فاصله قشم تا پرترددترین مسیرها

4.5
از 6 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت - جایگاه K - دسکتاپ
جزئیات رفت و آمد پرترددترین مسیرهای قشم
15 آذر 1400 08:00
3

 پاییز و زمستان که می‌شود، هوای جنوب به تعادل می‌رود و نسیم‌های مطلوبش شروع می‌شود. البته که هر فصلش زیبایی‌های خودش را دارد امّا می‌توان گفت فصل‌های سرد اوقات پرطرفدار جنوب ایران است و مسافران زیادی تصمیم به سفر می‌گیرند. از بین شهرهای جنوبی، جزیره قشم را می‌توان یکی از محبوبترین‌شان نامید که از هر کجای کشور با تور قشم یا هر وسیله دیگری به این جزیره اسرارآمیز سفر می‌کنند. از این جهت مهم است که فاصله قشم را از پرترددترین مسیرها بدانیم. دانستن فاصله قشم از جاهایی که قصد دیدنشان را داریم به ما کمک می‌کند برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم تا زمان را کمتر از دست دهیم.

08.jpg

با توجه به اینکه بسیاری از تهران تصمیم می‌گیرند به جزیره قشم سفر کنند، فاصله قشم تا تهران را هم در کنار فاصله قشم تا کیش، هرمز و جاذبه‌های مهم دیگری مثل درگهان گفته‌ایم که حدود مسیرها و زمانی که از شما می‌گیرد را بهتر درک کنید. در ادامه همراه لست سکند باشید تا فاصله قشم تا پرترددترین مسیرهای اطرافش را بررسی کنیم.

روش‌های سفر به قشم از تهران

روش‌های گوناگونی برای سفر به قشم وجود دارد و با توجه به فاصله شهر مبدأ از قشم می‌توان از هواپیما، قطار، اتوبوس و خودرو شخصی برای سفر به این مقصد گردشگری استفاده کرد. با توجه به اینکه معمولا تهران مبدأ بیشتر تورهای قشم است، روش های سفر به قشم را از مبدأ تهران بررسی می‌کنیم.

مسیر زمینی تهران به قشم

همانطور که در راهنمای سفر قشم هم توضیح دادیم، مسیر زمینی قشم را با ماشین شخصی، قطار و اتوبوس می‌توان رفت امّا معمولا این مسیرها به بندر عباس ختم می‌شود و از آنجا باید بخشی از مسیر را با قایق و وسایل نقلیه دریایی در آب طی کنید تا به جزیره قشم برسید:

  • خودرو شخصی: فاصله قشم تا تهران با اتومبیل شخصی 1383.3 کیلومتر و حدودا معادل 16 ساعت 20 دقیقه رانندگی است. کوتاه‌ترین مسیری که می‌توان در نظر گرفت، مسیر اتوبان خلیج فارس است. در این مسیر شما از شهرهای قم، کاشان، اصفهان، یزد، شهر بابک، سیرجان، بندرعباس عبور خواهید کرد. از بندرعباس، وارد بزرگراه بندرعباس – بندر خمیر می‌شوید، نرسیده به بندر خمیر باید به سمت خروجی جاده قشم رفته و خودتان را به اسکله بندرپل برسانید. در اسکله بندرپل می توانید به کمک کشتی‌های حمل مسافر 28 دقیقه مسیر دریایی را بگذرانید تا به جزیره زیبای قشم برسید.

  • قطار: اگر قرار باشد از تهران تا قشم را با قطار طی کنید، بلیط‌تان را باید به مقصد بندر عباس بگیرید و از آنجا توسط اسکله شهید حقانی به جزیره قشم بروید. مسیر زمینی تهران به قشم با قطار نزدیک به 18 تا 20 ساعت طول می‌کشد و از مسیر این استان‌ها می‌گذرد: تهران، کاشان، یزد، کرمان، هرمزگان. مسیر دریایی هم حدود بیست تا نیم ساعت معمولا طول می‌کشد. در حال حاضر حرکت قطارهای قشم ساعت 3 ظهر است و حوالی ساعت 10 صبح به مقصد می‌رسد.

  • اتوبوس: بدون شک مسیر اتوبوس تهران به قشم سختی‌های بیشتری دارد و طولانی‌ است. اگر بخواهید مسیر زمینی تهران به قشم را طی کنید، لازم است بلیط اتوبوس را از تهران به مقصد بندر عباس، بوشهر یا حتّی فارس بگیرید. در نهایت خودتان را باید به اسکله شهید حقانی بندر عباس برسانید و از آنجا به جزیره قشم بروید.

مسیر هوایی تهران به قشم

سفر به قشم به وسیله هواپیما علاوه بر اینکه نسبت به مسیر زمینی آسان‌تر است، به دلیل مدت زمان کمتری که در مسیر هستید سبب می‌شود زمان بیشتری را در قشم سپری کنید. همچنین به این دلیل که در مسیر هوایی تهران به قشم دیگر مسائل مربوط به گذر از بنادر وجود ندارد. فاصله قشم تا تهران با پرواز بسته به نوع شرکت هواپیمایی بین 1 ساعت و 40 دقیقه تا 2 ساعت متغیر است. البته مشکل سفر هوایی قشم، دور بودن فرودگاه قشم از مرکز جزیره است.

لندینگ کرافت قشم
لندینگ کرافت قشم

فاصله قشم تا کیش

جزیره کیش، یکی از جزایر خلیج فارس در استان هرمزگان و از محبوب ترین مقصدهای گردشگری است. در صورتی که قصد سفر از کیش به قشم یا بالعکس کردید می‌توانید به صورت زمینی این کار را انجام دهید. فاصله جزیره قشم تا کیش از نظر جغرافیایی حدود 190 کیلومتر است اما برای سفر از قشم به کیش یا بالعکس باید مسافت زمان‌بر و طولانی‌تری را طی کرد.

برای سفر زمینی از قشم تا کیش باید ابتدا خود را به بندر لافت قشم برسانید و با طی کردن یک مسیر دریایی حدودا 1 ساعته به بندر پل برسید. سپس از بندر پل در مسیر جاده‌ای به سمت بندر لنگله، چارک یا آفتاب عازم شوید. در نهایت از طریق یکی از بندرهای گفته شده از یک مسیر دریایی خود را به کیش برسانید. برای رسیدن به قشم تا کیش دست کم باید 7 ساعت در راه باشید و یک مسیر جاده‌ای و دو مسیر دریایی را طی کنید، زیرا هیچ مسیر مستقیمی از کیش به قشم یا بالعکس وجود ندارد. البته پیش از برنامه‌ریزی برای رفتن به جزیره کیش بهتر است راهنمای سفر به جزیره کیش را بخوانید تا درباره‌ سفر به آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

فاصله قشم تا کیش lastsecond.ir.jpg
فاصله قشم تا کیش در نقشه

 

فاصله قشم تا درگهان

درگهان یکی از شهرهای استان هرمزگان و از توابع بخش مرکزی قشم محسوب می‌شود، درگهان به دلیل مراکز خرید متعدد و خوش قیمتی که دارد پایه ثابت قشم گردی بسیاری از گردشگران است و جزو بهترین مراکز خرید قشم محسوب می‌شود. این شهر در فاصله 27 کیلومتری مرکز قشم قرار دارد و با اتومبیل شخصی می‌توان با 30 دقیقه رانندگی به آن رسید.

 

عکس درگهان قشم
عکس درگهان قشم
فاصله قشم تا درگهان.jpg

فاصله قشم تا درگهان در نقشه

 

فاصله فرودگاه قشم تا درگهان

شهر درگهان در شمال شرقی قشم واقع شده است و همانطور که گفته شد بسیاری از گردشگران در قشم گردی خود برای خرید کردن به این شهر سر می‌زنند. از آنجایی که فرودگاه قشم در مرکز جزیره و شهر درگهان در شمال شرقی جزیره قرار گرفته است، فاصله قابل توجهی میان این دو وجود دارد. به طور حدودی می‌توان گفت از فرودگاه قشم تا درگهان حدود 33 کیلومتر فاصله است که طی کردن این مسیر حدود 33 دقیقه زمان می‌برد.

 

فاصله فرودگاه قشم تا درگهان lastsecond.ir.jpg
فاصله فرودگاه قشم تا درگهان در نقشه

 

فاصله قشم تا هرمز

هرمز نیز جزیره‌ای بیضی شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس و در 8 کیلومتری بندرعباس است. این جزیره را به علت موقعیت جغرافیایی که دارد، کلید خلیج فارس می‌دانند.

برای رفتن از قشم به جزیره هرمز باید مسیری حدودی 54  کیلومتری و 2 ساعت و 50 دقیقه ای را سپری کنید. در ابتدا شما باید از قشم به سمت اسکله شهید ذاکری رفته و از آنجا خود را به اسکله حقانی در بندر عباس برسانید. از آنجا کشتی رو خود را باید عوض کرده و با کشتی های دیگری به سمت بندر هرمز سفر کنید.

 

فاصله قشم تا هرمزگان lastsecond.ir.jpg
فاصله قشم تا هرمزگان در نقشه

 

فاصله قشم تا بندر پل

بندر پل، شهری بندری در بخش مرکزی شهرستان خمیر استان هرمزگان ایران است. برای رسیدن از قشم به بندر پل باید به سمت اسکله لافت رانندگی کنید و از آنجا با کمک کشتی های حمل مسافر و اتومبیل خودتان را به بندر پل برسانید. فاصله قشم تا بندر پل 70 کیلومتر است و مدت زمان طی کردن مسیر آن در حدود 1 ساعت و 30 دقیقه طول می‌کشد.

 

فاصله قشم تا بندر پل lastsecond.ir.jpg
فاصله قشم تا بندر پل در نقشه

 

فاصله بندر عباس تا قشم

بندرعباس بزرگترین بندر ایران است که در مرکز استان هرمزگان قرار گرفته است. این شهر را جزو کلانشهرهای ایران به حساب می‌آورند. فاصله قشم تا بندر عباس از طریق اسکله شهید ذاکری 28 کیلومتر و 1 ساعت و 30 دقیقه و از طریق اسکله لافت – بندرپل 93 کیلومتر و 1 ساعت و 50 دقیقه است. درست است که از طریق اسکله شهید ذاکری مسیر کوتاه‌تر است اما به دلیل اینکه فاصله دریایی آن بیشتر است شما زمان بیشتری را باید بر روی کشتی‌ها سپری کنید.

 

اسکله شهید ذاکری
اسکله شهید ذاکری - عکس از آرشیو لست سکند، مصطفی
فاصله بندرعباس تا قشم.jpg
فاصله بندرعباس تا قشم در نقشه

 

فاصله اسکله شهید ذاکری تا قشم

اسکله شهید غلامشاه ذاکری از پرترددترین بنادر قشم محسوب می‌شود که غالبا اتوبوس‌های دریایی مسافربری در آن حرکت می‌کنند. فاصله اسکله شهید ذاکری تا قشم نهایتا 6 کیلومتر بوده و نیازمند به 15 دقیقه رانندگی است. به وسیله بندر شهید ذاکری می‌توان به بندر عباس، جزیره هرمز، جزیره لارک به سمت جزیره قشم و بالعکس سفر کرد.

 

فاصله بندر شهید ذاکری تا قشم lastsecond.ir.jpg
فاصله بندر شهید ذاکری تا قشم در نقشه

 

فاصله فرودگاه بین‌المللی قشم تا مرکز شهر

فرودگاه قشم، فرودگاهی بین‌المللی با نام اختصاری یاتا : GSM و ایکائو : OIKQ است که در روستای دیرستان در مرکز جزیره قشم قرار دارد. می‌توان گفت فاصله فرودگاه قشم تا مرکز شهر حدودا 50 کیلومتر است که از نظر زمانی بین 40 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد که از فرودگاه به مرکز شهر قشم برسید.

 

قشم
نمایی از جزیره قشم، عکس از ایرنا
فاصله قشم تا فرودگاه قشم.jpg
فاصله فرودگاه قشم تا مرکز شهر در نقشه

 

سخن آخر 

 در این مطلب به فاصله قشم تا دیگر بنادر و شهرهای مختلف پرداخته شد و مدت زمان حدودی آن‌ها را مشخص کردیم. قشم بزرگ‌ترین جزیره ایران محسوب می‌شود و از شرق تا غرب آن مملو از جاذبه‌های تفریحی و فرهنگی مختلف است. برای اینکه با یک برنامه‌ریزی دقیق بتوانید از جاهای دیدنی قشم دیدن کنید و از تجربه دیگر گردشگران مطلع شوید پیشنهاد می‌دهیم که نگاهی به سفرنامه‌های قشم داشته باشید. 

 

تألیف: تیم نویسندگان لست سکند