Close

نقد و بررسی جاذبه های استان سیستان و بلوچستان


میانگین جاذبه های این شهر:
 • کوه خواجه
  علیرضا
  نقدها:
  گزارش

  تخت جمشید خشتی

  توصیه شده توسط کاربر

  در خیلی از منابع و جستجوهای اینترنتی در مقابل کوه خواجه ، واژه تخت و جمشیدی خشتی آورده شده و لقب کوه خواجه می باشد، البته براساس اکتشافات باستان شناسی و آثاری که دیگه کمتر می توانید ببیندشان شاید چنین واژه ایی مناسب کوه خواجه در گذشته بوده باشد، ولی آنچه فعلا ارزش بازدید دارد قلعه کافران که کاخ ساسانی می باشد و زیارتگاه های خواجه مهدی غلطان و زیارت گندم بریان برفراز کوه خواجه می باشد همچنین منظره دریاچه هامون از فراز کوه خواجه واقعا تماشایی است . لازم به ذکر است کوه خواجه تنها عارض دشت وسیع سیستان می باشد و اگر هوا صاف باشد از اغلب نقاط ورودی به دشت سیستان می توان این کوه ذوزنقه ایی شکل را مشاهده نمود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساحل خرچنگ ها
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  ساحل خرچنگ ها

  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل خرچنگ ها از جاذبه های زیبای چابهار می باشد که در فاصله ۱۰۰ کیلومتری غرب چابهار در نزدیکی روستای تنگ قرار دارد. در این ساحل انواع و اقسام خرچنگ هارو میتوان دید که در بین صخره ها میچرخند و به دنبال طعمه و غذا به این طرف و آن طرف میروند. امواج این ساحل گاهی به ۵ متر هم میرسند و زیبایی آن را دوچندان کرده است. صخره های پوشیده از جلبک و ماهی های کوچک از دیدنی های دیگر این ساحل است. شکل رسوبی و لایه لایه این ساحل باعث میشود خرچنگ ها بتوانند پنهان شوند و توسط پرندگان شکار نشوند. این ساحل از لحاظ زیست محیطی بسیار حائز اهمیت است و برخی از انواع خرچنگها بومی این منطقه هستند و فقط در ایران وجود دارند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دره مجسمه ها (دره تندیس ها)
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  دره تندیس های تنگ

  توصیه شده توسط کاربر

  دره تندیس ها از جاذبه های دیدنی غرب چابهار در منطقه تنگ قرار دارد و به علت فرسایش باد و آب، اشکالی بر روی سنگ ها و صخره ها و تپه ها به وجود آمده است. این جاذبه چون فاصله نسبتا زیادی از سایر جاذبه ها و در یک جاده فرعی قرار دارد، معمولا بسیاری از لیدر های محلی آن و ۲-۳ تا از جاذبه های دیگر که از مسیر اصلی فاصله دارند را از لیست گشت ها حذف می کنند، اما از آنجا که ما در پیدا کردن راهنمای محلی شانس آوردیم و ایشان بسیار بسیار متین و بسیار با حوصله بودند، ما رو تا این تندیس ها همراهی کردند، در این منطقه صخره ها به شکل قورباغه و مار و پرنده و چندین نماد زیبای دیگر دیده میشدند، البته باید کمی قدرت تخیل به خرج داد. خیلی به لبه ها نمیشد نزدیک شد چون به شدت باد می وزید و صخره ها هم سست بودند و کمی خطرناک بود، عکسی به یادگار انداختیم و راهی ادامه گشت شدیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مزرعه موز چهاربیتی
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  مزرعه میوه های گرمسیری

  توصیه شده توسط کاربر

  مزرعه میوه های گرمسیری روستای کهیر یکی از جاذبه های دیدنی غرب چابهار است. در این باغ ها انواع میوه های گرمسیری شامل موز، انبه، پاپایا و زیتون محلی و کُنار رشد میکند، متاسفانه در فصلی که ما رفتیم هنوز درختان موز بار نداده بودند، اما دیدن این درختان عظیم بسیار جالب بود البته درختان زیتون و کنار میوه داده بودند و اتفاقا بسیار هم خوشمزه و خوش طعم بودند، زیتون میوه ای شبیه به گلابی خودمون و با طعمی مشابه آن است که پیشنهاد میکنم حتما آن را تجربه کنید. مردان خونگرم‌ کهیر درحال چیدن کنار و زیتون بودند و دائم به ما هم تعارف می کردند. این باغ ها بعد از روستای چهاربیدی یا چهاربیتی قرار دارد و در فاصله ۳۸ کیلومتری شمال غرب چابهار قرار دارد و حدود ۱ ساعت رسیدن به آنجا زمان میبرد و حدود نیم ساعت پیاده روی دارد که به درختان و باغات بزرگتر برسید اما در طول مسیر در دوطرف جاده خاکی، درختان متنوع و عظیم خودنمایی میکنند. برای من دیدن و تست کردن میوه هایی که شاید در تهران به سختی بتوان پیدا کرد تجربه جالبی بود و این تجربه رو دوست داشتم به ویژه زیتون رو.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • غارهای بان مسیتی
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  غارهای سه گانه بان مسیتی

  توصیه شده توسط کاربر

  غارهای سه گانه بان مسیتی یا غارهای تیس یکی از جاذبه های روستای تیس چابهار است که در فاصله ۸ کیلومتری غرب چابهار قرار دارد. غار اول طبیعی و به شکل نیم دایره است و دهانه غار تراشیده شده است و یک آرامگاه گچی کوچک در وسط آن قرار دارد، غار دوم مصنوعی است و در فاصله ۷ قدمی سمت راست غار اول قرار دارد و غار سوم هم مصنوعی بوده و در ۵۰ متری سمت چپ غار اول قرار دارد و غارها با پله به هم متصل شده اند و البته رسیدگی خوبی هم بهشون نشده است و پله ها در برخی نقاط بن بست بود و به سراشیبی میرسید که خطرناک بود و یا به بدنه کوه میرسید و باید برمیگشتیم و کلا منطقه تقریبا متروکه بود. به زبان محلی بان یعنی مردِ خداپرست و مسیتی یعنی معبد و این مکان، فضایی برای انجام عبادات و همچنین گورستان مردگان به شمار میرفته. روستای تیس یک روستای باستانی با قدمت ۲۵۰۰ ساله است که آثار دیدنی زیادی دارد. بومیان معتقد هستند که در گذشته های دور، از این غارها راه های زیرزمینی از روستای تیس به سمت روستای اپکان داشتند و در انتها به آبهای اقیانوس هند و دریای عمان میرسد و مردگان هم از این راه دوباره به آبها برمیگشتند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بندر تنگ
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  کشتی سنگی تنگ

  توصیه شده توسط کاربر

  کشتی سنگی یکی از دیدنی های غرب چابهار در نزدیکی روستای تنگ است. در واقعا در این ساحل یک تکه سنگ بزرگ در وسط به آب به چشم میخورد که بسیار شبیه به کشتی است، در واقعا این زیبایی و شباهت به کشتی، به طور طبیعی به وسیله امواج آب و به کمک فرسایش صورت گرفته است و برخورد امواج با صخره و به اصطلاح کشتی صخره ای در دل دریای بی پایان عمان، واقعا هر بیننده ای رو به خودش جذب میکرد. در زمانی که ارتفاع آب دریا پایین باشه میتوان به سطح این کشتی پا گذاشت اما متاسفانه زمانی که ما آنجا بودیم این امکان وجود نداشت. ساحل کشتی صخره ای در نزدیکی روستای تنگ و در ۱۰۰ کیلومتری چابهار قرار دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بندر تنگ
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  تپه های افسانه ای تنگ

  توصیه شده توسط کاربر

  در۱۳۰ کیلومتری غرب چابهار، بندری به نام تنگ قرار دارد. زمانی که آب دریا به اندازه کافی بالا باشد از ساحل تنگ میتوان با پرداخت هزینه ۱۰۰ هزار تومان سوار بر قایق شد و به دیدار تپه های افسانه ای تنگ رفت. تپه های افسانه ای به نوعی درک دوم است، و تلاقی امواج آبی دریا با رمل های شنی کویر را میتوان از نزدیک دید. ساحل بسیار تمیز و دیدنی بود، در پایین تپه ها شترهایی برای سواری و عکاسی وجود داشت و در واقعا به غیر از شترها و صاحبانشان، کسی غیر از گردشگران در منطقه دیده نمیشد. از تپه ها با سختی بالا رفتیم و وقتی به سمت دریا برگشتیم واقعا یکی از ناب ترین تصاویر طبیعت رو دیدیم، در ساحل درک فاصله ما از دریا کمی دور بود و خیلی نزدیک نرفتیم ولی اینجا از دل دریا وارد کویر شدیم، البته به شدت باد می وزید و راه رفتن و حتی عکس گرفتن را دشوار میکرد. ولی چون ممکن بود آب دریا پایین بیاید و ما نتوانیم با قایق برگردیم به ساحل تنگ، مجبور بودیم سریع تر برگردیم، ولی اگر زمان بیشتری بود میتوان ساعت ها از دیدن این مناظر لذت برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منطقه حفاظت شده باهوکلات (زیستگاه گاندو)
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  مزرعه پرورش تمساح چابهار

  توصیه شده توسط کاربر

  مزرعه پرورش تمساح پوزه کوتاه که به زبان محلی گاندو نامیده میشود یکی از جاذبه های چابهار است که در نزدیکی روستای ابکان در نزدیکی چابهار قرار دارد. در این مجموعه سر باز، چندین محوطه جداگانه وجود دارد که با دیوار از هم جدا شده اند و در وسط هر محوطه یک آبگیر کوچک ایجاد شده است و یک یا چند تمساح در آن پرورش داده میشوند. از بیرون نرده ها میتوان گاندو هارو مشاهده کرد و عکاسی کرد. این مجموعه محصور شده است با کوه و تپه هایی که از دور نمایان است. زمانی که ما مراجعه کردیم محوطه در حال تکمیل بود و نگهبانی دقیق از آنها به عمل نمیومد و کسی هم مارو راهنمایی نمیکرد، آنچه که ما از مجموعه دستگیرمون شد چیزی بود که لیدر محلی که با ایشان رفته بودیم برایمان توضیح داد. فقط یک نفر آمد هزینه ورودی رو که ۲۰ هزار تومان بود گرفت و مجددا مشغول به کارهای خودش شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار سنتی چابهار (بلک ها)
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  بازار محلی و سنتی چابهار

  توصیه شده توسط کاربر

  بازار سنتی چابهار یکی از جذاب ترین مکانهای چابهار است که به نظرم برای گردشگران خالی از لطف نیست که از نزدیک میان مردم بومی و محلی بلوچ رفت و آمد کنند. این بازار را با نام های بی بی بازار یا دکه بازار هم می نامند. در این بازار انواع ادویه های محلی، پارچه های رنگارنگ، میوه های محلی و غذاهای خیابانی و البته صنایع دستی چابهار دیده میشود. در هر گوشه خیابان یک نفر با لباس و پوشش محلی صنایع دستی یا خوراکی های محلی خود را روی زمین بساط کرده بود و با همون لهجه بامزه مسافران رو به خرید دعوت میکرد. لیدر ما پیشنهاد داد که مارو به یک غذای محلی مهمون کنه، اما با توجه به شیوع کرونا و همچنین وضعیت بهداشتی نه چندان بالای مردم محلی، این پیشنهاد رو رد کردیم، اما اگر شرایط عادی بود شاید این غذای محلی و تست میکردیم. ما مقداری ادویه خریدیم و به خاطر کرونا زودتر بازارچه رو ترک کردیم. ولی در کل مردم بلوچ اعتقاد داشتند که کرونا آنجا نیست و داخل شهر اصلا ماسک نمیزدند و جاهای عمومی و بزرگتر مثل فرودگاه ماسک میزدند و داخل مغازه ادویه فروشی که حدود ۲۰ نفر در جوار هم و بدون کوچکترین فاصله ای و بدون ماسک خرید میکردند آدم خیلی احسای خطر میکرد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اسکله کنارک
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  اسکله کنارک

  توصیه شده توسط کاربر

  اسکله کنارک بزرگترین اسکله صیادی استان سیستان و بلوچستان و کشور با طول حدود ۵ کیلومتر میباشد که از نظر اقتصادی و تجاری بسیار حائز اهمیت هست و با کشورهای پاکستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس ارتباط تجاری دارد. این اسکله در فاصله ۵۰ کیلومتری غرب چابهار قرار دارد و محل پهلوگیری لنج ها و قایق های صید ماهی است. قرار گرفتن آنها درکنار هم مناظر فوق العاده ای را ایجاد میکند و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از آن به چابهار و اسکله کنارک سفر میکنند. برخی از لنج ها حدودا تا ۲ ماه در سفر هستن و درآمد خوبی هم دارند، ما از داخل لنج ها هم دیدن کردیم، ولی متاسفانه خیلی تمیز و جذاب نبود اما از دور با رنگ ها و طرح های جالب، چشم ها رو نوازش میکردند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساحل و خلیج پزم
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  پزم تیاب

  توصیه شده توسط کاربر

  بندر زیبای پزم تیاب در امتداد ساحل دریای عمان قرار دارد و به‌دلیل وجود صخره‌ها و ساحل شنی بکر، مکانی فوق‌العاده برای عکاسی است. پزم تیاب یکی از بنادر مهم جنوب کشور در استان سیستان و بلوچستان است که با همت و تلاش‌های مردمانش، بخشی از ماهی و میگوی کشور را تأمین می­‌کند. شغل عمده ساکنان منطقه پزم، صیادی است و این بندر، دارای حدود ۵۰ قایق و ۶ لنج ماهی‌گیری بزرگ و کوچک است. بندر پزم یکی از جاذبه های چابهار محسوب میشود،  این بندر در حاشیه دریای عمان واقع شده است و با ساحلی آرام و دلنشین، توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌‌‌‌‌‌‌‌کند. بندر پزم تیاب شبیه به یک شبه جزیره است. دماغه ساحل پزم تیاب، به وال یا نهنگ شباهت دارد. نام بندر پزم بر‌‌‌گرفته از پوزه کوه است. همچنین در بین مردم بومی به خلیج تیاب (ساحلی) هم معروف است. یکی از صخره های این ساحل شبیه به چشم است که به آن چشم اقیانوس میگویند و داخل آن پر از خرچنگ بود. یکی از دیدنی های ساحل پزم، فیتوپلانکتون ها یا شب تاب های دریایی هستند که شب ها همچون چراغ های آبی رنگ، در ساحل خودنمایی میکنند و ما پس از تاریکی هوا حدود ۱ ساعت منتظر پیدا شدن آنها شدیم و خوشبختانه موفق به این امر شدیم ولی متاسفانه با دوربین گوشی و دوربین های معمولی نمیشد این زیبایی را ثبت کرد و به دیدن آنها قناعت کردیم. این شب تاب ها در برخی فصول و ماه ها خیلی بیشتر و برخی فصول خیلی کمتر هستند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد مرکزی چابهار (مسجد اهل سنت)
  Roya.noori
  نقدها:
  گزارش

  مسجدجامع اهل سنت چابهار

  توصیه شده توسط کاربر

  قبل از سفرم به چابهار جایی که دلم میخواست ببینم مسجد جامع اهل سنت چابهار بود .مسجدی زیبا و سفید و متفاوت با مسجدهایی که دیده بودم.
  این مسجد در بلوار امام خمینی در کوچه جامی قرار گرفته.
  مسجدی زیبایی با اقتباس از معماری مسجدهای ترکیه که در بدو ورود به چابهار نمای مناره هاش از دور نمایان است
  همراه با خادم مسجد هم از داخل مسجد هم از پشت بام و مناره ها از نزدیک بازدید کردیم و بسیار زیبا بود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اسکله بریس چابهار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  اسکله صیادی بریس

  توصیه شده توسط کاربر

  اسکله بریس در فاصله ۶۰ کیلومتری شرق چابهار قرار دارد و چند سالی ست که به شدت مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. پهلوگیری قایق ها و لنج های بزرگ و کوچک در این اسکله صحنه و تصاویر جذابی را ایجاد میکند که هر مسافری که به بریس میرود حداقل یک عکس به یادگار می اندازد. ساحل صخره ای بریس در سالهای اخیر بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته و البته عکاسی در لبه صخره ها خطرناک است و باید مراقب بود چون سنگهای لبه بسیار ترک خورده هستند و زیرشان هم خالی است. ساحل بریس در واقع دارای سه دماغه است که فاصله بین دماغه ها رو با ماشین باید رفت و اسکله اصلی دماغه سوم است که خیلی از لیدرها مستقیم به دماغه سوم می روند. در این بندر صیادی، میگو، شیرماهی، شوریده و حلوا صید میشود. بریس معمولا ساحل آرامی دارد و به ندرت میتوان در آن امواج سهمگین رو تجربه کرد. روستای بریس در فاصله ۵ کیلومتری ساحل قرار دارد و در آنجا خانه های قدیمی و مخروبه صیادان در کنار خانه های جدیدشان همچنان باقی مانده است. به خاطر بکر بودن ساحل و اسکله بریس، امکانات رفاهی مناسبی در منطقه وجود ندارد اما بومیان به فکر تاسیس و ساماندهی منطقه هستند. به نظرم تجربه نظاره غروب خورشید در این اسکله، و مرغان دریایی که بر فراز لنج ها و قایق ها پرواز میکنند، یکی از جذابترین خاطرات سفر به چابهار به شمار می آید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار سنتی چابهار (بلک ها)
  Roya.noori
  نقدها:
  گزارش

  بلوک بازار چابهار بازار سنتی چابهار است که از نوع جنس تا مغازه ها و ویترین ها و دستفروشان همه چیز جوری متفاوت است که هیچ کجا ندیده بودم و انگار وسط بازارهای پاکستان قدم میزدی با بوی تند ادویه ها
  بلوک در زبان بلوچی به معنای پیرزن است و از قدیم تاکنون بیشتر این بازار به دست بلوک ها و زنان میچرخیده و هنوز هم هستن پیرزن هایی در گوشه گوشه بازار که بساط پهن کرده و پشت بساط مشغول قلیان کشیدن هستند.
  در این بازار زن ها و مردهای بلوچی را با لباس های محلی میبینید .
  و همچنین وسایل نخ و کاموا و ابزار و وسایل سوزن دوزی و شابلون های مخصوص این کار که به شکل مهرهای چوبی بودن.
  در این بازار قلیان های تزیین شده رو میبینید که همونجا در حال طرح زدن هستند و به گغته فروشنده قلیان مرد با زن تفاوت داشت و انواع توتون های مخصوص همانجا به فروش میرسید و انگار قلیان یک رسم دیرینه برای بلوچ ها باشد
  و نهایتا در این بازار میتوانید از ادویه های تند و تیز به عنوان سوغات تهیه کنید
  آدرس:چابهار. ضلع شمالی بلوار امام خمینی .حد فاصل خیابان بلوچستان و میدان کوزه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تالاب صورتی لیپار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  تالاب صورتی لیپار

  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب صورتی لیپار یکی از جاذبه های منحصر به فرد چابهار است که در حدود ۱۵ کیلومتری شرق چابهار در نزدیکی اسکله رمین قرار دارد و تنها ۴ نمونه از آن در جهان وجود دارد. این تالاب با طول حدود ۱۴ متر بین کوه ها محصور شده است. رنگ آب این تالاب به دلیل وجود باکتری و پلانگتون های گیاهی به رنگ صورتی است و از شورترین آب های جهان به شمار می آید، این تالاب زیستگاه پرندگان و گیاهان بسیار زیادی است و از لحاظ زیست محیطی به شدت حائز اهمیت است. در کنار تالاب، بازارچه ای برای خرید و فروش صنایع دستی زنان بلوچ و محصولات دریایی مثل صدف وجود دارد، همچنین در یک اتاقک، طراحی حنا برای گردشگران انجام میشود، که با پرداخت ۱۵ هزار تومان طرحی با حنا روی دست شما میزنند. در سمت دیگر، چند شتر برای سواری و عکس گرفتن با گردشگران دیده میشود. داخل یک آلاچیق تعدادی نوازننده محلی در حال ساز زدن و خواندن آهنگهای محلی بودند که واقعا لذت بردیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کوه های گل افشان
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  تپه های گل افشان

  توصیه شده توسط کاربر

  تپه های گِل افشان یکی از جاذبه های دیدنی غرب چابهار در فاصله حدود ۱۰۰ کیلومتری آن می باشد. این مجموعه در منطقه کهیر _تنگ قرار دارد و شامل سه تپه با ارتفاع ۵۰ تا ۱۰۰ متری است که از دهانه یکی از آنها که هنوز فعال هست گِل های خاکستری رنگ به همراه حباب از زمین میجوشد، این پدیده یک پدیده طبیعی و نادر زمین شناسی است که دیدن آن واقعا خالی از لطف نیست، این گل و لای از دهانه خارج شده و بر روی تپه جاری می شود و صحنه های دیدنی ای ایجاد میکند. مردمان بومی منطقه تعریف میکردند که مدتی قبل گل افشان فعال شده است و همچون آتشفشان از دهانه آن گل و لای خارج میشده است و تا چندین متر پرتاب میشده است و البته فیلم های آن را هم نشان دادند. بالا رفتن از تپه کمی سخت بود و شیب تندی داشت، و زمانی که بارندگی باشه واقعا نمیشه رفت بالا. این تپه ها در یک منطقه کاملا کویری قرار دارند و در پایین تپه هم، افرادی آب و نوشیدنی خنک میفروشند و سرویس بهداشتی هم در محوطه وجود دارد البته ما از آن استفاده نکردیم. اینم بگم که یه مرد بلوچی هم در گل افشان حضور داشت که برای گردشگران توضیحاتی میداد و حسابی از این جاذبه تعریف میکرد و البته خودش رو هم gelafshan boy معرفی کرد و در آخر هم، برای همه یه ستاره از گل به یادگار درست میکرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار رسولی
  Roya.noori
  نقدها:
  گزارش

  بازار رسولی زاهدان

  توصیه شده توسط کاربر

  بازار رسولی که به 4راه رسولی مشهور است و در واقع مرکز شهر زاهدان است.در نگاه اول دو طرف خیابان رو میبینید با شلوغی و هیاهوی زیاد
  .اما وقتی شروع به گشت در این بازار میکنید در هر کوچه پس کوچه میتونید انواع اجناس رو تو مغازه و پاساژ پیدا کنید.
  این بازار علاوه بر چای .ادویه .لوازم الکترونیکی .پارچه و لباسهای محلی و اجناس هندی و پاکستانی و میوه های استوایی و....دارای تاناکورایی با اجناس استوک کوهنوردی و طبیعتگردی با قیمت های فوق العاده و کیفیت خوب هست.و به نظرم اگه اهل خرید وسایل کوهنوردی باشید دست خالی برنمیگردید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد مکی
  Roya.noori
  نقدها:
  گزارش

  مسجدمکی زاهدان

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد مکی زاهدان یکی از بزرگترین مساجد اهل سنت است که در شهر زاهدان قرار دارد.و دارای 4مناره بلند به ارتفاع 92متر است و 52گنبد دارد.که از هر طرف شهر مشخص است و خودنمایی میکند.
  این مسجد در نگاه اول یادآور مساجد استانبول می باشد.و طراحی داخل مسجد یادآور مسجدالنبی است.
  مردم منطقه به صورت داوطلبانه در ساخت این مسجد مشارکت داشته اند بدون گرفتن هیچ دستمزدی.
  روزی که ما برای بازدید رفتیم برای دیدن داخل مسجد اجازه گرفتیم و یکی از طلاب مسجد با روی باز تمام قسمت های مسجد رو بهمون نشون داد.
  در ابتدای ورودی مسجد ماکتی زیبا از مسجد قرار دارد که نمای کلی مسجد رو نشون میده و با دیدن فضای داخلی مسجد محو عظمت آن میشوی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساحل درک چابهار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  ساحل درک

  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل درک تقریبا اخرین جاذبه غرب چابهار محسوب میشود که در فاصله ۱۸۰ کیلومتری چابهار قرار دارد و نزدیکترین نقطه سیستان و بلوچستان به تنگه هرمز است. اینکه بر روی تپه ها و رمل های کویر و در کنار درختان نخل، به جای سکوت بی انتهای کویر، صدای امواج دریا را بشنویم، احساسیست که فقط در ساحل درک میتوان تجربه کرد. این پارادوکس جذاب یکی از خارق العاده ترین صحنه های طبیعت رو ایجاد کرده است. نام درک به زبان محلی به معنای زندگی در کنار دریاست. غروب خورشید در این اینجا و ادغام کویر و اقیانوس و نخلستان در یک قاب، به نظر من زیباترین غروب چابهار رو به ما هدیه کرد. ساحل درک جاییست که اقیانوس هند و دریای عمان به هم میرسند و علاوه بر زیبایی بی نظیر و پاکیزگی اش، در آنجا میتوان سه نوع ساحل شنی، ماسه ای و مرجانی را درکنار هم تجربه کرد. از ماسه های سفید ساحل درک برای گرفتگی و درد عضلانی استفاده میکنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک سنگی لیپار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  پارک سنگی لیپار

  توصیه شده توسط کاربر

  پارک سنگی لیپار یکی از پارک های ساحلی چابهار و بسیار زیبا و دیدنی و تمیز است. این پارک در نزدیکی هتل لیپار قرار داره و دقیقا کنار ساحل دریای مکران است، چندین کافه و رستوران دارد و همچنین آلاچیق و صندلی و فضای مناسب برای پیکنیک در پارک وجود دارد. این پارک واقعا دیدنیه و خیلی دوست داشتیم به یکی از کافه ها بریم و از ویو کنار ساحلشون لذت ببریم، اما متاسفانه گویا کافه های این قسمت فقط شبها باز هستند و چون ما چند ساعت بعد پرواز داشتیم، متاسفانه این امکان برامون نبود که شب بریم. این پارک هم ساحل صخره ای داره که میتونید برید کنار آب و از آرامش و آبی بی انتهای دریا لذت ببرید و هم میتونید از اسکله آن استفاده کنید، ما حدود ساعت ۱۲ ظهر آنجا بودیم و خوشبختانه ساحل بسیار خلوت و دلچسب بود. و من پیشنهاد میدم حتما یک شب را به این پارک و استفاده از کافه ها و امکاناتش تخصیص دهید که پشیمون نمیشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: