تفریحات ایروان ارمنستان؛ از آبی و تابستانی تا شبانه

3.7
از 3 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت - جایگاه K - دسکتاپ
چطور در ارمنستان خوشگذرانی کنیم + معرفی همه تفریحات
23 آبان 1401 08:00
0

 در همسایگی کشورمان در بین مقاصد پرزرق و برقی مانند استانبول و دبی و... شهر ایروان ارمنستان جایی برای کسانی است که کمی دوری از هیاهو را می‌خواهند. ارمنستان دوست داشتنی که زمانی جزوی از خاک ایران بود با فرهنگی گره خورده به ما، جای خوبی برای تجربه سفر است. اما این آرامش قرار‌ نیست حوصله‌تان را سر ببرد، تفریحات ارمنستان به اندازه‌ای متنوع هست که هیچ کس از خریدن تور ارمنستان پشیمان نشود. 

در ایروان شما هم می‌توانید به سراغ تفریحات معمول که در اکثر کشورها می‌یابید مانند پارک‌ها، شهربازی‌ها و کافه‌ها بروید و هم تجربه تفریحاتی را داشته باشید که مختص ارمنستان است، تجربه‌های نابی که فقط در تفریحات ارمنستان خواهید داشت. در این مطلب از مجله لست سکند، همه تفریحاتی که در سفر به ارمنستان می‌توانید داشته باشید را معرفی می‌کنیم. اگر شما هم دوست دارید بیشتر با جاهای تفریحی ارمنستان آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

08.jpg

پارک های ارمنستان، جایی برای تفریح خانواگی

ارمنستان کنار کوه‌ها قرار گرفته و به همین دلیل، اغلب شهرهایش آب‌وهوایی مطبوع دارند و شما می‌توانید به سادگی با قدم زدن در پارک‌ها از این آب و هوای لطیف لذت ببرید. از طرف دیگر هر کدام از این پارک‌ها طراحی زیبا و جذابی دارند که می‌توانند یک لوکیشن برای عکاسی یا یک گردش دلپذیر با همسفرانتان باشند. معمولا افرادی که با تور سفر می‌کنند، اوقاتی را پیدا می‌کنند که ترجیح می‌دهند جداگانه تفریح کنند، این پارک های ایروان می‌تواند گزینه خوبی باشد.

جدیدترین قیمت تورهای ارمنستان

 پارک دایره‌ای ایروان (Circular Park)

پارک دایره‌ای ایروان، یکی از پارک های محبوب در مرکز شهر ایروان و از جاهای تفریحی ارمنستان برای خانواده ها است. پارک دایره‌ای به دلیل قرار گرفتن مجسمه‌های بسیاری که یادگاری از تاریخ این سرزمین هستند نیز مشهور است. همچنین ساختمان‌ها و سازه‌های جذاب زیادی در این پارک وجود دارد، از جمله کلیسای سنت گریگور روشنگر، مرکز فرهنگی تکینا، باشگاه تنیس و خانه شطرنج.

 • ساعات کاری پارک دایره‌ای ایروان:  24 ساعته
 • قیمت ورودی پارک دایره‌ای ایروان: رایگان 
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از پارک دایره‌ای: حدود 2 ساعت
 • آدرس پارک دایره‌ای ایروان: خیابان خانجیان، ایروان 
لست سکند-yervan park.jpg
پارک دایره‌ای از تفریحات ایروان ارمنستان

موقعیت دقیق پارک دایره‌ای ایروان

پارک عشاق (Lover’s Park)

جذابیت این پارک از نامش پیداست! پارکی با ظاهری رویایی و دلچسب که می‌تواند جای مناسبی برای عکاسی باشد چیزی در تفریحات مجردی ارمنستان جایگاه مهمی دارد. بسیاری، ارمنستان را برای جشن گرفتن اتفاق مهمی در زندگیشان انتخاب می کنند، تولد یا سالگرد ازدواج و...، پارک عشاق شاید بهترین نقطه برای برنامه سورپرایز شما باشد. پیش از این به آرامش شهر ایروان اشاره کردیم بنابراین طبیعی است که بهترین تفریحات ارمنستان هم از این قاعده پیروی کنند. 

 • ساعت کاری پارک عشاق: 8 صبح تا 10 شب
 • قیمت ورودی پارک عشاق: رایگان 
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از پارک عشاق: 2 ساعت
 • آدرس پارک عشاق: خیابان مارشال باغرامیان، ایروان
لست سکند-yervan lover park.jpg
نمایی از پارک عشاق از جاهای تفریحی ارمنستان

موقعیت دقیق پارک عشاق ارمنستان 

 باغ گیاهشناسی ایروان (Yerevan Botanical Garden)

این باغ می‌تواند یکی از بهترین تفریحات تابستانی ارمنستان باشد. باغ گیاهشناسی ایروان در اصل جزوی از آکادمی ملی علوم ارمنستان است و جالب اینجاست که بیش از 80 سال قدمت دارد. در این باغ که مانند جزیره در شهر ایراوان است، بیش از 200 گیاه بومی ارمنستان وجود دارد و جدای از ظاهر جذاب باغ به واسطه گلخانه‌ها شما می‌توانید سایه جذاب درختان در تابستان لذت ببرید. اگر به گیاهان علاقه دارید، این مجموعه می‌تواند از بهترین تفریحات ایروان ارمنستان برای شما باشد. 

 • ساعت کار باغ گیاهشناسی ایروان: 9 صبح تا 8 شب
 • قیمت ورودی باغ گیاهشناسی ارمنستان ایروان: 300 درم
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از باغ گیاهشناسی ایروان: 1 الی 2 ساعت زمان شما را می‌گیرد
 • آدرس باغ گیاهشناسی ارمنستان: خیابان لپسیوس 15
لست سکند-yervan گیاهشناسی.jpg
باغ گیاهشناسی یکی از جاهای تفریحی ارمنستان

موقعیت دقیق باغ گیاهشناسی ایروان 

پارک پیروزی (Victory Park)

این پارک به مناسبت پیروزی اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم در دهه 50 میلادی ساخته و افتتاح شد. پارک پیروزی یکی از مهمترین نمادهای شهری ایروان، یعنی مجسمه مادر ارمنستان قرار دارد که تقریبا از هر نقطه در ایروان دیده می‌شود. پارک پیروزی به تنهایی به عنوان یکی از تفریحات ارمنستان قابل توجه است و شما می‌توانید از حضور در آن لذت ببرید. یکی از نکاتی که پارک ها را در این ایروان از دیگر جاهای تفریحی جدا می‌کند، بحث هزینه است. اگر شما قصد یک سفر ارزان قیمت را داشته باشید، قیمت تفریحات ارمنستان برای شما بسیار اهمیت پیدا می‌کند به همین دلیل، جاهایی مانند پارک‌ها که اغلب ورودی رایگان دارند، می‌تواند برای شما جالب باشد.

 • ساعت کاری پارک پیروزی ایروان: 11 صبح تا 10 شب
 • قیمت ورودی پارک پیروزی ایروان: رایگان 
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از پارک پیروزی ایروان: 1 تا 2 ساعت
 • آدرس پارک پیروزی ایروان: خیابان آزاتوتیان
لست سکند-yervan مادر ارمنستان.jpg
مجسمه مادر ارمنستان در پارک پیروزی ایروان

 

موقعیت پارک پیروزی ارمنستان

تم پارک‌ها، بهترین تفریحات مجردی ارمنستان

به طور معمول تم پارک‌ها را برای سفرهای خانوادگی که شما ممکن است کودکی را به همراه داشته باشید مناسب می‌دانند، اما همیشه این‌طور نیست. در بسیاری از شهرهای جهان بیشتر از کودکان، جوانان از تم پارک ها لذت می‌برند و حتی می‌توان گفت که مخاطب همیشگی‌اش هستند. اگر شما به دنبال تفریحات در ارمنستان هستید، تم پارک های ایروان ارمنستان را از دست ندهید، در ادامه به برخی از  تم پارک های ارمنستان که شهرت بیشتری دارند، اشاره می کنیم.

