Close
کرمان
ثمین شهرستانی
نقدها:
گزارش
دیار کریمان
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

شهر کرمان مرکز استان کرمان یکی از کلان شهرهای ایران است.دارای آب و هوای خشک که به تناسب فصل گرم و یا سر میشود.این شهر را جزو شهرهای تاریخی ایران می‌دانند.اسم قدیمی آن گواشیر بوده که این نام منتسب به اردشیر شاه می باشد.
در نگاه اول کرمان را شهری در حال توسعه می بینید،پل های در حال ساخت،ساختمان های نیمه کاره،بزرگراه های در دست احداث اما کمی که در دل شهر پیش میروید و وارد بافت تاریخی میشوید ،قدمت و کهنسالی شهر برایتان ملموس میشود.خیابانی که در آن قسمتی از حصار کرمان قرار دارد، یخدانی که گوشه پیاده رو حل خوش کرده،بنایی با سر درب زیبای کاشی کاری ترکیبی از رنگهای قهوه ای و ابی که کتابخانه مرکزی کرمان می‌خوانندش اما سابق بر آن کارخانه ریسندگی بوده،خانه هایی تاریخی مربوط به دوره قاجار،اتشگاه و ....
شگفتی اصلی که البته مجموعه بینظیر گنجعلی خان هست.کلوت های شهداد بی‌نظیرترین کویر در سطح کشور است که در سفر به کرمان نباید از دستش داد.در سفر به کرمان توریست زیاد خواهید دید که حتی بسی خوشحالی و امیدواری است.
مردم مهربان کرمان دلیل اصلی جذابیت شهرند،نام دیار کربمان کاملا برازنده این شهر است.نکته جالب وجود اتوبوس مخصوص معلولین در سطح شهر بود.
سوغات های جذاب و متفاوت و خوشمزه کرمان دلیل دیگر جذابیت این شهر است.
صنایع دستی شهر خوش رنگ و لعابند از صنایع دستی مسی گرفته تا پته و قالیچه های معروف کرمان.
البته که کرمان خوشمزه جاتی مانند کلمپه،قطاب پسته و قاووت هم دارد.
دسترسی به کرمان از طریق مسیر ریلی و هوایی بسیار راحته.

مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر: