Close
مهاباد
V_alizadeh
نقدها:
گزارش
مهاباد
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

شهر مهاباد به نگین آذربایجان غربی معروف است.زبان اصلی مردم کردی سورانی می باشد و استعداد خاصی در یادگیری زبان های دیگر از جمله ترکی دارند.مردمی بسیار خونگرم و مهمان نواز دارد.هر ساله پذیرای بیشترین مسافران نوروزی در استان آذربایجان غربی هست.در ایام تعطیل سال،به علت باز بودن مغازه های این منطقه ،مهاباد بیشترین مسافران را در خود جای میدهد،به گونه ای که خرداد امسال هر رستورانی خالی از غذا شده و جای خالی در پارکینگ و خیابان برای ماشین پیدا نمیشد. هم بخاطر جاذبه های طبیعی از جمله غارسهولان و هم بخاطر مراکز خرید از جمله تاناکورا مورد استقبال مسافرین قرار میگیرد.
جاذبه های گردشگری داخل شهر بیشتر شامل مکان های تاریخی از جمله مسجد سرخ،بداق سلطان،مسجد عباس اقا می باشد.
برای تفریح پارک ملت را دارد که در جوار سد مهاباد می باشد.
پارک خبرنگار ،روبه روی بازار تاناکورا و پارک سید قطب روبه روی پل وحدت از بهترین جاها برای چادر زدن و اسکان مسافران میباشد.
خانه معلم در میدان جمهوری اسلامی ،هتل افشار در خیابان جام جم،هتل کریم خان در خیابان زند،هتل مکریان در چهار راه آزادی و هتل تارا که از همه معروف تر و چهار ستاره می باشد روبه روی بازارچه ی نور واقع شده است.
بازارچه اصغری و بازارچه نور از مراکز خرید به شمار می آید که درپاساژ نور،اجناس قیمت مناسب تری دارند.
بهترین کفش های اورجینال ،وسایل کوهنوردی،عینک و اجناس استوک اروپایی را با قیمت مناسب تری میتوانید از بازار بزرگ تاناکورا خریداری نمایید.
از بهترین رستوران های این شهر میتوان به جزیره در جاده مهاباد_سردشت و رستوران سپیدار در بلوار توحید اشاره کرد که از نظر رنج قیمتی گران میباشند.
بهترین فست فود های شهر ،فست فود محسن در سه راهی وفایی،فست فود کارنو در چهارراه آزادی ،پدرخوب در نزدبکی بازارچه اصغری اشاره کرد.
حتما در این شهر کلوچه شورمزه را امتحان کنید،ساده از کنارش رد نشین.#گلفام_سفر

مناسب برای
  • خرید

  • طبیعت گردی

نوع سفر:
تاریخ سفر: