بهترین رستوران های وان ترکیه + منو و عکس

3.2
از 12 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت - جایگاه K - دسکتاپ
10 مورد از بهترین رستوران های وان برای شکم‌گردی
15 دی 1401 08:00
2

قصد سفر به وان را دارید؟ همه برنامه‌هایتان را ریخته‌اید و به خوبی می‌دانید که در این شهر کوچک و زیبا قرار است چه اتفاقاتی برایتان بیفتد؟ حتما لیست پاساژها و جاهای دیدنی را هم در جیبتان دارید، درمورد خوراک چطور؟ از بهترین رستوران های وان چیزی شنیده‌اید؟ می‌دانید قرار است مدتی را که در این شهر می‌گذرانید به کدامشان سر بزنید و چه چیزهایی را نوش جان کنید؟ 

یکی از بزرگترین دغدغه‌های ما در سفر و خرید تور وان، انتخاب رستوران خوب و با کیفیت است. فراموش نکنیم که اصلا خوردن غذاهای جذاب برای بسیاری از ما یکی از تفریحات ثابت زندگی است و نمی‌توان به آن بی‌توجهی کرد. از طرف دیگر، اگر قرار باشد درباره ویژگی‌های مهم شهر وان حرف بزنیم، غذا و به خصوص صبحانه‌های خیابان جمهوریت، قطعا جزو سه ویژگی مهم شهر خواهد بود. به همین دلیل در این مطلب از بلاگ لست سکند تلاش کردیم تا 10 رستوران خوب شهر وان را معرفی کنیم. 

بهترین رستوران‌های وان.jpg

 رستوران کروانسرای (Kervansaray Restaurant)

یکی از رستوران‌های مشهور خیابان جمهوریت، رستوران کروانسرای است. این رستوران با کباب‌های خوش طعمش مدت‌هاست که در ردیف رستوران های خوب در وان ترکیه قرار گرفته است. هرچند که کروانسرای مجموعه‌ای با فضای ساده است؛ اما به دلیل کیفیت غذایش بسیاری از مسافران ایرانی این رستوران را به دیگر گردشگران معرفی کرده‌اند.

یکی از اقدامات خوب رستوران کروانسرای، استفاده از پرسنل ایرانی و آشنا به زبان فارسی در کنار پرسنل ترک زبان است که می‌توانند در راحت‌تر سفارش دادن غذا و گرفتن خدمات کمک کنند. پس اگر در حال تدارک سفر به وان در اوقات ویژه‌ای مثل نوروز هستید و دوست دارید همه چیز عالی پیش برود، می‌توانید این رستوران را برای وعده‌های غذایی‌تان در نظر بگیرید.

قیمت تورهای نوروزی وان

 • ساعت کاری رستوران کروانسرای: 8 صبح تا 11 شب
 • شماره تلفن رستوران کروانسرای: 904322159482
 • اینستاگرام رستوران کروانسرای: @vankervansaray

موقعیت دقیق رستوران کروانسرای

XKbyNp6hhPt9Dgb72181i8cgqPNjgyUIIj8bkBaT.jpeg
نمای بیرونی رستوران کروانسرای بهترین رستوران در وان 
2022-02-11 (1).jpg
منو رستوران کروانسرای 

 رستوران حاجی اغلو کبابچیسی (Hacioglu Kebapcisi)

 خیابان جمهوریت، اصلی‌ترین خیابان وان برای کسانی است که دوست دارند طعم غذاهای ترکی را بچشند. یکی دیگر از بهترین رستوران های وان در این خیابان، رستوران حاجی اغلو است که در آن می‌توانید همانطور که از نامش پیداست انواع کباب‌های ترکیه‌ای را پیدا کنید. آنچه رستوران حاجی اغلو را مورد توجه قرار می‌دهد، حجم زیاد پیش غذا و دورچین کباب‌هاست که می‌تواند برای کسانی که اشتهای بیشتری دارند، راضی کننده باشد.

 • ساعت کاری رستوران حاجی اوغلو: 6 صبح تا 12 شب
 • شماره تلفن رستوران حاجی اوغلو: 905432292799

موقعیت دقیق رستوران حاجی اغلو

092A1A6C-FAD9-4E8D-92F9-18A168B6E382 (1).jpeg
نمای بیرونی رستوران حاج اغلو از رستوران های خوب وان

رستوران منجل (Mencel)

منجل به سادگی می‌تواند بهترین رستوران وان در حوزه غذاهای سنتی باشد. البته که با وجود آشپزهای خوب در این شهر، رقابت میان رستوان‌های خوب وان قطعا سخت و طاقت فرساست! ظاهر این رستوان تداعی کنننده یکی از خانه‌های ساده و صمیمی منطقه آناتولی است و بد نیست بعد از گشت‌وگذار و انجام تفریحات وان، برای استراحت و میل کردن یک وعده غذای خوشمزه سری هم به اینجا بزنید.

طبق گفته افرادی که پیش از این به رستوران منجل رفته‌اند، قیمت های این رستوران هم مانند سایر رستوران‌های وان منطقی است و شما را نباید چندان نگران کند.

 • ساعت کاری رستوران منجل: 11 صبح تا 10 شب
 • شماره تلفن رستوران منجل: 905389528565
 • اینستاگرام رستوران منجل: mencel_restaurant@

موقعیت دقیق رستوران منجل

2020-07-16.jpg
نمای بیرونی رستوران منجل 
mancel.jpg
منو رستوران منجل 

 رستوران ارکوک (Erkoc Cag Kebap)

 یکی از بهترین رستوران های وان که توانسته در نقدهای گوگل، امتیاز خوبی را به دست بیاورد، رستوران ارکوک وان است. این رستوران به نسبت رستوران‌هایی که معرفی کردیم، فضای لوکس‌تری دارد و سرویس‌دهی کاملی برای مشتریان در نظر گرفته است. اما باید بدانید که رستوران ارکوک، برخلاف بسیاری دیگر از بهترین رستوران های وان ترکیه، در خیان جمهوریت واقع نشده و اگر محل اقامت شما از بهترین هتل های وان است که کمی از مرکز شهر فاصله دارد، ارکوک انتخاب خوبی برای شماست. 

 • ساعت کاری رستوران ارکوک: 8 صبح تا 10 شب
 • شماره تلفن رستوران ارکوک: 904322172324
 • اینستاگرام رستوران ارکوک: @erkoccagvan

موقعیت دقیق رستوران ارکوک 

erkoc-cag-kebabi-11.jpeg
رستوران ارکوک از رستوران های خوب در وان ترکیه

  رستوران الیت (elit Sofrası)

رستوران الیت وان، یکی از رستوران های خوب در وان ترکیه است. این رستوران صاحب فضای لوکس و دلبازی است. شما قطعا از خوردن غذا در این مکان لذت می برید؛ چرا که انتخاب‌های شما فقط از میان غذاهای ترکی نیست و در منو الیت می‌توانید دیگر غذاهای بین المللی را هم ببینید و سفارش دهید. از ویژگی‌های خوب الیت، نزدیکی آن به تعدادی از جاهای دیدنی وان است.

 • ساعت کاری رستوران الیت: 24 ساعته
 • شماره تلفن رستوران الیت:904322161696
 • اینستاگرام رستوران الیت: @Elit Sofra

موقعیت دقیق رستوران الیت وان 

rdd8-Elit-Sofras-menu.jpg
منو رستوران الیت
r222-Elit-Sofras-logo.jpg
نمایی از ورودی رستوران الیت

 خانه خوراکی های آسیایی (Aşiyan Ev Yemekleri)

از کباب که بگذریم، باید به دنبال جایی باشیم با کوفته‌های ناب ترکی! رستوران خانه خوراک‌های آسیایی در وان که یکی از بهترین رستوران های وان ترکیه است، از جمله رستوران‌هایی است که با کوفته‌ها و غذاهایی به جز کباب، به شهرت رسیده است و توانسته مشتریانش را جذب کند.

خانه خوراکی‌های آسیایی به جز فضای داخلی، از فضای بیرونی هم استفاده کرده است که اگر در فصل‌های گرم سال به این شهر سفر کرده باشید، می‌توانید در فضای باز غذایتان را میل کنید. 

 • ساعت کاری رستوران خانه خوراکی های آسیایی: در طول هفته 8 صبح تا 9 شب و آخر هفته‌ها 8 صبح تا 10 شب
 • شماره تلفن رستوران خانه خوراکی های آسیایی: 904322124190
 • اینستاگرام رستوران خانه خوراکی های آسیایی: @vanasiyan

موقعیت دقیق رستوران خوراکی های آسیایی

2022-09-23.jpg
منوی رستوران خوراکی های آسیایی
2021-09-24.jpg
نمایی از رستوران خوراکی های آسیایی به عنوان بهترین رستوران در وان

 رستوران آکدامار (akdamar)

رستوران آکدامار از رستوران های خوب وان است که در آن می‌توانید انواع غذاهای سنتی و دریایی را سفارش دهید. این رستوران در جزیره آکدامار قرار  گرفته و یکی از ویژگی‌های خوب رستوران آکدامار، استفاده از ماهی‌های صید روز است که از دریاچه وان صید می شوند.  اگر قصد دیدن و گردش در جزیره آکدامار وان را دارید، سر زدن به این رستوران و لذت بردن از غذاهای لذیذش را فراموش نکنید. 

 • ساعت کاری رستوران آکدامار: در طول هفته  8صبح تا  9شب و آخر هفته‌ها 8 صبح تا 10 شب
 • شماره تلفن رستوران آکدامار: 904322124190
 • اینستاگرام رستوران آکدامار: @vanasiyan

موقعیت دقیق رستوران آکدامار 

akdamar restaurant enterior.jpg
نمایی از داخل سالن رستوران آکدامار

 رستوران مولانا (Mevlana)

 یکی دیگر از رستوران‌هایی که عنوان بهترین رستوران وان را یدک می‌کشد، رستوران مولانا است. این رستوران، در شهر وان به عنوان رستورانی نسبتا گران شناخته می‌شود؛ هرچند که با توجه به قیمت ارزان‌تر خدمات در وان، به نسبت سایر شهرهای ترکیه همچنان این رستوران هم هزینه زیادی نخواهد داشت. اگر از دیگر شهرهای ترکیه به وان بیایید، متوجه تفاوت قیمت‌ رستوران های وان با دیگر شهرهای ترکیه می‌شوید.

فاصله وان از شهرهای مهم ترکیه

رستوران مولانا هم مانند سایر رستوران‌های وان مهم‌ترین و بهترین غذاهایش کباب‌هایشان است؛ اما شما می‌توانید انتخاب دیگری هم داشته باشید، چرا که منوی این رستوران به اندازه کافی پر و پیمان است و انواع غذاهای ترکی در آن دیده می شود. 

 • ساعت کاری رستوران مولانا: 9 صبح تا 9 شب
 • شماره تلفن رستوران مولانا: 904322148288

موقعیت دقیق رستوران مولانا

106_503896431.jpg
نمایی از رستوران مولانا وان

  کافه بیسترو اویون (CAFE BİSTRO OYUN)

این بار قرار است یک کافه را معرفی کنیم! درست است که مطلب ما مربوط به رستوران های وان است؛ اما همه به خوبی می‌دانیم بسیاری از کافه‌ها نه فقط برای خوردن قهوه و دسر، بلکه برای خوردن غذا هم هستند، مانند کافه بیسترو اویون که در نقدهای گوگل توانسته رتبه خوبی را به دست بیاورد. این کافه به شما فرصت می‌دهد تا زمان کافی برای استراحت و معاشرت داشته باشید یا حتی اگر دوست داشتید، به جز غذاهای ترکی و مدرن، به سراغ دسرها و قهوه‌های خوش طعم ترکی هم بروید.

 • ساعت کاری رستوران مولانا: 8 صبح تا 12 شب
 • شماره تلفن رستوران مولانا: 905424328432

موقعیت دقیق کافه بیسترو اویون

oyun.jpg
محیط داخلی کافه بیسترو اویون

 برگر کینگ (burger king)

 طرفدار فست‌فود هستید؟ از آن دسته افرادی هستید که برایتان مهم است در رستوران‌های زنجیره‌ای و شناخته شده غذا بخورید؟ نگران نباشید، قرار نیست در وان تنها غذاهای رستوران‌های سنتی و کباب ها شما را سیر کند. از بین رستوران‌های بین المللی زنجیره‌ای در این شهر می‌توانید به سراغ برگر‌ کینگ بروید. البته شاید در شهری مانند وان که شهرتش به غذاهاو رستوران هایش است برگر کینگ، در شمار بهترین رستوران های وان قرار نگیرد، اما اگر علاقه به فست فود دارید انتخاب خوبی است.  

 • ساعت کاری رستوران برگرکینگ: 10 صبح تا 10 شب
 • شماره تلفن رستوران برگرکینگ: 904445464

موقعیت دقیق برگر کینگ وان

SJDetEmVf-main.jpeg
نمایی از برگر کینگ وان

سخن آخر

 در این مطلب، تلاش کردیم تا تعدادی از بهترین رستوران های وان را به شما معرفی کنیم. وان می‌تواند یکی از بهترین مقصدها برای کسانی باشد که قصد سفر مقرون‌به‌صرفه را دارند؛ اما پیشنهاد ما در لست سکند این است که در سفر به هیچ مقصدی جست‌وجو و تجربه‌های جدید را از دست ندهید. سفر با تور وان از تبریز حتی هزینه سفرتان را کمتر هم می‌کند.

اگر به وان سفر کردید، حتما سری به خیابان جمهوریت بزنید، به غیر از صبحانه‌های هتل از کافه‌ها و صبحانه‌هایشان استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای بودجه‌بندی بهتر سفرتان، نگاهی به قیمت غذا در وان بیندازید و در جریان قیمت غذاها هم قرار بگیرید که با توجه به آن، بدانید چه سبک رستورانی انتخاب کنید.

 

 تألیف: تیم نویسندگان لست‌سکند

پوپک کفیلی
پوپک کفیلی

دانش آموخته خبرنگاری و عاشق ماجراجویی‌ام. کشف دنیای جدید، وسوسه همیشگی من است و دوست دارم قبل از اینکه بمیرم، به‌اندازه کافی دنیای اطراف را دیده باشم. فکر می‌کنم بهترین راه کشف دنیا، سفرکردن و خواندن و نوشتن است، برای همین هم سعی می‌کنم دنیای اطراف را بهتر ببینم، بیشتر بخوانم و حتی بیشتر از آن بگویم.