Close

نقد و بررسی کرمان (شهر)


میانگین امتیاز:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش
  کرمان ، شهر شگفتی های تاریخی و طبیعی
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  کرمان شهر شگفتی های تاریخی و طبیعی است .
  طبیعت پیرامون کرمان ، دوگانگی شگفتی دارد . کوهستانی برفگیر و سردسیر در کنار کویری سوزان و تفتیده در مجاورت هم در قسمت شرقی کرمان قرار گرفته اند .
  در حالی که کوهستان های سردسیرو مرتفعی مانند کوه هزار و جوپار در مجاورت جنوب کرمان قرار گرفته اند خود شهر کرمان به عنوان یک شهر کویری دارای آب انبارها و بادگیرهای تاریخی می باشد .
  آثار تاریخی متنوعی از دوره سلجوقیان ، صفویه و قاجار در شهر کرمان وجود دارد .
  بافت قدیم کرمان و بازارتاریخی این شهر از جمله طویل ترین و وسیع ترین بافت های تاریخی در کشور است .
  موزه هنرهای تجسمی شهر کرمان دارای آثار هنری زیادی از هنرمندان به نام و مشهور ایرانی و خارجی است و از نظر تنوع و ارزش آثار بعد از موزه هنرهای معاصر تهان در رده دوم در کشور قرار دارد .

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  امیربهادر
  نقدها:
  گزارش
  کرمان زیبا
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار گنجعلی خان یکی از بناهای معروف مجموعه گنجعلی خان کرمان می باشد. گنجعلی خان یکی از حاکمان در زمان شاه عباس بوده است. ادویه فروشی های بازار که تا چشم کار می کند گونی هایی از ادویه‌های رنگارنگ در جلوی مغازه‌ها چیده شده است . در گذر از کنار هر حجره بوی ادویه جدیدی به مشام می رسید. از بوی تند فلفل تا بوی آویشن کوهی ...از زردی زردچوبه تا چوب دارچین و گیاه آلوئه ورا ... هر کدام تابلویی با خواص درمانی و طریقه مصرف در گونی خود داشتند. اکثر حجره‌ها قاووت، که در لهجه کرمانی به آن قُووِتو میگویند را برای فروش داشتند. بازار از میدان ارگ شروع و تا  به میدان مشتاقیه ختم می‌شود. پس از گشتی در بازار گنجعلی خان ،به گنبد جبلیه رفتیم. گنبدی هشت ضلعی در دشتی سبز که قدمت آن به پیش از اسلام باز می گردد. این گنبد تماما از سنگ ساخته شده و در داخلش نیز موزه سنگ برپا بود. کوچکترین سنگ قبر کشف شده در استان کرمان نیز در این گنجینه نگهداری می‌شود.
  به بازار مسگری‌های کرمان رفتیم. مسگران این بازار در زمان قدیم تمامی ظروف کاربردی را از مس ساخته و قلم زنی می کردند اما امروزه به دلیل گران شدن مس و جایگزین شدن ظروف چینی و سرامیکی، به تولید وسایل تزیینی و دکوری با مس می پردازند.
  سوغات معروف کرمان،شیرینی اصیل این شهر به نام کُلمپه خریدم که شبیه به کلوچه های خودمون بود با این تفاوت که در میان آن از خرمای چرخ شده با عطر هل استفاده می کند که طعم لذیذی رو به همراه چای دارد.
   به آتشکده زرتشتیان کرمان رفتیم که موبد آنجا از قدمت‌اش توضیح داد:که این آتش نزدیک به ۱۱۲۲ ساله که خاموش نشده است.بعد از آتشکده راهی شهر ماهان شدیم. باغ شاهزاده ماهان چون نگینی در میان کویر می درخشید یکی از 9 باغ ایرانی که در یونسکو به ثبت رسیده و قدمتش به دوره قاجار می رسد. این باغ شگفت انگیز بود پله پله رو به بالا و صدای فواره ها و جوش و خروش آب و سرسبزی چشمگیر.

  و بعد به شهر تاریخی بم رفتیم. در محیط بیرونی آن ، یک بازارچه کوچک محلی بود که غذاهای سنتی را معرفی و می فروختند . این بنا بزرگترین سازه خشتی جهان می باشد که عظمت آن وصف نشدنی است.
  گنبد جبلیبه ،آتشکده ، ارگ بم ، باغ شاهزاده ماهان، موزه حمام گنجعلی خان،یخدان مویدی،باغ هرندی،قلعه دختر از جاذبه های کرمان است
  #لستگرام#لستسکند#گلفام_سفر

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  Dreamer
  نقدها:
  گزارش
  کرمان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  کرمان شهری پر از تاریخ و مملو از جاذبه های بی نظیر که شاید به نسبت سایر شهرهای ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته . استان کرمان ، از اونجا که در مناطق کویری قرار گرفته آب و هوای کویری داره ، استان پهناوری که اگر قصد دیدن تمام جاذبه های اونو داشته باشید بیشتر از یک هفته زمان میبره ، ما به مدت ۴ شب و ۵ روز در کرمان موندیم و فقط تونستیم جاذبه های خود کرمان رو ببینیم بعلاوه ی ماهان . به خیلی از جاها از جمله بم ، شهر بابک ، کویر لوت و... نرسیدیم . با ورود به شهر کرمان با اینکه عید نوروز بود ، با خلوتی دور از تصوری مواجه شدیم ، خیابان های شهر عریض و خلوت بودند ، تقریبا ترافیکی در شهر وجود نداشت . ما برای اقامت هتل پارس رو انتخاب کردیم ، هتل نسبتا خوبیه ولی از تمام جاذبه های شهر فاصله داره و بهتره ماشین داشته باشید برای گشت و بازدید از شهر . اگر بخوام از حسم بگم ، وقتی وارد کرمان شدیم کمی تو ذوقم خورد ، برای مایی که تو تهران و شلوغی زندگی میکنیم ، اون خیابون های عریض که توش ماشینی نبود کمی دلگیر به نظر میومد . اما به محض بازدید از اولین جاذبه تو شب اول ، اونم باغ فتح آباد ، حسم کاملا عوض شد و مطمئن شدم اینجا بهترین شهری بود که میتونستیم انتخاب کنیم. برای همینه که معتقدم کرمان همیشه چیزی برای غافلگیر کردن آدم داره . از بازار بی نظیرش که همیشه عطر و بوی قاووت رو به یاد من میاره ، تا بناهای تاریخی کم نظیرش با قدمت چند صد ساله که کمتر کسی هست با دیدن این هنر و معماری شگفت زده نشه ، و ماهان و باغ شازده که بهترین توصیف براش بهشتِ وسطِ کویره، تا لهجه ی زیبای مردمش ، همه و همه کنار هم جمع شدن تا این شهر به عنوان یکی از بهترین سفرهام تو ذهن من موندگار کنن.
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  کرمان شهری دیدنی
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  کرمان یکی از شهرهای جنوبی کشور است که به واسطه رقبایی مانند اصفهان و شیراز کمتر مورد توجه قرار میگیرد. کرمان و اطراف ان دیدنیهای زیادی دارد و حتما بایستی ان را در لیست سفرهایتان قرار دهید. در داخل شهر میتوانید از مجموعه گنجعلی خان، موزه های متعدد، گنبد جبلیه و ... دیدن کنید. در نزدیکی کرمان نیز شهر معروف ماهان قرار دارد که باغ شازده ان زبانزد خاص و عام است که بسیار منحصر بفرد است. همینطور میتوانید به سمت شهداد بروید و از کلوتهای حیرت انگیز دیدن کنید. ارگ بم و ارگ راین هم به تنهایی میتوانند دلیلی برای سفر به این منطقه باشند. برای دیدن کرمان و اطراف ان حداقل به سه روز زمان نیاز دارید. برای اقامت در کرمان میتوانید انواع هتلها و همچنین بوم گردیها را پیدا کنید. مردم کرمان مهربان و خونگرم هستند و شما را راهنمایی خواهند کرد. رستورانهای خوب و زیادی در کرمان وجود دارد و غذای محلی این شهر که بزقرمه نام دارد را میتوانید امتحان کنید که طعم جالب و لذیذی است. سوغاتی کرمان زیره، کلمپه و قاووت است همچنین میتوانید پته دوزی های بسیار زیبایی را خریداری کنید . در مجموع کرمان میتواند یک مقصد جذاب برای سفر نوروزی باشد که مانند برخی از شهرها بیش از حد نیز شلوغ نیست.
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  گشتی در بزرگترین استان ایران
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر کرمان، مرکز بزرگترین استان ایران با قدمتی متعلق به چندین دوره و نسل و دین و آیین است. کرمان جاذبه های دیدنی زیادی دارد که مهمترین آنها مجموعه گنجعلیخان، باغ فتح آباد آتشکده زرتشتیان در خود شهر کرمان و باغ شاهزاده و آرامگاه شاه نعمت اله ولی در ماهان، ارگ راین و آشارهای راین و ارگ بم، کویر و کلوت های شهداد هستند که این جاذبه ها در فاصله یک تا سه ساعتی از شهر کرمان قرار دارند.
  از نظر رفت و آمد، با توجه به اینکه با ماشین شخصی به کرمان رفته بودیم، در خصوص حمل و نقل عمومی نمی توان اظهار نظر کرداما برخی از خیابان های مطرح شهر ترافیک بسیار سنگینی داشتند که بسیار زمانبر بود. در شهر کرمان رستوران های زیادی وجود دارد که انواع غذا با قیمت های مناسب ارائه داده می شود.
  معروفترین سوغات شهر کرمان شیرینی کلمپه، قوتو و زیره است که با کیفیت های بسیار خوب در بازار سنتی گتجعلیخان و شیرینی فروشی های سنتی عرضه می شود.
  شهر کرمان دارای چندین هتل با قیمت های متفاوت بوده که مهمترین آنها هتل پارس و هتل جهانگردی هستند.

  مناسب برای
  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  Atii
  نقدها:
  گزارش
  کرمان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  کرمان یکی از شهرهای کویری ایرانه که مقصد مناسبی برای گردشگری محسوب میشه. این شهر قدمت زیادی داره و آثار زیادی در شهرهای مختلف این استان از جمله کرمان هست که نشون دهنده قدمت کرمان هست.
  در شهر کرمان میشه از راسته بازار دیدن کرد که شامل بازار ارگ، بازار گنجعلیخان، بازار اختیاری، بازار وکیل، بازار مظفری، بازار مس فروش ها، و ... هست. مجموعه گنجعلیخان که در زمان صفویه ساخته شده اصولا مورد بازدید گردشگران قرار میگیره که شامل حمام، کاروانسرا، ضرابخانه یا موزه سکه، آب انبار، مسجد و میدان هست.
  آرامگاه مشتاقیه در کرمان جاییه که میشه ساعت ها نشست و از فضای مثبتش لذت برد.
  گنبد جبلیه در شرق کرمان قرار داره که گنبد سنگی هست و در حال حاضر فضای داخل گنبد به عنوان موزه سنگ استفاده میشه. یخدان های مویدی، زریسف و جو مویدی که در کویر اهمیت زیادی داشتن و ساختمان و معماری جالبی دارن. در نزدیکی شهر کرمان باغ فتح آباد هست که جای بسیار زیبایی برای تفریح در شب هست.
  اگه اهل موزه گردی باشین؛ باغ موزه هرندی، موزه ذوالفقار، موزه هنرهای معاصر صنعتی، موزه سکه، موزه آتشکده زرتشتیان، موزه دفاع مقدس و ... جاهایی هستن که میتونین بازدید کنین.
  همچنین کرمان رستوران، فست فود و کافه های زیادی داره که بعضی از اون ها فضاهای سنتی خیلی قشنگی دارن و میشه برخی غذاهای بومی کرمان رو اونجا تجربه کرد.

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش
  دیار کریمان
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر کرمان مرکز استان کرمان یکی از کلان شهرهای ایران است.دارای آب و هوای خشک که به تناسب فصل گرم و یا سر میشود.این شهر را جزو شهرهای تاریخی ایران می‌دانند.اسم قدیمی آن گواشیر بوده که این نام منتسب به اردشیر شاه می باشد.
  در نگاه اول کرمان را شهری در حال توسعه می بینید،پل های در حال ساخت،ساختمان های نیمه کاره،بزرگراه های در دست احداث اما کمی که در دل شهر پیش میروید و وارد بافت تاریخی میشوید ،قدمت و کهنسالی شهر برایتان ملموس میشود.خیابانی که در آن قسمتی از حصار کرمان قرار دارد، یخدانی که گوشه پیاده رو حل خوش کرده،بنایی با سر درب زیبای کاشی کاری ترکیبی از رنگهای قهوه ای و ابی که کتابخانه مرکزی کرمان می‌خوانندش اما سابق بر آن کارخانه ریسندگی بوده،خانه هایی تاریخی مربوط به دوره قاجار،اتشگاه و ....
  شگفتی اصلی که البته مجموعه بینظیر گنجعلی خان هست.کلوت های شهداد بی‌نظیرترین کویر در سطح کشور است که در سفر به کرمان نباید از دستش داد.در سفر به کرمان توریست زیاد خواهید دید که حتی بسی خوشحالی و امیدواری است.
  مردم مهربان کرمان دلیل اصلی جذابیت شهرند،نام دیار کربمان کاملا برازنده این شهر است.نکته جالب وجود اتوبوس مخصوص معلولین در سطح شهر بود.
  سوغات های جذاب و متفاوت و خوشمزه کرمان دلیل دیگر جذابیت این شهر است.
  صنایع دستی شهر خوش رنگ و لعابند از صنایع دستی مسی گرفته تا پته و قالیچه های معروف کرمان.
  البته که کرمان خوشمزه جاتی مانند کلمپه،قطاب پسته و قاووت هم دارد.
  دسترسی به کرمان از طریق مسیر ریلی و هوایی بسیار راحته.

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • راین
  راین
  کاربر لست سکند
  فروغ بختیاری
  نقدها:
  گزارش
  راین شهری زیبا در حاشیه کویر
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  راین شهر کوچک و زیبایی در استان کرمان است که در حاشیه کویر قرار داره. لبنیات محلی اش معروفه. یه امامزاده در میدانی در وسط شهر داره. ارگ تاریخی و آبشار راین از جاذبه های گردشگری این شهر هستند. البته روستاهای بسیار زیبایی در دامنه کوه هزار قرار دارند. مثل روستای گیشیگان. روستای گیشیگان سد و آبشار زیبایی داره که دیدنش خالی از لطف نیست. راین بین جیرفت و کرمان قرار گرفته. خود شهر آب و هوای کویری و کم باران داره ولی بواسطه کوه هزار آب های روان زیادی در اطراف آن وجود داره که به این شهر طراوت می بخشد.

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • راین
  راین
  کاربر لست سکند
  فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  راین ، پردیس کویر
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  راین شهری تاریخی و توریستی در استان کرمان است که در دامنه کوه هزار ، مرتفع‌ترین قله جنوب ایران واقع شده و به واسطه قرار گرفتن در دامنه کوه آب و هوایی معتدل و کوهستانی دارد و در تابستان ها با آب و هوای خنک بسیار مورد توجه گردشگران است از جمله گردشگرانی که از گرمای طاقت فرسای شهرهای کویری اطراف به اینجا پناه می آورند.
  این شهر با داشتن آب و هوای عالی، آبشار و چشمه‌های آب معدنی به پردیس کویر مشهور شده است.
  راین سرزمین چنارهای بلند است که بعضی از آنها بیش از هزار سال قدمت دارند. علاوه بر چنار درختان بید، انار، سیب، گلابی و توت به وفور در این شهر یافت میشود.
  این شهر جاذبه های گردشگری زیادی دارد که از جمله آنها میشود به موارد زیر اشاره کرد :
  ارگ راین ، آبشار راین ،آبشار گیشیگان، کوه هزار، دهانه‌های آتشفشانی راین، امامزاده شیرخدا، امامزاده سیدعلی و مسجد جامع

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • منوجان
  منوجان
  کاربر لست سکند
  Yannar
  نقدها:
  گزارش
  منوجان(مینو جهان)
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهرستان منوجان در فاصله ی ۴۰۰ کیلومتری جنوب غربی کرمان و ۱۵۵ کیلومتری جیرفت قرار گرفته ودر دشتی گرم و مرطوب و نسبتاوسیع واقع شده است.
  از جاذبه های این شهر امامزاده محمد صالح از نوادگان حضرت علی(ع) و قلعه ی تاریخی منوجان که در مرکز شهرستان واقع شده است و قدمت آنرا به ساسانیان داده اند.
  باغ روضه ارم نیز در دوازده کیلومتری جنوب منوجان واقع است که باغی است پوشیده از درختان تنومند انبه و جم و نخل های خرما و نهر های زیباکه دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

  مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  Yannar
  نقدها:
  گزارش
  کرمان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  کرمان یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان کرمان پهناورترین استان ایران درجنوب شرقی این کشور واقع است. کرمان یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان کرمان پهناورترین استان ایران درجنوب شرقی این کشور واقع است. از جاذبه های زیبای شهر میشود به مجموعه گنجعلی خان اشاره کرد. مجموعه گنجعلی‌خان کرمان دارای چندین بنای مختلف است که از عهد صفوی به یادگار مانده است. این مجموعه به همت گنجعلی خان که حاکمی در دوران شاه عباس صفوی بود، ساخته شد. مجموعه گنجعلی‌خان کرمان، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۴۷ ثبت ملی شده است و از دیگر جاذبه های این شهر میشود به حمام وکیل و گنبد جبلیه و یخدان موئدی و مشتاقیه و موزه هرندی و موزه مطبوعات و مجموعه حاج علی آقا و مسجد ملک وموزه زرتشتیان و امامزاده شاهزاده محمد و...نام برد.گذشته از مردم مهربان و خونگرم این شهر زیبا از سوغات این شهر که قاووت و کلمپه و زیره و ظروف مسی و برنجی و پته دوزی های زیبا و فرش و پسته نمیشود گذشت.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  ناصر
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیبای کرمان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  هر یک از جوامع ایرانی؛ از جاذبه های اجتماعی خاص خود برخوردار هستند. شیوه معیشت عشایر، جشن ها و آیین های سنتی و باستانی، غذاهای محلی، شیرینی های خانگی و آداب و رسوم حاكم بر مراسم های مختلف از جمله جاذبه های اجتماعی مناطق مختلف ایران هستندكه همگی برآیند شیوه زندگی اجتماعی مردمان هر ناحیه است. زیست بوم های عشایری از فضاهای جالب توجه استان كرمان است كه می تواند در خدمت توسعه گردشگری قرار بگیرد. در استان کرمان همانند دیگر مناطق ایران جشن ها و آیین ها به سه دسته ی ملی، محلی و مذهبی تقسیم می شوند که در میان جشن های ملی؛ نوروز باستانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. استان کرمان همانند سایر استان های ایران؛ از انواع غذاهای سنتی و خوش طعم برخوردار است كه برخی از آن‌ها در مناسبت‌های ویژه و تعداد بسیاری نیز به شكل عادی در طی سال تهیه می‌شود. استان کرمان در لایه های مختلف اجتماعی خود از جاذبه های كم نظیر و زیبایی برخوردار است كه آشنایی با آن ها از مهم ترین ویژگی های گردشگری است.
  مكان های دیدنی و تاریخی استان كرمان عبارتند از: كویر لوت, رودخانه هلیل رود, كوه های هزار, جوپار, لاله زار, باغ بالا, خیبر, قبله, ارگ بم, خرابه های شهر كمادین, گنبد جبلیه, مقبره خواجه اتابك, قلعه قهقه, قلعه كهنه, گنبد مشتاقیه, مسجد ملك, مسجد جامع, مسجد امام, قلعه سودك, گورستان دژیمند, باغ شاه زاده ماهان, مزار شاه نعمت الله ولی, قلعه ستگ, زیارت گاه شاه زاده حسین, حمام گنج علی خان, مجموعه وكیل, مجموعه ابراهیم خان, میدان گنج علی خان, مسجد چهل ستون, آتشكده شاه فیروز, قلعه اردشیر, قلعه دختر, موزه سكه, قلعه راین, ارگ جدید بم, گنبد سبز, تخت دریا قلی بیك و بازار كرمان.

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات شبانه

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کرمان
  کرمان
  کاربر لست سکند
  محمود رضایی
  نقدها:
  گزارش
  کرمان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام.کرمان شهری زیبا و کویری در جنوب شرقی ایران با جاذبه های تاریخی و طبیعی زیاد و مردمی خون گرم و مهمان نواز.از مشهورترین مکانهای دیدنی کرمان میتوان مجموعه بازار بزرگ کرمان (بازارهای گنجعلی‌خان، اختیاریه، وکیل، سردار)
  مجموعه گنجعلی‌خان (شامل حمام، آب‌انبار، مسجد و مدرسه و ضرابخانه)
  مجموعه وکیل (شامل بازار، حمام و کاروانسرا)
  ارگ راین(بزرگترین بنای خشتی جهان بعد از ارگ بم)
  قلعه اردشیر
  گنبد جبلیه
  باغ شاهزاده (ماهان)
  کلوت های شهداد
  تل گندم بریان اشاره کرد.حتما برای سفرهای آینده سری به کرمان بزنید.با هر نوع سلیقه گردشگری که باشید میتونید توو کرمان لذت ببرید و به هدفتون برسید

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: