Close
کرمان
Atii
نقدها:
گزارش
کرمان
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

کرمان یکی از شهرهای کویری ایرانه که مقصد مناسبی برای گردشگری محسوب میشه. این شهر قدمت زیادی داره و آثار زیادی در شهرهای مختلف این استان از جمله کرمان هست که نشون دهنده قدمت کرمان هست.
در شهر کرمان میشه از راسته بازار دیدن کرد که شامل بازار ارگ، بازار گنجعلیخان، بازار اختیاری، بازار وکیل، بازار مظفری، بازار مس فروش ها، و ... هست. مجموعه گنجعلیخان که در زمان صفویه ساخته شده اصولا مورد بازدید گردشگران قرار میگیره که شامل حمام، کاروانسرا، ضرابخانه یا موزه سکه، آب انبار، مسجد و میدان هست.
آرامگاه مشتاقیه در کرمان جاییه که میشه ساعت ها نشست و از فضای مثبتش لذت برد.
گنبد جبلیه در شرق کرمان قرار داره که گنبد سنگی هست و در حال حاضر فضای داخل گنبد به عنوان موزه سنگ استفاده میشه. یخدان های مویدی، زریسف و جو مویدی که در کویر اهمیت زیادی داشتن و ساختمان و معماری جالبی دارن. در نزدیکی شهر کرمان باغ فتح آباد هست که جای بسیار زیبایی برای تفریح در شب هست.
اگه اهل موزه گردی باشین؛ باغ موزه هرندی، موزه ذوالفقار، موزه هنرهای معاصر صنعتی، موزه سکه، موزه آتشکده زرتشتیان، موزه دفاع مقدس و ... جاهایی هستن که میتونین بازدید کنین.
همچنین کرمان رستوران، فست فود و کافه های زیادی داره که بعضی از اون ها فضاهای سنتی خیلی قشنگی دارن و میشه برخی غذاهای بومی کرمان رو اونجا تجربه کرد.

مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر: