Close

سفر به عروس ایران رامسر مرداد 98

3.9
از 25 رای
سفر به عروس ایران رامسر مرداد 98 + تصاویر

سلام و درود به دوستان سفردوست و لست سکندی.خوب رامسر نیازی به تعریف و معرفی نداره و همه میدونن که این شهر چقدر زیبایی داره.اما خوب نظر شخصی من درباره ی این شهر اینه که هر چی داره فقط زیبایی هستش و چیز دیگه ای غیر از طبیعتش برای لذت بردن نداره یا شاید هم داره و در مقابل دریا و جنگل های بکرش قدرت خودنمایی ندارن. به هرحال بعد از مدت ها برنامه ریزی و عقب افتادن برنامه به خاطر امتحانات دانشگاه در نهایت فرصت جور شد و ما قرار بود از بروجرد به تهران بریم و همراه با دو تا از دوستانم میعاد و پارسا و خواهرش و مادرش به همراه خواهر من سفر رو از تهران با ون مسافرتی عالی که پارسا هماهنگ کرده بود آغاز کنیم. در ابتدا پارسا که گفت که ون برای اجاره نیست و باید به اتوبوس بریم من گفتم که امکان نداره با اتوبوس بشه به شمال رفت که خوشبختانه پارسا راضی شد و بالاخره تونست یه ون عالی با یه راننده ی با اخلاق جور کنه.

منو خواهرم صبح زود از بروجرد به تهران رسیدیم و قرار بود به خونه ی پارسا بریم و از اونجا ون ساعت 7 صبح بیاد دنبالمون و سفر رو شروع کنیم.

تصویر 1: ون مسافرتی در حد تیم لیورپول (پیشنهاد میکنم اگه ماشینتون چیزی غیر از مرسدس بنز شاسی بلنده حتما بهش فکر کنید که یک بار هم با ون مسافرت کنید پشیمون نمیشید. البته اگه رانندش مثل اکبر آقا خوش اخلاق باشه که بستگی به شانس خودتون داره).1.jpg

بعد از اینکه ون دقیقا سر ساعت به سراغمون اومد در خیابان های خلوتی که نمیدونم مهارت راننده بود یا نرم افزار های موجود به راحتی بدون ترافیک با رقص و آواز به ابتدای جاده ی چالوس رسیدیم.

البته در این حین ما به سد زیبا و صیقلی کرج هم رسیدیم که دقیقا در یک رستوران در کنار این سد توقف کردیم و یک صبحانه ی مشتی زدیم. نکته ای که درباره ی این رستوران وجود داشت این بود که ما از مسئول رستوران خواستیم که برامون تخم مرغ هامون رو سرخ کنه و ایشون هم با چنان مهارتی این کار رو کرد که من فکر میکردم در ایتالیا کلاس آشپزی رفته بوده. ولی خوب در نهایت یه مقدار گرون درومد ولی کاملا ارزششو داشت. پیشنهاد میکنم خیلی تو مسافرت فکر هزینه نباشید مگه موقعی که طرف واقعا بی حساب بگه.

تصویر 2:سد کرج بسیار جذاب و اندکی ترسناک.

2.jpg

خوب مسیر رو در جاده چالوس ادامه دادیم و انقدر محو زیبایی و بکر بودن جاده چالوس میشدیم که ممکن بود چند دقیقه ای با هم حرف نزنیم. یکی فیلم میگرفت. یکی با لبخند نگاه میکرد و تو فکر بود. راننده هم که همش چای میخورد:/ منم که حواسم بود ببینم بقیه چکار میکنن من اون کارو نکنم و متفاوت باشم:)))))

تصویر 3:جاده چالوس(عکس از اینترنت) 

3.jpg

(البته تجربه ی شمال رفتن از جاده ی هراز و دیدن افتخار ایران قله ی دماوند رو هم از دست ندید. پارسال برای رفتن به آمل این افتخار نصیبم شد که به طور غافلگیر کننده ای در حالی که اصلا نمیدونستم قراره دماوند سر راهم باشه دیدمش که حس بی نظیری بود).

در حالی که تو جاده چالوس هر دقیقه یه حالی داشتیم آرام بزن و برقص و غیره. بعد از حدود سه ساعت به چالوس رسیدیم . من اولین نفر بودم که از دور دریا رو دیدم. بعد از اینکه به چالوس رسیدیم همه کلی خسته بودیم و تقریبا تا رامسر خوابیدیم.  وقتی به رامسر رسیدیم برای خرید های لازم مرغ و این چیزا در گرمای هوا توقف کردیم و بعد به ویلا رفتیم.

تصویر 4:ویلا ی ما تو رامسر

4.jpg

تصویر5

5.jpg

تصویر 6

6.jpg

تصویر 7(حیاط آزاد پشت ویلا که مشرف به دریا بود)

7.jpg

روز اول رو چون خیلی خسته بودیم توی خونه موندیم ولی بعد چند ساعت استراحت و ناهار بعد از ظهر با توافق دوستان لب دریا رفتیم که نزدیک ویلا بود. البته یادم رفت بگم که ناهار رو توی چمن جلوی ویلا خوردیم چون مسئول ویلا بدقولی کرد و یک ساعتی در تحویل کلید تاخیر داشت البته تقصیر اون نبود نفر قبلی که تو ویلا بود اونقدر آشغال ریخته بود که نظافتش کمی طول کشیده بود ولی خوب پیش میاد دیگه در سفر باید صبور بود اگه نه آدم کوفتش میشه.

روز دوم رو با رفتن به تله کابین شروع کردیم. واقعا اگه سه منظره ی زیبا در جهان وجود داشته باشه یکیش از بالای تله کابین رامسره اصلا در حرف نمیگنجه.

تصویر 8 

8.jpg

بعد از پیمودن مسیر با تله کابین به بام رامسر رسیدیم و تماشای دریا و جنگل از بالا بیی نظیر بود.

تصویر 9(بام رامسر)

9.jpg

تصویر 10(بام رامسر)

10.jpg

بودن در بام رامسر به حدی زیباست که نه میشه توصیفش کرد نه میشه تو عکس نشونش داد. فقط میتونم بگم که تا چشم کار میکنه جنگل  و درخت هست. سمت چپمون دریای آب و سمت راستمون دریای درخت.بی نهایت زیبا.

تصویر 11

11.jpg

بعد از گذروندن ظهر در بام رامسر به سمت چابکسر رفتیم که در آن به صرف غدا در رستوران خاور خانم مشغول شیم. اسم روستا رو یادم نیست ولی به راحتی میشه پیداش کرد. نمای رستوران به این شکل هستش.

تصویر 12(نمای دریا و جنگل از رستوران خاور خانم)

12.jpg

تصویر 13(غذای سفارشی من مرغ شکم پر با برنج مخصوص خاور خانم)

13.jpg

موضوعی که باعث ناراحتی و نگرانی بود حجم بالا و روزافزون ویلاهای بزرگ و کوچیک در دل جنگل و ارتفاعات هستش که با خودت میگی آیا به زودی همه ی این جنگل ها پر از ویلا میشه و دیگه جایی برای دیدن و لذت بردن نیست؟نمیدونم...

به هر حال بعد از اینکه در اواخر صرف غذا خوردن بودیم باران شدیدی شروع شد و ما که با توجه به هوای صبح حتی فکر اینکه قطره ای بارون بیاد رو هم نمیکردیم هیچ لباس گرم و تجهیزاتی با خودمون نداشتیم ولی اهالی روستا انگار که همیشه منتظر غافلگیری مسافرین باشن به ما گفتن که چتر هم داریم!! و ماهم به ناچار سه چتر خریدیم هر کدام به قیمت پنجاه هزار تومان و کمی به خزانه ی مالیمون آسیب وارد شد. به نظرم همیشه تو سفر مقداری بیشتر پول ببرید.

تصویر 14(باران در روستا)

14.jpg

هرچند کار ما تا حدودی بیخود بود چون بارون انقدر شدید بود که باید حتما با ماشین میرفتیم و هم اینکه چتر ها هیچ کدوم برای دونفر طراحی نشده بودن. خلاصه از اونجایی که ماشینی نبود ما تو بارون شدید به اواسط روستا رسیدیم و کلبه ای دیدیم بسیار زیبا و دنج که در اصل کافه بود و سریع به اون پناه بردیم. نقطه ای توی بدنم نمونده بود که خیس نشده باشه. لباسم رو جلوی بخاری انداختم و یک نوشیدنی سفارس دادم که اسمش خیلی عجیب بود و نمیدونستم چیه و بعد که برام آوردن دیدم چیزیه که اصلا در سرما به درد نمیخوره!!

