارکم-فقط اسم زیبایی داره-ولی ایران گردان عزیز بایدیکبارببینن وعکسی بگیرن-برای چادرزدن وشب موندن اصلا خوب نیست وفکرنکنم کسی این کاروبکنه-فاصله تاارومیه تقریبا نیم ساعت.

حسن 20 آبان 1397 ساعت 21:20

اگر در هوا اکسیژن خالص باشد منجر به مرگ میشود و در هوا ی تنفسی ۲۱ درصد اکسیژن وجود دارد و اطلاعات اشتباه به خورد مردم ندهید و گمراه نکنید.

گل بانو 19 آبان 1397 ساعت 11:42

جانم فدای ایران

طبیعت دوست 19 آبان 1397 ساعت 10:54

سلام
فوق العاده زیبا و دوست داشتنی بود
ممنون از این مطلب عالی و عکسهای عالی تر

نیلوفر ورزش نژاد 19 آبان 1397 ساعت 10:40

واقعا اینجا قطعه ای از بهشته. عکس ها که خیلی زیباست و حتما خود این مکان هم بسیار دلنشین هست

علی عباسی 19 آبان 1397 ساعت 08:42

سپاس فراوان بابت تهیه این مطلب مفید و کاربردی

همچنین این نکته رو اضافه میکنم که در این منطقه آبشاری زیبا به نام سوله دوکل نیز وجود دارد که همواره به زیبایی منطقه افزوده است. در صورتی که عازم این منطقه بودید، بازدید از این آبشار رو در کنار دریاچه فراموش نکنید.