فاصله استانبول از شهرهای مهم ترکیه و ایران

4.1
از 66 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
فاصله های زمینی، هوایی و ریلی از استانبول تا شهرهای مهم ترکیه و ایران
06 خرداد 1402 08:00
0

فاصله استانبول تا شهرهای مهم ترکیه و برخی از شهرهای تهران، برای بسیاری از گردشگران بسیار مهم است. اگر با تور سفر می‌کنید، معمولاً تمام برنامه‌ها از قبل مشخص است، اما اگر خودتان برنامه‌ریزی‌ها را انجام می‌دهید، لحظه‌به‌لحظه و ریال‌به‌ریال هزینه‌های سفرتان، اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

ما سعی کرده‌ایم که تمامی مسیرها و فاصله‌ها را از استانبول تا شهرهای دیگر بررسی کنیم و راه‌های پیش روی شما را نام ببریم تا بتوانید علاوه بر سفرهای شخصی، در تور ترکیه هم عملکرد آزادانه‌تری داشته باشید. به این شکل، بهتر تصمیم می‌گیرید که سفر با اتومبیل شخصی و آزادی‌های عملش را دوست دارید، اتوبوس را با هزینه‌های کمی که دارد ترجیح می‌دهید، قطار و راحتی‌اش را انتخاب می‌کنید یا هواپیما و سرعتش برای شما مهم‌تر است.

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند
فاصله تهران تا استانبولفاصله تهران تا استانبول با خودروی شخصیفاصله تهران تا استانبول با اتوبوسفاصله تهران تا استانبول با هواپیمافاصله تهران تا استانبول با قطارفاصله تبریز تا استانبولفاصله تبریز تا استانبول با خودروی شخصیفاصله تبریز تا استانبول با اتوبوسفاصله تبریز تا استانبول با هواپیمافاصله تبریز تا استانبول با قطارفاصله استانبول تا آنکارافاصله استانبول تا آنکارا با خودروی شخصیفاصله استانبول تا آنکارا با اتوبوسفاصله استانبول تا آنکارا با هواپیمافاصله استانبول تا آنکارا با قطارفاصله استانبول تا آنتالیافاصله استانبول تا آنتالیا با خودروی شخصیفاصله استانبول تا آنتالیا با اتوبوسفاصله استانبول تا آنتالیا با هواپیمافاصله استانبول تا وانفاصله استانبول تا وان با خودروی شخصیفاصله استانبول تا وان با اتوبوسفاصله استانبول تا وان با هواپیمافاصله استانبول تا وان با قطارفاصله استانبول تا کوش آداسیفاصله استانبول تا کوش آداسی با خودروی شخصیفاصله استانبول تا کوش آداسی با اتوبوسفاصله استانبول تا کوش آداسی با هواپیمافاصله استانبول تا کوش آداسی با قطارفاصله استانبول تا ترابزونفاصله استانبول تا ترابزون با خودروی شخصیفاصله استانبول تا ترابزون با اتوبوسفاصله استانبول تا ترابزون با هواپیما

فاصله تهران تا استانبول

خوشبختانه، گردشگران می‌توانند فاصله استانبول تا تهران را به شیوه‌های مختلفی طی کنند که هر کدام را جداگانه بررسی می‌کنیم. اگر پی ماجراجویی هستید و از اتفاق‌های مختلفی که در سفر رخ می‌دهد استقبال می‌کنید، سفر زمینی انتخاب مناسبی برای شماست که می‌توانید آن را با اتوبوس، خودروی شخصی یا قطار انجام دهید. در صورتی که رسیدن برای شما اولویت دارد و می‌خواهید بیشتر وقتتان را در مقصد بگذرانید، سفر هوایی گزینه بهتری برای شمایی است که می‌خواهید فاصله استانبول تا تهران را سریع‌تر طی کنید.

Lastsecond.ir-distances-from-istanbul-tehran.jpg
فاصله استانبول تا تهران

فاصله تهران تا استانبول با خودروی شخصی

اگر بخواهید با خودروی شخصی از تهران به استانبول بروید و برگردید، باید مسائل مختلفی را در نظر بگیرید تا خاطره خوبی را از سفرتان رقم بزنید؛ برای مثال احتمال خرابی خودرو، معطل شدن در مسیر با ترافیک‌های گاه‌وبی‌گاه و مواردی از این دست، از جمله این مشکلات هستند که باید آن‌ها را قبل از حرکت‌کردن در نظر بگیرید. فاصله تهران تا استانبول حدوداً 2435 کیلومتر است که اگر بدون توقف بخواهید این مسیر را طی کنید، تقریباً 30 ساعتی در مسیر هستید.

در حالت کلی باید زمان توقفتان را در مرز، در نظر بگیرید و قطعاً نیاز دارید به اندازه کافی استراحت کنید تا خطر تصادف‌های جاده‌ای را از بین ببرید. به این صورت، قطعاً فاصله تهران تا استانبول را در زمان بیشتری طی می‌کنید.

فاصله تهران تا استانبول با اتوبوس

همان طور که گفتیم، مسافتی که از تهران تا استانبول وجود دارد، 2435 کیلومتر است. اگر بخواهید این مسافت را با اتوبوس بروید، حدوداً 40 ساعت طول می‌کشد. شما باید زمان چک کردن پاسپورت، استراحت و نهار و شام را هم محاسبه کنید که روی این زمان تأثیر می‌گذارد. نکته مثبت، طی کردن فاصله تهران تا استانبول با اتوبوس در این است که شما روی صندلی‌های راحت اتوبوس می‌نشینید و از مناظر لذت می‌برید و در مجموع هزینه کمتری برای خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول می‌پردازید. می‌توانیم بگوییم که اتوبوس برای آن دسته از افرادی که تور اقساطی استانبول را تهیه می‌کنند، همیشه گزینه بهتری است؛ اما در اینجا بحث زمان هم مطرح است.

فاصله تهران تا استانبول با هواپیما

فاصله هوایی تهران تا استانبول حدود 2038 کیلومتر است که طی کردنش حداقل سه ساعت طول می‌کشد. زمانی که گفتیم، فقط فاصله بین تهران تا استانبول است، یعنی ممکن است هواپیمای شما تأخیر داشته باشد و باعث دیرتر حرکت کردنتان بشود که در این صورت، باید زمان بیشتری را در نظر بگیرید. این روش، هم آسان‌ترین راه برای سفر به استانبول از تهران است، هم سریع و هم راحت.

فاصله تهران تا استانبول با قطار

اگر تصمیم دارید که از تهران تا استانبول را با قطار بروید، باید این را در نظر بگیرید که سفر شما دو مرحله‌ای خواهد بود. به این صورت که معمولاً ابتدا باید به وان یا آنکارا بروید و سپس از آنجا به سمت استانبول حرکت کنید. نکته‌ای که در این میان اهمیت دارد، این است که سفر با قطار از تهران به شهرهای دیگر ترکیه، همیشه در جریان نیست و حتماً باید از فعال بودن خطوط اطمینان حاصل کنید. در نتیجه، گزینه سفر با قطار را نمی‌توانیم به‌عنوان یک گزینه همیشگی و ثابت در نظر بگیریم.

با همه این‌ها، در صورتی که بخواهید با قطار سفر کنید، حدوداً بین 70 تا 80 ساعت در مسیرید. درست است که سفر با قطار، به‌نسبت راحت است، اما این ساعات طولانی ممکن است برای هرکسی تحمل‌کردنی نباشد. جدای از آن، این روش بیشتر به‌درد کسانی می‌خورد که خودشان همه برنامه‌های سفرشان را می‌چینند. فاصله 80 ساعته، زمان اقامت زیادی را هم می‌طلبد. پیشنهاد ما به شما، این است که اگر اقامت بلندمدت می‌خواهید، تور استانبول 7 شب و 8 روز را انتخاب کنید.

فاصله تبریز تا استانبول

نزدیک‌ترین شهر ایران به استانبول، تبریز است که بیشتر سفرهای زمینی به ترکیه، ارمنستان و حتی آذربایجان، از این شهر است و مردم شهرهای دیگر ایران، معمولاً ابتدا خودشان را به تبریز می‌رسانند و سپس از این شهر به سفرهای برون‌مرزی می‌روند. البته این را در نظر بگیرید که برخی از مسافران، برای کمتر شدن هزینه‌های بلیط هواپیما ابتدا به تبریز می‌روند و از آنجا به مقصد استانبول، بلیط هواپیما می‌گیرند. شاید این کار همیشه نتیجه دلخواه را ندهد و در صورتی که بخواهید جاهای دیدنی تبریز را هم ببینید و اقامت در این شهر جزو برنامه‌هایتان باشد، روندی معقول‌تر را در پیش داشته باشد.

Lastsecond.ir-distances-from-istanbul-tabriz.jpg
فاصله استانبول تا تبریز

فاصله تبریز تا استانبول با خودروی شخصی

فاصله تبریز تا استانبول تقریباً 1900 کیلومتر است و اگر بخواهید با خودروی شخصی این مسافت را طی کنید، باید حدوداً 23 ساعت در مسیر باشید. این زمان هم بدون حساب زمان استراحت و توقف است. اما مزیتی که دارد، مناظری است که در طول راه مشاهده می‌کنید و همین امر خستگی‌تان را کمتر می‌کند.

فاصله تبریز تا استانبول با اتوبوس

می‌خواهید از مسیرهای جاده‌ای لذت ببرید و حوصله رانندگی کردن ندارید؟ اتوبوس بهترین راه برای سفر به استانبول است. در حالی که رانندگی نمی‌کنید و هزینه کمتری هم بابت رفت‌وآمدتان می‌دهید، می‌توانید از زیبایی‌های جاده لذت ببرید و برنامه‌های سفرتان را چک و از تجربیات مسافران دیگر استفاده کنید. از آنجایی که قرار است مدت زمان زیادی را روی صندلی بنشینید، حتماً در انتخاب اتوبوس دقت کنید.

فاصله تبریز تا استانبول با هواپیما

سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای سفر به استانبول از تبریز، انتخاب هواپیماست. این فاصله، حداقل در مدت زمان حدوداً دو ساعت و 45 دقیقه طی می‌شود. پس بیشترین فرصت را برای گشتن در جاهای دیدنی استانبول دارید.

فاصله تبریز تا استانبول با قطار

مسیری که قطار، آن را از تبریز تا استانبول می‌رود، همان مسیری است که در بخش فاصله تهران تا استانبول گفتیم. قطار، به وان یا آنکارا می‌رود و سپس از آنجا راهی استانبول می‌شود. نکته مهم این بود که گزینه سفر با قطار همیشگی نیست و خطوط ریلی این مسیرها همیشه فعال نیستند. این بزرگ‌ترین عیب سفر با قطار است؛ اما اگر بتوانید با قطار سفر کنید، سفری راحت و کم‌دغدغه را در پیش خواهید داشت. نکته اینجاست که مسافت این مسیر، حدوداً 60 ساعت است و شاید هرکسی توان تحمل آن را نداشته باشد.

فاصله استانبول تا آنکارا

حالا نوبت به شهرهای ترکیه رسیده است. برای جابه‌جایی بین شهرهای این کشور، راه‌وروش‌های بسیاری دارید که هر کدام را می‌توانید بر اساس بودجه و سلیقه‌تان انتخاب کنید. آنکارا، پایتخت ترکیه است، بنابراین هر روش رفت‌وآمدی به این شهر از استانبول، به‌راحتی در دسترس است. جاهای دیدنی آنکارا به‌قدری هستند که بخواهید چند روزی را در این شهر بگذرانید. البته جاهای دیدنی آنکارا از نظر تعداد و محبوبیت، شاید به حد و اندازه استانبول نرسند، اما تعداد درخور توجهی دارند و در دسته‌بندی‌های مختلف تاریخی، طبیعی، موزه و موارد دیگر قرار می‌گیرند.

فاصله استانبول تا آنکارا با خودروی شخصی

فاصله‌ای که بین آنکارا تا استانبول وجود دارد، حدود 445 کیلومتر است. اگر مسیر مناسبی را با استفاده از مسیریاب‌ها انتخاب کنید، می‌توانید ظرف مدت حدوداً چهار ساعت و 30 دقیقه خودتان را از استانبول به آنکارا برسانید. برای این مسیر باید از بزرگ‌راه‌های کوزِی مارمارا و بزرگ‌راه آنادولو استفاده کنید که به این ترتیب، مسیر را خیلی سریع‌تر طی می‌کنید. فراموش نکنید که ترافیک و ساعتی که به جاده می‌زنید، در زمان رسیدن شما تأثیر مستقیم دارد. پس پیش از سفر، بهترین کار، چک‌کردن مسیریاب است.

فاصله استانبول تا آنکارا با اتوبوس

استانبول و آنکارا دو شهری هستند که می‌توانید با اتوبوس، فاصله بینشان را تقریباً ظرف مدت پنج ساعت طی کنید. برای اینکه هزینه‌هایتان را تا حدودی پایین‌تر بیاورید، انتخاب اتوبوس، کار بهتری است. در این میان باید بین شرکت‌های اتوبوس‌رانی، شرکتی را پیدا کنید که اتوبوس‌هایی با صندلی‌های باکیفیت ارائه دهد و از نظر مبلغ هم مناسب باشد.

فاصله استانبول تا آنکارا با هواپیما

انتخاب هواپیما معمولاً گران‌تر است، اما اگر زمان در سفرتان اهمیت زیادی دارد، طی کردن فاصله استانبول تا آنکارا به‌صورت هوایی معقول‌تر است. شما با هواپیما می‌توانید ظرف مدت تقریباً یک ساعت با پرواز مستقیم، از استانبول به آنکارا بروید. ممکن است که این مدت زمان، چند دقیقه‌ای بالا و پایین شود، اما حدود کلی‌اش همین یک ساعت است. در صورتی این زمان بیشتر می‌شود که هواپیما چند مقصد مختلف داشته باشد.

فاصله استانبول تا آنکارا با قطار

خوشبختانه، برای این مسیر، قطار هم وجود دارد و شما می‌توانید طی حداقل 5 ساعت، خودتان را از استانبول به آنکارا برسانید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که هزینه تهیه بلیط قطار، تقریباً کمی گران‌تر از بلیط اتوبوس است؛ اما این یک قانون نیست و گاهی هزینه بلیط قطار، از اتوبوس هم کمتر می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم که پیش از تهیه بلیط، حسابی سایت‌های فروش بلیط قطار در ترکیه را جست‌وجو کنید تا قیمت حدودی در زمان سفرتان را پیدا کنید. برخی از سایت‌ها برای خریدهای اینترنتی‌شان به مشتریان تخفیف می‌دهند.

Lastsecond.ir-distances-from-istanbul.jpg
فاصله استانبول تا آنکارا

فاصله استانبول تا آنتالیا

دوتا از شهرهای پرگردشگر ترکیه، استانبول و آنتالیا هستند که فصل بهار و تابستان، گردشگران بسیاری به این دو شهر می‌روند تا از امکانات و خدمات این شهرها استفاده کنند. تفریحات آبی آنتالیا آن‌قدر پرتعداد و گسترده‌اند که با هر سلیقه‌ای می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید و جذاب‌ترینشان را برای خودتان انتخاب کنید. البته باید بگوییم که استانبول هم از نظر تفریحی چیزی کم ندارد و می‌توانید بهترین پارک آبی استانبول را برای تفریح انتخاب کنید.

بهترین پارک‌های آبی استانبول

فاصله استانبول تا آنتالیا با خودروی شخصی

فاصله آنتالیا تا استانبول حدود 695 کیلومتر مسافت دارد و شما می‌توانید با خودروی شخصی‌تان، این فاصله را در مدت زمان حدودی هشت ساعت و 20 دقیقه بروید. برای عبور از بهترین مسیر، باید راه پرپیچ‌وخمی را طی کنید و چندین‌بار جاده را تغییر دهید. جاده‌ها و بزرگ‌راه‌های آنادولو، اسکی‌شهیر، بورسا، کوتاهیا و در آخر، جاده آنتالیا شما را به مقصدتان می‌رساند. با توجه به اینکه یک‌جورایی از شمال به جنوب ترکیه می‌روید، جاده‌های زیبایی در انتظار شما هستند. 

فاصله استانبول تا آنتالیا با اتوبوس

یکی از ارزان‌ترین راه‌های سفر از استانبول به آنتالیا، اتوبوس است. شما می‌توانید با صرف کمترین هزینه، یک اتوبوس بگیرید و به آنتالیا بروید. این کار از نظر بودجه و هزینه شما را جلو می‌اندازد، اما زمانتان را هم می‌گیرد. متوسط زمانی که برای طی کردن فاصله از استانبول تا آنتالیا با اتوبوس صرف می‌شود، تقریباً 12 ساعت است. این مقدار با توجه به نوع اتوبوس و خدماتی که شرکت‌های اتوبوس‌رانی ارائه می‌کنند، متفاوت است و خدمات روی قیمت‌ها هم تأثیرگذار است.

فاصله استانبول تا آنتالیا با هواپیما

فاصله هوایی استانبول تا آنتالیا از نظر زمانی، تقریباً مشابه فاصله هوایی استانبول تا آنکاراست و حدود یک ساعت زمان می‌برد که از استانبول به آنتالیا برسید. استانبول ترکیه دو فرودگاه دارد که یکی در قسمت آسیایی و دیگری در قسمت غربی قرار دارند. جالب اینجاست از هر کدام از این فرودگاه‌ها به سمت فرودگاه آنتالیا که بروید، مدت زمانی که در مسیر هستید، یکسان و تقریباً همان یک ساعت است.

نکته‌ای که در این میان وجود دارد، این است که خیلی‌ها می‌خواهند فاصله استانبول تا آنتالیا با قطار را بدانند، اما باید بگوییم که هیچ قطار مستقیمی بین این دو شهر وجود ندارد.

Lastsecond.ir-distances-from-istanbul-to-antalya.jpg
فاصله استانبول تا آنتالیا

فاصله استانبول تا وان

با اینکه در استانبول، مراکز خرید بسیاری وجود دارد، همچنان خیلی از گردشگران هستند که خریدهایشان را در وان انجام می‌دهند. این شهر به‌خاطر فاصله کمی که با ایران دارد و همین طور به‌خاطر قیمت‌های مناسب و امکاناتش برای ایرانی‌ها، خیلی از افراد را به سمت خودش می‌کشاند. با راهنمای خرید در وان، می‌توانید متوجه شوید که دلیل این تقاضا بین گردشگران چیست و چرا بیشتر مردم برای خرید کردن به این شهر می‌شوند.

فاصله استانبول تا وان با خودروی شخصی

وان از جمله شهرهایی است که پیشنهاد می‌کنیم با اتومبیل و اتوبوس به آن نروید. شهر وان در شرقی‌ترین بخش کشور ترکیه قرار گرفته است و نسبت به استانبولی که تقریباً در شمال غربی این کشور است، فاصله بسیار زیادی دارد. برای گذراندن این مسافت، باید حدود 20 ساعت در راه باشید و این بدون در نظر گرفتن توقف است که به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنیم از راه‌های دیگر برای رفتن به وان استفاده کنید.

این نکته را باید اضافه کنیم، در صورتی که با اتومبیل شخصی به وان می‌روید، می‌توانید با یک برنامه‌ریزی مشخص، مسیرتان را طوری تعیین کنید که از آنکارا هم عبور کنید و سپس به وان بروید. فراموش نکنید که قیمت سوخت در ترکیه بالاست، پس حتماً ظرفیت باک و میزان مصرف سوخت اتومبیلتان را با توجه به مسیر در نظر بگیرید.

فاصله استانبول تا وان با اتوبوس

فاصله وان تا استانبول، حدوداً 1700 کیلومتر است. اگر می‌خواهید این مسیر را با اتوبوس بپیمایید، کار سختی را در پیش دارید. شما چیزی حدود 27 ساعت را در اتوبوس خواهید بود. تقریباً یک شبانه‌روز کامل به‌علاوه چند ساعت که تحمل کردنش کار هرکسی نیست. پس پیشنهاد می‌کنیم که به‌خاطر صرفه‌جویی در هزینه‌هایتان، زمانتان را فدا نکنید و 27 ساعت روی یک صندلی ننشینید!

فاصله استانبول تا وان با هواپیما

شهر وان ترکیه، یک فروگاه داخلی دارد که می‌توانید از استانبول و از طریق مسیر هوایی خودتان را به این فرودگاه در شهر وان برسانید. مسیری که از استانبول تا وان وجود دارد، در حدود دو ساعت طی می‌شود. اگر از رفتن به وان، فقط قصد خریدکردن دارید، بهتر است ارزانترین مراکز خرید وان ترکیه را پیش از سفر شناسایی کنید و بعد تصمیمتان را عملی کنید.

فاصله استانبول تا وان با قطار

بین وان و استانبول، قطار مستقیمی نیست. شما ابتدا باید خودتان را با قطار به شهر تاتوان ترکیه برسانید و سپس با اتوبوس به وان بروید. اگر همه‌چیز طبق روال پیش برود، شما حدود 37 ساعت در این مسیر هستید که این زمان طولانی، احتمالاً تجربه جالبی را برای شما بر جای نمی‌گذارد. 

Lastsecond.ir-distances-from-istanbul-to-van.jpg
فاصله استانبول تا وان

فاصله استانبول تا کوش آداسی

سواحل زیبا، روستاهای متعدد، شهر تاریخی افسوس، جزایر گوناگون و موارد دیگر، همگی فقط بخشی از جاهای دیدنی کوش آداسی هستند که گردشگران را مجاب می‌کنند تا خودشان را از استانبول به کوش آداسی برسانند. موقعیت کوش آداسی و استانبول به گونه‌ای است که شما می‌توانید از سه روش جاده‌ای، ریلی و هوایی استفاده کنید و بین این شهرها جابه‌جا شوید.

فاصله استانبول تا کوش آداسی با خودروی شخصی

فاصله کوش آداسی تا استانبول حدود 560 کیلومتر فاصله دارد و اگر بخواهید با اتومبیل شخصی‌تان این فاصله را بروید، حدوداً شش تا شش ساعت و 15 دقیقه در راه هستید. این ساعت هم بدون احتساب توقف در میان مسیر است. در مسیرتان می‌توانید به ازمیر هم سری بزنید یا اگر فرصت کافی دارید، حداقل یک شب را در ازمیر اقامت کنید و سر فرصت از جاهای دیدنی ازمیر بازدید کنید. این مسیر، ارزش 6 تا 7 ساعت رانندگی را دارد، مخصوصاً با وجود اینکه شهری مانند ازمیر در میان راه قرار دارد.

فاصله استانبول تا کوش آداسی با اتوبوس

اگر بخواهید فاصله بین استانبول تا کوش آداسی را با اتوبوس بروید تا هم هزینه‌هایتان کاسته شود و هم رانندگی نکنید، همان مسافت 560 کیلومتری را باید در حدود هفت تا هفت ساعت و 30 دقیقه با اتوبوس طی کنید. البته در نظر داشته باشید که این مسافت تا 10 ساعت هم می‌رود و پیش از انتخاب شرکت اتوبوس‌رانی، می‌توانید از شرکت ارائه‌دهنده سرویس، این مورد را جویا شوید. با همه این تفاسیر، بزرگ‌ترین مزیت، هزینه کمی است که باید برای سفر با اتوبوس بپردازید.

فاصله استانبول تا کوش آداسی با هواپیما

کمترین زمان برای مدت پرواز، حدوداً یک ساعت است. اما باید بدانید که مدت زمان پرواز شما ممکن است به‌خاطر چندمقصده بودن، بسیار بیشتر شود. بنابراین توجه کنید که پرواز شما چند مقصد دارد و چگونه می‌توانید برای آن برنامه‌ریزی کنید. نکته درخور توجه دیگر، این است که کوش آداسی به خودی خود، فرودگاه ندارد و پرواز شما از استانبول در فرودگاه ازمیر می‌نشیند. نبود فرودگاه در این شهر، خیلی‌ها را در تخمین فاصله کوش آداسی تا شهرهای ترکیه به اشتباه انداخته است، اما لست سکند تمامی این مسیرها و راه‌های موجود را به‌طور کامل بررسی کرده است.

فاصله استانبول تا کوش آداسی با قطار

استانبول به کوشی آداسی، قطار مستقیم ندارد و بعد از عبور از چند مقصد، مثل شهرهای اسکی‌شهیر و ازمیر، به کوش آداسی می‌رسد. بنابراین زمان تقریبی این مسیر، حدود 22 ساعت است. شما می‌توانید زمان توقف در هر مقصد را پیش از تهیه بلیط بپرسید و اگر مدت زمان‌ها به‌گونه‌ای بود که می‌توانستید در شهرهای مابین مبدأ و مقصد به قدر کافی وقت بگذرانید، سفر به کوش آداسی از شهر ازمیر با قطار را حتماً تجربه کنید.

Lastsecond.ir-distances-from-istanbul-kusadasi.jpg
فاصله استانبول تا کوش آداسی

فاصله استانبول تا ترابزون

ترابزون از جمله شهرهایی است که هم جاهای دیدنی بسیاری دارد و هم برای خرید کردن به آن می‌روند. البته مقایسه اینکه برای خرید، وان بهتر است یا ترابزون کاملاً بحثی جداگانه دارد؛ چراکه مؤلفه‌های گوناگونی در این بین دخیل هستند. از نظر گردشگری و وجود جاذبه، استانبول چند سروگردن از ترابزون بالاتر است، اما نباید جاذبه‌های طبیعی ترابزون را از یاد ببرید و آن‌ها را دست کم بگیرید. بنابراین اگر می‌خواهید در کنار جاهای دیدنی استانبول، سفرتان را از نظر جاذبه‌های طبیعی اغنا کنید، می‌توانید با یکی از روش‌های زیر به ترابزون بروید و تجربه سفرتان را کامل‌تر کنید.

فاصله استانبول تا ترابزون با خودروی شخصی

ترابزون هم از شهرهایی است که فاصله زیادی تا استانبول دارد و این مسافت حدوداً 1100 کیلومتر است. اگر می‌خواهید با ماشین شخصی‌تان از استانبول به ترابزون بروید، بهترین مسیر، بزرگ‌راه کوزِی مارمارا، سامسون و سپس ترابزون است. شما می‌توانید این مسیر را بین 13 تا 14 ساعت طی کنید. تقریباً نیمی از مسیر شما از کنار دریای سیاه می‌گذرد و منظره بسیار زیبایی را برایتان نمایان می‌کند. اگر طولانی‌تر شدن و بلندتر شدن مسیر برایتان مشکلی نیست، می‌توانید از آنکارا هم عبور کنید و چند ساعتی را هم در آنجا سپری کنید.

فاصله استانبول تا ترابزون با اتوبوس

خوشبختانه از استانبول تا ترابزون، مسیر مستقیم برای اتوبوس وجود دارد. این مسیر در مدت زمان حدوداً 17 تا 18 ساعت طی می‌شود و نسبت به سایر روش‌های دیگر برای طی کردن این فاصله، اتوبوس ارزان‌تر تمام می‌شود. مشکل بزرگ، ساعت زیادی است که باید در اتوبوس بنشینید.

فاصله استانبول تا ترابزون با هواپیما

فاصله استانبول تا ترابزون با هواپیما، در بیشترین حالت حدود دو ساعت است. خوبی این مسیر، هزینه‌اش است که حتی گاهی در مقایسه با اتومبیل شخصی، کمتر هم می‌شود. شما حتی می‌توانید سفرتان از استانبول به ترابزون را به‌صورت ترکیبی انجام دهید. به این ترتیب که بخشی از مسیر را با قطار تا صانائی بروید و سپس از فرودگاه صبیهاگوکچن با هواپیما به سفر ادامه دهید.

Lastsecond.ir-distances-from-istanbul-to-trabzon.jpg
فاصله استانبول تا ترابزون

سخن آخر

در این مطلب، فاصله استانبول از شهرهای ترکیه و ایران را بررسی کردیم و تا حدودی مشخص کردیم که کدام‌یک از روش‌های سفر، مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. در اکثر موارد، تصمیم با شماست که بین انتخاب زمان و بودجه، یک گزینه را انتخاب کنید و معمولاً در پکیج‌های تور، این کار را به‌خوبی مدیریت می‌کنند. اگر تصمیم دارید که در فصل بهار، سفر ترکیه را با تور استانبول خرداد تجربه کنید، بهترین تصمیم انتخاب یک پکیج تور مناسب است. به این ترتیب می‌توانید عملکردتان را بر اساس چارچوب مشخص‌تر و معین‌تری بگذارید. برای شما، زمان مسئله مهم‌تری است یا بودجه؟

پویا دهقان
پویا دهقان

گردشگری خوانده‌ام و به‌شدت دوست دارم با ماجراجویی، چیزهای جدیدی کشف کنم و کارهای هیجان‌انگیزی انجام بدهم. سعی می‌کنم این‌طور آگاه‌تر شوم. دوست دارم فرصت‌های خالی‌ام را به شنیدن موسیقی و عکاسی توی کوچه‌پس‌کوچه‌های طهران بگذرانم و از حس‌وحالم بنویسم. کتاب خواندن، فیلم دیدن، معاشرت و کسب تجربه‌های جدید، دنیایم را کامل‌تر می‌کند!