Close

نقد و بررسی استانبول (شهر - رستوران ها - هتل ها - جاذبه ها)


 • هتل نوا پلازا پارک
  امیر عشرتی
  نقدها:
  گزارش

  هتلی خوب و مناسب نسبت به قیمت

  توصیه شده توسط کاربر

  مهر 1398 به مدت 5 شب در این هتل اقامت داشتیم، موقعیت هتل عالی، فاصله تا میدان تکسیم 5 دقیقه، صبحانه خوب، نظافت خوب ولی اتاق بسیار کوچک
  موقعیت از این نظر عالی بود که در کوچه ای مسطح (بدون شیب) که تعداد زیادی رستوران های شیک داخلش هست قرار داره و تقریبا ماشین رو نیست (بغیر از ترانسفرهای هتلها) و فاصله خیلی کم با میدان تکسیم و مترو ، در ضمن سوپرمارکت هم نزدیک هتل هست
  تنها ضعف این هتل بعنوان یک هتل چهار ستاره، سایز کوچک اتاق هاشه

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • بوفه چنار
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  بوفه چنار

  توصیه شده توسط کاربر

  در جزیره بیوک آدا غذا گرانتر از حد معمول است. پس از کمی گشت و دیدن قیمت ها تصمیم گرفتم در اینجا غذا بخورم. برای جلب مشتری گفتند وایفای هم دارد! که البته نداشت. من آدانا کباب خوردم .غذا زود آماده شد ، مزه و طعمش خوب بود .فضای رستوران هم کوچک و جمع و جور بود و آشپزخانه تقریبا اوپن بود. روی میزها و وسایل تمیز و مرتب بود .یک میز کوچک هم جلوی در گذاشته بودند.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران گوونچ کونیالی
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  این رستوران در محله سیرکه چی استانبول قرار دارد. فضای رستوران خیلی معمولی و بدون تزیین بود. من برای صرف غذا به طبقه سوم رفتم. و پیده ی پنیری سفارش دادم. علی رغم تعریف هایی که شنیده بودم طعم پیده معمولی بود. البته بسیار بزرگ بود و برای دونفر جواب میده! این رستوران متعلق به حسین گوونچ هست و خودش هم توی رستوران حضور داشت‌ من از روی عکساش که روی کاغذهای روی میز شناختمش! در کل رستوران بزرگ و شیکی نیست اما تمیز بود‌ غذا هم زود آماده شد. قیمت ها هم بنظرم خوب بود.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • آبراه والنس (بزدوقان سو کمری)
  Shamim
  نقدها:
  گزارش

  با توجه به اینکه تو استانبول تقریبا تمام مسیرهارو پیاده رفتیم و با گوگل مپ مسیریابی میکردیم باعث شد کلی جاهای جالب و جدید که تو سرچ دیدنی های استانبول نمیاد پیدا کنیم. از قبیل همین عکس که گذاشتم. این عکس مربوط به دیوار های قدیمی محافظ شهر بوده که الان اتوبان آتاتورک ازش رد میشه و عبور از کنارش یا حتی با ماشین از زیرش یه حس عجیبی به آدم میده به خصوص اینکه اصلا بازسازی نشده و همون حالت قدیمی رو داره و باعث میشه آدم در زمان سفر کنه. با ادامه مسیرتون در امتداد این دیوار به دیوار های نزدیک تنگه میرسیم که جلوه خیلی خاصتری داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اورتاکوی
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  اورتاکوی

  توصیه شده توسط کاربر

  اورتاکوی از محله های قدیمی و معروف استانبول است و در منطقه بشیکتاش قرار گرفته. وجود مسجد اورتاکوی در کنار تنگه ی بسفر و پل بغاز و ساحل زیبا،رفت و آمد کشتی ها روی تنگه ی بسفر همچنین وجود مغازه های رنگارنگ و کافه ها و رستوران های شلوغ باعث شده از محبوب ترین مکانهای شهر شود. به خصوص در آخر هفته ها که پر از جمعیت است و رقص و آواز خیابانی در اورتاکوی دیده میشود. اگر به این محل رفتید خوردن کمپر (سیب زمینی شکم پر) را فراموش نکنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تنگه بسفر
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  تنگه بسفر

  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه بسفر در شهر استانبول، شهر را به ۲ قسمت تقسیم کرده است . در واقع دو قاره ی آسیا و اروپا را از هم جدا کرده است. پل بغاز بر روی تنگه ی بسفر قرار دارد و دو بخش آسیایی و اروپایی استانبول را به هم وصل میکند. دیدن این تنگه و پل در شب زیبایی بیشتری دارد و خرید تور کشتی را توصیه میکنم تا از داخل کشتی کاخ ها و بناهایی که در این منطقه قرار گرفته اند از جمله کاخ دولماباغچه و برج گالاتا و کاخ چراغان را هم ببینید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه و کلیسای ایا صوفیه
  Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش

  کلیسا- مسجد- موزه ایاصوفیا

  توصیه شده توسط کاربر

  برای کسانی که اولین بار به استانبول سفر می کنند، دیدن موزه ایاصوفیا یکی از اولویت ها در برنامه سفرشان است اگرچه مواجه شدن با صف طولانی آن ممکن است برخی را منصرف کند! ایاصوفیا از آثار تاریخی بسیار شلوغ استانبول است که بهتر است صبح زود را برای دیدنش اختصاص داد تا از شلوغی و ازدحام در امان بمانیم!
  صوفیا در زبان یونانی به معنی خرد و ایاصوفیا یعنی خرد مقدس. این کلیسا-مسجد- موزه یکی از شاهکارهای معماری باستان و معماری بیزانس است که به مدت ده قرن مرکز کلیسای ارتدکس یونانی در شرق بود که با فتح استانبول توسط عثمانی ها به مسجد تبدیل شد و از ۱۹۳۵ تاکنون نیز به عنوان موزه فعالیت می کند.
  بنای فعلی، سومین کلیسای ساخته شده در این مکان است که پس از آتش گرفتن دو کلیسای قبلی در میانه قرن ششم میلادی ساخته شد در ۵ سال و ۱۰ ماه و ۴ روز! بیش از ۱۰ هزار نفر برای ساختن چنین بنایی عظیم نیاز است. مصالح مورد نیاز بنا از جای جای سرزمین امپراطوری روم شرقی گردآوری شده برای مثال ستون های سنگی از معبد آرتمیس در افسوس، قطعه سنگ هایی از مصر، سوریه و بعلبک و ...
  گنبد عظیم ایاصوفیا و چهل پنجره نورگیر طراحی شده روی آن باعث می شود تا در شبستان فضای عرفانی ایجاد شود. طبقه دوم کلیسا اختصاص به ملکه و خانواده امپراطوری داشت که از بالا به برنامه های اجرا شده نگاه می کردند.در دوره عثمانی این کلیسا تبدیل به مسجد و مناره و محراب و منبر برای آن ساخته شد و برای حدود ۵ قرن مهم ترین مسجد شهر استانبول بود. بسیاری از نقاشی های روی دیوارها پوشانده شد تا ایاصوفیا تبدیل به محلی برای نماز جمعه شود. ایاصوفیا چهار مناره داره که یکی از آنها به رنگ آجری و متفاوت از بقیه است.
  ایاصوفیا اکنون نماد همزیستی دو دوین اسلام و مسیحیت در کنار هم است: نمادهای اسلامی و اسامی مقدس دین اسلام در زیر گنبد در کنار موزائیک و نقاشی های مسیحیت حضور دارند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • استانبول جواهر مال
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  مرکز خرید جواهر استانبول

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از بزرگترین مراکز خرید استانبول مرکز خرید جواهر است که در منطقه ی شیشیلی قرار دارد و با مترو به راحتی به آن دسترسی دارید. در واقع یکی از خروجی های متروی شیشیلی به مرکز خرید جواهر ختم میشود. ساختمانی بزرگ که در 6 طبقه انواع برندها رو در خودش جا داده برای پیدا کردن برند دلخواه خود در این پاساژ باید از تابلوهای راهنما که در طبقات تعبیه شده‌‌اند، استفاده نمایید. علاوه بر واحدهای تجاری، شهربازی ، فود کورت و سینما نیز در این مرکز وجود دارد. از نکات مثبت جواهر سیرکولاسیون راحت اون هست طوری که میتونید راحت یک طبقه رو ببینید بدون اینکه ما بین فضاها سردرگم بشید. و نکته ی منفی اون جای نشستن و استراحت کم در طبقات هست. ساعت کار این مرکز خرید از 10 صبح تا 10 شب است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اسکله آرناوتکوی
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  اسکله آرناوتکوی

  توصیه شده توسط کاربر

  در شهر استانبول اسکله های زیادی وجود دارد. اسکله آرناوتکوی در نزدیکی محله بشیکتاش از جمله انهاست. علاوه بر کشتی ها و لنج هایی که به این اسکله رفت و آمد میکنند. کنار ساحل آن ماهیگیران زیادی مشغول ماهیگیری هستند. کمی آن طرفتر یک پارک کوچک محلی قرار دارد و روبروی اسکله ،سمت دیگر خیابان ببک ارناوتکوی ساختمانهای زیبایی به ردیف نشسته اند. جلوی ساختمانها یک نهر کوچک کشیده شده و تعدادی قایق در ان بسته شده است.اگر وارد محله و کوچه ها بشوید کافه ها و ساختمانهایی با تزیینات جالب خواهید دید.برای رفتن به این منطقه میتوانید از اتوبوس استفاده کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاخ ایهلامور
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  کاخ ایهلامور

  توصیه شده توسط کاربر

  در پارک ایهلامور و نزدیک منطقه بشیکتاش دو کاخ قرار دارد که متعلق به سلطان عبدالمجید بوده و کاخ تابستانه محسوب میشده. فضای باغ بسیار زیبا و آرام است. برای ورود به پارک باید ۵ لیر بپردازید. در انتهای باغ کاخ بزرگتر قرار دارد که به سبک باروک و به تاثیر از معماری غرب ساخته شده، با همان مقدار تزیینات و جزییات در نما. اما داخل کاخ نسبت به خارج آن بسیار محقر است و چند اتاق کوچک و تالار با تزیینات کمتری دارد. برای ورود به کاخ نیز باید ۱۰ لیر جداگانه بپردازید که البته ارزش ندارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اوت لت سنتر اولیویوم
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  مرکز خرید الیویوم

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های گردشگری استانبول مراکز خرید آن است‌ . الیویوم در منطقه زیتون برنو یکی از آنهاست‌. این مرکز خرید بسیار بزرگ بوده و تعدادی برندهای بین المللی و ترک را در خود جای داده است. الیویوم اوت لت است و در روزهای سه شنبه اجناسی که به هر دلیل به فروش نرفته در داخل سبد یا روی رگالهایی در بیرون مغازه ها گذاشته میشود که البته پیدا کردن جنس مورد نظر با سایز مناسب و بدون زدگی کار وقت گیری است‌. در طبقه آخر تعدادی کافه و رستوران قرار دارد. یکی از نکات منفی این مرکز خرید نداشتن صندلی یا نیمکت برای استراحت بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پل گالاتا
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  پل گالاتا

  توصیه شده توسط کاربر

  پل گالاتا در استانبول از پلهای قدیمی شهر است که به دو قسمت آسیایی و اروپایی شهر دید دارد.برج معروف گالاتا از روی پل به خوبی دیده میشود‌. اسکله ی معروف امینونو در کنار این پل قرار دارد. روی پل ماهیگیران زیادی مشغول ماهیگیری هستند‌ در طبقه ی پایین تعدادی کافه و رستوران دریایی قرار دارد. همچنین میتوانید روی شاخ طلایی قایق سواری کنید. اگر به بو حساس هستید پل گالاتا مکان مناسبی برای شما نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد شاهزاده محمد
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  مسجد شازده

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد شازده یا شاهزاده در مرکز شهر استانبول و نزدیک دانشگاه استانبول قرار دارد‌.مناره ی بلند و گنبد بزرگ آن از دور جلب توجه میکند. این مسجد به دستور سلطان سلیمان به یاد فرزند مرحومش محمد ساخته شده‌ است‌. مسجد شازده داخل باغ کوچکی قرار دارد و اطراف آن قبرستان است. دور حیاط مستطیلی مسجد شبستان با سقف طاق کشیده شده و در وسط حیاط گنبد کوچکی روی چند ستون قرار دارد. کفشکن و نگهبانی در کنار ورودی مسجد قرار دارد و به خانمها دامن و روسری میدهد‌. یک لوستر بزرگ در وسط مسجد خودنمایی میکند‌ دیوار و سقف سفید است و خطوطی قرمز رنگ از سنگ خارا در میان سنگها قرار دارد. روی ستونها اسامی خدا پیامبر و خلفای راشدین نوشته شده است.روی پایه ی گنبد و گنبدهای کوچک پایینی نورگیرهای کوچکی تعبیه شده و باعث روشنی بیشتر فضا میشود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بشیکتاش
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  محله بشیکتاش

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از محله های اصلی و پر رونق استانبول بشیکتاش است . در این منطقه مغازه های مختلف و کافه های متنوع قرار دارد و کوچه و خیابان ها سنگفرش شده است . بازار روز بشیکتاش در روزهای شنبه رونق زیادی دارد و همه اقلام مورد نیاز در آن به فروش میرسد.قدم زدن در این منطقه حس زندگی به من میدهد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محله سلطان احمد
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  محله سلطان احمد

  توصیه شده توسط کاربر

  منطقه ی سلطان احمد، قطب تاریخی این شهر و پایتخت قدیمی استانبول در زمان امپراطوری های بیزانس و عثمانی است. در این محله اثار تاریخی مهم استانبول قرار دارد. کاخ توپکاپی، مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی ، اب انبار سلطنتی و..‌ در این محل هستند. در خیابان های اطراف کافه و مغازه های صنایع دستی و پوشاک قرار دارند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد اورتاکوی
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  مسجد اورتاکوی

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد اورتاکوی در استانبول یکی از دیدنی های محبوب این شهر است و با توجه به معماری باشکوه و قدمتی که دارد جز اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود.در مسجد در محله بشیکتاش و در کنار پل بغاز قرار گرفته است. با نورگردازی مسجد و پل ، زیبایی مسجد در شبها بیشتر به چشم می آید.این مسجد در زمان سلطان عبدالمجید ساخته شده و نمای آن از جنس مرمر است. مسجد شامل یک گنبد و دو مناره ی بلند است. دیدن عروس های دریایی در در محل برای امثال من که به جانداران دریایی علاقه دارند خالی از لطف نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویاپورت ونیزیا
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  مرکز خرید ونیزیا

  توصیه شده توسط کاربر

  اوت لت ونیزیا در استانبول علاوه بر دوست داران خرید ،دوست دارن تفریح را هم راضی میکند‌. سبک معماری ونیزیا از ونیز ایتالیا گرفته شده و در محوطه ای روباز رودی مصنوعی از میان مرکز رد میشود و شما میتوانید با اجاره قایق(گندولا)درمیان ونیزیا بچرخید.در ونیزیا اکثر برندهای ترک و بین المللی شعبه دارند‌ علاوه بر این کافه و رستوران و سالنهای سینما نیز در این مرکز خرید وجود دارد. حتی اگر قصد خرید ندارید پیشنهاد میکنم به ونیزیا بروید.برای رفتن به ونیزیا از میدان تقسیم سوار مترو شوید و در ایستگاه مجیدیه کوی شیشیلی پیاده شوید. در خیابان کناری سوار اتوبوسهای E5شوید و دم در مرکز خرید ونیزیا پیاده شوید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • استانبول
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  شهری میان دو قاره

  توصیه شده توسط کاربر

  استانبول بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره است. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قارهٔ جهان گسترده شده‌. بندر طبیعی شاخ طلایی در این شهر واقع شده است .زبان مردم ترکی استانبولی است. در استانبول تاریخ و مدرنیته را با هم میبینیم‌.می توان گفت قسمت اروپایی تاریخی و قسمت آسیایی مدرن است‌ این شهر آثار طبیعی و تاریخی زیادی دارد بهمین دلیل از مقاصد مهم و پر رونق گردشگری در جهان محسوب میشود‌. مسجد ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد ، کاخ دولماباغچه،کاخ توپکاپی و جزایر پرنسس، پارک های آبی و اکواریوم و مراکز خرید بسیار بزرگ از جاذبه های مهم استانبول هستند‌. این شهر زیبا، شلوغ و پر رفت و آمد است و برای سفر استراحتی مکان مناسبی نیست.رفت و آمد در این شهر توسط تراموا،مترو ،اتوبوس و تاکسی و کشتی انجام میشود. از خیابان ها و میادین مهم استانبول میتوان به خیابان استقلال و میدان تکسیم اشاره کرد.

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • فست فود برگر کینگ
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  برگر کینگ

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از فست فودهای نام آشنا در ترکیه برگر کینگ است که در جاهای مختلف شعبه دارد. شعبه ی میدان تقسیم شلوغ و پر از مشتری بود. یک میز خالی دم در پیدا کردم و نشستم. همانطور که از نامش پیداست ساندویچ و برگر در این فست فود ارایه می شود. کنار در فضای کوچکی قرار دارد که چند نوع بستنی عرضه میکند‌.سفارش من برگر و چیتر پنیر بود. غذا زود آماده شد و کیفیت آن بود.اما برگر کوچک بود و ممکن است هرکسی را سیر نکند!

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • فست فود پیده پیده
  Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش

  پیده یکی از غذاهای مخصوص استانبول است و تقریبا اکثر فست فودها پیده را در منوی خود دارند. پیده پیده در طبقه اخر مرکز خرید الیویوم در منطقه زیتون برنو استانبول است. فضای آن کاملا بسته نیست و یک ضلع کاملا باز به سمت پاساژ دارد به همین دلیل فضا برای من آرام نبود و شلوغی محیط و رفت و آمدها اذیت کننده بود. غذا خیلی زود حاضر شد اما طعم پیده زیاد جالب نبود و مزه ی گوجه فرنگی آن غالب بود. در کنار غذا کلوچه شکلاتی خوشمزه ای قرار داشت. قیمت غذاهم مناسب بود.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه: