Close
استانبول
Ehsantrips
نقدها:
گزارش
حقایقی درباره استانبول
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

شهر مساجد: در هر گوشه ای از شهر می توانید یک مسجد را بیابید. استانبول ۳۱۱۳ مسجد دارد!
سرگردان بین دو قاره: تنها شهری در جهان که همزمان در دو قاره قرار دارد: نیمی در اروپا و نیمی در آسیا. تنگه بسفر که دو قاره را از هم جدا می کند از وسط شهر استانبول عبور می کند.
پایتخت نیست: علیرغم اینکه پایتخت بیزانس، روم شرقی و عثمانی ها بوده اکنون پایتخت ترکیه نیست.
بزرگ‌ترین شهر ترکیه: استانبول ۱۳.۵ میلیون جمعیت دارد و یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیاست.
ایاصوفیا: یک مسجد و کلیسا در دل هم! این بنای تاریخی که نماد استانبول است و دومین موزه پربازدید این شهر، ابتدا کلیسا بود و بعد تبدیل به مسجد شد و اکنون هم موزه است!
بازار شلوغ: بازار قدیمی و سرپوشیده استانبول ۵۶۰ سال است که فعالیت می کند و روزانه ۳۰۰ هزار بازدید کننده دارد. این بازار در سال ۲۰۱۴ با بیش از ۹۱ میلیون بازدیدکننده جذاب ترین جاذبه گردشگری دنیا بود.
شهر لاله ها: استانبول زادگاه گل لاله است و از اینجا به وین و سپس هلند راه یافت. در پارک ها و فضای سبز این شهر می توانید لاله ها را ببینید.
استانبول برفی: اگرچه استانبول با دریاهای مختلف احاطه شده اما در این شهر برف هم می بارد و استانبول برفی هم بسیار جذاب و دیدنی است.
سومین سیستم حمل و نقل زیرزمینی دنیا: استانبول یکی از قدیمی ترین سیستم های حمل و نقل زیرزمینی دنیا را دارد پس از لندن و نیویورک.
شهر بهداشتی: استانبول در دوره عثمانی بیش از ۱۴۰۰ توالت در سرتاسر شهر داشت و اکنون هم در جای جای این شهر سرویس های بهداشتی یافت می شود!
دستمایه داستان های جنایی: آگاتا کریستی رمان قتل در قطار سریع السیر شرق را در هتل پرا استانبول نوشت. این قطار هم بین پاریس و استانبول تردد می کرد.
شهری با نام های مختلف: نام شهر ابتدا بیزانتیوم و سپس توسط کنستانتین امپراطور روم شرقی به عنوان پایتخت انتخاب و نام آن کنستانتینوپل یا قسطنطنیه (به عربی) شد. از سال ۱۹۳۰ نام شهر بطور رسمی به استانبول تغییر یافت.
مقصد محبوب گردشگران: استانبول به عنوان یکی از مقصدهای محبوب گردشگران برای تعطیلات است.
فوتبالی ترین شهر ترکیه: فوتبال ترکیه در شهر استانبول خلاصه می شود با سه تیم بزرگ گالاتاسرای، بشیکتاش و فنرباغچه!

مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر: