Close
ازمیر
مریم رجایی
نقدها:
گزارش
ازمیر
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

برای رسیدن به ازمیر میتوان از هواپیما، قطار یا اتوبوس استفاده کرد. ازمیر یک شهر ساحلی است که بخشهای توریستی آن تقریبا به یکدیگر نزدیک است. بافت تاریخی شهر شامل منطقه کوناک میدان ساعت و مسجد کوناک و محدوده بازار تاریخی کمرالتی است. همچنین خط ساحلی و بلوار ساحلی کوردون یکی از مکانهای مورد علاقه مردم و توریستها برای پیاده روی است. بلوار ساحلی یکی از مکانهایی است که برای پیاده روی و تماشای غروب افتاب بسیار مناسب است.در امتداد خط ساحلی چندین اسکله قرار دارد که امکان جابجایی بین این اسکله ها با کشتی و بازدید از مناطق سمت دیگر شهر نیز وجود دارد و تجربه جالبی است.
آسانسور تاریخی ازمیر یکی دیگر از جاذبه های شهر است که چشم انداز بسیار زیبایی از شهر ارائه میدهد. همچنین سایت تاریخی اگورا که در مرکز شهر قرار دارد.
ایستگاه اصلی قطار ازمیر، باسمانه نام دارد اگر راحتی در جابجایی برای شما مهم است میتوانید در این محدوده اقامت کنید و فاصله حدودا 15 دقیقه ای با جاذبه ها خواهید داشت. اگر جابجایی مهم نیست محله آلسانجاک alsancak یا کوناک برای گرفتن هتل مناسب است که این محله ها پر از کافه و رستوران و صرافی هستند. محله های پاساپورت و کارشیاکا نیز روزهای زنده و شبهای پر هیاهویی دارند.
سیستم حمل و نقل داخل شهر مناسب و وسیع است و شامل مترو، اتوبوس، تراموا و کشتی است و دسترسی به بخشهای مختلف راحت است. برای استفاده از تمامی این وسایل بایستی از ازمیر کارت استفاده کنید.
برخورد مردم با توریستها خوب است و تا حد امکان به شما کمک میکنند. البته عدم اشنایی مردم محلی و حتی هتلها و رستورانها با زبان انگلیسی تا حدودی مشکل ساز است.
در نزدیکی شهر ازمیر سایت تاریخی افه سوس و روستای توریستی شیرینجه قرار دارند که میتوان با سفری یکروزه با قطار یا اتوبوس به این مناطق رسید. همچنین به شهرهای چشمه و الاچاتی نزدیک است.
مرکز خرید های مهم ازمیر عبارتند از: froum bornova , İkea ,optimum, mavibahce که همگی با مترو و اتوبوس قابل دسترسی است.
در مجموع ما سه روز در این شهر اقامت داشتیم و شهری آرام و تمیز بود. دیدنیهای ازمیر خیلی زیاد و خاص نیست اما برای یک سفرکوتاه و شهرگردی با درجه متوسط مناسب است. ما از بازدید از این شهر راضی بودیم.

مناسب برای
 • خرید

 • فرهنگی و تاریخی

 • آرامش و استراحت

 • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • فرزانه خلج

  به دلیل آنکه سفرنامه های موجود مربوط به حداقل دوسال قبل هستند من تصمیم گرفتم این سفرنامه را بیشتر به...

 • فائزه

  ازمیر یکی از شهرهای زیبای ترکیه اس که من فقط سه روز توی این شهر اقامت داشتم و به نظرم...

 • مریم رجایی

  برای رسیدن به ازمیر میتوان از هواپیما، قطار یا اتوبوس استفاده کرد. ازمیر یک شهر ساحلی است که بخشهای توریستی...

 • Mr.Traveler

  ازمیر یکی از شهرهای بزرگ ترکیه س . این شهر خودش به تنهایی جای دیدنی هست . نه باندازه استانبول...

 • سحر

  تابستون سال 96 سفری به شهر زیبای ازمیر داشتیم .شهری مدرن بامردمی با فرهنگ وشهری زنده وبا آرامش. ازمیر هتلهای...

 • علی پویان

  در تابستان ۹۸ به ازمیر سفر کردیم،از طریق خط هوایی سان اکسپرس از وان به ازمیر،فرودگاه خیلی شیک و قشنگی...

 • Mohammad Shams

  شهر ساحلی ازمیر سومین شهر بزرگ کشور ترکیه بعد از استانبول و آنکارا است. فضای شهر آرام و مدرن و...