جاهای دیدنی آنکارا؛ لیست کامل مکان های دیدنی آنکارا در ترکیه

4.7
از 3 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
چرا باید به آنکارا سفر کنیم؟
24 فروردین 1402 07:00
0

جاهای دیدنی آنکارا شاید میان گردشگرانی که به کشور ترکیه سفر می‌کنند، ناشناخته‌تر از باقی جاذبه‌های این کشور باشند، اما بسیار متنوع و چشمگیرند. این مراکز گردشگری با اینکه اغلب از چشم مسافران ایرانی دور می‌ماند، برای افرادی که قصد دارند سفری متفاوت به ترکیه داشته باشند یا کسانی که برای انگشت‌نگاری سفارت در این شهر اقامت دارند، بسیار جذاب و دیدنی هستند. 

آنکارا، پایتخت کشور ترکیه، در منطقه آناتولی مرکزی این کشور واقع شده است و کمتر کسی تور آنکارا را برای سفرهایش انتخاب می‌کند؛ زیرا بین افراد روایت شده که آنکارا جایی برای بازدید ندارد و یک شهر اداری است. برخلاف این تصور اشتباه، در این مطلب از بلاگ لست‌سکند، قصد داریم جاهای دیدنی آنکارا را معرفی کنیم و اطلاعات مفیدی از نحوه بازدید و ساعات کاری آن‌ها در اختیارتان قرار دهیم تا در سفرهای بعدی، این شهر نیز یکی از گزینه‌های انتخابی شما باشد.

جاهای تاریخی آنکارا

مانند دیگر شهرهای ترکیه، تاریخ آنکارا نیز بسیار غنی است و البته به طبع آن، آثار امپراطوری‌های مختلف را می‌توانید در این شهر ببینید. برای کسانی که به بناهای تاریخی علاقه زیادی دارند، آنکارا مقصدی مناسب محسوب می‌شود و می‌تواند تجربه جدیدی را در اختیارشان قرار دهد، بنابراین می‌تواند تجربه ویژه‌ای در میان انواع تور ترکیه باشد. در ادامه، دیدنی های آنکارا که ریشه در دل تاریخ دارند را معرفی خواهیم کرد.

قلعه آنکارا

یکی از قدیمی‌ترین قلعه‌های ترکیه، قلعه آنکارا است که از استحکامات تاریخی این شهر محسوب می‌شود و قدمت آن به قرن هفتم بازمی‌گردد. این قلعه به شهر مشرف است و امپراتوری‌های عثمانی، سلجوقی، روم و بیزانس را به خود دیده است به همین دلیل، سبک‌های مختلف معماری را می‌توان در آن دید. این قلعه، بیست ستون و دو دروازه را در خود جای داده است. خیابان‌های منتهی به قلعه آنکارا مملو از خانه‌های قدیمی آنکارایی است که با قدم زدن در آن‌ها می‌توانید در دل تاریخ سفر کنید و از دیدنی های آنکارا لذت ببرید.

 • آدرس قلعه آنکارا: آنکارا، آلتیندا، کاله
 • ساعت کاری قلعه آنکارا: شنبه و یکشنبه 8:00 صبح تا 10:00 شب. باقی روزها 10:00 صبح تا 8:00 شب
 • هزینه بازدید از قلعه آنکارا: رایگان

موقعیت قلعه آنکارا

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 6.jpg
قلعه آنکارا، از مکان های دیدنی آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 222.jpg
قلعه آنکارا

حمام‌های رومی آنکارا

حمام‌های رومی آنکارا در واقع یک موزه در فضای باز است که بقایای ویران شده یک مجموعه حمام رومی باستان را به نمایش می‌گذارد. علاوه‌بر این حمام‌ها، این محوطه شامل یک ساختمان کامل است که یک پالسترا (منطقه‌ای برای تمرینات بدنی)، یک خیابان ستون‌دار و سایر سازه‌های ناشناس را در خود جای داده است. حمام‌های رومی آنکارا با حفاری‌هایی که در سال‌های 1937 تا 1944 انجام شد، کشف شد و پس از مدتی، مقامات ترکیه آنها را در معرض دید عموم قرار دادند.

تپه‌ای که حمام‌ها بر روی آن ساخته شده‌اند، آثاری از سکونت‌گاه انسان‌های دوره فریگی دارد. این حمام رومی 2000 ساله شامل آپودیتریوم، فریگیداریوم (بخش سرد)، تپیداریوم (بخش گرم)، کالداریوم (بخش گرم) و پیسینا (استخر) است. قابل توجه است که حمام‌های رومی در قرن سوم پس از میلاد در زمان امپراتور کاراکالا به عنوان ادای احترام به خدای پزشکی یونانی رومی، اسکلپیوس ساخته شد. سنگ‌نوشته‌های متعدد، سنگ‌ریزه‌ها، مجسمه‌های شیر و تابوت‌ها در اطراف ساختار حمام قرار دارند. حمام‌های رومی به عنوان یک یادگاری مهم از حکومت روم در آنکارا است که اکنون از مکان های دیدنی آنکارا محسوب می‌شود.

 • آدرس حمام‌های رومی آنکارا: آنکارا، آلتیندا، آنافارتالار، خیابان چانکری، پلاک 43
 • ساعت کاری حمام‌های رومی آنکارا: 10:00 صبح تا 4:30 بعد از ظهر
 • هزینه بازدید از حمام‌های رومی آنکارا: رایگان

 

موقعیت حمام‌های رومی آنکارا

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 8.jpg
حمام‌های رومی آنکارا، از مناطق دیدنی آنکارا 

آنیت کبیر، آرامگاه آتاتورک

مقبره پدر جمهوری مدرن ترکیه، مصطفی کمال آتاتورک، در آنکارا قرار دارد و یکی از جاهای دیدنی آنکارا محسوب می‌شود. این مقبره که بر فراز تپه‌ای بلند واقع شده، استادانه و با طرح‌های پیچیده بنا شده است. مجموعه مقبره آتاتورک، بخش‌های زیادی برای بازدید دارد. این بخش‌ها شامل تالار افتخار، پارک طاووس، اصلانلی یول و بلوک یادبود و... است. این مقبره با دیوارها و نورپردازی‌های دیدنی‌اش در شب مسحورکننده به نظر می‌رسد. مقبره شباهت عجیبی به پارتنون در آتن دارد و چندین مجسمه در اطراف آن وجود دارد. علاوه بر این، ده برج متقارن در مجموعه آنیت کبیر وجود دارد که بر ابهت این مکان می‌افزاید و آن را به یکی از بهترین مناطق دیدنی آنکارا تبدیل می‌کند.

 • آدرس آنیت کبیر: آنکارا، چانکایا، یوجه تپه، خیابان آکدنیز، پلاک 31
 • ساعت کاری آنیت کبیر: 9:00 صبح تا 17:00
 • هزینه بازدید از آنیت کبیر: رایگان

موقعیت آنیت کبیر

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 51.jpg
آنیت کبیر از جاهای دیدنی آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 100.jpg
مقبره آتاتورک

مجسمه آتاتورک

مجسمه آتاتورک که در میدان اولوس آنکارا در نزدیکی بلوار آتاتورک قرار دارد، مجموعه‌ای از مجسمه‌های برنزی است که سربازان را در میدان جنگ به تصویر می‌کشد. این بنای تاریخی که در طول جنگ استقلال ترکیه ساخته شده است، شخصیت سوارکاری مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه و یک افسر نظامی در طول جنگ جهانی اول را نمایش می‌دهد. سه پیکر دیگر از دو سرباز و یک زن نیز در این مجموعه وجود دارند. در حالی که یکی از سربازان دوست خود را به جبهه می‌خواند، دیگری در حال مشاهده جبهه است.

