مسیرهای سفر به چابهار با ماشین که سفرتان را متفاوت می‌کند!

4.2
از 112 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
3 مسیر ویژه برای سفر به چابهار با ماشین
11 فروردین 1402 07:00
1

با در نظر گرفتن پهناوری ایران، مسیرهای فراوانی برای رسیدن به مقصد برایمان وجود دارند. به‌همین ترتیب، زمانی که قصد سفر به چابهار با ماشین شخصی را از تهران داشته باشیم، قطعاً مسیرهای متعددی پیش رویمان هست. مسیرهایی که عبور از آ‌ن‌ها را می‌توانیم از راه‌های مختلفی برنامه‌ریزی کنیم تا از تهران به یکی از دورترین بنادر ایران نسبت به پایتخت سفر کنیم.

در ادامه این مطلب از بلاگ لست‌سکند، مسیرهای سفر به چابهار با ماشین شخصی را به چند دسته‌بندی مختلف تقسیم کرده‌ایم. به این ترتیب می‌توانید سریع‌ترین راه را ببینید و همچنین امکان این را داشته باشید که با کمی کج کردن مسیرتان، از جاهای دیدنی دیگری که در شهرهای بین مبدأ و مقصد وجود دارند، بازدید کنید. در این حالت، ایرانگردی جذاب‌تری هم خواهید داشت.

چابهار از مقاصد پرطرفدار کشورمان است که جزو مناطق آزاد ایران هم محسوب می‌شود و همین مسئله باعث ایجاد جذابیت‌هایی برای این بندر استراتژیک در ایران شده است. در این مطلب، علاوه بر اینکه مسیرهای سفر به چابهار با ماشین شخصی را روی نقشه مشخص کرده‌ایم، جاهای دیدنی موجود در هر مسیر را هم معرفی کرده‌ایم تا سفری بی‌دردسرتر و با آگاهی بیشتری را آغاز کنید.

07.jpg

سریع‌ترین مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی

اگر بخواهید نزدیک‌ترین راه سفر به چابهار با ماشین شخصی را انتخاب کنید، تقریباً بین 19 تا 20 ساعت در مسیر خواهید بود. البته این زمان کاملاً بستگی به ترافیک بعضی از جاده‌ها هم دارد. پس در نظر داشته باشید که چه زمانی راه بیفتید و در چه شهرهایی توقف کنید که کمترین ترافیک را داشته باشید و هرچه زودتر به مقصد برسید.

نکته حائز اهمیتی که باید به آن اشاره کنیم، این است که اگر به‌صورت خانوادگی سفر به چابهار با ماشین شخصی را تجربه می‌کنید، به همه افراد خانواده و رده سنی آن‌ها توجه کنید. مسیر شما بسیار طولانی است و راه زیادی در پیش دارید. رسیدگی به خودرو پیش از سفر، استراحت کافی قبل و حین سفر، توقف‌های متعدد برای جلوگیری از خسته شدن و بسیاری از این نکات، بسیار مهم هستند و حتماً باید به آن‌ها توجه کنید. این موارد برای سفر با دوستان هم صدق می‌کنند و بسیار مهم هستند، پس آن‌ها را جدی بگیرید.

فاصله تهران تا چابهار با ماشین شخصی در حالتی که نزدیک‌ترین راه و مسافت را انتخاب کنید، به چیزی حدود 1810 کیلومتر می‌رسد. طی این مسیر از شهرها و استان‌های مختلفی عبور می‌کنید. اولین شهری که باید پس از خروج از تهران از آن عبور کنید، شهر قم است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد زیارت حرم حضرت معصومه را دارید، آن را به زمانی دیگر موکول کنید و دیگر دیدنی‌های شهرها را ببینید؛ چراکه مسافت قم تا تهران خیلی زیاد نیست، به‌همین دلیل می‌توانید هر زمان دیگری که تصمیم گرفتید، به این شهر سفر کنید.

