Close
چابهار
Atii
نقدها:
گزارش
چابهار
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

بدون شک یکی از زیباترین شهرهای ایران چابهاره. جاهای دیدنی خیلی زیبایی داره که آدم رو محو زیباییش میکنه و میتونی ساعت ها بشینی و زیبایی ها رو تماشا کنی.
یکی از جاذبه های گردشگری چابهار بندر بریس هست که وقتی بالا بایستی و پایین رو نگاه کنی تعداد زیادی قایق میبینی و صحنه ی فوق العاده ای رو به وجود آوردن. اینجا برای دیدن غروب و شب مانی هم گزینه مناسبی هست.
تپه های گل افشان یکی دیگه از جاذبه های چابهاره که میگن این گل خاصیت درمانی برای پوست داره. بعضی از اونها فعال هستن و میشه موقعی که گل رو به بالا پرتاب میکنن این صحنه رو دید.
تلاقی دریا و کویر هم توی درک قابل مشاهده هست و هم توی بندر تنگ.
بندر تنگ یه ساحل صخره ای داره که خرچنگ اونجا زیاده و وقتی که شما قدم میزنید صدای حرکت پاهاشون و پنهان شدنشون توی حفره های صخره ها رو میشنوید و خیلی صدا و حس جالبیه. این ساحل هم برای دیدن غروب قشنگه.
بندر گواتر و مرز ایران و پاکستان میشه جنگل حرا و دلفین دید.
دریاچه صورتی هم یکی از جاذبه های این منطقه است که البته بستگی به شرایط داره و هر زمان رنگش صورتی نیست.
کوه های مینیاتوری یا مریخی توی مسیر خیلی جاها دیده میشن که شکل و رنگ جالبی دارن.
فصل مناسب سفر به چابهار زمستان هست. برای غذا از رستوران های خونگی میتونید غذا تهیه کنید و همینطور توی شهر چابهار از رستوران ها و دست فروش ها.
سعی کنید توی چابهار از مردم بومی خرید کنید. این منطقه علی رغم جاذبه های زیادی که برای گردشگری داره رسیدگی زیادی بهش نشده و وقتی بچه ها رو میبینید که با وجود زیبایی زیادی که دارن خیلی لاغرن و سو تغذیه دارن دل آدم به درد میاد. بچه ها خیلی جاها میان براتون شعر میخونن یا صنایع دستیشون رو بهتون میفروشن.

مناسب برای
  • خرید

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

نوع سفر:
تاریخ سفر: