Close
یزد
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
#شهر_تاریخی_یزد
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

#شهر_یزد مرکز #استان_یزد و در مرکز ایران میباشد، به دلیل وجود حسینیه های زیاد در شهر #یزد این شهر را محمد تقی فلسفی به حسینیه ایران لقب داد، مردمان این شهر افرادی آرام و مذهبی هستند که برخی از آنها بسیار تند رو برخی هم میانه رو و متعادل هستند .
شهر #یزد در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۶ به دلیل معماری تاریخی بینظیر و ارزشمند و دست نخورده اش به ثبت یونسکورسیده است.
#یزد را در گذشته با نام های #کثه و #ایساتیس میشناختند.
زمان سفر من به این شهر تاریخی و ارزشمند در فروردین ۹۸ بود که بسیار آب و هوای مطبوع و دلپذیری داشت و همزمان با شلوغی های نوروز بود و شهر پر بود از گردشگران داخلی و خارجی که همگی برای دیدن آثار و خود شهر آمده بودند.
بافت قدیمی و تاریخی #یزد بسیار منحصر به فرد و خارق العاده میباشد کوچه هایی با خانه های گلی و خشتی و دالان های سر پوشیده و سرباز در کنار بازارهای سنتی و جاذبه های تاریخی که هر یک به تنهایی بر زیبایی این شهر می افزاید، خانه های سنتی و قدیمی که همگی مرمت شده اند و با باغ و حوض آب و اتاق هایی با پنجره های رنگین و حس به دلنشین زندگی به سبک شهرهای مرکزی و کویری ایران که هر گردشگری را از هر نقطه ی جهان به خودش جذب میکند.
کوچه ها و دالان های بافت قدیم به قدری پیچ در پیچ و تو در تو میباشد که واقعا باید #یزدی باشید تا بتوانید همه جا را بشناسید در غیر اینصورت در بین کوچه ها سرگردان خواهید بود، هر قدمی که بر میدارید جاذبه ای را در این دالان ها میبینید همانند مساجد، خانه موزه ها،آب انبارها و کاروانسرا ها و تکیه های قدیمی و مغازه های سنتی فروشی و ... که بیننده را محو خودش میکند .
بازار و مغازه ها و حجره های بسیار زیبایی را در دل بافت قدیم میتوان مشاهده نمود که دیدن آن ها در شب بینظیر و زیبا و خالی از لطف نیست.
برای اقامت میتوانید از خانه های قدیمی که در اثر مرمت به هتل سنتی تغییر کاربری داده اند در سراسر شهر و به خصوص بافت قدیم استفاده بفرمایید که حس بسیار خاص و متفاوتی را به اقامت کننده القا میکند و میتوانید با اقامت در این مکان ها چند روزی را به سبک قدیم #یزد تجربه بفرمایید.
از سوغاتی های #یزد هم همانند باقلوا و قطاب و حاجی بادام و پشمک و ارده و خصوصا فالوده ی بینظیر یزدی هم که دیگه نگم براتون بینظیرن و خوشمزه ، فروشگاه شیر حسین معروفترین فروشگاه عرضه این محصولات میباشد.
از نظر شهرسازی واقعا بینظیره چون تمامی پلان های ساخت یک شهر اصولی در آن رعایت شده است، بخش مدرن شهر دارای خیابان های پهن و عریض به همراه پیاده راه های عریض است که راحتی را برای عابران به همراه دارد.
تاکسی ها هم در شهر برای عبور و مرور زیاد هستند که قیمتشان در واقع چونه زدنی هست و اسنپ و تپسی هم که فعال میباشد و مقرون به صرفه تر.
دسترسی به جاذبه ها بسیار راحت و آسان است و سرعت اینترنت هم در شهر مناسب میباشد.
از نظر قیمت هم تقریبا شهری مقرون به صرفه و مناسب برای زندگی میباشد.

مناسب برای
 • فرهنگی و تاریخی

 • سفرهای مذهبی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • Ehsantrips

  یزد از شهرهای مذهبی و تاریخی ایران است که آیین های مذهبی آن بخصوص در ایام محرم شهرت جهانی دارد...

 • طلوع کوچک

  یزد شهریست تاریخی با بافتی قدیمی که آثار تاریخی این شهر به ثبت یونسکو رسیده و خود این شهر دومین...

 • محسن خرمایی

  یزد یکی از شهر های تاریخی ایران ، که به شهر بادگیرها و دارلعباده نیز معروف است. شهری نسبتاً مذهبی...

 • فاطمه خرقه پوش

  #شهر_یزد مرکز #استان_یزد و در مرکز ایران میباشد، به دلیل وجود حسینیه های زیاد در شهر #یزد این شهر را...

 • محسن غیاثی

  این روزا توی حالو هوای عید، یزد خیلی دیدنیه<br /> شاید کم نظیر ترین تجربه هایی که می تونه براتون...

 • صابر

  سلام #شیرینی های معروف #یزد برای #سوغات یزد عبارت اند از (لوز پسته_لوز دو رنگ_قطاب_باقلوا_سوهان آردی_پشمک_حاجی بادام _باقلوا) چشیدن این...

 • سعید پارسا

  شهر یزد شهری زیبا با اماکن تاریخی متعدد و با معماری زیبا...کوچه پس کوچه های خشتی و گلی دالان مانند...