ایستگاه اول؛ کاشان

بعد از قم به کاشان می‌رسید. تا اینجا (عوارضی قم کاشان) حدود دو ساعت و نیم رانندگی و تقریباً 240 کیلومتر را طی کرده‌اید. پس اگر نیاز به بازیابی انرژی دارید، کاشان شهر مناسبی برای استراحت است. در ضمن جاهای دیدنی کاشان فراوان هستند که می‌توانید گردش خوبی را در آن تجربه کنید. برخی از دیدنی‌های کاشان عبارتند از باغ فین، خانه طباطبایی‌ها، خانه بروجردی‌ها، تپه سیلک و بسیاری از جاهای دیدنی دیگر.

حال که در شهر کاشان هستید، بد نیست از عرقیجات و سوغاتی‌های دیگر این شهر هم در صورت تمایل خریداری کنید. کاشان نسبتاً به تهران نزدیک است و با توجه به سایت‌های گردشگری مختلف و پر تعدادی که دارد، بهتر است سفری جداگانه را برای آن ترتیب دهید.

باغ فین کاشان
باغ فین کاشان؛ عکس از پویا دهقان

ایستگاه دوم؛ اردستان و اصفهان

از عوارضی قم‌کاشان، باید آزادراه کاشان‌نطنز را تا شهر اردستان طی کنید. این مسیر هم حدود 2 ساعت و 15 دقیقه از شما زمان می‌گیرد و مسافتش به حدود 220 کیلومتر می‌رسد. در اردستان یک قنات، مسجد جامع اردستان و چند جای دیدنی دیگر وجود دارد که اگر تمایل داشتید، می‌توانید در آن‌ها بگردید و کمی در این شهر استراحت کنید.

اگر دوست دارید اصفهان را ببینید، باید قبل از اینکه به سمت اردستان بروید، مسیر خود را به اصفهان تغییر دهید. پس از بازدیدی جزئی از اصفهان، خود را به نایین و سپس پلیس‌راه نایین‌یزد برسانید؛ اما در این صورت راه شما بسیار طولانی‌تر می‌شود. در حالی که اگر به اردستان بروید و از آنجا خود را به پلیس‌راه نایین‌یزد برسانید، مسافت خود را به مقصد نهایی‌تان کمتر خواهید کرد.

فراموش نکنید که این مسیر، نزدیکترین راه از تهران به چابهار است. از اردستان تا پلیس‌راه نایین‌یزد حدوداً 100 کیلومتر مسافت دارید که می‌توانید یک ساعته آن را طی کنید، ولی این زمان کاملاً بستگی به سرعت شما و ترافیک پیش‌رویتان دارد. از جمله جاهای دیدنی نایین، می‌توانیم به قلعه نایین، خانه تاریخی پیرنیا، خانه تاریخی امامی، بازار تاریخی، کارونسرا و... اشاره کنیم.

در حالت کلی، نزدیک‌ترین فاصله اصفهان به چابهار حدود 1500 کیلومتر است که تقریباً 17 ساعته طی می‌شود. در این مسیر هم می‌توانید از راه‌های متفاوتی بروید و مقاصد مختلفی را طی کنید.

قلعه نایین
قلعه نایین؛ عکس از تصویر زندگی

ایستگاه سوم؛ یزد

از پلیس‌راه نایین‌یزد وارد آزادراه نایین‌اردکان شوید. در مسیر خود از اردکان، میبد و زارچ عبور خواهید کرد تا به یزد برسید. شما می‌توانید در اردکان یا میبد هم توقف کنید و مدتی را به گردش در خانه‌های تاریخی، مسجد جامع،‌ قلعه‌ها، بازار، برج کبوترخانه، کاروانسرا و چند جای دیگر سپری کنید و جاهای دیدنی میبد و نایین را هم ببینید.

اگر می‌خواهید اکثر این اماکن گردشگری را ببینید، بهتر است یک شب را در یزد بگذرانید و هتل یا اقامتگاهی مناسب برای خود رزرو کنید. البته این کار کاملاً به نفع شماست. در این صورت شما، هم می‌توانید دیدنی‌های میبد و اردکان را تا حدودی ببینید و هم می‌توانید جاهای دیدنی داخل و همین طور جاهای دیدنی اطراف یزد را مشاهده کنید و از این شهرها سوغاتی هم تهیه کنید. باقلوا، ارده، ظروف سفالی، کیک یزدی، از انواع مختلف سوغاتی‌های این سه شهر هستند.

