Close
یزد
امیربهادر
نقدها:
گزارش
یزد شهر آرامش
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

امسال برای لحظه تحویل سال در میدان امیرچخماق یزد حضور داشتم، در کنار مردمانی صبور و مومن کویر نشین.میدانی تاریخی در مرکز بافت قدیمی شهر که خودش جز جاذبه های این شهر محسوب می شود .برای مراسم های مهم ملی و مذهبی این میدان انتخاب میشود.میدانی زیبا با حوض های بزرگ و گلکاری شده که اکثر مسافران این شهر در آنجا عکسی به یادگار میگیرند.وقتی برای بازدید بافت تاریخی به مرکز شهر رفتیم بسیار جالب بود که از ابتدای مسیر بافت تاریخی تا انتهای آن ورود اتومبیل ممنوع بود و ما پیاده به یزدگردی رفتیم که دلیل اینکار جلوگیری از آسیب به این میراث کهن میباشد.پیاده به سمت شعبه حاج خلیفه رهبر رفتیم و باقلوا و قطاب از سوغات معروف یزد خرید کردیم.از دیگر جاذبه های یزد به موزه آب یزد ،میتوان اشاره کرد که وسایل و تجهیزات سنتی انتقال آب و اندازه گیری آن به نمایش درآمده بود.بعد به خانه لاری ها رفتیم ، کوچه ای پر از شمعدانی ها بر روی دیوار خشت و گلی که برای عکاسی فوق العاده است .آرامش و در همه جای این شهر احساس میشود.میدان ساعت، باغ دولت آباد ،مسجد شیخ رکن الدین ،مسجد جامع کبیر یزد، مدرسه ضیایه و زندان اسکندر که حجره های صنایع دستی در آن دارد از دیگر جذابیت های این شهر است. برای دیدن شهر به این زیبایی حداقل ۵روز زمان لازم دارید ، با صرفه نظر از اردکان و میبدش!
یزد، شهری با قدمت با جلوه های سنتی دیوار های خشتی و گلی ، حجره های قدیمی با پنجره های چوبی ، گلدانهای شمعدانی و صنایع دستی سنتی پارچه بافی و شالبافی و سوغاتی های شیرینش که این شهر را به شهر شیرین و شیرینی معروف کرده است.
این شهر رو برای علاقمندان به تاریخ و جاذبه های کهن پیشنهاد میکنم.

مناسب برای
 • فرهنگی و تاریخی

 • آرامش و استراحت

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • امیربهادر

  امسال برای لحظه تحویل سال در میدان امیرچخماق یزد حضور داشتم، در کنار مردمانی صبور و مومن کویر نشین.میدانی تاریخی...

 • الناز شعبانیان

  یزد شهر بادگیرها،اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان هست،پس واجبه بر هر ایرانی که حتما برای یک بار...

 • ناصر Nassaj2011

  شهر زیبای یزد که برای من یاداور خاطرات چهارساله دوران دانشجویی است. اخرین سفری که به این شهر داشتم پاییز...

 • SHeyma

  یزد سرزمین آب‌انبارها، بادگیرها و کوچه‌های آشتی‌کنان است. خاکی کویری که تاریخی چندهزارساله را در خود دارد.یزد کلمه‌ایست باستانی که...

 • Roya.noori

  سفر ما به یزد همراه با تور بود از تهران.. سفر ترکیبی یزد_میبد و کویر کاراکال. یزد در منطقه فلات...

 • مهسا

  شهر یزد سرزمین آب انبارها و بادگیر ها با کوچه های زیبا و خانه های عجیب است.شهری خشتی که جاهای...

 • A2t

  شهر یزد در مرکز ایران دارای آب و هوای خشک است ولی مردمان و جاهای دیدنی این شهر خشکی آب...