تصویر 15

15.jpg

تصویر 16(گلدون زیبا و منظره ی کافه)

16.jpg

روز بعد روز دریا قایق سواری و خوردن یک وعده ی غذا بود که تا اون لحظه نخوردم بودم. مکانی توی رامسر هست که اسمشو دقیقا نمیدونم ولی فکر کنم توی محله ی سرولات چابکسر هستش که ماهی زنده رو از آب درمیاره و همونجا به طرز فوق العاده ماهرانه ای کباب میکنه و در اختیار مشتریان میزاره. برای من که از ماهی متنفرم غذای بی نظیری بود همراه با نارنج و برنج فوق العاده.

تصویر 17

17.jpg

بعدز از غذا رفتیم دریا و سوار قایق شدیم در وسط دریا از راننده خواهش کردیم چند ثانیه ای نگه داره تا ما بتوینم عکسی به یاد گار بندازیم

تصویر 18(عکس از توی قایق)

18.jpg

در آخر اون روز هم به شهر بازی رفتیم که عکسی ندارم ولی از اون بهتر فیلمش هست. ببینید و لذت ببرید و به رامسر برید.

ممنون از همه ی شما دوستان

 

 نویسنده: سروش دارابی

 

تمامی مطالب عنوان شده  نظر و برداشت شخصی نویسنده است و وب‌ سایت لست سکند مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات بر عهده نمی‌گیرد.

اطلاعات بیشتر

سفرنامه های مرتبط

نظرات کاربران (24 نظر)

× در حال پاسخ به:

8 تیر 1399 ساعت 12:33

با سلام
سفرنامه شما رو مطالعه کردم .
مختصر و مفید.
اما همین سفرنامه کوتاه با اون عکس های زیبا از مناظر و خوراکی ها آدم رو مشتاق میکنه که از مناطقی که معرفی کردین دیدن کنه.

[email protected]@Z 23 خرداد 1399 ساعت 20:44

سفرنامه مختصر و خوبی بود،الان شما ون با راننده رزرو کرده بودید؟در مورد هزینه ون و ویلا و سایتی که رزرو کردید رو هم لطف کنید اطلاعات بدید؟

مهدی 22 خرداد 1399 ساعت 14:02

سلام و درود فراوان...
سفر نامه بسیار جالب و خوبی بود.. با اینکه کوتاه بود ولی به خوبی همه چیز رو بیان کرده بودید..
ممنون از شما ...
همیشه به سفر ...
در پناه حق ...

ویدا مهین پو 21 خرداد 1399 ساعت 13:30

آقای دارابی عزیز
بسیار عالی است که خاطرات سفرتان را در لست سکند به اشتراک گذاشتید. سفرنامه خوبی بود و زبان طنز خاصی داشت که دلنشین بود. فکر میکنم اولین سفرنامه شما در سایت بود. امیدوارم که باز هم سفرنامه های بیشتری از شما بخوانم که البته پیشنهاد میکنم حوصله بیشتری در نگارش به خرج دهید و بیشتر به هزینه ها اشاره کنید تا سفرنامه تان پخته تر و پربارتر باشد. سپاس از شما سفرهای خوبی داشته باشید.

سعید ا. 19 خرداد 1399 ساعت 09:15

دوست عزیز جناب دارابی! درود بر شما. سپاس فراوان بابت زحمت تدوین سفرنامه خوبتان، و تبریک به خود و سایر دوستان بابت پیوستن عضو فعال دیگری به جمع سفرنامه نویسان. معرفی جاذبه های خاص و معمولا پنهان از مسافرین نا آشنا به مقصد (از جمله رستوران های محلی مورد پسند)، یکی از نقاط قوت سفرنامه تان بود که بجاست مورد توجه عزیزان سفرنامه نویس خصوصا جهت مقاصد داخل کشور قرار گیرد. برایتان تندرستی و سفرهای پربار آرزو کرده و در انتظار سفرنامه های بعدیتان هستم.

مهدی 18 خرداد 1399 ساعت 22:35

اسم اون روستا که یکی از قطب های گردشگری شهر چابکسر که شرق گیلان هست سرولات هست که خاور خانم تو بخش لیکلام اونجاس

امیر رحیمی 18 خرداد 1399 ساعت 11:30

جناب آقای دارابی
با سلام و احترام
از این که در سن و سال کم، دست به قلم برده اید و خاطرات سفرتان را مکتوب نموده اید؛ شما را تحسین می کنم و بابت انتشار اولین سفرنامه تان در لست سکند هم تبریک می گویم. سفرنامه شما، خاطره اولین سفر من باتفاق دوستانم در دوره دانشجویی را اتفاقاً به رامسر در حدود 25 سال قبل زنده نمود که از این بابت از شما ممنونم؛ البته آن زمان ما بجای وَن با مینی بوس به کلاردشت، رامسر و سپس لاهیجان رفتیم و خیلی خوش گذشت.
در اواسط سفرنامه مرقوم کرده اید: "واقعا اگه سه منظره ی زیبا در جهان وجود داشته باشه یکیش از بالای تله کابین رامسره". این جمله کمی من را به فکر فرو برد و مناسب دیدم چند نکته را بیان نمایم که شاید بتواند در بهبود نوشته های بعدی تان مؤثر باشد:
1- وقتی شما چنین ادعایی را بیان می کنید باید مرجعی قابل اعتماد برای آن بیان کنید، همچنین بیان 2 منظره زیبای دیگر در کنار مورد اشاره در متن ضروری است. تصور من این است که ذکر جمله مذکور ناشی از هیجان شما در تماشای زیبائی های رامسر است زیرا هر چقدر در اینترنت جستجو نمودم، به چنین سندی دست نیافتم؛ هیچ جا هم چنین چیزی را نه خوانده ام و نه شنیده ام. خوشحال می شوم اگر مرجعی برای آن دارید ارائه نمایید.
2- برداشت دوم من از جمله مذکور این است که «رامسر یکی از 3 منظره زیبائی است که شما دیده اید» و می تواند صحیح باشد که در این صورت بهتر بود به آن اشاره می کردید. در این حالت، باید بعد از تجربه سفر و دیدن دَه ها شهر مختلف در ایران و جهان عرض کنم که هر جای دنیا زیبائی هایی خاص خودش را دارد و واقعاً مقایسه کردن آنها سخت و حتی غیرممکن است. مثلاً سواحل رویایی تنریف و لاس پالماس در جزایر قناری فوق العاده دیدنی هستند ولی مقایسه آن با ساحل بریس در سیستان و بلوچستان یا نقطه تلاقی کویر و دریا در روستای دَرَک از توابع چابهار بسیار سخت است حال اگر بخواهید اینها را با ساحل والنسیا (در اسپانیا) یا یوکاهاما (در ژاپن) مقایسه کنید، وضعیت دشوارتر می شود.
در جای دیگری از متن هم اشاره نموده اید: "پیشنهاد میکنم خیلی تو مسافرت فکر هزینه نباشید" که در این خصوص هم باید عرض کنم:
1- هر چند لذت بُردن در سفر بسیار مهم است ولی داشتن تفکر اقتصادی در سفر می تواند باعث شود که تعداد سفر بیشتری داشته باشید و حِس نابی که از سفر دارید را مکرراً تکرار و تجربه نمائید. اگر سفرنامه های برندگان مسابقات سالهای قبل سفرنامه نویسی در همین سایت را هم بخوانید، خواهید دید که اکثراً به فکر کاهش هزینه کل سفر بوده اند تا بتوانند سفرهای بیشتری را تجربه کنند.
2- البته تفکر اقتصادی داشتن برای کل سفر، منافاتی با این ندارد که شما یک شام مختصر در بالای برج KingKey100 در چین با هزینه زیاد بخورید یا برای تماشای مسابقه فوتبال در نیوکمپ هزینه زیادی بپردازید یا برای دیدن تابلوی نقاشی «بشارت» اثر لئوناردو داوینچی در یوفیزی گالریا شهر فلورانس ساعتها به انتظار بمانید و حدود نیم میلیون تومان هم بلیط ورودیه بدهید!
ببخشید اگر صریح مطالب را بیان کردم.
برایتان سفرهای پُرشمار در آینده آرزومندم

امیر سبدچی 17 خرداد 1399 ساعت 22:39

سلام دوست گرامی آقای سروش دارابی
سفرنامه زیبایی بود
جایی مثل رامسر و چابکسر قطعا لایق گشت و
گذار وعکسهای فوق العاده زیادی است
نام روستای رستوران خاور خانوم ' لیمه سرا'
میباشد
به هرحال با اشتیاق منتظر سفرنامه های
دیگرتان هستیم
همیشه سلامت و به سفر باشید

فرشاد شفیعی شهیدلو 17 خرداد 1399 ساعت 10:51

سلام آقا سروس،دستتون درد نکنه،سفرنامه مختصر و کوتاهی بود. امیدوارم در سفرهای بعدی شاهد سفرنامه های جامع و بهتری از شما باشیم.
سلامت و شاد باشید.