از پلیس راه نایین‌یزد تا انتهای آزادراه یزدمیبد حدود یک ساعت و نیم در راه در پیش دارید و مسافتی تقریباً 150 کیلومتری را طی خواهید کرد. این نکته را هم لازم است اضافه کنیم که در این منطقه اقامتگاه‌های بوم‌گردی بسیار جذابی هم ساخته شده که برای استراحت بین راه می‌توانید روی آنها حساب کنید.

اقامتگاه بوم‌گردی چیست؟

کافه هنر یزد
کافه هنر یزد؛ عکس از پویا دهقان

ایستگاه چهارم؛ کرمان

اگر تصمیم ماندن در یزد را ندارید از بزرگراه کنارگذر یزد (نرسیده به پل الغدیر) خارج شوید و مسیر خود را در بزرگراه یزدبافق ادامه دهید تا به انتهای بزرگراه رفسنجان‌انار برسید. در حال حاضر، شما در شهر رفسنجان کرمان هستید. تقریباً 2 ساعت و 37 دقیقه را حرکت کرده‌اید و مسافتی 251 کیلومتری را پشت سر گذاشته‌اید. رفسنجان هم که به پسته‌هایش معروف است و می‌توانید علاوه‌بر کمی استراحت، بهترین انواع پسته‌ها را تهیه کنید.

جدای از رفسنجان، جاهای دیدنی کرمان هم کم نیستند. باغ شاهزاده ماهان، بازار، آتشکده زرتشتیان، کاروانسرا، حمام وکیل، باغ فتح آباد، موزه‌ها و کلی جاذبه‌های دیگر، همگی در انتظار شما هستند تا از آن‌ها دیدن کنید. برای تماشای این اماکن یا تنها بخشی از آن‌ها، بهتر است که یک برنامه‌ریزی زمانی درست و دقیق داشته باشید. اگر به اماکن گردشگری طبیعی علاقه دارید، کلوت شهداد را از دست ندهید. از یزد تا رفسنجان حدود 2 ساعت و 40 دقیقه در مسیر هستید و مسافت پیش روی شما هم تقریباً 250 کیلومتر است.

پس از رفسنجان، باید خود را به بم برسانید که در این بین حدود 280 کیلومتر راه خواهید داشت و زمان تقریبی بودن در این مسیر به حدوداً 2 ساعت و 50 دقیقه می‌رسد. این ساعت‌ها و مسافت‌ها در صورتی است که خود را به مسجد قبل از ورودی شهر بم برسانید، در غیر این صورت طول مسافت و زمان‌بندی کمی بیشتر می‌شوند.

بعد از کمی استراحت در بم، آزادراه بم‌نرماشیر را ادامه دهید تا به ابتدای جاده بم‌نیک‌شهرچابهار برسید. از اینجا شهرهای کمتری پیش روی شما خواهند بود، پس بهتر است سوخت خود را چک کنید تا در ادامه مسیر بدون بنزین نمانید. شما در این جاده تا مسجد مرکزی شهر بزمان حدود 2 ساعت و نیم فاصله دارید و از نظر مسافتی هم 215 کیلومتر در راه هستید. بزمان، یکی از شهرهایی است که می‌توانید در آن استراحتی داشته باشید و دوباره به مسیرتان ادامه دهید.

نمایی از ارگ بم
نمایی از ارگ بم؛ اقتصاد آنلاین

ایستگاه آخر؛ سیستان و بلوچستان

مسیر را ادامه دهید تا به ایرانشهر برسید. می‌توانید کمی در این شهر گشت‌وگذار کنید و استراحت مختصری برای خود ترتیب دهید؛ اما با توجه به مسافت 80 کیلومتری و مدت تقریباً 50 دقیقه‌ای که در ماشین در حال طی کردن مسیر بوده‌اید، آنقدر خسته نشده‌اید. البته ایرانشهر نیز جاهای دیدنی مختلفی مثل قلعه ناصری را در خود جای داده که در صورت تمایل می‌توانید آن را هم بازدید کنید. اگر چنین قصدی ندارید باید در جاده بم‌نیک‌شهرچابهار بمانید و تقاطع جاده بمپور را رد کنید و به رانندگی در همین جاده ادامه دهید.

