کدام کشورها در سال 2021 به عنوان ترند گردشگری شناخته شدند؟

5
از 5 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
با بهترین مقاصد گردشگری در سال 2021 آشنا شوید
09 تیر 1400 08:00
0

هر ساله سایت lonelyplanet مقاصدی را به عنوان ترندهای گردشگری سال معرفی می‌کند و با آمار و ارقام توضیح می‌دهد که چرا این کشورها می‌توانند انتخاب مناسبی برای مسافرت کردن در آن سال باشند. مقاصد معرفی شده از لونلی‌پلنت بر اساس میزان تقاضای گردشگران نسبت به آن مقصد، جستجوی نام آن مقصد در موتورهای جستجو گر، میزان رزرو هتل در آن کشور و  سایر موراد این چنینی جمع‌آوری شده و بررسی می‌شود. در همین راستا ما نیز به معرفی مقاصد ترند در سال 2021 خواهیم پرداخت. 

1. مالدیو

ریزورت‌های لوکس، سواحل خصوصی و مناظر فوق‌العاده مالدیو پیش از هر موقع دیگر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و بر اساس داده‌های گوگل یکی از پر جستجوترین مقاصد سرچ شده در سال 2021 بوده است. ضمن اینکه فراموش نکنید علاوه بر نبود قرنطینه اجباری و آمار بسیار کم مبتلایان کرونایی در این کشور مسافران نیز با اطمینان خاطر بیشتری به آن سفر می‌کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اینکه چرا مالدیو به عنوان نخستین ترند گردشگری تبدیل شده است روی لینک کلیک کنید. 

 

مالدیو

 

2. ایتالیا

ایتالیا مقصد کلاسیکی است که از سال‌های دور مورد توجه گردشگران مختلفی از سرتاسر جهان بوده است و به نظر می‌رسد در سال جاری نیز استقبال بالایی از آن شده است. طبق آمار منتشر شده از کمپانی Airbnb's علاقه گردشگران به سفر و لیزینگ خانه در جزیره آنشفشانی ایسکیا به طور مشخصی افزایش داشته است. همچنین طبق گزارشات کمپانی Club med، در جزیره سیسیل رزرو کردن ریزورت‌های آل اینکلوسیو در شهرهای چفالو (Cefalù) و کامرینا (Kamarina) به ترتیب نسبت به سال گذشته 350 و 214 درصد افزایش داشته است.

 

ایتالیا

 

3. مکزیک

در سال پیش مکزیک از لحاظ مدیریت یکی از بدترین کشورهای کرونایی در جهان شناخته می‌شد، اما اکنون وضعیت این کشور بسیار متفاوت شده است.  بنا به رویترز نزدیک به 23 درصد از ساکنین امکزیک دست کم یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. ضمن اینکه در عین حال تقاضای بالای بازدید از این کشور مکزیک را به یک ترند گردشگری در 2021 تبدیل کرده است.  طبق آمار سایت priceline در ربع نخست سال 2021 حدود 113 درصد رزرو هتل‌ها نسبت به سال پیش افزایش داشت است. همچنین حدود یک پنجم از 20 مقصد پر جستجو سایت کمپانی Expedia شامل مقاصدی از شهر و جزایر مکزیک می‌شود.

 

مکزیک

 

4. کره جنوبی

کره جنوبی در سال‌های اخیر بیش از هر زمان دیگری به یک کشور ترند میان گردشگران تبدیل شده است. البته این محبوبیت تنها به جاذبه‌های گردشگری این کشور خلاصه نمی‌شود و  فرهنگ آن نیز در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفته است. برای مثال کافی است تا نگاهی به محبوبیت زبان کره‌ای داشته باشیم. بر اساس داده‌های کمپانی Duolingo که در آموزش مجازی زبان فعالیت دارد، زبان کره‌ای دومین زبان رو به رشد و هفتمین زبان پرطرفدار در جهان تبدیل شده است.

 

کره جنوبی

 

5. لاس وگاس (آمریکا)

با وجود اینکه جاذبه‌های روستایی و شهرهای کوچک در سال گذشته به دلیل امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر، مورد استقبال قرار گرفتند، جاذبه‌های شهری نیز کماکان طرفدارن خود را دارد. بر اساس داده‌های کمپانی Priceline از تاریخ 1 سپتامبر تا 30 نوامبر 2020، چه از نظر میزان سرچ هتل در لاس وگاس (از روی پلتفورم‌های وابسته به کمپانی) و چه از نظر رزرو هتل برای دومین سال متوالی به عنوان محبوب‌ترین مقصد بهاری انتخاب شد.

 

لاس وگاس

 

منابع : reuters و lonelypalnet 

مهدی فتاحی
مهدی فتاحی

نویسندگی جورترین پازلی است که در زندگی پیدا کرده‌ام. به عنوان برنامه‌نویسی که نویسنده هم هست، باور دارم تلفیق هر چیزی با نوشتن، لذت‌بخش‌تر می‌شود. فرقی نمی‌کند چه علاقه‌ای دارید و چه کاری انجام می‌دهید، نوشتن همان چاشنی است که هر کاری را جذاب‌تر می‌کند.