مجسمه زن با حمل گلوله توپ، اشاره‌ای به کمک‌های زنان ترک در طول جنگ می‌کند. یکی از نمادهای تاریخی باشکوه آنکارا، مجسمه مرکزی آتاتورک در یونیفرم سرباز روی یک پایه ایستاده و بر شمشیر خود تکیه داده است. این مجسمه در وسط یک خیابان نسبتا شلوغ و در نزدیکی بازار محبوب ظفر قرار دارد و از مراکز دیدنی آنکارا محسوب می‌شود.

 • آدرس مجسمه آتاتورک: آنکارا، آلتیندا، خیابان آنافارتالار
 • ساعت کاری مجسمه آتاتورک: 24 ساعته
 • هزینه بازدید از مجسمه آتاتورک: رایگان

 

موقعیت مجسمه آتاتورک

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara222.jpg
مجسمه آتاتورک، از مراکز دیدنی آنکارا 

معبد آگوستوس

یکی از مهم‌ترین ویرانه‌های دوره روم در آنکارا، بنای یادبود آنسیرانوم یا معبد آگوستوس است. متأسفانه معبد را فقط می‌توان از بیرون دید، زیرا به دلیل عوامل اقلیمی متعددی از جمله آلودگی هوا و زلزله در خطر ریزش قرار دارد و برای بازدید در دسترس نیست. کتیبه‌های یونانی و لاتین حفظ شده روی دیوارهای معبد که دستاوردهای آگوستوس را توصیف می‌کنند، منبع اصلی بازمانده از متن هستند، زیرا متن اصلی در رم ناپدید شده بود. این معبد که در فهرست موقت میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد، 20 سال قبل از میلاد، پس از تسخیر آناتولی مرکزی توسط امپراتوری روم ساخته شد.

 • آدرس معبد آگوستوس: آنکارا، آلتیندا، حاجی بایرام
 • ساعت کاری معبد آگوستوس: 24 ساعته
 • هزینه بازدید از معبد آگوستوس: بازدید از نمای بیرونی به صورت رایگان در دسترس است

موقعیت معبد آگوستوس

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara212.jpg
معبد آگوستوس، از جاهای دیدنی آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara47.jpg
معبد آگوستوس

موزه‌های آنکارا

شهر آنکارا مملو از موزه‌هایی است که هر کدام نمایشگاهی از موضوعات مختلف هستند. با اینکه بسیاری از گردشگران موزه‌ها را محیطی خشک و خالی از هیجان می‌دانند و علاقه زیادی به آن‌ها نشان نمی‌دهند، اما هستند افرادی که برای آشنایی با فرهنگ، تاریخ یا تماشای کلکسیونی از آثار به این مکان‌ها مراجعه می‌کنند و برایش زمان صرف می‌کنند. در هر حال موزه‌ها از مهم‌ترین جاهای دیدنی آنکارا محسوب می‌شوند که در ادامه تعدادی از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

موزه تمدن‌های آناتولی

موزه تمدن‌های آناتولی در منطقه آتپازاری آنکارا در دو ساختمان عثمانی، نزدیک قلعه آنکارا واقع شده است. این موزه شامل مجسمه‌ها، صنایع دستی، ابزار و مبلمان، آثار تاریخی دوران نوسنگی، کالکولیتیک و برنز است. تالار مرکزی نقش برجسته‌ها و مجسمه‌هایی از دوره‌های فریگی و اورارتویی عصر آهن را به نمایش می‌گذارد. این موزه در سال 1997 به عنوان موزه سال اتحادیه اروپا شناخته شد.

 • آدرس موزه تمدن‌های آناتولی: آنکارا، آلتیندا، اولوس، کاله، کوچه گوزجو
 • ساعت کاری موزه تمدن‌های آناتولی: 8:00 صبح تا 19:30
 • هزینه بازدید از موزه تمدن‌های آناتولی: 50 لیر

موقعیت موزه تمدن‌های آناتولی

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 30.jpg
موزه تمدن‌های آناتولی، از جاهای دیدنی آنکارا
606d701a18c77301189a14f7.webp
موزه تمدن‌های آناتولی

موزه اریمتان

موزه اریمتان، یک موزه باستان‌شناسی و هنر محبوب در آنکارا است و نزدیک به دو هزار اثر باستانی منطقه آناتولی را در خود جای داده است. موزه اریمتان که در منطقه اولوس آنکارا قرار دارد، آثاری را به نمایش می‌گذارد که متعلق به تمدن‌هایی مانند هیتی‌ها، اورارتوها، آشوری‌ها و هخامنشیان هستند. کنسرت‌هایی نیز در ساختمان موزه هر سه‌شنبه برگزار می‌شود. این موزه به افتخار بنیانگذار انجمن کلکسیونرهای میراث فرهنگی، یوکسل اریمتان که مجموعه خصوصی خود را از سه هزار قبل از میلاد تا دوران بیزانس به اشتراک گذاشته است، نامگذاری شده است.

این موزه همچنین یک اتاق کنفرانس، یک کافه تریا، یک فروشگاه هدیه و یک کتابفروشی دارد. موزه اریمتان که در سه ساختمان قدیمی تازه بازسازی شده قرار دارد و برای هر کسی که می‌خواهد درباره تاریخ و فرهنگ ترکیه بیشتر بداند، لذت‌بخش است.

 • آدرس موزه اریمتان: آنکارا، آلتیندا، کله، کوچه گوزجو، پلاک 10
 • ساعت کاری موزه اریمتان: دوشنبه‌ها تعطیل، باقی روزها 10:00 صبح تا 17:00
 • هزینه بازدید از موزه اریمتان: بزرگسالان: 40 لیر، دانش آموزان، معلمان و بزرگسالان 65+ 25 لیره، برای بازدیدکنندگان معلول، کودکان زیر 4 سال رایگان

موقعیت موزه اریمتان

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 511.jpg
موزه اریمتان، از جاهای دیدنی آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 2282.jpg
موزه اریمتان

موزه راحمی ام کوچ

موزه راحمی ام کوچ آنکارا، اولین موزه صنعتی و حمل و نقل در این شهر است که روبه‌روی ارگ آنکارا، در محله قدیمی دو کاروانسرا تاریخی واقع شده است. بخش‌های خاصی از این موزه به مصطفی کمال آتاتورک اختصاص داده شده است. اعتقاد بر این است که بخش بزرگی از این مجموعه توسط خانواده مشهور کوچ اهدا شده است. طبقه پایین یک گالری فرش، نمایشگاه ماشین آلات کشاورزی و نمایشگاه‌های دارویی است.

ابزارهای کشاورزی قدیمی مانند اولین تراکتور ترکیه، آسیاب آرد قرن بیستم و هواپیمای کشاورزی در این طبقه مشاهده می‌شود. در طبقه همکف ابزارهای زندگی روزمره مانند اولین دستگاه برش ماکارونی خانگی، وسایل نقلیه حمل و نقل جاده‌ای و 2 رستوران و تراس قرار دارد. این موزه همچنین فعالیت‌های سرگرم کننده و اکتشافی از جمله قطار سواری برای کودکان، کارگاه‌های آموزشی برای بزرگسالان و سمینارهای معلمان را برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته است.

 • آدرس موزه راحمی کوچ: آنکارا، آلتیندا، حاج تپه، کاله، کوچه دپو، پلاک 1
 • ساعت کاری موزه راحمی کوچ: دوشنبه تعطیل است، 10:00 صبح تا 17:00 
 • هزینه بازدید از موزه راحمی کوچ: برای تمام افراد 300 لیر و برای دانش آموزان 150 لیر

 

موقعیت موزه راحمی ام کوچ

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 487.jpg
موزه راحمی ام کوچ، از جاهای دیدنی آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 5778.jpg
موزه راحمی ام کوچ آنکارا

موزه هنر و مجسمه‌سازی آنکارا

موزه دولتی نقاشی و مجسمه‌سازی در حاجه تپه آنکارا، به هنرهای زیبا اختصاص دارد. این مجموعه طیفی از هنر معاصر را از اواخر قرن نوزدهم تا به امروز را به نمایش می‌گذارد. این موزه میزبان چندین کارگاه نقاشی و چاپ سنتی است و همچنین کارگاه‌های ویژه‌ای برای هنرهای زینتی، سرامیک و مجسمه‌سازی ترکیه برگزار می‌کند. فعالیت‌های دیگری مانند کنسرت، نمایش‌های تئاتر و نمایش فیلم نیز در سالنی در این موزه برگزار می‌شود.

 • آدرس موزه هنر  مجسمه‌سازی آنکارا: آنکارا، آلیندا، حاجه تپه، تورکوجائی
 • ساعت کاری موزه هنر و مجسمه‌سازی آنکارا: 9:00 صبح تا 18:00
 • هزینه بازدید از موزه هنر و مجسمه‌سازی آنکارا: رایگان

 

موزه هنر و مجسمه‌سازی آنکارا

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 66.jpg
موزه هنر و مجسمه‌سازی، از دیدنی‌های آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 478.jpg
موزه هنر و مجسمه‌سازی آنکارا

موزه قوم نگاری آنکارا

موزه قوم نگاری آنکارا به بخشی از هنر و فرهنگ ترکیه اختصاص دارد که از دوره سلجوقی شروع می‌شود. از لباس و زیورآلات گرفته تا کفش و سایر لوازم جانبی، این موزه به خوبی ماهیت قومیت آنکارایی را به تصویر می‌کشد. علاوه بر این، در این موزه، کتابخانه‌ای وجود دارد که مجموعه‌ای تخصصی از کتاب‌های مربوط به داستان‌های عامیانه تاریخ و قوم‌نگاری آنکارا را در خود جای داده است. این موزه همچنین به عنوان استراحتگاه موقت مصطفی کمال آتاتورک نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته و این منطقه در موزه به عنوان یک حرکت نمادین برای ادای احترام به او به خوبی محافظت شده است. 

 • آدرس موزه قوم نگاری آنکارا: آنکارا، آلتیندا، هاجه تپه
 • ساعت کاری موزه قوم نگاری آنکارا: 10:00 صبح تا 17:00
 • هزینه بازدید از موزه قوم نگاری آنکارا: 40 لیر

 

موقعیت موزه قوم نگاری آنکارا

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 477.jpg
موزه قوم نگاری آنکارا از دیدنی‌های آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 488.jpg
موزه قوم نگاری آنکارا

مساجد دیدنی آنکارا

مانند دیگر شهرهای کشور ترکیه، آنکارا نیز مملو از مساجد تاریخی با معماری اصیل و زیبا است. برای بسیاری از افرادی که به تماشای بناهای با ابهت علاقه دارند، آنکارا مملو از این جاهای دیدنی حیرت‌انگیز است. در ادامه، برخی از این مساجد را که اکنون از جاذبه های گردشگری آنکارا هستند، معرفی خواهیم کرد.

مسجد حاجی بایرام

مسجد حاجی بایرام یکی از مهم‌ترین مساجد تاریخی در آنکارا و ترکیه است. این مرکز مذهبی نمادین بر اساس سبک معماری مسجد قرن هفدهم و قرن هجدهم، مقبره شاعر ترک و صوفی حاجی بایرام ولی ساخته شده. این سایت همچنین شامل معبد رومی آگوستوس است. این مسجد در دوره امپراتوری عثمانی ساخته شده است و سقف چوبی، پنجره‌های رنگی، کاشی‌های زیبا و نقوش گل و گیاه به ویژگی‌های پیچیده معماری شگفت‌انگیز تاریخی آن می‌افزاید. نمای مسجد حاجی بایرام ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد، اما به محض ورود، ویژگی‌های معماری فضای داخلی شما را مسحور می‌کند. مسجد تنها یک مناره استوانه‌ای شکل با دو بالکن دارد. 

 • آدرس مسجد حاجی بایرام: آنکارا آلتیندا، حاجی بایرام، کوچه ساریبا، پلاک 13
 • ساعت کاری مسجد حاجی بایرام: 24 ساعته
 • هزینه بازدید از مسجد حاجی بایرام: رایگان

 

موقعیت مسجد حاجی بایرام

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 25.jpg
مسجد حاجی بایرام، از جاهای دیدنی آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 789.jpg
مسجد حاجی بایرام

مسجد کوجاتپه

مسجد کوجاتپه یکی از بزرگترین مساجد جهان است. این مسجد همچنین بزرگترین مسجد در آنکارا است که تقریباً از هر نقطه در مرکز شهر قابل مشاهده است. چهار مناره مسجد و گنبد طلاکاری شده زیبای آن، منظره‌ای مسحورکننده را پیش چشمان گردشگران قرار می‌دهد. مانند باقی جاهای دیدنی آنکارا، برای رسیدن به مسجدی که در نزدیکی میدان معروف شهر، میدان کیزیلای قرار دارد، باید از تپه بالا بروید.

این مسجد که عمدتاً به خاطر معماری مدرن اسلامی‌اش شهرت دارد، می‌تواند 24000 عبادت کننده را در خود جای دهد و به طرز مجللی جهت یک تجربه معنوی بی‌نظیر ساخته شده است. آثار هنری گنبد مرکزی و استفاده از سنگ مرمر و شیشه‌های رنگی زیبا از طراحی نئوکلاسیک عثمانی الهام گرفته است. فضای داخلی با سقف زینتی و یک لوستر طلایی سلطنتی تزئین شده است. ساخت این مسجد در حدود 20 سال زمان برد. 

 • آدرس مسجد کوجاتپه: آنکارا، چانکایا، کولتور، کوچه مدیها الدم
 • ساعت کاری مسجد کوجاتپه: 24 ساعته
 • هزینه بازدید از مسجد کوجاتپه: رایگان

 

موقعیت مسجد کوجاتپه آنکارا

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 78.jpg
مسجد کوجاتپه آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 47.jpg
مسجد کوجا تپه، از جاهای دیدنی آنکارا

مسجد اصلانهانه

مسجد اصلانهانه یکی از قدیمی‌ترین مساجد ترکیه به‌شمار می‌آید که از چوب و سنگ ساخته شده است. این مسجد قرن سیزدهمی، در محله قدیمی آنکارا و در کنار قلعه آنکارا قرار دارد. مسجد اصلانهانه که به معنای خانه شیر ترجمه می‌شود، نام خود را از مجسمه‌های شیری که در اطراف آن قرار دارند، گرفته است. این بنای مربع شکل با سقفی چوبی که توسط 24 ستون چوبی کنده‌کاری شده بزرگ پشتیبانی می‌شود، تنها یک مناره دارد. این مسجد به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی آنکارا محسوب می‌شود.

 • آدرس مسجد اصلانهانه: آنکارا، آلتیندا، کاله، کوچه کاله
 • ساعت کاری مسجد اصلانهانه: 24 ساعته
 • هزینه بازدید از مسجد اصلانهانه: رایگان

موقعیت مسجد اصلانهانه

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 26.jpg
مسجد اصلانهانه، از جاهای دیدنی آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara98.jpg
مسجد اصلانهانه آنکارا

مسجد بش تپه

مسجد ملی بش تپه یکی از بزرگترین مساجد آنکارا است. این بنا که در داخل مجموعه کاخ ریاست جمهوری منطقه بش تپه آنکارا قرار دارد، نماد فرهنگ و سنت‌های ترکیه است و نمونه برجسته‌ای از معماری سنتی ترکیه را در معرض نمایش قرار می‌دهد. مسجد آبنمای زیبایی در ورودی دارد و در شب با مناره‌های نورانی خود خیره کننده به نظر می‌رسد. کتابخانه ریاست جمهوری و یک مرکز کنگره نیز در داخل مجموعه ساخته شده تا میزبان جلسات وزارتخانه ها و سازمان‌های دولتی باشد. این مسجد علاوه بر کاربردش، یکی از جاهای دیدنی آنکارا نیز محسوب می‌شود.

 • آدرس مسجد بش تپه: آنکارا، ینی محله، پلک 56
 • ساعت کاری مسجد بش تپه: 24 ساعته
 • هزینه بازدید از مسجد بش تپه: رایگان

موقعیت مسجد بش تپه

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 4.jpg
مسجد بش تپه، از جاهای دیدنی آنکارا

مسجد احمد حمدی آکسکی

یکی از بزرگترین مساجد ترکیه، مسجد احمد حمدی آکسکی در آنکارا است که ترکیبی از معماری مدرن، خط عربی و طراحی باستانی اسلامی است. این بنا که به سبک نئوکلاسیک طراحی شده است، جلوه باشکوهی دارد و می‌تواند حدود 6000 نمازگزار را در خود جای دهد و یک نمازخانه اختصاصی نیز برای زنان دارد.

این بنا که در سال 2013 افتتاح شد، به نام یک محقق مذهبی احمد حمدی آکسکی نامگذاری شده است. نقاشی‌های سرامیکی داخل مسجد، تاریخ و فرهنگ هر دو تمدن سلجوقی و عثمانی را منعکس می‌کند و بر زیبایی مسجد می‌افزاید. همچنین یک کتابفروشی در طبقه زیرین قرار دارد که عمدتاً کتابهای مذهبی می‌فروشد. اگرچه این مسجد مانند بسیاری از مساجد مهم ترکیه یک لوستر بزرگ ندارد، اما گنبد آن، که می‌تواند در رنگ‌های مختلف نورانی شود، آن را به یکی از جاهای دیدنی آنکارا تبدیل می‌کند که نباید از دست بدهید.

 • آدرس مسجد احمد حمدی آکسکی: آنکارا، چانکایا، اونیورسیتیلر
 • ساعت کاری مسجد احمد حمدی آکسکی: 24 ساعته
 • هزینه بازدید از مسجد احمد حمدی آکسکی: رایگان

موقعیت دقیق مسجد احمد آکسکی

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara22.jpg
مسجد احمد حمدی آکسکی در آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 71.jpg
مسجد احمد حمدی آکسکی، از جاهای دیدنی آنکارا

جاهای دیدنی شهری آنکارا

شهر آنکارا مملو از جاذبه‌های متنوع است که همگی در فاصله اندکی از هم قرار دارند. اگر قصد دارید هنگام قدم زدن در شهر از جاهای دیدنی آنکارا نیز بازدید کنید، باید این مراکز را شناخته و برنامه خود را طوری بچینید که بتوانید در ساعت‌ مناسب، از آن‌ها بازدید کنید. در ادامه برخی از این جاهای دیدنی آنکارا را به شما معرفی می‌کنیم تا در زمان شهرگردی از آن‌ها غافل نشوید.

دریاچه ایمیر

دریاچه آبرفتی ایمیر، یکی از بهترین جاهای دیدنی آنکارا در تابستان محسوب می‌شود. این دریاچه داخل یک پارک جنگلی قرار دارد و رایج‌ترین گونه‌های پرندگانی که در این دریاچه یافت می‌شوند، اردک، الماباش پاتکا و باهرید هستند. ورزش‌های آبی مانند قایقرانی و ماهیگیری نیز در این پارک زیبا در دسترس گردشگران قرار می‌گیرد. این دریاچه که به نام یکی از قبیله‌های ترکمن به نام «ایمور» نامگذاری شده است، دو ورودی دارد. 

 • آدرس دریاچه ایمیر: آنکارا، چانکایا
 • ساعت کاری دریاچه ایمیر: 24 ساعته
 • هزینه بازدید از دریاچه ایمیر: رایگان

 

موقعیت دریاچه ایمیر

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 65jpg.jpg
دریاچه ایمیر از مکان های دیدنی آنکارا در ترکیه

برج آتاکوله

برج آتاکوله که در منطقه کاناکایا آنکارا قرار دارد، با ارتفاع 125 متری از سطح دریا مشرف به شهر است و یکی از مکان های دیدنی آنکارا در ترکیه به‌شمار می‌آید. منظره پانورامای شهر در کنار غذاهای خوب رستوران این برج، قطعا لذت‌بخش خواهد بود، البته اگر از میزان حدودی قیمت غذا در ترکیه اطلاع داشته باشید و بودجه خود را بسنجید. این برج با یک رستوران گردان و یک کافه، مکانی عالی برای لذت بردن از یک شام رمانتیک با منظره شهر آنکارا است. ساختار پایین این برج، یک مجتمع تجاری است. 

 • آدرس برج آتاکوله: آنکارا، چانکایا
 • ساعت کاری برج آتاکوله: 10:00 صبح تا 10:00 شب
 • هزینه بازدید از برج آتاکوله: هزینه ورودی آتاکوله برای شهروندان ترکیه 80 لیر، برای دانش آموزان و شهروندان بالای 65 سال 40 لیر، برای کودکان 0 تا 6 ساله، بستگان شهدا و جانبازان رایگان و برای گردشگران خارجی 180 لیر.

موقعیت برج آتاکوله

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 9.jpg
برج آداکوله از دیدنی های آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 12.jpg
چشم‌انداز آداکوله

آبشار کچیورن

آبشار کچیورن که در منطقه کچیورن آنکارا قرار دارد، آبشاری ساخته دست بشر است که منظره‌ای مسحورکننده را در میان شهر به‌وجود آورده است و البته از بهترین جاهای دیدنی آنکارا در تابستان محسوب می‌شود. یک پل شیشه‌ای روی آبشار وجود دارد که بسیار دیدنی است. آبشار کچیورن در نزدیکی منطقه هتل‌های آنکارا قرار دارد. در اطراف آبشار استخرها و فواره‌های زیادی نیز وجود دارد. یک ماکت بتنی زیبا از قلعه Esztergom مجارستان نیز در این محوطه وجود دارد. علاوه بر این، یک تله کابین و یک مرکز خرید نزدیک به این آبشار هستند. کچیورن از مناطق دیدنی آنکارا محسوب می‌شود.

 • آدرس آبشار کچیورن: آنکارا، کچیورن، کالابا
 • ساعت کاری آبشار کچیورن: 24 ساعته
 • هزینه بازدید از آبشار کچیورن: رایگان

موقعیت آبشار کچیورن

lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 25jpg.jpg
آبشار کچیورن، از دیدنی‌های آنکارا
lastsecond.ir-tourist attractions of ankara 99.jpg
آبشار کچیورن

سخن آخر 

وقتی صحبت از جاهای دیدنی آنکارا به میان می‌آید، کمتر کسی از جزئیات این مراکز گردشگری با خبر است. بسیاری از افراد در سفرهای کاری یا اقامتشان در ترکیه از این شهر که پایتخت اداری ترکیه است، بازدید می‌کنند. اما گاهی اوقات برای سرگرمی و لذت بردن از سفرشان اطلاعات کافی ندارند. ما در این مطلب، مهم‌ترین جاهای دیدنی آنکارا را با جزئیات و ساعات کاریشان معرفی کردیم تا با مطالعه آن بتوانید برای سفر به آنکارا برنامه‌ریزی کنید.

 

تألیف: تیم نویسندگان لست‌سکند

غزاله مظلوم پرست
غزاله مظلوم پرست

وقتی یک رشته تحصیلی نامرتبط با شغل، ذوق دانستن، عشق به نوشتن و علاقه به گردشگری درون من به هم رسید، تبدیل به ترکیب عجیبی با عنوان «زیست‌شناس نویسنده در حوزه گردشگری» شدم! وقتی که می‌نویسم، روحم همراه نوشته‌هایم سفر می‌کند. آنچه من را دست به قلم می‌کند، عشق به سفر است. اکنون با هر نوشته، نقطه جدیدی از جهان را کنکاش می‌کنم که شاید هیچگاه موفق‌ به دیدنش نشوم!