آنتالیا یا کوش آداسی، کدام را برای سفرمان انتخاب کنیم؟

4.5
از 4 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
آنتالیا بریم یا کوش آداسی؟
19 مرداد 1401 08:00
1

سفرهای تابستانی معمولا به مقاصد ساحلی ختم می‌شوند، زیرا در این مقاصد علاوه بر تفریحاتی که سفر را لذتبخش می‌سازد، طبیعت زیبا و سواحل بی‌نظیری وجود دارد که سفر را به یک خاطره شیرین تبدیل می‌کند. در کشور ترکیه شهرهای ساحلی، نقش مهمی در صنعت گردشگری ایفا می‌کنند. بسیاری از گردشگران به خصوص ایرانیانی که قصد سفر به یکی از شهرهای ساحلی این کشور را دارند، در انتخاب میان آنتالیا یا کوش آداسی مردد می‌شوند. بسیاری بر اساس نظر مسافران این شهرها مقصد خود را انتخاب می‌کنند و برخی فقط به تحقیقات خود بسنده می‌کنند. 

با این حال عده‌ای از گردشگران تور آنتالیا را به عنوان سفری تابستانی برای خود انتخاب می‌کنند و عده‌ای دیگر برای تجربه متفاوتی از سفر به شهرهای ساحلی کشور ترکیه، تور کوش آداسی را برمی‌گزینند. این موضوع کاملا بستگی به هدف شما از سفر و علایقتان دارد. اینکه کوش آداسی بهتر است یا آنتالیا سوالی است که قرار است برای پاسخ دادن به آن شما را راهنمایی کنیم. اما آشنایی با این دو شهر می‌تواند کمک بهتری برای این تصمیم‌گیری باشد.

انتخاب شما هر چه باشد، آنتالیا یا کوش آداسی، تجربه خوبی را به دست خواهید آورد. زیرا این دو شهر زیبا از دیدنی‌ترین شهرهای ترکیه هستند. در این مطلب از بلاگ لست سکند به مقایسه میان آنتالیا و کوش آداسی از جهات مختلف می‌پردازیم تا اطلاعاتی اندک در مورد این دو مقصد تابستانی در اختیار شما قرار دهیم.

lastsecond.ir-cover-antalya-or-kusadasi.jpg

آنتالیا چگونه شهری است؟

آنتالیا که با نام آتالیا در یونان باستان شناخته می‌شد، شهر و بندری در کنار دریای مدیترانه است که در جنوب غربی ترکیه و در خلیج آنتالیا واقع شده. این شهر یکی از مناطق مهم گردشگری کشور ترکیه محسوب می‌شود. در میان ما ایرانیان نیز آنتالیا به عنوان مقصدی تابستانی شناخته شده و بسیاری، آن را برای سفرهای تفریحی خود انتخاب می‌کنند. آنتالیا به عنوان یک بندر دریایی در قرن دوم پیش از میلاد توسط آتالوس دوم فیلادلفوس، پادشاه پرگاموم تأسیس شد. این شهر در سال 1207 توسط حاکم سلجوقی ترکیه، کی خسرو تصرف شد و خیلی زود به مهم‌ترین شهر و بندر منطقه تبدیل شد. نیروهای ایتالیایی این منطقه را در سال 1919 اشغال کردند اما توسط نیروهای ملی گرای ترکیه بیرون رانده شدند.

آنتالیا با آب و هوای نیمه گرمسیری و مکان‌های باستانی فراوان در نزدیکی آن، تفرجگاه اصلی توریستی در استان ریویرای ترکیه است. شهر قدیمی آنتالیا با نام کالیچی که توسط دیوارهای مستحکمی احاطه شده است، در قله صخره‌ای کم ارتفاع مشرف به بندر قرار دارد. بناهای تاریخی قابل توجهی در این شهر قرار دارند که آن را به یکی از شهرهای محبوب ترکیه تبدیل می‌کنند. جاهای دیدنی آنتالیا بسیار فراوانند، از بناهای تاریخی دوران بیزانس گرفته تا سواحل بی‌نظیر و آرام آن. این شهر تفریحی که در جنوب ترکیه واقع شده است، گاهی اوقات به عنوان جواهر تاج این کشور در نظر گرفته می‌شود. حتی با وجود اینکه این کلانشهر همیشه در حال گسترش و توسعه است و در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر را در خود جای داده است، اما حال و هوای آرام‌تری نسبت به سایر شهرهای ترکیه مانند استانبول دارد.

lastsecond.ir-antalya.jpg
آنتالیا، شهری ساحلی در ترکیه

شهر کوش آداسی چگونه شهری است؟

کوش آداسی که در زبان ترکی به معنای جزیره پرندگان است، در خلیجی دیدنی در منطقه دریای اژه ترکیه واقع شده است و به خاطر آب درخشان فیروزه‌ای دریای اژه، سواحل شنی وسیع، آفتاب درخشان و اسکله بزرگ شناخته شده است. افسوس که یک شهر باستانی باشکوه است در کنار کوش آداسی قرار دارد. کوش آداسی همچنین مقصد اصلی کشتی‌های کروز در سواحل غربی دریای اژه است. این شهر به عنوان یکی از جذابترین شهرهای سواحل دریای اژه مشهور است و یک شهر تفریحی نیز به شمار می‌آید. مکان‌های تاریخی مهم مانند افسوس، معبد آرتمیس، الهه آرتمیس، خانه مریم مقدس، دیدیما، پرین و میلتوس در نزدیکی این شهر قرار دارند. جاهای دیدنی کوش آداسی فراوانند و هر ساله مسافران متعددی را به این منطقه می‌کشانند.

کوش آداسی امروزی در قرن شانزدهم توسط ونیزی‌ها به عنوان یک مستعمره تأسیس شده است. قلعه‌ای که در یک جزیره کوچک در این شهر قرار دارد به منظور دیدبانی در زمان بیزانس ساخته شده است. در قرون وسطی، کوش آداسی توسط ونیزی‌ها و ژنوایی‌ها اداره می‌شد. شهر برای محافظت در برابر خشونت دزدان دریایی با دیوارهای قلعه احاطه شده بود که در آن قرن‌ها در مدیترانه بسیار رایج بود. کوش آداسی به عنوان یکی از بندرهای دریایی مهم دوران باستان، آناتولی را به دریاها متصل می‌کرد و در طول قرن‌ها، مهد فرهنگ و هنر بوده است. خیابان‌های باریک و طولانی کوش آداسی پر از خانه‌های زیبا است که معماری عجیب و غریب شهر را به تصویر می‌کشد. جدا از زیبایی‌های دیدنی، کوش آداسی، رستوران‌های متنوعی دارد که غذاهای منحصر به منطقه دریای اژه را سرو می‌کنند.

lastsecond.ir-kusadasi.jpg
کوش آداسی، شهری زیبا در ترکیه

دسترسی آنتالیا بهتر است یا کوش آداسی

همانطور که می‌دانید کشور ترکیه به دلیل هم مرز بودن با کشورمان، یکی از مقاصد اصلی توریستی ایرانی‌ها محسوب می‌شود. علاوه بر دیدنی‌های بسیاری که در این کشور قرار دارد نزدیکی مسیر و همچنین تفاوت کمتر ارزهای دو کشور، ترکیه را به اولین کشور مورد نظر ما ایرانی‌ها برای سفر تبدیل می‌کند. سفر به این دو شهر تفریحی و ساحلی ترکیه بسیار آسان و از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. برخی افراد راه هوایی را برای سفر انتخاب می‌کنند که در واقع بهترین و آسانترین و البته سریع‌ترین راه است. معمولا تورهای این دو مقصد هم به صورت هوایی اجرا می‌شود.

لیست قیمت تورهای آنتالیا

اما برخی هم علاقه دارند در راه رسیدن به این مقاصد از شهرهای دیگر کشور ترکیه و جاده‌ها و روستاهایش نیز بازدید کنند که سفر زمینی مناسب هدف آن‌ها است.

  • سفر زمینی به آنتالیا: فاصله تهران تا شهر آنتالیا حدود 2 هزار و 400 کیلومتر است. اگر ساکن استان‌های شمال غربی کشور باشید، سفرتان کوتاه‌تر می‌شود. به هر حال اگر سفر خود را از تهران آغاز کنید، باید به سمت شمال غربی حرکت کرده و خود را به یکی از سه مرز، بازرگان، سرو یا رازی برسانید. پس از انجام امور مربوط به خروج از مرز، می‌توانید راهتان را در کشور ترکیه ادامه دهید و به سمت شهر آنتالیا حرکت کنید. اگر مسیر خود را بدون توقف ادامه دهید، حدود 1 روز و 5 ساعت در مسیر خواهید بود. اما می‌دانید که این موضوع امکان ندارد، زیرا معطلی در مرز و توقف برای لذت بردن از طبیعت زیبای مسیر، اجتناب‌ناپذیر است. شما در مسیر از شهرهای زیبای ترکیه مانند: وان، بیتلیس، کوزلوک، سیلوان و ده‌ها شهر و روستای دیگر عبور خواهید کرد.
  • سفر زمینی به کوش آداسی: فاصله تهران تا کوش آداسی حدود 2 هزار و 700 کیلومتر است و بر اساس مسیر انتخابی متفاوت است. همان‌طور که می‌دانید، این شهر نسبت به آنتالیا در فاصله دورتری از ایران قرار دارد و به تبع آن، زمانی که باید در مسیر رسیدن به این مقصد باشید بیشتر است. سفر به کوش آداسی هم مانند آنتالیا از راه مرزهای شمال غرب کشور، یعنی سه مرز اصلی بازرگان، سرو و رازی انجام می‌شود. اگر معطّلی در مرز و همچنین توقف‌های بین مسیر را در نظر نگیریم، برای رسیدن به شهر تفریحی و زیبای کوش آداسی حدود 1 روز و 9 ساعت در مسیر خواهید بود.

در حال حاضر هیچ مسیر ریلی برای سفر شما به طور مستقیم به آنتالیا یا کوش آداسی وجود ندارد، امّا در اوقات پر مسافر گاهی تورهای زمینی با اتوبوس برگزار می‌شود.

lastsecond.ir-antalya-road.webp
جاده‌های آنتالیا

آب و هوای آنتالیا بهتر است یا کوش آداسی؟

به دلیل نزدیکی این دو شهر به یکدیگر، تفاوت چندانی در دمای هوای آن‌ها وجود ندارد. در آنتالیا تابستان‌ها گرم، مرطوب و زمستان‌ها طولانی، سرد، مرطوب و نیمه ابری است. در طول ماه‌های بهار، آب و هوا مطبوع، با دمای 15 درجه سانتی‌گراد تا 21 درجه سانتی‌گراد است. دمای آب به طور متوسط ​​18 درجه سانتیگراد است که برای تفریحات آبی بسیار مناسب است. اگر قصد آفتاب گرفتن را داشته باشید، تابستان فصل مناسبی برای سفرتان محسوب می‌شود. با این حال، در این فصل به دلیل هجوم مسافران، سواحل آنتالیا بسیار شلوغ هستند.

جولای و آگوست، گرم‌ترین ماه‌های سال در آنتالیا محسوب می‌شوند و میانگین دما در این ماه‌ها، حدود 30 درجه سانتی گراد است. احتمال بارندگی در ماه‌های تابستان کمتر است، اگرچه به طور کلی، آنتالیا باران کمتری نسبت به باقی شهرها دارد، در زمستان‌ دمای هوای آنتالیا تا 1 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و آب دریا بسیار سرد است. در حالی که کمتر احتمال دارد در این شهر، برف را تجربه کنید اما احتمال بارش باران در این ماه‌ها بیشتر است.

اما کوش آداسی آب و هوای مدیترانه‌ای با تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های معتدل دارد. اگر به دنبال آفتاب گرفتن هستید، بهترین زمان برای بازدید از کوش آداسی بین ژوئن و سپتامبر (فصل تابستان) است. گرم‌ترین ماه سال جولای با میانگین حداکثر روزانه 32 درجه سانتیگراد و خنک‌ترین ماه سال ژانویه با میانگین حداکثر روزانه 13 درجه سانتیگراد است. کوش آداسی آب و هوای مرطوب‌‌تری نسبت به آنتالیا دارد. برای استفاده از تفریحات کوش آداسی و سواحل، بهترین زمان سفر از ماه ژوئن تا اکتبر است.

lastsecond.ir-kusadasi-antalya.png
 کوش آداسی و آنتالیا

 تورهای هوایی آنتالیا بهتر است یا کوش آداسی؟

 همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، بهترین و ساده‌ترین راه سفر به آنتالیا یا کوش آداسی، استفاده از تورهای هوایی است که توسط آژانس‌های هواپیمایی معتبر به فروش می‌رسد. این تورها شامل پرواز، ترانسفر و هتل بوده و دردسرهای سفر را کاهش می‌دهند. همچنین باعث می‌شوند برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تری برای سفر خود داشته باشید. اگر اهل چالش و کنکاش در مسیر سفر نیستید، این راه بهترین و کامل‌ترین راهی است که می‌توانید انتخاب کنید. برای استفاده از تورهای هوایی کوش آداسی یا آنتالیا باید چند مورد را در نظر بگیرید:

شرایط تورهای آنتالیا

پروازهای آنتالیا به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می‌شود. فرودگاه اصلی آنتالیا متعلق به این شهر است و حدود 13 کیلومتر با آن فاصله دارد. این فرودگاه مجهز دومین فرودگاه بزرگ ترکیه است. شما می‌توانید از ایران دو نوع پرواز را برای رسیدن به این مقصد انتخاب کنید. پرواز مستقیم و غیرمستقیم. پروازهای مستقیم پروازهایی هستند که در فرودگاه آنتالیا به زمین می‌نشینند، پروازهایی که متعلق به ایرلاین‌های کشور ترکیه هستند شامل این شرایط می‌شوند. بنابراین اگر تور خود را با یکی از پروازهای ترک خریداری کردید، مسیر کوتاه‌تر و آسانتری را انتخاب کرده‌اید در عوض گرانتر هم هستند.

اما نکته مهم این است که پروازهای متعلق به ایرلاین‌های ایرانی، مجوز به زمین نشستن در فرودگاه آنتالیا را ندارند و معمولا در فرودگاهی به نام اسپارتا فرود می‌آیند. فرودگاه اسپارتا (اسپارتا سلیمان دمیرل)، یک فرودگاه کوچک است که در 140 کیلومتری آنتالیا قرار دارد و برای رسیدن به این شهر، حدود 3 ساعت زمان احتیاج دارید. در عوض تورهایی که پروازهای غیرمستقیم دارند ارزان‌تر و به صرفه‌تر هستند.

شرایط تورهای کوش آداسی

جالب است بدانید برای حفظ اکوسیستم طبیعی شهر کوش آداسی، در این شهر هیچ فرودگاهی وجود ندارد و نزدیک‌ترین فرودگاه به آن، فرودگاه ازمیر یا فرودگاه عدنان مندرس است. در واقع در خرید تور کوش آداسی هیچ تفاوتی بین پروازهای داخلی و خارجی وجود ندارد و تمام آن‌ها در فرودگاه ازمیر به زمین می‌نشینند. فاصله فرودگاه ازمیر تا شهر کوش آداسی فقط 90 کیلومتر است که پیمودن آن با لذت بردن از مناظر جاده، بسیار آسان به نظر می‌آید. بنابراین خرید تور کوش آداسی با پروازهای خارجی، هزینه سفر شما را بیشتر خواهد کرد.

لیست قیمت تورهای کوش آداسی

مقایسه هزینه تورهای کوش آداسی و آنتالیا

مورد مهمی که ممکن است نقش مهمی را در پاسخ به سوال آنتالیا بریم یا کوش آداسی، داشته باشد، هزینه سفر به این دو شهر است. همان‌طور که می‌دانید، آنتالیا شهری شناخته شده برای تفریحات تابستانی در میان گردشگران جهان است. این شهر مملو از هتل‌های لوکس و بی‌نظیر است و طبیعتا سفر به آنتالیا با وجود این هتل‌های لوکس هزینه بیشتری دارد. در مقابل آن، کوش آداسی مقصدی کمتر شناخته شده است که برای هر بودجه‌ای، اقامتگاهی در آن وجود دارد. در میان هتل‌های لوکس کوش آداسی، هتل‌های ساده‌تری هم هستند که همان شرایط جغرافیایی را به مسافران ارائه می‌دهند. بنابراین سفر به کوش آداسی هزینه کمتری نسبت به آنتالیا دارد.

lastsecond.ir-izmir-airport.jpg
فرودگاه ازمیر و فرودگاه اسپارتا

مقایسه آنتالیا و کوش آداسی از نظر هزینه سفر و اقامت

یکی از عوامل مهم در انتخاب دو مقصد تابستانی کوش آداسی یا آنتالیا، بحث هزینه‌های سفر است. شما در سفر خود با انواع هزینه‌ها مواجه می‌شوید، از تاکسی و اتوبوس گرفته تا غذا و نوشیدنی. به همین دلیل است که بسیاری از افراد در سفرشان به یکی از این دو مقصد، هتلی را انتخاب می‌کنند که خدمات آل و یو آل را به آن‌ها ارائه دهد. با استفاده از این خدمات در هتل محل اقامت، دیگر قیمت غذا در ترکیه تاثیر چندانی در هزینه سفر شما نخواهد داشت، مگر آنکه ترجیح دهید از رستوران‌های خارج از هتل استفاده کنید.

هتل‌هایی که شامل این شرایط هستند معمولا 5 ستاره و لوکس به شمار می‌آیند. این مورد نیز مهم است که بدانید آنتالیا از نظر تعداد و تنوع این هتل‌های لوکس حرف اول را میان شهرهای ساحلی می‌زند. در هر قسمت از آنتالیا می‌توانید هتلی لوکس و با کیفیت را بیابید و البته هزینه بیشتری نیز برای اقامت در آن‌ بپردازید. البته اگر علاقه دارید سفری اقتصادی به آنتالیا داشته باشید، بوتیک هتل های آنتالیا نیز می‌توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند.

کوش آداسی اما هتل‌های اقتصادی بیشتری را برای مسافرانش در نظر گرفته است. تعداد هتل‌های لوکس در کوش آداسی اندک و انگشت شمار است. این هتل‌ها در مقابل هتل‌های لوکس آنتالیا از کیفیت پایین‌تری برخوردارند و البته هزینه کمتری نیز دارند. بوتیک هتل‌ها و هتل‌های ساده‌تری نیز در این شهر وجود دارد که امکان سفری کم هزینه را برای مسافران فراهم می‌کند. به دلیل کوچکتر بودن شهر کوش آداسی نسبت به آنتالیا، مسافت زیادی بین هتل تا شهر وجود ندارد و معمولا هزینه رفت و آمد در آن کمتر است و خیلی از دیدنی‌هایش حتی با کمی پیاده‌روی در دسترس هستند. هزینه حمل و نقل و غذا در تمام شهرهای ترکیه تقریبا یکسان است و بستگی به این دارد که کدام وسیله یا رستوران را برای دریافت خدمات خود انتخاب می‌کنید.

lastsecond.ir-antalya-and-kusadasi-hotels.png
هتل‌های کوش آداسی و هتل‌های آنتالیا

فضای شهری آنتالیا بهتر است یا کوش آداسی؟

شهر آنتالیا با مساحتی در حدود 1417 کیلومتر شهری بزرگ و پر جنب و جوش در ترکیه به شمار می‌آید. این شهر شامل مناطق مختلف آنتالیا است که هر کدام در سمتی قرار گرفته‌اند. بیشتر هتل‌ها و ریزورت‌های آنتالیا در مناطق لارا، بلک، سیده، کمر و کنیالتی قرار دارند. مسافت برخی از این مناطق تا دیدنی‌های آنتالیا زیاد است و برای بازدید از این جاذبه‌ها نیاز به صرف زمان خواهید داشت. در مقابل کوش آداسی با مساحت 492 کیلومتر مربع شهری کوچک با جمعیتی اندک است که تقریبا تمام هتل‌های آن در خود شهر قرار دارند و برای دسترسی به مرکز شهر راه‌های مختلف و ارزانی نیز وجود دارد.

بهترین مناطق آنتالیا برای رزرو هتل

کوش آداسی و آنتالیا هر دو شهری بندری با سواحل زیبا هستند. این سواحل در شهر آنتالیا به دلیل هجوم مسافران معمولا شلوغ و پرازدحام و در کوش آداسی خلوت‌تر و آرام‌تر است. البته این را نیز باید در نظر داشته باشید که تعداد سواحل در آنتالیا به مراتب بیشتر از کوش آداسی است.

شهر کوش آداسی به دلیلی قرار گرفتن روی یک تپه، سربالایی و سرازیری‌های متعددی دارد. ولی مناطق آنتالیا اکثرا هموار هستند. بسیاری از کشتی‌های کروز در ساحل شهر کوش آداسی توقف کرده و مناظر زیبایی را به وجود می‌آورند. شهر کوش آداسی چهره‌ای تاریخی‌تر از آنتالیا دارد و طبیعتش به دلیل حضور کمتر توریست‌ها بکرتر و زیباتر است. در مقابل آنتالیا فضایی مدرن‌تر دارد. در هر دو شهر، بلوارهای تزئین شده با درختان نخل زیبا، کافه‌ها و رستوران‌های متعددی وجود دارد. پس در انتخاب میان آنتالیا یا کوش آداسی تنها علایق شما است که نقش اصلی را بازی می‌کند.

Untitled-2.png
نمایی از شهر کوش آداسی و شهر آنتالیا

جاهای دیدنی آنتالیا بهتر است یا کوش آداسی؟

مطمئنا به دلیل توریستی‌تر بودن و همچنین گسترده‌تر بودن شهر آنتالیا، تعداد جاذبه‌های گردشگری آن نیز بیشتر از شهر کوش‌ آداسی است. در هر دو شهر آنتالیا و کوش آداسی جاذبه‌های مشهور دوران باستان و عصر یونان وجود دارند. همچنین این دو شهر غنی از جاذبه‌های طبیعی هستند. آنتالیا با بافت تاریخی خود یعنی شهر کالیچی، برج ساعت، دروازه هادریان، بندر قدیمی، فاسلیس، پرگ، معبد آپولو، مسجد شهرک بلک، آمفی تئاتر یونان، آسپندوس، زانتوس آنتیک کنتی، جاذبه‌های دیدنی بسیاری را در دسترس مسافرانش قرار می‌دهد، هر چند برخی از این جاذبه‌ها در فاصله زیادی از هتل‌ها قرار دارند و برای رسیدن به آن‌ها باید از تورها استفاده کنید.

جاذبه‌های طبیعی آنتالیا نیز بسیارند، زیرا این شهر طبیعت فوق‌العاده‌ای دارد. آبشارهای دودن، سواحل متعدد، چشمه‌های کارست، غار کارائین، دره پلدار و... از جمله این جاذبه‌ها هستند. بیشترین تفریحات آنتالیا مربوط به قایق سواری، گردش در پارک‌ها، رودخانه نوردی و کوهنوردی هستند.

در مقابل شهر کوش آداسی نیز یک شهر قدیمی و مهم در ترکیه به شمار می‌آید که مهمترین جاذبه تاریخی‌اش شهر باستانی افسوس است. قلعه کوش آداسی، میلتوس، پرین، دیدیما، موزه باستان شناسی افسوس از جاذبه‌های تاریخی این شهر هستند. این شهر همچنین طبیعت فوق‌العاده، سواحل بی‌نظیر و دیدنی‌های فراوانی دارد. پارک ملی دلتا آیدین، غار کاراجا، غار زئوس، غار سیرتلائینی و .. از دیدنی‌های طبیعی این شهر به شمار می‌‌آیند. اگر به تفریحات آبی مانند غواصی، استفاده از پارک‌های آبی، سافاری و .. علاقه دارید، کوش آداسی جایی است که باید به آن سفر کنید.

lastsecond.ir-antalya-vs-kusadasi.png
افسوس در کوش آداسی و تئاتر آسپندوس در آنتالیا

سواحل آنتالیا بهتر است یا کوش آداسی

در انتخاب میان دو مقصد تابستانی آنتالیا یا کوش آداسی، سواحل نقش مهمی را ایفا می‌کنند. این دو شهر به دلیل قرار داشتن در کنار دریا، مملو از سواحل زیبا و دیدنی هستند. در این سواحل، انواع تفریحات آبی وجود دارد که سفر را برای شما لذت بخش‌تر می‌کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد که آنتالیا به دلیل وسعتش و خط ساحلی طولانی‌اش، سواحل زیبا و متنوع بیشتری را در خود جای داده است. ساحل لارا به تنهایی یک جاذبه مهم در شهر آنتالیا به شمار می‌آید. در کوش آداسی نیز ساحل لیدیز بیچ از شهرت بسیاری در میان توریست‌ها برخوردار است و در فصل تابستان مملو از جمعیتی است که می‌خواهند از طبیعت زیبای این شهر لذت ببرند.

lastsecond.ir-lara-beach-and-laidies-beach.png
ساحل لیدیز بیچ در کوش آداسی و ساحل لارا در آنتالیا

مراکز خرید آنتالیا بهتر است یا کوش آداسی؟

اگر هدفتان از سفر، خرید است و میان کوش آداسی یا آنتالیا مردد شدید، باید به این موضوع اشاره کنیم که هر دو شهر مراکز خرید و بازارهای متعددی دارند، اما آنتالیا به دلیل وسعت و همچنین توریستی‌تر بودن از مراکز خرید بیشتر و مدرن‌تری برخوردار است. علاوه بر بازارهای خیابانی متعدد، بهترین و مهمترین مراکز خرید ترکیه در شهر آنتالیا قرار دارند. مراکز خرید آنتالیا از جاذبه‌های مهم این شهر به شمار می‌آیند و طرفداران بسیاری در میان توریست‌ها دارند.

در مقابل شهر کوش آداسی مرکز خرید بزرگ و قابل توجهی ندارد و مناطق خرید آن فقط به چند بازار خیابانی ختم می‌شود. معمولا افرادی که به کوش آداسی سفر می‌کنند، برای خرید به شهر ازمیر رفته و خرید‌های خود را از مراکز خرید وسیع آن انجام می‌دهند. پس اگر خرید نقش مهمی را در سفر شما ایفا می‌کند، آنتالیا مقصد مناسبی برای سفرتان محسوب می‌شود.

lastsecond.ir--shopping-mall-antalya-and-kusadasi.png
مراکز خرید کوش آداسی و مراکز خرید آنتالیا

سخن آخر

با مقایسه دو مقصد تابستانی مهم برای ایرانیان در این مطلب سعی کردیم به سوال پر تکرار آنتالیا بریم یا کوش آداسی با مقایسه پاسخ دهیم. با این حال، مهمترین عامل در انتخاب میان دو شهر کوش آداسی یا آنتالیا، هدف شما از سفر است. اگر دنبال جنب و جوش، تفریحات و خرید هستید، آنتالیا مقصد مناسب شما است. اما اگر به شلوغی علاقه چندانی ندارید و می‌خواهید سفری آرام، لذت بخش همراه با تفریحات هیجان‌انگیز و لذت بردن از طبیعت داشته باشید، کوش آداسی شهر مورد نظر شما خواهد بود. اگر به هر یک از این دو شهر سفر کردید، می‌توانید تجربیات خود را برای استفاده باقی کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. این تجربیات نقش مهمی را در انتخاب میان کوش آداسی یا آنتالیا به عنوان مقصد سفرهای تابستانی ایفا می‌کنند. در بخش نظرات حالا شما به ما بگویید که انتخابتان آنتالیا یا کوش آداسی است؟

 

تألیف: تیم نویسندگان لست سکند

غزاله مظلوم پرست
غزاله مظلوم پرست

وقتی یک رشته تحصیلی نامرتبط با شغل، ذوق دانستن، عشق به نوشتن و علاقه به گردشگری درون من به هم رسید، تبدیل به ترکیب عجیبی با عنوان «زیست‌شناس نویسنده در حوزه گردشگری» شدم! وقتی که می‌نویسم، روحم همراه نوشته‌هایم سفر می‌کند. آنچه من را دست به قلم می‌کند، عشق به سفر است. اکنون با هر نوشته، نقطه جدیدی از جهان را کنکاش می‌کنم که شاید هیچگاه موفق‌ به دیدنش نشوم!