Close
چابهار
طلوع کوچک
نقدها:
گزارش
شهری غیر قابل وصف
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

اگه بگن زیباترین شهر از بین تمام شهرهای ایران که تا بحال رفتی و دیدی کجا بوده بدون هیچ مکثی میگم اول چابهار، دوم هرمز و قشم و سوم چند شهر دیگه هستند، بعضی از شهرها بخاطر ساخت و ساز فعلی زیبا شده اند، بعضیها بخاطر آثار باستانیشون و بعضی دیگه بخاطر شرایط اقلیمی و آب و هوایی همیشه سرسبز و زیبا هستند، اما چابهار نه به اون صورت ساخت و سازی داره و نه سرسبزی آنچنانی ... چیزی که اینجا رو بکر و قابل سکونت کرده فقط دریاست، دریایی به وسعت دل مردمانش، توی این شهر همه باهامون مهربون بودند، چه روزهایی که با اهالی روستاهاش به صید ماهی نرفتیم، حتی ما رو به خونه هاشون دعوت می کردند، از مهمانوازی و احترام هیچی کم نگذاشتند، با اینکه از لحاظ مالی واقعا این شهر محرومه، حتی امکانات اولیه یک زندگی معمولی رو ممکنه ببینید که یکسریهاشون ندارند، سر چهارراهها، در رستورانها و توی پیاده رو ها پر از گداست، مثل پسر بچه ای که سر راه من رو گرفت و درخواست پول کرد تا بره و دمپایی بخره ...
دل آدم واقعا میگیره از دیدن این همه ادم نیازمند و البته از اینکه یک عالمه کیسه پلاستیک و بطری آب و نوشابه و ... هممسافران و هم خود مردم این شهر براحتی در دریا می اندازند!! واقعا این شهر به فرهنگ سازی زیتدی احتیاج داره تا در کنار این همه زیبایی شهر بتونند خیلی خوب از عهده توریست ها بربیان و با جذب توریست بیشتر شهرشون بیشتر آباد کنند.
سهولت دسترسی به اماکن خوب نیست و حتما باید ماشبن سوار بشین چون نقاط گردشگری خیلی از هم فاصله دارند، برای خرید هم جای مناسبی نیست، چون بعد از تحریم ها و با بسته شدن مرزها تمام اجناس از تهران به این شهر میره و قیمت اجناس هم ردیف تهرانه، و البته میوه جات و ... قیمتشون واقعا بالاتر از تهران بود و به شخصه نمیدونم چرا اینقدر گرونی بیداد می کرد، تمیزی و بهداشت شهر خوبه، دسترسی به اینترنت هم همین طور و جاذبه هایی که همه در یک جا جمع شده اند تا دل آدمی را با خود ببرند.
#چابهار #سفرباطلوع

مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

نوع سفر:
تاریخ سفر: