Close
پراگ
نوا جمشیدی
نقدها:
گزارش
پراگ قلب اسرار آمیز اروپا
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

پراگ پایتخت جمهوری چک است و یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در دنیا. این شهر پر است از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی. پراگ در کنار رودخانه ولتاوا قرار گرفته است و شهر به واسطه‌ی این رودخانه به دو بخش تقسیم شده است. بهترین منطقه برای اقامت توریست‌ها old town یا همان منطقه‌ی قدیمی است که تقریبا بیشتر جاذبه‌های گردشگری و تاریخی در این منطقه و یا نزدیک به اینجا قرار دارند. لیست این جاذبه‌ها را در قالب بروشورهایی که در همه‌ی هتل‌ها وجو دارد می‌توانید ببینید. قیمت هتل‌ها نسبت به سایر شهرهای اروپا پایین‌تر است. هتل‌های این شهر بسیار سریع پر می‌شوند و باید چند ماه قبل به فکر رزرو باشید. اگر در این منطقه نتوانستید هتل رزرو کنید و ناچار شدید در مناطق دیگر هتل بگیرید نگران تردد نباشید. چرا که انواع وسایل حمل و نقل عمومی از قبیل تراموا، اتوبوس، مترو و تاکسی وجود دارد و نهایتا در مدت زمان 15 دقیقه می‌توانید در سطح شهر جا به جا شوید. اگر قصد تبدیل ارز دارید در همین منطقه و حوالی میدان ونسلاس صرافی‌های زیادی وجود دارد که البته نرخ تبدیل ارز متفاوتی دارند و با کمی پرس و جو می‌توانید جاهایی را پیدا کنید که نرخ بهتری دارند.
تا می‌توانید در خیابان‌های سنگفرش شده‌ی این شهر قدم بزنید و از دیدن ساختمان‌های قرون وسطایی لذت ببرید. پل چارلز که حقیقتا معروفترین جاذبه‌ی این شهر است خود به تنهایی یک موزه‌ی هنری است و پیشنهاد می‌کنم یکبار هم کمی قبل از غروب آفتاب آنجا باشید و لحظه‌ی بی نظیری را شاهد باشید. آن زمان که هوا رو به تاریک شدن است و چراغ‌های پل روشن می‌شوند، درست زمانی که مجسمه‌های روی پل، زیر نور بینظیر چراغ‌ها خودنمایی می‌کنند و اگر هوا هم مه آلود باشد که دیگر هیچ!!!!!! فراموش نکنید از پل چارلز عبور کنید و به سمت ضلع غربی پل بروید و از محله‌ی مالا استرانا Mála strana که حقیقتا زیباست دیدن کنید و کنار دیوار جان لنون یک عکس یادگاری بگیرید. این سمتِ پل هم پر است از ساختمان‌های قدیمیِ سبک باروک و باغ‌های پنهان از چشم و خیابان‌های سنگ‌فرش و کافه‌ها و رستوران‌های برِ میدان. برای دیدنِ جاذبه‌های تاریخیِ این بخش از شهر که همگی در قلعه‌ی پراگ قرار دارند باید بلیطی را تهیه کنید که با توجه به تعداد مکان‌هایی که میخواهید ببینید قیمت متفاوتی دارد. پیشنهاد می‌کنم آن پکیجی را انتخاب کنید که شامل بازدید از Golden Line هم باشد تا بتوانید خانه و موزه‌ی فرانتس کافکا را هم ببینید.
در پراگ قیمت غذا بسیار مناسب است و نسبت به بسیاری از شهرهای اروپا می‌توانید انواع غذا را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنید. این شهر برای خرید هم جای مناسبی است. در نزدیکی منطقه‌ی old town یک مرکز خرید وجود دارد که چند طبقه است و علاوه بر خرید می‌توانید در یکی از رستوران‌های طبقه‌ی آخر غذا بخورید. دور و بر میدان ونسلاس واقع درold town هم می‌توانید یادگارهای شهر پراگ را به عنوان سوغاتی بخرید. گشت و گذار در پراگ می‌تواند یکی از بی‌نظیرترین سفرهایتان در زندگی باشد.

مناسب برای
 • تفریح

 • فرهنگی و تاریخی

 • آرامش و استراحت

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • سعید عسکریان

  شهری که قلبی پر قصه دارد و سرشار از جاذبه های تاریخی و دیدنیست.<br /> شهر پراگ پایتخت 1.3 میلیون...

 • Mr NvB

  پراگ شهري قدیمی و زیباست كه با قدم زدن در آن ميتوانيد نقاط مختلف گردشگري را ببينيد. اكثر نقاط ديدني ،...

 • paria kamali

  پراگ از آن شهرهايي است كه وقتي پا در آن گذاشتي امكان ندارد عاشقش نشوي<br /> اين شهر تو را...

 • بهداد رنجبر

  یکی از سرزنده ترین و پرانرژی ترین شهرهای اروپا...مردمی خونگرم و مهربان...شهری همیشه بیدار و پر از توریست...پر از تاریخ...

 • حامد

  پراگ شهرحسهای ناب,آرمانشهرناپیدا, پراگ ابدیت درتوان مثبت,پراگ عروس شهرهای جهان, شهری که زمان درآن به احترام هرچه زیبایست توقف کرده...

 • نوا جمشیدی

  پراگ پایتخت جمهوری چک است و یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در دنیا. این شهر پر است از جاذبه‌های...