جاده را تا پلیس‌راه نیک‌شهر چابهار ادامه دهید؛ مسافتی تقریباً 170 کیلومتری که طی کردن آن حدود یک ساعت و 50 دقیقه زمان می‌برد. به نیک شهر که رسیدید می‌توانید استراحت کنید تا انرژی خود را دوباره برای ادامه دادن مسیر بدست آورید. نیک شهر هم جاهای دیدنی خود را دارد؛ از قلعه نیکشهر تا آبشارهای مختلف و منطقه محافظت شده کوه پوزک، همگی از دیدنی‌های این شهر هستند.

از پلیس راه نیک‌شهر تا بندر چابهار حدود یک ساعت و 50 دقیقه و تقریبا 142 کیلومتر مسافت باقی مانده. با کامل کردن این مسیر دیگر به مقصد خود خواهید رسید. فراموش نکنید که این نزدیکترین راه سفر از تهران به چابهار با ماشین شخصی بود. در ادامه مسیرهای دیگر را نیز بررسی خواهیم کرد تا بهترین راه برای سفر به چابهار با ماشین را انتخاب کنید. برای مثال فاصله زاهدان تا چابهار را در مسیرهای دیگر بررسی می‌کنیم.

لیست جاهای دیدنی چابهار

نزدیکترین راه تهران به چابهار
نزدیکترین راه تهران به چابهار روی نقشه

مسیر شرقی سفر به چابهار با ماشین شخصی

مسیر بعدی، از نواحی شرقی ایران می‌گذردبرای طی کردن این مسیر باید از سمت پاکدشت ورامین خارج شوید و به سمت گرمسار و سپس سمنان بروید. این مسیر به نسبت مسیر اول شهرهای کمتری هم دارد، بنابراین قبل از سفر، استراحت کافی داشته باشید. مسیری که در پیش دارید، حدود 2240 کیلومتر است و طی کردن آن تقریباً 25 ساعت زمان می‌برد. پس توصیه می‌کنیم که حتماً یک شب را در یکی از شهرهای پیش‌رویتان در این مسیر بگذرانید.

ابتدا با طی کردن حدود 120 کیلومتر در مدت زمان یک ساعت و 45 دقیقه به گرمسار می‌رسید، پیشنهاد ما این است که استراحت را برای مسیرهای بعدی بگذارید، مگر اینکه بخواهید از دیدنی‌های گرمسار مثل آب‌انبارها، کاروانسراها، خانه‌های تاریخی، مناطق گردشگری طبیعی آن و سایر مناطق آن، بازدیدی داشته باشید. پس از گرمسار باید آزادراه امام رضا را به سمت سمنان ادامه دهید که حدود یک ساعت و 30 دقیقه زمان می‌برد و مسافتی 115 کیلومتری پیش روی شماست. به جای گرمسار، بهتر است در سمنان توقفی کوتاه داشته باشید.

ایستگاه اول؛ سمنان

در سمنان می‌توانید از جنگل ابر، کاروانسرای قصر بهرام، بازار قدیمی سمنان و خیلی جاهای دیدنی سمنان بازدید کنید. مسیر بعدی شما به سمت دامغان و سپس شاهرود است. از سمنان تا دامغان حدود یک ساعت و 30 دقیقه فاصله دارید، با مسافتی حدوداً 118 کیلومتری که همچنان از آزادراه امام رضا (جاده ابریشم) می‌گذرد. برج مهماندوست دامغان، خانه لطفی، مسجد جامع، کاروانسراها، اماکنی در دامغان هستند که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. مسیر شما تا شاهرود حدود 73 کیلومتر است و حداکثر یک ساعت زمان نیاز دارید تا به این شهر برسید. شاهرود هم خانه‌های تاریخی، بازار، موزه و جاهای دیدنی مختلفی را دارد.

جنگل ابر
تصویری از جنگل ابر

ایستگاه دوم؛ خراسان

ادامه مسیر به سمت سبزوار است. تا اینجا، این مسیر طولانی‌تر از بقیه است و با 254 کیلومتر فاصله، حدود 2 ساعت و 50 دقیقه از شما زمان می‌گیرد. شما می‌توانید شب را در سبزوار بگذرانید و از مناطق گردشگری آن دیدن کنید. در همین بین می‌توانید فاصله 116 کیلومتری تا نیشابور را طی کنید و از جاذبه‌های فراوان آن‌جا مانند آرامگاه هوشنگ سیحون و خیام بازدید کنید. پس از بازگشت به سبزوار و گذراندن شب در آنجا، آماده ادامه حرکت شوید. اگر نمی‌خواهید شب را در سبزوار بگذرانید، بهتر است تا بیرجند به مسیر خود ادامه دهید و سپس در آن‌جا بمانید.

از سبزوار تا بیرجند، حدود 476 کیلومتر راه وجود دارد، البته در صورتی که از بهترین و سریع‌ترین مسیر بروید. مسیری که از جعفرآباد، بجستان، زین آباد و موسویه می‌گذرد، بهترین مسیر است و حدود 6 ساعت طول می‌کشد. عمارت کلاه‌فرنگی، قلعه بیرجند و موزه مشاهیر، از دیدنی‌های بیرجند هستند. از جاده زاهدان‌نِهبندان‌بیرجند به سمت نهبندان خراسان جنوبی بروید.

این مسیر حدود 194 کیلومتر است که می‌توان در مدت 2 ساعت و 17 دقیقه از آن عبور کرد و به مقصد رسید. در نهبندان کمی استراحت کنید و دوباره به راه خود ادامه دهید. نهبندان موزه مردم‌شناسی، آسیاب‌های بادی منحصر به فرد و طبیعتی بکر دارد. از نهبندان تا زاهدان تقریبا 3 ساعت راه است و مسافتی 271 کیلومتری دارد.

عده‌ای هم هستند که به‌خاطر طی کردن مسیر تا نزدیکی مشهد، تصمیم می‌گیرند به این شهر هم سری بزنند. این کار مسیر شما را دورتر می‌کند؛ اما زیارت کردن و گردش در جاهای دیدنی مشهد، دلیل این گردشگران برای حرکت به سمت مشهد است. حالا می‌توانید سفر به چابهار با ماشین شخصی از مشهد را برنامه‌ریزی کنید. اگر به مشهد بروید و بخواهید از آنجا به چابهار حرکت کنید، باید بگوییم که فاصله مشهد تا چابهار حدود 1577 کیلومتر است و طی کردن آن 17 ساعت و 30 دقیقه تا 18 ساعت زمان می‌برد. البته این میزان در حالتی است که نزدیک‌ترین فاصله در نظر گرفته شده است.

lastsecond.ir-travel-to-chabahar-by-car-mashhad.jpg
تصویر هوایی بخشی از شهر مشهد

ایستگاه آخر؛ سیستان و بلوچستان

به زاهدان که رسیدید، موزه‌های مختلف، بازار، خانه‌های تاریخی، مساجد زیبا و متحیر کننده مانند مسجد مکی در انتظار شما هستند تا از آن‌ها بازدید کنید. مسیر زاهدان به چابهار تقریباً 650 کیلومتر است و در مدت حدوداً 8 ساعت می‌توانید آن را طی کنید. بهترین مسیر زاهدان به چابهار این است که خود را به خاش برسانید که 180 کیلومتر فاصله دارد و حدود 2 ساعت و 15 دقیقه زمان می‌برد. مسیر پیشنهادی جاده ایرانشهرخاش‌زاهدان است. در خاش، قلعه‌های مختلفی برای بازدید وجود دارند و در صورت تمایل می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. پیشنهاد می‌کنیم که با توجه به این جاذبه‌ها بهترین مسیر زاهدان به چابهار را انتخاب کنید. البته باید به فاصله زاهدان تا چابهار هم توجه کنید.

مسیر بعدی شما به سمت ایرانشهر و جاده بم‌نیک‌شهرچابهار است. این مسیر 168 کیلومتر است و رسیدن به آن حدود یک ساعت و 50 دقیقه از شما زمان می‌گیرد. ادامه مسیر، مانند مسیر اول است و تفاوتی با آن ندارد، تا اینکه به چابهار برسید.

مسجد مکی
مسجد معروف مکی

مسیر متنوع ولی طولانی سفر به چابهار با ماشین شخصی

مسیر سوم از نواحی مرکزی ایران سر در می‌آوردخوبی این مسیر، امکان گردش در اصفهان و شیراز است و خود این موضوع، مزیت کمی نیست. می‌توانیم این مسیر را دربردارنده یکی از متنوع‌ترین اقلیم‌ها بدانیم. تنها مسئله، بیشتر شدن مدت زمان و طولانی‌تر شدن مسیر است. در این راه، پس از عبور از کاشان، باید آزادراه امیرکبیر را به سمت نطنز و جزن حرکت کنید. از ابتدای این مسیر تا اصفهان، حدود 134 کیلومتر است و مدت زمان طی کردن آن حدود یک ساعت و 30 دقیقه است.

ایستگاه اول؛ اصفهان

اصفهان که نصف جهان است و نیازی به معرفی ندارد؛ چهل ستون، میدان نقش جهان، سی و سه پل، پل خواجو، کلیسای وانک و کلی اماکن گردشگری دیگر در این شهر وجود دارند که دیدن آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم. قطعاً برای اصفهان باید چند روز متوالی وقت بگذارید، اما اگر فرصت کمی دارید، فقط از جاهای مهم آن بازدید کنید. مسیر بعدی شما به سمت شهرضا است، تا این مقصد حدود 80 کیلومتر فاصله دارید و رسیدن به آنجا حدود یک ساعت زمان می‌خواهد.

لیست جاهای دیدنی اصفهان

میدان نقش جهان
میدان نقش جهان اصفهان 

ایستگاه دوم؛ شیراز

در ادامه مسیر، از شهرضا باید به سمت صفاشهر بروید که در 212 کیلومتری این شهر است. زمان تقریبی که نیاز دارید تا این فاصله را با ماشین شخصی طی کنید، حدود 2 ساعت و 15 دقیقه است. بعد از این همه رانندگی، بهتر است کمی در این شهر استراحت کنید.

از صفاشهر باید به سمت سعادت‌شهر در 84 کیلومتری آن بروید و رانندگی شما حدود یک ساعت زمان می‌برد. پس از رسیدن به سعادت‌شهر تصمیم با شماست که آیا می‌خواهید از شیراز هم بازدید کنید یا نه؟ اگر پاسختان مثبت است، باید مسیرتان را به سمت شیراز کج کنید که چند ساعتی به مسیر شما اضافه می‌شود، شاید شوق دیدن حافظیه، سعدیه، مسجد نصیرالملک، نارنجستان قوام و سایر جاهای دیدنی شیراز، اقامت در این شهر را برای خیلی از گردشگران حتمی کند، اما همه‌چیز به تصمیم شما بستگی دارد.

اگر هم قصد ادامه دادن به مسیر خود را دارید، باید حدود 200 کیلومتر مسافت را طی کنید و تا فسا برانید. این مسیر حدود 2 ساعت و 40 دقیقه تا 3 ساعت را از شما، بسته به نوع انتخاب مسیر می‌گیرد. اگر بخواهید از کنار دریاچه بختگان عبور کنید، حدود 3 ساعت زمان نیاز دارید تا به فسا برسید، در غیر این صورت می‌توانید کمی در وقت صرفه‌جویی کنید.

ایستگاه سوم؛ هرمزگان

پس از کمی استراحت در فسا می‌توانید مسیر را به سمت بندر عباس ادامه بدهید. فسا جاذبه‌های فراوانی ندارد، اما می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری طبیعی آن بازدید به عمل آورید. تا بندر عباس حدود 5 ساعت راه است و باید مسافتی 428 کیلومتری را طی کنید. بهترین جاده هم برای کوتاه شدن مسافت، جاده شیرازبندرعباس است. در این بین شهرهای مختلفی هم وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها توقف و در صورت نیاز استراحت کنید.

در بندرعباس می‌توانید از ساحل‌های مختلف استفاده کنید، بناهای تاریخی مختلف را ببنید، بازارهای گوناگون و متعدد را بگردید و کلی گردش و تفریح متنوع را برای خود برنامه‌ریزی کنید. از بندرعباس تا چابهار حدود 8 ساعت راه پیش رو دارید. پس اگر فکر می‌کنید که توان 8 ساعت رانندگی را ندارید، می‌توانید از اقامتگاه‌ها و هتل‌های بندرعباس استفاده کنید و پس از یک استراحت خوب و کافی مسیر را ادامه دهید.

بندر عباس
نمایی از بندر عباس

ایستگاه آخر؛ بندر چابهار

از بندر عباس که به سمت بندر چابهار بروید، می‌توانید مسیر میناب_بندرعباس را انتخاب کنید و سپس به سمت چابهار بروید. در این صورت شما از کنار خلیج عمان (دریای عمان) می‌گذرید و زیبایی‌های بیشتری را مشاهده می‌کنید. مقصد آخر هم که چابهار است.

مسیر تهران به چابهار
طولانی‌ترین مسیر تهران به چابهار با ماشین شخصی

فاصله چابهار از شهرهای مهم با ماشین شخصی

مهمترین نکته‌ای که در سفر به چابهار با ماشین شخصی لازم است در نظر بگیرید، کیلومتر بین شهرهاست و محاسبه درست زمان رسیدن به هر شهر؛ چون شاید لازم باشد یک یا حتی دو شب را در مسیر توقف کنید تا کمی استراحت کنید. بنابراین، با توجه به اینکه طی مطلب هم فاصله چابهار تا شهرهای نزدیکش را گفتیم، در اینجا هم به صورت مختصر بار دیگر فاصله‌های مهم که لازم است رویشان حساب کنید را مرور می‌کنیم:

  • فاصله زاهدان تا چابهار: 632 کیلومتر، 7 ساعت و نیم
  • فاصله تهران تا چابهار: 1813 کیلومتر، 20 ساعت و نیم
  • فاصله اصفهان تا چابهار: 1507 کیلومتر، 17 ساعت و نیم
  • فاصله مشهد تا چابهار: 1578 کیلومتر، 18 ساعت
  • فاصله شیراز تا چابهار: 1222 کیلومتر، 16 ساعت
  • فاصله بندرعباس تا چابهار: 667 کیلومتر، 9 ساعت

سخن آخر

چابهار در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده و سالانه گردشگران فراوانی به آن سفر می‌کنند. برای رفتن به چابهار مسیرهای مختلفی پیش رو دارید، یکی از آن‌ها سفر به چابهار با ماشین شخصی است که انعطاف زیادی به برنامه سفرتان می‌دهد. بهترین زمان سفر به چابهار با ماشین شخصی از پاییز تا بهار است. اما فراموش نکنید که مسیر انتخابی شما در بهترین زمان سفر به چابهار تأثیرگذار است. لازم است قبل از سفر، حتماً آب‌وهوای شهرهایی را چک کنید که می‌خواهید از آن‌ها عبور کنید یا اقامت داشته باشید.

همچنین از خواندن راهنمای سفر به چابهار غافل نشوید که نکات مهمی از جزئیات آن گفته شده است. اگر تجربه سفر به چابهار با ماشین شخصی را دارید، در بخش نظرات از تجربه‌تان برایمان بگویید.

 

تألیف: تیم نویسندگان لست سکند

نرگس کاظمی‌فرد
نرگس کاظمی‌فرد

سفر که به واژه‌ها پیوند می‌خورد، برایم مرزها را بی‌معنی می‌کند. گردشگری خواندم چون مفهوم سفر بیش از کلمه‌اش در ذهنم قد کشیده بود و ایرانشناسی خواندنم، دلیلش چیزی جز پیدا کردن ریشه‌هایم نبود. اما این ماجراجویی در مسیر واژه‌ها بود که علایقم را به سطح واقعیت رساند و مزه‌مزه کردن جهان را دوباره برایم ترجمه کرد.