تایلند نامه؛ ۱۵ روز در شهرهای سبز تایلند

4.3
از 35 رای
سفرنامه نویسی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
تایلند نامه؛ ۱۵ روز در شهرهای سبز تایلند

هزینه کردن برای سفر نوعی پس انداز برای آینده است. این اولین سفرنامه بنده می باشد بنابراین پیشاپیش از نواقص آن عذر خواهی می کنم. حدودا از ابتدای سال 1401 بود که فکر یک سفر خارجی بعد از کرونا به ذهن من و همسرم رسید و از همون موقع با پس انداز درحال آماده سازی خود برای سفر بودیم که در نهایت با مطالعه سفرنامه های بسیار و در نظر گرفتن روحیات من و همسرم تصمیم به رفتن به کشورتایلند قطعی شد.

اوایل شهریور 1401 با محاسبه هزینه های استخراج شده از سفرنامه های سایت لست سکند متوجه شدیم پس انداز کافی برای این سفر را داریم بنابراین به فکر انتخاب زمان و آژانس مناسب برای سفر افتادیم . با توجه به اینکه کشور تایلند بهترین آب و هوای خود از نظر بارش کم و دمای پایین را از ابتدای آبان ماه تا انتهای فروردین ماه دارد و با توجه به تحقیقات به عمل آمده در نهایت به این نتیجه رسیدم ابتدای آبان ماه بهترین زمان از نظر هزینه برای ما خواهد بود (استرس بالا رفتن قیمت دلار ، تعطیلات ژانویه برای غربی ها و تعطیلات نوروز برای هموطنانمان را عوامل افزایش قیمت در نظر گرفته بودیم)

بنابراین در نهایت دو هفته قبل از سفر با پرداخت هزینه ی 39.900.000 تومانی برای هر نفر (قیمت روز دلار 31.000تومان) تور تایلند 15روز و 14 شب برای شهرهای پاتایا ، پوکت و بانکوک به مدت 3شب،7شب و 4 شب برای تاریخ 28 مهرماه 1401خریداری شد. از همان زمان متوجه شدم آخرین سفرنامه های این سایت مربوط به دوران قبل از اپیدمی کرونا می باشد و این سایت فاقد سفرنامه جدید برای این کشور می باشد بنابراین از همان ابتدا تصمیم گرفتم بعد از بازگشت از سفر یک سفرنامه خلاصه را در سایت قرار دهم.

 بعد از خرید تور با ارسال پاسپورت به آژانس گردشگری و طی گذر 4 روز کاری ویزای سینگل ما برای تایلند صادر شد. پس از صدور ویزا برای ارز مسافرتی اقدام نمودیم که به ازای هر نفر 500 دلار ارز به قیمت 29.000 تومان از بانک ملی خریداری و از شعبه ارزی بانک ملی فرودگاه امام آن را تحویل گرفتیم. در روز پرواز با مراجعه به فرودگاه امام خمینی در ساعت 6 بعد از ظهر برای پرواز ساعت 21 همان شب نسبت به انجام کارها اقدام نمودیم. پرواز هواپیمایی ماهان بدون تاخیر انجام شد و فردای روز بعد در ساعت 7 صبح در فرودگاه بانکوک وسایل خود را تحویل گرفته به همراه یک دستگاه ون که هماهنگی آن با تورلیدر بود به هتل محل اقامت در شهر پاتایا بنام هتل GRAND PALLAZO  رسیدیم.(امتیاز 5از 5).

تور لیدر پیش از رسیدن ما هماهنگی های لازم را برای چک این انجام داده بود. ساعت 11 صبح اتاق را تحویل گرفتیم .این اقامتگاه یک هتل 4 ستاره تمیز و دلباز در فاصله 3 کیلومتری خیابان واکینگ استریت پاتایا است.صبحانه در این هتل به صورت انواع غذاهای تایلندی ، هندی ، املت های متنوع ، میوه، سالاد ، انواع نان و کره و مربا بود.از محل هتل تا واکینگ استریت به راحتی با استفاده از توک توک های مسیر و با هزینه 10 بات به صورت 24 ساعته امکان جابه جایی بود. روبروی هتل یک فروشگاه BIG C  بزرگ برای خرید انواع لباس و خوراکی ها قرارداشت. همچنین در این فروشگاه یک نمایندگی از KFC نیز وجود داشت که برای ما بسیار مسرت بخش بود.

1.JPG

هتل گرند پلازو

روز 1:

بعد از تحویل اتاق و اندکی استراحت در ساعت 4 بعد از ظهر ابتدا سری به فروشگاه BIG C زده و ناهار را در KFC و به مبلغ 300 بات نوش جان کردیم . سپس به خیابان پشت بیگ سی رفته و نسبت به تبدیل دلار خود به بات اقدام نمودیم. هر 100 دلار در حدود 3800 بات میشد.(قبل از سفر مقدار کمی بات برای ابتدای سفر خریداری کنید که در فرودگاه مجبور به چینج پول با نرخ کم نشوید .) سپس به سمت بیگ بودا پاتایا BIG BUDA  حرکت کردیم .(ارزش دیدن 3از5) ابتدا با استفاده از توک توک با هزینه هر نفر 10 بات به خیابان واکینگ استریت رفته سپس از آنجا یک موتور دربست به مبلغ 100 بات برای بیگ بودا گرفتیم . پس از گشت و گذار در بیگ بودا با توجه به علاقه من و همسرم به پیاده روی تصمیم گرفتیم به صورت پیاده به سمت خیابان واکینگ استریت برویم. فاصله زیاد بود اما چیزی از اشتیاق ما برای دیدن کوچه خیابان های شهر پاتایا کم نمیکرد.

شب را در خیابان واکینگ استریت تا ساعت 12 شب به سر کردیم و شام هم کباب ترکی های اطراف خیابان واکینگ استریت برای ما چشمک می زد بنابراین با هزینه 300 بات دوعدد کباب ترک به همراه سیب زمینی نوش جان نمودیم و نهایتا با یک توک توک به مبلغ نفری 10 بات به هتل بازگشتیم.

هزینه های روز اول:

حمل و نقل : 140بات

خورد و خوراک:700 بات

جمعا :840بات 

روز دوم:

بعد از صرف صبحانه در هتل با یک توک توک دربست به مبلغ 100 بات به سمت معبد حقیقت حرکت نمودیم(مسیر سرراست نیست بنابراین دربست توک توک کار عاقلانه ای میباشد.). قبلا نسبت به مبلغ ورودی که 500 بات می باشد اطلاع داشتم بنابراین با پیشنهاد راننده برای فروش بلیط به ما به مبلغ 450 بات برای هر نفر و با چانه زنی من و رساندن مبلغ به 400 بات موفق به گرفتن بلیط با مبلغ کمتر شدیم. معبد حقیقت ساعت 9صب شروع به کار می کند اما نیم ساعت زودتر اگر مراجعه کنید که به شلوغی و گرمای هوا نخورید خیلی در کیفیت این بخش از سفر موثر می باشد. معبد حقیقت یک معبد ساخته شده تمام چوبی می باشد که در آن از عناصر معنوی بسیاری استفاده شده است.(ارزش دیدن 5از5)

4.JPG
معبد حقیقت

درحدود ساعت 11 بازید از معبد تمام شد. ما تصمیم گرفتیم با پای پیاده به سمت مینی سیام حرکت کنیم (در صورت استفاده از موتور دربستی برای 2 نفر هزینه 100 بات میبود) بعد از طی حدود نیم ساعت به این مکان که پر از ماکتهای ریز شده مکان های دیدنی دنیا از جمله تخت جمشید خودمان بود رسیدیم . هزینه ورودی به ازای هر نفر 300بات بود.(ارزش دیدن 3از5) تا ساعت 2 از این مکان دیدن کردیم و سپس با موتور دربستی به مبلغ 100 بات به سمت بیگ سی روبروی هتل حرکت کرده و ناهار نوش جان نمودیم. هزینه ناهار 400 بات به ازای دونفر شد.

6.JPG
-یکی از ماکتهای مینی سیام

بعد از ظهر همان روز و بعد از استراحت در هتل از سمت ساحل پیاده به سمت واکینگ استریت حرکت کرده و از دیدن تعداد توریستهای غربی در این خیابان شگفت زده شدیم. شب را نیز در این خیابان سپری کرده و از مک دونالد انتهای این خیابان شام مختصری سفارش داده با هزینه 400بات و با توک توک با هزینه هر نفر 10 بات به هتل برگشتیم.

هزینه های روز دوم:

ورودی ها: 1400 بات

خورد و خوراک: 900بات

حمل و نقل:220بات

جمع هزینه ها : 2520 بات

روز سوم:

برنامه روز سوم با دربست یک دستگاه توک توک به مبلغ 600 بات برای تماشای 3 مکان شروع شد.(از طریق تور لیدر تلاش زیادی برای فروش تور برای ما انجام شد اما با هزینه هایی که از آن اطلاع داشتم این تورها به صرفه به نظر نمی رسید.) مقصد اول باغ گلهای نونگ نوچ بود که در حدود نیم ساعت از محل اقامت ما فاصله داشت. هزینه ورودی هر نفر 500 بات بود (با پرداخت هزینه اضافی امکان تماشای شوی فیل ها هم بود ولی اولویت ما نبود). باغ بسیار زیبا ، پر از مجسمه های حیوانات با دیزاین بسیار عالی بود . بسیار از حضور در آن مکان لذت بردیم. اگر در سفر کودکی به همراه دارید حتما این برنامه را در برنامه های خود بگنجانید.(ارزش دیدن 5از5)

در حدود ساعت 11 صب از این باغ خداحافظی کرده به سمت دهکده میموسا حرکت کردیم. دهکده ای که بعد از ایام کرونا سوت و کور شده است . همه فروشگاهها تعطیل بود و فقط دهکده زیبا ، رنگی و سرسبز برای تماشا و عکاسی ارزش دیدن داشت. (ارزش دیدن 3از5)حدود نیم ساعت در این مکان پرسه زده و به سمت مقصد سوم حرکت کردیم. بعد از طی مسافتی به بازار شناور پاتایا رسیدیم . هزینه قایقرانی در این بازار برای هر نفر 800بات و هزینه تماشای آن به تنهایی 200 بات بود. ما با پرداخت هزینه 800 بات به قایقرانی،عکاسی رایگان ( چاپ دو عکس )و پذیرایی شامل میوه و آب میوه پرداختیم. حدود 2 ساعت هم این گشت و گذار در این بازار از ما وقت گرفت. (ارزش دیدن 4از 5) سپس با استفاده از توک توک در اختیار به هتل بازگشته و ناهار را در KFCنوش جان نمودیم با هزینه 300بات.(روبروی بازار شناور محل نگهداری ببرها بود که ما قصد استفاده از این مکان را نداشتیم)

7.JPG
باغ گلهای نونگ نوچ
9.JPG
دهکده میموسا

پس از استراحت در هتل پیاده به سمت واکینگ استریت رفته سپس با اجاره موتور دربستی به مبلغ 50 بات به بازار شبانه پاتایا رفتیم. بازارکالای مناسبی برای خرید نداشت اما مشاهده تعداد زیادی گاری های متحرک پخت انواع غذاهای تایلندی و... بسیار جالب بود. (ارزش دیدن 3.5 از 5) پس از تماشای این بازار با دو توک توک متفاوت به مبلغ هر نفر 10 بات به واکینگ استریت رسیده و شب را در آن گذراندیم. برای شام از سوپرمارکت سون ایلون دو ساندویچ ارزان به قیمت 30 بات و یک نوشیدنی جمعا به مبلغ 75 بات خریداری نمودیم وبا توک توک به هتل بازگشتیم.

هزینه های روز سوم:

ورودی ها: 2600بات

حمل و نقل:770بات

خورد و خوراک:480بات

جمع هزینهای روز سوم :3850بات

کل هزینه های اقامت در پاتایا: 7210 بات (کمتر از200دلار)

روزچهارم:

پس از صرف صبحانه اتاق را تحویل داده و با یک دستگاه خودروی ون با هماهنگی تور لیدر به فرودگاه بانکوک برای پرواز به مقصد پوکت حرکت کرده و در ساعت 16 به هتل پوکت رسیدیم.هیچ پذیرایی رایگانی در پرواز نخواهید شد. هزینه نوشیدنی و خوراکی بسیار بالا می باشد. ناهار را با خرید 3 ساندویچ فسقلی در سون ایلون فرودگاه به مبلغ جمعا 90بات به همراه نوشیدنی 115 بات به سر کردیم. هتل انتخابی ما هتل DUANGJITT  یک هتل 4ستاره با ویوی رو به باغ بسیار زیبا می بود. اتاق ترو تمیز و صبحانه به صورت عالی و با طبع کاملا ایرانی بود (شاید به دلیل مسافران زیاد ایرانی این هتل ) از 1 هفته حضور در این هتل بسیار لذت بردیم .

پس از تحویل اتاق و راهنمایی تور لیدر تور پوکت نسبت به شهر به سمت خیابان بنگلا حرکت نمودیم. مساله اول در مورد این شهر این است که هزینه حمل و نقل بسیار بالا است بنابراین انتخاب هتل در نزدیکی محله توریستی یا خیابان بنگلا بسیار در هزینه های سفر تاثیرگذار خواهد بود. برای روز دوم حضور در پوکت قصد حضور در تور جزیره فی فی را داشتیم بنابراین از کنارهتل تا خیابان بنگلا قیمت تور ها را جویا شده و متوجه شدیم هرچه به خیابان بنگلا نزدیکتر شوید هزینه تور ها کاهش می یابد.

فهمیدن اینکه شرکتهای برگذار کننده تورها چه تفاوتی با هم دارند تنها در صورتی امکان پذیر است که با همه آنها به سفر برویم که این امری شدنی نیست. ما در ابتدا قصد خرید تورهای روزهای آینده به صورت یکجا را داشتیم که متوجه شدیم با خرید هریک در شب قبل از تور میزان چانه زدن ها کارایی بهتری دارد. تور فی فی را با هزینه 1400 بات به ازی هر نفر برای روز دوم حضور در پوکت خریداری نمودیم (هرچه تعداد نفرات بیشتر باشد بیشتر میشود چانه زد. برای تعداد بالای 6 نفر براحتی می توان تورها را به قیمت 1200بات نیز خریداری نمود) در نهایت با قدم زدن در خیابان بنگلا و ساحل پاتونگ و صرف شام (کباب ترکی با هزینه 300بات برای 2نفر) به صورت پیاده به هتل بازگشتیم .

هزینه های روز چهارم :

خورد و خوراک: 550بات

تهیه تور فی فی : 2800بات

جمعا 3350بات

روز پنجم:

با صرف صبحانه در هتل در ساعت 7ونیم خودروی تور فی فی به دنبال ما آمده و به اسکله مربوطه ما را منتقل نمود.این تورشامل پذیرایی،ناهار،حمل و نقل و قایقرانی به چند جزیره، شنا و اسنورکلینگ در آب می بود. استفاده از قایق تندرو در مقابل قایق های کروز باعث گذراندن زمان بیشتردر جزیره ها خواهد بود. جزایری که در این تور قدم بر آن گذاشتیم بسیار زیبا بود و قشنگترین بخش سفر را برای ما به ارمغان آورد.(ارزش دیدن 10از 5 !!!!)

در نهایت با بازگشت به خشکی و استفاده از خودروهای تور به هتل بازگشته و درساعت 6ونیم به اتاق خود رسیدیم. با اندکی استراحت ، و گرفتن یک دوش به صورت پیاده به سمت خیابان بنگلا حرکت نموده و شب را در این خیابان سپری نمودیم . شام را نیز در همانجا نوش جان نموده به مبلغ 400 بات و تور روز بعد را به مبلغ 1200 بات برای هرنفر برای تور رفتینگ خریداری کرده و به هتل بازگشتیم . (هزینه های ذکر شده تور با چانه زنی بسیار می باشد در صورت چانه نزدن هزینه های بسیار بالاتر این خواهد بود.)

10.JPG
یکی از توقف های تور فی فی
11.JPG
Caption

هزینه های روز 5 ام:

خورد و خوراک: 480بات

توررفتینگ: 2400 بات

جمع هزینه ها 2880بات

روز ششم:

 پس از صرف صبحانه در هتل با خودروی تور در ساعت 8 به سمت محل برگذاری تور رفتینگ حرکت نمودیم.تور شامل ناهار،پذیرایی،فیل سواری،ATVسواری، زیپلاین،رفتینگ ، تماشای غار میمونها و غذا دادن به آنها  و حمل و نقل میشد . پس از گذراندن یک روز عالی در ساعت 7 بعد از ظهر به هتل بازگشتیم (ارزش تور 4از5) پس از کمی استراحت به سمت خیابان بنگلا حرکت نموده و شب را در خیابان ها گذراندیم . شام دوعدد همبرگر با نوشیدنی به مبلغ جمعا 250 بات نوش جان نموده و با خرید تور جزیره جیمز باند برای روز بعد به مبلغ هر نفر 1500 بات به هتل بازگشتیم .

13.JPG
فیل سواری در تور رفتینگ
14.JPG
غار میمونها

هزینه های روز ششم:

خورد و خوراک: 350 بات

خرید تور: 3000 بات

جمع هزینه ها : 3350بات

روز هفتم :

 پس از صرف صبحانه در هتل با خودرهای تور به اسکله رفته سوار قایق های تندرو شدیم. تور جزیره جیمزباند شامل چند توقف در جزایر مختلف، شنا ، ناهار، پذیرایی،حمل و نقل و قایق تندرو می بود. در نهایت پس از برگذاری تور در ساعت 6 بعد از ظهر به هتل بازگشتیم .(ارزش تور 5از5) پس از استراحت در هتل به خیابان بنگلا رفته و شام را در آن خیابان نوش جان نمودیم (هزینه شام 400 بات) . برای روز بعد برنامه زیپلاین را دوست داشتیم اجرا کنیم که بنظرمان با هزینه 2500 بات به ازای هر نفر اصلا مناسب نبود بنابراین از این تور که تنها 1 ساعت بود منصرف شدیم. و به هتل بازگشتیم.

16.JPG
جزیره جیمز باند
15.JPG
کانوسواری در تور جیمزباند

هزینه های روز هفتم :

خورد و خوراک: 600بات

روز هشتم :

بعد از پشت سرگذاشتن 7 روز بسیار پر تراکم و با توجه به احتمال مکرر بارندگی در این روز تصمیم گرفتیم از استخر و فضای هتل استفاده کنیم. بنابرین صبح را به خوبی استراحت کرده و ظهر با توقف کوتاه مدت باران از استخر و گشت و گذار در فضای سبز هتل استفاده نموده و پس از شروع بارندگی به سمت رستوران ایرانی نزدیک هتل رفته و با هزینه هر نفر 320 بات چلو کباب کوبیده نوش جان نمودیم. عصر را با پیاده روی روز بارانی در ساحل پاتونگ گذرانده و برای شام کباب ترک را با هزینه جمعا 300 بات نوش جان نموده و پس از پرسه زنی در خیابان بنگلا به هتل بازگشتیم.

17.JPG
فضای هتل دوانژیت

هزینه های روز هشتم :

خورد و خوراک: 1150بات

روز نهم:

این روز را با اجاره یک موتور به مبلغ 200 بات برای یک روز و با ودیعه 200 دلار شروع نموده و مسیر ذیل را جهت گردش در شهر پوکت انتخاب نمودیم:

1.شهر قدیمی پوکت 2.بیگ بودا 3.ساحل راوایی 4.ویو پوینت cape phrom thep 5.ویو پوینت windmill 6.ساحل کاتا 7.ویو پوینت karon 8.ساحل karon

20.JPG
ساحل راوایی
21.JPG
یکی از ویو پوینتهای مسیر

مسیر بسیار زیبا و پر از نقاط دیدنی جهت عکاسی بود. این مسیر را از ساعت 8صبح تا 4بعد از ظهر طی نموده سپس به هتل بازگشتیم  و پس از استراحت با موتور به گشت در خیابان های اطراف هتل پرداخته و نهایتا با نوش جان نمودن شام به مبلغ 400 بات  موتور را به مغازه مربوطه پس داده و شب را در بنگلا سپری نمودیم. بعد از ظهر همین روز که روز تولد بنده نیز بود با هدیه زیر از طرف هتل غافلگیر شدیم.

22.JPG
کیک میوه ای هتل

هزینه های روز نهم :

اجاره موتور 200 بات

خورد و خوراک : 1100 بات

جمع هزینه های روز نهم : 1300 بات

روز دهم:

روز دهم را نیز به پرسه زدن در خیابان های پوکت ، پاساژ سنترال که از مراکز خرید مشهور پوکت هست، بازار روبروی سنترال  و استراحت گذرانده و با جمع کردن وسایل خود را برای رفتن به بانکوک آماده کردیم.

هزینه های خورد و خوراک روز دهم :

1100بات

جمع کل هزینه های 7شب اقامت در شهر پوکت :13700 بات (کمتر از 400 دلار)

روز یازدهم :

 پس از صرف صبحانه با یک خودرو ون به فرودگاه پوکت رفته و به بانکوک پرواز نمودیم. ساعت 18 اتاق خود را در هتل کاملا کلاسیک و بسیار بزرگ prince palace دریافت نمودیم. هتل 4ستاره با دکور قدیمی و کلاسیک ، صبحانه به نسبت دو هتل قبل ضعیف تر بود اما کسی گرسنه از آنجا خارج نمیشد. تنها مشکل هتل سرعت بسیار کم اینترنت بود. (امتیاز 3.5از 5) پس از استراحت در هتل به سمت آسیاتک حرکت نمودیم . هزینه استفاده ازچرخ و فلک برای هر نفر 500 بات بود که برای ما صرف این هزینه در اولویت نبود(ارزش 3از5) برای صرف شام یک کباب ترک و سیب زمینی به مبلغ 350بات خریده و با اتوبوس به هتل برگشتیم. هزینه اتوبوس برای رفت و آمد نفری 15 بات بود.(بسته به نوع اتوبوس هزینه های پرداختی ما برای هر نفر 8تا 20بات می بود)

23.JPG
آسیاتک

حمل و نقل : 130 بات

خورد و خوراک : 600بات

جمع هزینه های روز یازدهم :730بات

روز دوازدهم:

پس از صرف صبحانه با اتوبوس به سمت گرند پالاس حرکت نموده و با پرداخت هزینه هر نفر 500 بات به تماشای این مجموعه کاخ ها پرداختیم .(ارزش 3از 5) پس از بازدید از این جاهای دیدنی بانکوک سپس با اتوبوس به سمت پاساژهای مرکز شهر (پالادیوم، سنترال و...) حرکت نموده و تا غروب به خرید پرداخته و سپس با صرف شام به هتل بازگشتیم.

هزینه های خورد و خوراک:900 بات

هزینه رفت و آمد :90بات

هزینه ورودی : 1000بات

کل هزینه های روز دوازدهم : 1990بات

روز سیزدهم:

پس از صرف صبحانه به سمت مرکز شهر برای خرید رفته و در نهایت بعد ازظهر خود را در محله چینی ها سپری کردیم)ارزش 3از5). در نهایت با تورلیدر ایرانی با برگذاری تور سافاری برای روز بعد با خودرو دربست به صورت خصوصی با مبلغ هر نفر 2000 بات توافق نمودیم.(هزینه برای استفاده از ماشین گروهی 1700بات بود.1500بات از این مبلغ برای بلیط ورودی باغ وحش و مابقی برای ترانسفر می باشد.که به نظر ما مبلغ معقولی بود. همین تور در هتل با خودروی خصوص به مبلغ 4500 برای دونفر ارایه شد که ما ترجیح دادیم از تور لیدر ایرانی تور را خریداری نماییم.)

هزینه خورد و خوراک :1000 بات

هزینه سافاری روز بعد : 4000 بات

هزینه های رفت و آمد 150 بات

جمع هزینه ها : 5150بات

روز چهاردهم :

پس از صرف صبحانه با ماشین خصوصی دربست شده برای تور سافاری به سمت باغ وحش حرکت کرده و پس از 45 دقیقه به آنجا رسیدیم. تور سافاری شامل فضای عمومی باغ وحش، شوی اورانگوتان ها،شوی دلفین،شوی شیر آبی، شوی فیل ها و یک نمایش انسانی به همراه ناهار هندی و نهایتا گشت ماشینی در بخش حیات وحش بود.این قسمت از برنامه بسیار هیجان انگیز بود بنابراین از تصمیم خود برای استفاده از خودروی خصوصی بسیار خرسند بودیم.

شوهای تور سافاری پشت سر هم بود به طوری که اگر در تمامی شوها حضور پیدا میکردیم از فضای باغ وحش و لذت غذا دادن به زرافه ها محروم می شدیم بنابراین از شوی دلفین صرف نظر کرده و زمان مربوط به آن را به گشت در فضای باغ وحش و سپری کردن زمان در کنار زرافه ها استفاده نمودیم که یک تجربه فوق العاده زیبا در تور بانکوک برای ما به ارمغان آورد. (ارزش 5از5) در نهایت ساعت 17 تور سافاری به پایان رسیده و ساعت 18.30 در هتل پیاده شدیم.

25.JPG
ماشین سواری حیات وحش در انتهای تور سافاری

هزینه های خورد و خوراک :300بات

روز پانزدهم:

 پس از صرف صبحانه با چک اوت کردن و تحویل چمدان ها به نگهبانی هتل به سمت بیرون از هتل واستفاده از مرکز خرید عمده چسبیده به هتل سپری کردیم. مقدار زیادی لباس برای همسرم در این مکان خریداری نموده و نهایتا با وزن کردن چمدان ها متوجه شدیم خیلی وزن خالی برای استفاده باقی مانده لذا به بازار میوه فروشی روبروی خیابان اصلی هتل مراجعه کرده و با خرید میوه های استوایی و آناناس های بسیار ارزان قیمت (بین 5تا15بات برای هر عدد-حدودا 4تا10هزارتومان) برای هدیه خرید خود و سفر خود را به پایان رساندیم. نهایتا با سوار شدن به ون در ساعت 4 بعد از ظهر به فرودگاه بانکوک برای مراجعت به ایران سفر ما به پایان رسید.

هزینه خورد و خوراک:500بات

کل هزینه های اقامت در بانکوک:8570بات(کمتر از 300دلار)

کل هزینه های اقامت در15 روز سفر:29580بات (کمتر از 800دلار)- البته به نرخ ارز در زمان سفر نیز توجه نمایید.

هزینه تور دونفر : 79.800.000تومان (دلار31000تومان )

هزینه عوارض خروج از کشور برای هر نفر 400.000تومان

نهایتا کل هزینه های سفر برابر 80.600.000تومان بعلاوه 800 دلار هزینه های سفر بود.

کشور تایلند در نظر من و همسرم ، کشوری تمیز، پر از آرامش و لبخند مردم بومی بود. چیزی که در سفر خیلی به آن دقت میکردیم غذا خوردن مردم بومی در همه ساعات و حالات روز بود که بنظرمان بسیار جالب بود. ضمنا تسلط زیاد مردم بومی به زبان انگلیسی سفری راحت را برای ما به ارمغان آورد.

امیدوارم این سفرنامه با تمام کاستی های خود برای سفرهای آتی شما موثر باشد.

نکات:

-سوپر مارکت های زنجیره ای سون ایلون و فامیلی مارت در سراسر شهر قابل استفاده می باشند. در این فروشگاهها هزینه نوشیدنی از 10بات به بالا و آب کوچک از 7 بات به بالا می باشد.

-شارژ اینترنت سیم کارت به صورت هفتگی هر هفته 130بات انجام شد. بنابراین کل هزینه اینترنت دوهفته اقامت ما 260بات شد.

-درتمام مسیرهای عبوری به صورت فرواران گاری های نوشیدنی های طبیعی با طعم عالی مشاهده خواهید نمود. که استفاده از آن بسیار لذت بخش خواهد بود. با هزینه ای بین 20 تا 50بات به راحتی آب پرتقال ، انار ، نارگیل و... میتوانید نوش جان نمایید.

-غذاهای دریایی، فست فود ها و رستورانهای ایرانی راحتترین مراکز برای خوردن غذا برای افراد بد غذا مثل ما میبود . اما درصورتی که علاقه داشته باشید از گاری هایی که در سراسر سفر خود خواهید دید میتوانید غذاهای تایلندی سفارش دهید.

 

این سفرنامه برداشت و تجربیات نویسنده است و لست‌سکند، فقط منتشر کننده متن است. برای اطمینان از درستی محتوا، حتما پرس‌وجو کنید.

اطلاعات بیشتر