پارک ایروان (Yerevan Park)

پارک ایروان، یکی از بزرگترین تم پارک های ارمنستان است که در آن تلاش شده محیطی مناسب همه سنین ایجاد شود تا نه فقط کودکان و نوجوانان، بلکه بزرگسالان هم از آن لذت ببرند. در این شهربازی که یکی از بهترین تفریحات ارمنستان است، انواع دستگاه‌های تفریحی دیده می‌شود و از طرف دیگر، یک دریاچه مصنوعی به فضای پارک طراوت بخشیده است. بد نیست بدانید پارک ایروان از دو بخش سرپوشیده و سرباز با تفریحات مناسبش تشکیل شده است. 

 • ساعت کار پارک ایروان: 2 بعدازظهر تا 10 شب، آخر هفته‌ها 12 ظهر تا 10 شب
 • قیمت ورودی پارک ایروان: برای استفاده یک روزه از همه وسایل 12000 درام
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از پارک ایروان: 3 ساعت
 • آدرس پارک ایروان: مونت ملقونیان
لست سکند-yervan park-park.jpg
نمای پارک ایروان در شب

موقعیت دقیق پارک ایروان

باغ‌وحش ایروان (Yerevan Zoo Park)

باغ وحش ایروان از جمله تفریحات ایروان ارمنستان است که برای علاقه‌مندان به حیات‌وحش جذاب است. در این باغ‌وحش، بیش از 200 گونه مختلف وجود دارد که برخی از آن‌ها حتی حیوانات بومی هند یا آفریقا هستند. برای خانواده‌ها و به‌ویژه کسانی که کودکان خردسال به همراه دارند، این مجموعه یکی از جاهای تفریحی ارمنستان به حساب می‌آید، هر چند که اگر اهل سفر باشید و پیش از این به باغ‌وحش کشورهای گوناگون سر زده باشید، متوجه خواهید شد که این مجموعه قابل مقایسه با باغ‌وحش کشوری مانند تایلند نیست. اما در هر صورت برای یک بعدازظهر خانوادگی فرصت خوبی خواهد بود. 

 • ساعت کار باغ‌وحش ایروان: 10 تا 5 بعدازظهر
 • قیمت ورودی باغ‌وحش ایروان: روزهای هفته 500 درام، آخرهفته 600 درام 
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از باغ‌وحش ایروان: 2 تا 3 ساعت
 • آدرس باغ‌وحش ایروان: خیابان بیستم میاسنیکیان
لست سکند-باغ وحش ایروان.jpg
باغ وحش ایروان یکی تفریحات ارمنستان

 

موقعیت دقیق باغ وحش ایروان

 کلوپ شوروی (Soviet Club)

دوست دارید در زمان سفر کنید؟ سری به دوران جنگ سرد بزنید و به سراغ حال و هوای شوروی بروید؟ در سفر به ایروان می‌توانید این فضا را تجربه کنید. کلوپ شوروی یک مجموعه کوچک اما جذاب است که شما را 50 سال عقب می‌برد و برای علاقه‌مندان به تاریخ معاصر از بهترین تفریحات ارمنستان در ایروان به شمار می‌رود. شما در این مجموعه می‌توانید نقش بازی کنید و به‌ عنوان یک سرباز یا خانواده در دوران شوری تجربه کوتاهی از زندگی داشته باشید. 

 •  ساعت کار کلوپ شوروی: 3 بعدازظهر تا 12 شب
 • قیمت ورودی کلوپ شوروی: 4000 درام
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از کلوپ شوروی: حدود یک ساعت
 • آدرس کلوپ شوروی: خیابان سباستیا
لست سکند-soviet club.jpg
کلوپ شوروی از خاص‌ترین تفریحات ایروان


موقعیت دقیق کلوپ شوروی

پارک زمستانی (winter park) 

 برای فرهنگ ارمنی، کریسمس و داستان‌های حاشیه‌ای آن یکی از جذاب‌ترین رسوم و قصه‌های سرزمینشان است. حالا فکر کنید که برای یک بار هم که شده به این قصه‌ها جان ببخشند! شما در پارک زمستانی به‌عنوان یکی از تفریحات زمستانی ارمنستان می‌توانید به خانه بابانوئل سر بزنید، پاتیناژ کنید و از تزئینات جذاب سراسر پارک لذت ببرید. جالب اینجاست که این پارک هم در زمستان و هم در تابستان فعالیت می‌کند. 

 • ساعات کار پارک زمستانی: 12 ظهر تا 10 شب
 • قیمت ورودی پارک زمستانی: 7000 درام
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از پارک زمستانی: کمتر از یک ساعت
 • آدرس پارک زمستانی: خیابان بیست و هفتم آزاتوتیان
لست سکند-ارمنستان-winterpark.jpg
پارک زمستانی از بهترین تفریحات ایروان ارمنستان

موقعیت دقیق پارک زمستانی 

دنیای آب (Water World)

یکی از تفریحات تابستانی ارمنستان پارک‌های آبی آن است. اگر علاقه به تفریحات آبی ارمنستان دارید یا در جست‌وجوی تفریحات مجردی ارمنستان هستید، دنیای آب جای خوبی برای شما است. در این‌ جا، ترکیبی از هیجان و شادابی را تجربه خواهید کرد. این پارک در دو بخش محیط باز و بسته ساخته شده است که محیط بسته نزدیک به نیم هکتار و محیط باز 2 و نیم هکتار وسعت دارد و شما می‌توانید از امکانات هر دو بخش استفاده کنید.  

 • ساعت کار دنیای آب: 11 صبح تا 7 بعدازظهر
 • قیمت وروردی دنیای آب: از 4 تا 8 هزار درام
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از دنیای آب: 3 ساعت
 • آدرس دنیای آب: خیابان چهلم میاسنیکیان
لست سکند-ارمنستان-water world.jpg
دنیای آب یکی از بهترین تفریحات تابستانی ایروان

 

موقعیت دقیق پارک آبی دنیای آب 

سایر تفریحات ارمنستان برای سخت‌پسندان

تفریحات ارمنستان به همین مواردی که گفتیم محدود نمی‌شود و هنوز می‌توان تفریحاتی را به این لیست اضافه کرد. در این بخش، تعدادی دیگر از بهترین تفریحات ارمنستان را معرفی می‌کنیم که اگر تا اینجا تفریحی باب طبعتان نیافته‌اید، امیدواریم این چند مورد آخر را دوست داشته باشید.

آتلیه مارشالیان (Photo Atelier Marashlyan)

 این مجموعه به دلیل تم‌های خاصی که در زمان عکاسی رعایت می‌کند شهرت دارد. آتلیه مارشالیان از شما یک ارمنی اصیل با لباس‌های محلی و حتی شکل و شمایل و حالات تاریخی می‌سازد. همین کار به ظاهر ساده که ممکن است این روزها در جوار بسیاری از مکان‌های تاریخی کشور خودمان هم دیده باشید با یک ادیت حرفه‌ای و کمی خلاقیت، توانسته خودش را به یکی از بهترین تفریحات ایروان ارمنستان تبدیل کند. هرچند عکاسی هزینه‌های خودش را دارد و اگر به فکر قیمت تفریحات ارمنستان هستید، ممکن است کمی شما را نگران کند. 

 • ساعت کار آتلیه مارشالیان: 11 صبح تا 6 بعدازظهر
 • قیمت عکاسی در آتلیه مارشالیان: از 5 هزار درام
 • مدت زمان مورد نیاز برای عکاسی در آتلیه مارشالیان: 2 ساعت
 • آدرس آتلیه مارشالیان: خیابان دهم Mher Mkrtchyan
لست سکند-marshalina.jpg
یکی از عکس‌های آتلیه مارشالیان که به عنوان تفریحات در ارمنستان شناخته می‌شود

 

موقعیت دقیق آتلیه مارشالیان

میدان جمهوری ایروان (Republic Square)

یکی از بهترین تفریحات شبانه ارمنستان، لذت بردن از فضای شهری و قدم‌ زدن در آن است، در میان همه خیابان‌ها و میادین جذاب این شهر میدان جمهوری جذابیت دیگری دارد، به خصوص برای کسانی که به دنبال تفریحات مجردی ارمنستان هستند و دوست دارند تا پاسی از شب، بیرون از محل اقامتشان باشند. بیشتر ساختمان‌های تاریخی و مهم شهر هم در اطراف این میدان ساخته شده‌اند و به نوعی از مهم‌ترین مکان‌ها برای گردهمایی ارمنی‌ها شناخته می‌شود. بنابراین با کمی چاشنی شانس، احتمالا شاهد برگزاری یک برنامه شاد یا جشنواره و جشن ملی در اینجا خواهید بود. فراموش نکنید که با بازدید از این میدان، یکی از جاذبه‌های ایروان هم از نزدیک دیده‌اید.

 • ساعات کار میدان جمهوری ایروان: 24 ساعته
 • قیمت بازدید از میدان جمهوری ایروان: رایگان
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از میدان جمهوری ایروان: 1 ساعت

بهترین جاهای دیدنی ارمنستان

لست سکند-republicsquer.jpg
میدان جمهوری از بهترین تفریحات ارمنستان

 

موقعیت دقیق میدان جمهوری ایروان

خیابان شمالی ایروان (Northern Avenue)

یکی دیگر از تفریحات شبانه ارمنستان آن هم از نوع خیابان‌گردی، رفتن به سراغ خیابان شمالی ایروان است. این خیابان که فقط 450 متر طول دارد با مراکز تفریحی بسیار و مناسب تفریحات مجردی ارمنستان و صد البته فروشگاه‌های جذاب، می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های سفر شما را بسازد. به ویژه اگر خرید‌ کردن جزو علاقمندی‌های اصلی شما در سفر است یا همراه گروهی از افراد با سلایق مختلف به ایروان آمده‌اید، این خیابان جایی برای راضی کردن همه اعضای گروه است. 

 • ساعات بازدید از خیابان شمالی ایروان: 24 ساعته
 • قیمت بازدید از خیابان شمالی ایروان: رایگان 
 • مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از خیابان شمالی ایروان: 2 ساعت
 • آدرس خیابان شمالی ایروان: خیابان شمالی
لست سکند-norhetn.jpg
خیابان شمالی از جاهای تفریحی ارمنستان

 

موقعیت دقیق خیابان شمالی ایروان

سخن آخر

 ایروان جدا از همه خوشگذرانی‌هایش، شاید بهترین جا برای کسانی باشند که قیمت تفریحات ارمنستان برایشان اهمیت دارد، به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر دوست دارید تجربه‌های خاص و جدیدی خارج از مرزهای ایران با هزینه‌های به‌صرفه داشته باشید، ارمنستان انتخاب خوبی برای شما است. به‌عنوان یک تفریح جالب می‌توانید به سراغ غذاهای ارمنستان بروید و دلمه و مانتی را امتحان کنید یا شاید حتی کمی پا را فراتر بگذارید و دوست داشته باشید تفریحات مدرن‌تری مانند لیزرتگ یا اتاق‌های فرار ایروان را امتحان کنید.

آنچه مشخص است، این است که تفاوتی ندارد تفریحات آبی ارمنستان برای شما لذت‌بخش‌تر است یا تفریحات شبانه ارمنستان، مهم این است که در این سفر همه لذت خواهند برد. در این مطلب از لست‌سکند تلاش کردیم تا مجموعه متنوعی از جاهای تفریحی و انواع خوشگذرانی‌ها را به شما معرفی کنیم، اما همه کشورها و شهرها به جلو پیش می‌روند و هر روز شاهد یک ایده جدید برای تفریح و افتتاح یک مجموعه تازه خواهیم بود، همانطور تا همین امروز هم در سفرنامه های ارمنستان به تفریحات متفاوتی اشاره شده است. شما کدام تفریحات ارمنستان را می‌شناسید و از آن لذت برده‌اید؟

 

تألیف: تیم نویسندگان لست‌سکند

پوپک کفیلی
پوپک کفیلی

دانش آموخته خبرنگاری و عاشق ماجراجویی‌ام. کشف دنیای جدید، وسوسه همیشگی من است و دوست دارم قبل از اینکه بمیرم، به‌اندازه کافی دنیای اطراف را دیده باشم. فکر می‌کنم بهترین راه کشف دنیا، سفرکردن و خواندن و نوشتن است، برای همین هم سعی می‌کنم دنیای اطراف را بهتر ببینم، بیشتر بخوانم و حتی بیشتر از آن بگویم.