Close
یزد
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
#شهر_تاریخی_یزد
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

#شهر_یزد مرکز #استان_یزد و در مرکز ایران میباشد، به دلیل وجود حسینیه های زیاد در شهر #یزد این شهر را محمد تقی فلسفی به حسینیه ایران لقب داد، مردمان این شهر افرادی آرام و مذهبی هستند که برخی از آنها بسیار تند رو برخی هم میانه رو و متعادل هستند .
شهر #یزد در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۶ به دلیل معماری تاریخی بینظیر و ارزشمند و دست نخورده اش به ثبت یونسکورسیده است.
#یزد را در گذشته با نام های #کثه و #ایساتیس میشناختند.
زمان سفر من به این شهر تاریخی و ارزشمند در فروردین ۹۸ بود که بسیار آب و هوای مطبوع و دلپذیری داشت و همزمان با شلوغی های نوروز بود و شهر پر بود از گردشگران داخلی و خارجی که همگی برای دیدن آثار و خود شهر آمده بودند.
بافت قدیمی و تاریخی #یزد بسیار منحصر به فرد و خارق العاده میباشد کوچه هایی با خانه های گلی و خشتی و دالان های سر پوشیده و سرباز در کنار بازارهای سنتی و جاذبه های تاریخی که هر یک به تنهایی بر زیبایی این شهر می افزاید، خانه های سنتی و قدیمی که همگی مرمت شده اند و با باغ و حوض آب و اتاق هایی با پنجره های رنگین و حس به دلنشین زندگی به سبک شهرهای مرکزی و کویری ایران که هر گردشگری را از هر نقطه ی جهان به خودش جذب میکند.
کوچه ها و دالان های بافت قدیم به قدری پیچ در پیچ و تو در تو میباشد که واقعا باید #یزدی باشید تا بتوانید همه جا را بشناسید در غیر اینصورت در بین کوچه ها سرگردان خواهید بود، هر قدمی که بر میدارید جاذبه ای را در این دالان ها میبینید همانند مساجد، خانه موزه ها،آب انبارها و کاروانسرا ها و تکیه های قدیمی و مغازه های سنتی فروشی و ... که بیننده را محو خودش میکند .
بازار و مغازه ها و حجره های بسیار زیبایی را در دل بافت قدیم میتوان مشاهده نمود که دیدن آن ها در شب بینظیر و زیبا و خالی از لطف نیست.
برای اقامت میتوانید از خانه های قدیمی که در اثر مرمت به هتل سنتی تغییر کاربری داده اند در سراسر شهر و به خصوص بافت قدیم استفاده بفرمایید که حس بسیار خاص و متفاوتی را به اقامت کننده القا میکند و میتوانید با اقامت در این مکان ها چند روزی را به سبک قدیم #یزد تجربه بفرمایید.
از سوغاتی های #یزد هم همانند باقلوا و قطاب و حاجی بادام و پشمک و ارده و خصوصا فالوده ی بینظیر یزدی هم که دیگه نگم براتون بینظیرن و خوشمزه ، فروشگاه شیر حسین معروفترین فروشگاه عرضه این محصولات میباشد.
از نظر شهرسازی واقعا بینظیره چون تمامی پلان های ساخت یک شهر اصولی در آن رعایت شده است، بخش مدرن شهر دارای خیابان های پهن و عریض به همراه پیاده راه های عریض است که راحتی را برای عابران به همراه دارد.
تاکسی ها هم در شهر برای عبور و مرور زیاد هستند که قیمتشان در واقع چونه زدنی هست و اسنپ و تپسی هم که فعال میباشد و مقرون به صرفه تر.
دسترسی به جاذبه ها بسیار راحت و آسان است و سرعت اینترنت هم در شهر مناسب میباشد.
از نظر قیمت هم تقریبا شهری مقرون به صرفه و مناسب برای زندگی میباشد.

مناسب برای
 • فرهنگی و تاریخی

 • سفرهای مذهبی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • امیربهادر

  امسال برای لحظه تحویل سال در میدان امیرچخماق یزد حضور داشتم، در کنار مردمانی صبور و مومن کویر نشین.میدانی تاریخی...

 • الناز شعبانیان

  یزد شهر بادگیرها،اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان هست،پس واجبه بر هر ایرانی که حتما برای یک بار...

 • ناصر Nassaj2011

  شهر زیبای یزد که برای من یاداور خاطرات چهارساله دوران دانشجویی است. اخرین سفری که به این شهر داشتم پاییز...

 • SHeyma

  یزد سرزمین آب‌انبارها، بادگیرها و کوچه‌های آشتی‌کنان است. خاکی کویری که تاریخی چندهزارساله را در خود دارد.یزد کلمه‌ایست باستانی که...

 • Roya.noori

  سفر ما به یزد همراه با تور بود از تهران.. سفر ترکیبی یزد_میبد و کویر کاراکال. یزد در منطقه فلات...

 • مهسا

  شهر یزد سرزمین آب انبارها و بادگیر ها با کوچه های زیبا و خانه های عجیب است.شهری خشتی که جاهای...

 • A2t

  شهر یزد در مرکز ایران دارای آب و هوای خشک است ولی مردمان و جاهای دیدنی این شهر خشکی آب...