رویایی‌ترین و بهترین سواحل ترکیه + موقعیت دقیق

4
از 29 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
سواحل رویایی ترکیه که باید از نزدیک دید + تصاویر
26 بهمن 1400 08:00
0

شکی بر این نیست که ترکیه یکی از اصلی ترین مقاصد سفر بسیاری از ما ایرانی هاست. چه برای خرید باشد یا استراحت، این کشور توانسته است همه ساله پله‌های ترقی در گردشگری را طی کند و سال به سال گردشگران بیشتری را از اقصی نقاط دنیا جذب کندد. یکی از جذابیت‌های اصلی ترکیه برای گردشگران سواحل این کشور است که به عنوان یک مقصد توریستی ایده‌آل در تابستان‌ها شناخته می‌شود. از این رو در این مطلب قصد داریم شما را 12 تا از بهترین سواحل ترکیه آشنا کنیم.

05.jpg

1. ساحل کلئوپاترا در آلانیا

آلانیا شهری تاریخی در ترکیه است که در ۱۳۵ کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. در این شهر اماکن مسکونی و توریستی فراوانی وجود دارد. ساحل کلئوپاترا در غرب شبه جزیره تاریخی و در روبروی غار داملاتاش قرار دارد. ساحل کلئوپاترا شبیه به یک استخر کوچک است که دارای دریا و ساحل شنی است. خلیج کوچک این ساحل که به سمت شبه جزیره گسترش یافته کلئوپاترا نام دارد.

طبق داستان‌ها، کلئوپاترا پرنسس مصری زمانی که با کشتی خود در دریا سفر می‌کرد در آلانیا توقف و در این خلیج شنا کرد. ویژگی خاص ساحل کلئوپاترا شفافیت بسیار زیاد آب آن است. مردمی که علاقه به یک شنا طولانی دارند می‌توانند در امتداد ساحل تا غار Fosforlu که زیر شبه جزیره قرار دارد، شنا کنند. پس اگر با تور آلانیا همراه شدید، فراموش نکنید سری به این ساحل کلئوپاترا بزنید.

کلئوپاترا
کلئوپاترا، از بهترین سواحل ترکیه

 

موقعیت ساحل کلئوپاترا در نقشه

2. ساحل ایزتوزو در دالیان

یکی از زیباترین سواحل ترکیه، ساحل ایزوتوزو است که حدود 4.5 کیلومتر طول دارد و در منطقه دالیان، از توابع استان موغلا قرار دارد. این ساحل به دلیل شرایط خاصش، یکی از زیستگاه‌های اصلی لاک پشت‌های سرخ است و به همین دلیل به آن ساحل لاک پشت‌ها نیز می‌گویند.

ساحل ایزتوزو
ساحل ایزتوزو، از زیباترین سواحل ترکیه

 

موقعیت ساحل ایزتوزو در نقشه

3. ساحل ایچملر در مارماریس

در حدود 8 کیلومتری شهر مارماریس، ساحل زیبای ایچملر قرار گرفته است که زیبایی آن زبان زد عام و خاص است. در این ساحل شنی انواع تفریحات آبی از قبیل غواصی، پاراسیلینگ و غیره را می‌توانید انجام دهید. این مکان قبلا یک دهکده ماهیگیری بود، ولی با رونق گرفتن صنعت توریسم در ترکیه تبدیل به یک ساحل تفریحی شد و امروزه به0 عنوان یکی از بهترین ساحل های ترکیه شناخته می‌شود. آنهایی که با تور مارماریس به این منطقه سفر می‌کنند، سعی می‌کنند برنامه بازدید از ساحل ایچمر هم در بازدیدهایشان قرار دهند.

 

ایچملر
ایچملر، از زیباترین سواحل ترکیه 

 موقعیت ساحل ایچملر در نقشه

4. ساحل اولودنیز در فتحیه

اولودنیز یک دهکده کوچک تفریحی در منطقه فتحیه استان موغله، واقع در جنوب غربی کشور ترکیه است. این منطقه در قسمت شمالی به کوه و در قسمت جنوبی به سواحل دریای اژه محدود می‌شود. سواحل شنی این دهکده از رویایی‌ترین جاهای دیدنی فتحیه است. واژه اولودنیز به معنای دریای مرده است. این منطقه یکی از برترین مناطق انجام ورزش پاراگلایدینگ در جهان است و میان گردشگران تور فتحیه بسیار محبوب شده است.

ساحل اولودنیز
ساحل اولودنیز از بهترین سواحل ترکیه

  موقعیت ساحل اولودنیز در نقشه

 5. ساحل کاپوتاش در کاش

در جنوب غربی ترکیه، در منطقه کاش از توابع شهر آنتالیا، ساحلی وجود دارد که حتی برای خود اهالی ترکیه هم به عنوان یکی از زیباترین سواحل کشورشان شناخته می‌شود. ساحل زیبای کاپوتاش که در 20 کیلومتری شهر کاش و 7 کیلومتری Kalkan واقع شده است. این ساحل به دلیل قرار گرفتن در کنار یک صخره بزرگ، همواره دارای آب و هوای بسیار مساعدی است و از این رو طرفداران خاص خود را دارد. انواع تفریحات آبی را می‌توانید در این ساحل انجام دهید.

ساحل کاپوتاش
ساحل کاپوتاش از بهترین سواحل ترکیه

 موقعیت دقیق ساحل کاپوتاش در نقشه  

6. ساحل چیرالی در کمر آنتالیا

در جایگاه بعدی، ساحلی دیگر از آنتالیا ایستاده است. ساحل چیرالی، در نزدیکی‌های اولیمپوس قرار گرفته است و در حدود 3.5 کیلومتر طول دارد. خرابه‌های الیمپوس نیز در آن طرف ساحل است و می‌توانید در کنار استراحت و تفریح در ساحل، سری به این جاذبه تاریخی آنتالیا نیز بزنید. این ساحل نیز به دلیل سرسبزی منطقه کمر همواره مورد علاقه گردشگرانی است که تفریح را در کنار تاریخ می‌خواهند!

 

ساحل چیرالی
ساحل چیرالی از زیباترین سواحل ترکیه 

 

  موقعیت ساحل چیرالی در نقشه

7. ساحل پاتارا در پاتارا

این ساحل در منطقه پاتارا از توابع شهر لیکیه واقع شده و شامل چندین شهر باستانی هم هست. پاتارا با داشتن خط ساحلی 17.5 کیلومتری به عنوان طولانی ترین خط ساحلی دست نخورده و طبیعی ترکیه شناخته می‌‍شود و به همین دلیل از امکانات کمتری نسبت به سایر سواحل ترکیه برخوردار است.

ساحل پاتارا
ساحل پاتارا از بهترین سواحل ترکیه

 

 موقعیت ساحل پاتارا در نقشه

 

8. ساحل لارا در آنتالیا

ساحل لارا به عنوان یک ساحل شنی در شهر آنتالیا شناخته می‌شود. در این ساحل انواع تفریحات آبی را می‌توانید انجام دهید. همچنین در کنار این ساحل، مجموعه شهر شن آنتالیا نیز وجود دارد که می‌توانید از آن دیدن کنید و عکس‌های زیبایی بگیرید. به طور کلی لارا یکی از شناخته شده‌ترین نواحی آنتالیا است که سالانه تعداد قابل توجهی توریست با تور آنتالیا از آن بازدید می‌کند و هتل‌های لوکس متعددی در لارا ساخته شده است.

ساحل لارا ترکیهش
لارا از رویایی ترین سواحل ترکیه

موقعیت ساحل لارا در نقشه 

 

9. ساحل التینکوم در استان آیدین

ساحل آلتینکوم در شهری به همین نام در غرب ترکیه واقع شده است. این ساحل دریای اژه در کنار معبد آپولو و در نزدیکی شهر دیدیم قرار دارد. آلتینکوم از سواحل بسیار دنج و راحت ترکیه محسوب می‌شود و افرادی که به شلوغی علاقه‌مند نیستند معمولا این ساحل را انتخاب می‌کنند تا در کمال آرامش، در منتهی الیه ساحل دریای اژه به استراحت و تفریح بپردازند. از شهرهای بدروم و ازمیر می‌توانید با 90 دقیقه رانندگی به این مکان برسید.

 

ساحل آلتینکوم
ساحل آلتینکوم از زیباترین سواحل ترکیه

 

موقعیت ساحل آلتینکوم در نقشه 

10. ساحل کنیالتی در آنتالیا

یکی از جاهای دیدنی آنتالیا ساحل جذاب کنیالتی است که گردشگران می‌توانند در آن به استراحت و تفریح بپردازند. این ساحل در قسمتی شنی و در قسمتی دیگر دارای سنگریزه‌های کوچک است.

ساحل کنیالتی
ساحل کنیالتی در ترکیه

 موقعیت کنیالتی ترکیه در نقشه

 11. سواحل شبه جزیره بدروم 

همانطور که اشاره شد به غیر از دریایه مدیترانه، ترکیه از این نعمت برخوردار است که در نواحی جنوبی و غربی‌ با دریای اژه همجوار باشد. در سواحل بدروم ریزورت‌های لوکس و جذابی ایجاد شده است که لذت حضور در کرانه‌های دریای اژه را دو چندان می‌کند. بدروم به طور کلی یک مقصد توریستی در ترکیه محسوب می‌شود که سواحل متعددی دارد. اما با استناد به سایت گردشگری کالچر تریپ (Culture trip) 5 ساحل: Kargı, Kisebükü, Akyarlar, Gümüşlük و Ilgın Cove از برترین سواحل ترکیه در بدروم به شمار می‌روند که در مطلب 5 ساحل تفریحی برتر در بدروم به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم.  

ساحل کیستبوکو
ساحل کیستبوکو در  بدروم

 موقعیت ساحل کیستبوکو بدروم در نقشه

12. ساحل کاباک در فتحیه 

فتحیه شهری است که نام آن میان سایر شهرهای توریستی استانبول، آنتالیا، ازمیر و... گم شده است. اما بدون شک طبعیت فتحیه یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه محسوب می‌شود. به غیر ساحل اولودنیز که پیشتر معرفی کردیم یکی از زیباترین سواحل تریکه ساحل کاباک است که منظره شبیه به سواحل تایلند و کشورهای جنوب شرقی آسیا دارد. ساحلی با شن‌های روشن، جنگلی مملو از درخت‌های کاج که با فاصله چند ده متری از ساحل قرار گرفته است و آب‌های آرام مدیترانه‌ که همگی باعث شده تا کاباک به عنوان یکی از بهترین سواحل ترکیه شناخته شود. 

 

ساحل کاباک
ساحل کاباک از بهترین سواحل ترکیه

 

موقعیت ساحل کاباک در نقشه

سخن آخر 

به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص ترکیه، این کشور در همسایگی با 4 دریای مرمره، اژه، مدیترانه و دریای سیاه قرار گرفته است. این رو کرانه‌ها و سواحل بی‌انتهایی از این 4 دریا در ترکیه دیده می‌شود که خالق مناظر استثنایی هستند. یکی از دلایل محبوبیت تور ترکیه همین سواحل رویایی ترکیه است.

در این مطلب سعی بر معرفی 12 تا از سواحل بکر، شناخته شده و توریستی ترکیه داشتیم که در شهر و مناطق مختلفی از ترکیه واقع شده‌اند. در آخر چنان‌چه تجربه حضور در هر کدام از بهترین سواحل ترکیه را داشته‌اید، خوشحال می‌شویم نظرتان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

منابع: travelway و tripadvisor